Veronikados Veronikados komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Kniha mě nadchla. Nejen že jsem ji do hodiny měla přečtenou, ale vůbec mě nenudila, naopak, byla jsem z ní unešená. Je to komiks, takže se to čte opravdu jedna báseň a s úžasnými obrázky je to ještě mnohem lepší. Musím jen doporučit, nikdy jsem ještě nečetla nic s LGBT komunitou a proto mě to velmi nadchlo. Doporučuji, knize dávám 88% (4.4 hvězdičky)

28.10.2020 4 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Mno je to sice trošku delší doba co jsem knihu četla ale snad si vzpomenu. Kniha byla jiná, mnohem jiná než film. Potěšilo mě to, ale zároveň trošku mrzelo. Každopádně příběhově za mě vede kniha, film byl taky dobrý, ale knihu jsem si oblíbila víc. Celá zápletka s Wesleym mi přišla dobrá, na nic takového jsem zatím ještě nenarazila. Teď zjišťuji že autorka napsala i knihu kterou jsem už několikrát chtěla přečíst, ale neměla jsem se do toho. Po zkušenosti s Otkou to nejspíš udělám. Každopádně mě se líbila jak hlavní dějová linka tak i ty vedlejší. Kniha vypráví svým způsobem o životě mladé puberťačky, která to nemá v životě zrovna dvakrát lehké, ale ani trochu si nestěžuje. Doporučuji, nádhern oddechovka. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

24.10.2020 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Mno takže dočteno. Po odkládání přečtení jsem se do toho vrhla a lituju že jsem to neudělala dřív, kniha se až na jednu větší část naprosto nedá srovnávat s hunger games, nemají prakticky skoro nic společného. Jinak mě velmi nadchl poslední odstavec, kvůli kterému si ihned chci přečíst další díl. Jsou tu mnohá velká překvapení, která dodávají příběhu napětí. Celkově se mi kniha moc líbila, sice ne plný počet hvězd, ale i tak byla skvělá! Hodnocení 85% (za mě 4.3 hvězdičky)

20.10.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Eeee co prosím? Tato kniha má na databázi (a i v komentářích a celkově) tak slabé hodnocení že jsem její čtení dlouho odsouvala. Ale musím říct že kniha není vůbec špatná. Přijde mi průměrná, možná malinko nadprůměrná. Nevím čím to je že knihu lidé hodí na mnohem nižší hodnocení, snad proto že od autorky jsme zvyklí že podává nějaké pecky, bomby. Tohle nebyla bomba ani to nebylo nic světoborného, ale rozhodně nebyla špatná. Trochu se mi protivilo pár postav (hlavně vedlejších) ale jinak byla kniha dobrá. Děj se podle některých lidí moc táhl, podle jiných byl moc uspěchaný. Já protože jsem si na autorčino psaní díky Selekci zvykla mi děj přišel takový normální co se rychlosti týče. Jen na konci to nabralo trošku rychlejší spád. Překvapil mě konec, nebudu tu ale spoilerovat, každopádně mě docela zajímá o čem bude další díl (pokud vím, má to být prý dualogie). Jinak hodnocení nechávám na 65% (asi 3.3 hvězdičky)

26.08.2020 3 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

Knihu jsem četla už na platformě Wattpad, trochu mě mrzí mnoho vynechaných scén, byla lepší. Ale nebyla špatná, doporučuji. Dávám 77% (za mě 3.8 hvězdičky)

05.05.2020 4 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Kniha byla pěkná, během dne jsem ji měla přečtenou, ale problém byl sžít s prostředím, místy překvapivém a čekala jsem něco jiného. Ale doporučuji, pro mladší čtenáře. Dávám 75% (tak 3.7 hvězdičky)

05.05.2020 4 z 5

V kize najdete všechna zvířata ze světa HP, jejich zajímavosti apod. Zprvu jsem byla zklamaná, že tohle není kiha o příběhu Mloka Scamandera a jeho přátel, ale stejně se mi líbila. Doporučuji čtenářům kterým nevadí dlouhé popisy, hodí se spíš jako takové zajímavostní čtení. Dávám 55% (za mě 2.7 hvězdičky)

18.02.2020 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Famfrpál mám ráda, ale tato kniha mi přišla příliš zdlouhavá a trochu nudná. Jinak doporučuji, najdete v ní jistě mnoho zajímavých věcí. Kniha se opět hodí jako doplňkové čtení pro čtenáře HP (podobně jako fantastická zvířata). Hodnocení opět nechám na 55% (2.7 hvězdičky)

18.02.2020 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tato kniha, abych pravdu řekla mě docela zklamala. Nečekala jsem od ní nic, bylo to jen pro vytřískání dalších peněz, ale stejně mě zklamala. Mrzelo mě, že autorka přeskočila celé období kdy se Amerika "učila" svým vlastním povinostem z hlediska královny.
Tramtadadá a najednou tu máme osobně princeznu Eadlyn.
Na jednu stranu to bylo dobré to pozorovat z této stránky, jako princezny, ale první trilogie se mi líbili víc. Mnohem.
Už první kapitola mě přesvědčila v tom, že Eadlyn je prostě rozená princezna, která odjakživa vyrůstala na zámku v paláci. Chovala se tak i k dětem Marlee (třeba Josie) a bylo to na ní vidět jak je nesnáší.
Ale na druhou stranu se mi ta kniha taky docela líbila, nebyla špatná, až na hlavní hrdinku. Čtenářům kteří mají rádi celou trilogii Selekce moc nedoporučuji, mě osobně to trochu zkazilo sérii. Dávám knize 25% (za mě 1.3 hvězdičky)

16.01.2019 1 z 5

První První Kiera Cass

Jestli se mi líbily první dva díly ze Selekce až do tohoto, tak poslední díl trilogie Selekce byl jednoznačně značka Ideal. Moc se mi líbila America, více než v prvních dvou dílech. Konečně (KONEČNĚ) přestala být tak moc nerozhodná. Kiera Cass mě uměla čímkoli překvapit a když se blížil konec, byla jsem docela smutná. Nejvíce se mi líbil závěr autorky, neboli poslední asi dvě - tři kapitoly a epilog.
Tam to všechno vyvrcholilo a nejprve jsme si nebyli jistí, jestli to dopadne tak, jak to vypadalo, že to dopadne.
Kniha byla odpočinková, dávám jí 92% (4.6 hvězdiček).
Rozhodně doporučuji.

16.01.2019 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha se mi moc líbila, Kiera Cass píše skvěle, když čtu jiné knihy je to tam rozebrané celé dopodrobna ale u této knihy to bylo jiné.
America se mi moc líbila i to jak se dokázala obětovat pro rodinu, i když byla příšerně nerozhodná. Odpočinková knížka, rozhodně doporučuji. Hodnocení je asi na 87% (4.4 hvězdičky)

16.01.2019 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

U téhle knihy se mi poprvé po hodně dlouhé době četlo něco špatně. Vůbec to nebylo ovlivněno kvalitou knihy, to naopak. Můj problém byl, že jakmile jsem se v průběhu čtení této knihy dozvěděla o Modré verlybě (naštěstí už snad neexistuje, asi víte o co se jednalo) udělalo se mi špatně jako naposlet u Ruty Sepetys a její soli moře. Tentokrát to bylo podruhé a upřímně bojím se jaký další takový "zlomový" okamžik přijde příště. Jinak originální námět, zápletka, jen mě lehce zklamal konec. Doporučuji. 87% (4.3 hvězdičky)

29.03.2021 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Odvetu bohužel musím hodnotit trochu slabě. Už jsem to četla dávno a moc si nepamatuji ale i to je asi důvod slabého hodnocení. Kdyby byla kniha lepší, snáze si zapamatuji její příběh. Kniha nebyla špatná, ale....ale. Byla prostě jiná. Nelíbil se mi konec. Ten byl.....jedno velké klišé. Ale vlastně ne zas tolik. Mrzelo mě několik věcí. Obzvláště osud některých postav, u kterých to vůbec nemuselo být a nečekala jsem to. Těch věcí pokud si pamatuji bylo víc, ale jak jsem říkala. Nevzpomínám si. Ale podle minulých dílů si myslím že i podle hodnocení se nejednalo o žádný velký bum. Stejně tak podle ostatních komentářů. Takže myslím že knize ani autorce nekřivdím když hodnocení zanechám na "pouhých" 79% , a to si myslím jsem ještě mírná. (3.9 hvězdičky)

18.02.2021 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Co si budem, nejlepší z trilogie. Děj nádherně ubíhal, vůbec jsem se nenudila, zjištění, zvraty, všechno moc super. Celou dobu jsem se těšila že hlavní hrdinka skončí s jedným nejmenovaným léčitelem, ale bohužel se tak nestalo. Jeho osud mě hrozně zklamal, nemohla jsem uvěřit že se to fakt stalo, ale ani druhý mužský hrdina nebyl špatný. Ale na stranu léčitele jsem se nakláněla víc. Elodie byla skvělá po celou trilogii, i přesto že se v prvním díle chovala nemožně......ale i přes počátky víry ředitelky a Lary Cassonoff (snad správně napsané) jsem byla překvapená jak to celé skončilo. Doporučuji. Hodnocení 89% (4.5 hvězdičky)

06.11.2020 5 z 5

Mno...kniha byla dosti slabá....nebo rozhodně slabší než jsem si myslela že bude a než jsem i přes negativní komentáře čekala. Konec bohužel neskončil tak jak jsme si všichni mysleli že skončí a jak jsme všichni doufali. Je to prostě obyčejný průměr, který po většinou sice moc nepotěší, ale ani neurazí, doporučuji na odpočinkové čtení. Hodnocení 55% (2.7 hvězdičky)

23.10.2020 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Tahle knížka nemusí sednout každému. Já jsem někde mezi, asle spíše se přikláním ke kladnému hodnocení. Kniha se mi líbila, nejen z důvodu že jsem se v ní trochu hodně našla. Příběh byl vcelku utahaný, ale to bylo dobře. Kniha se hodí na klidné večery jako oddech, nebo když čtete nějakou napínavou knihu a prostě si od ní potřebujete odpočinout. Zarazil mě závěr, ale přece jen když to skončí otevřeně, je v tom také určité kouzlo. Knihu musím opravdu doporučit. Hodnocení 84% (4.2 hvězdičky).

28.08.2020 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Tuto knihu můžu doporučit jen čtenářům, kteří od ní skoro nic nečekají. Je to taková bonusová četba k událostem které se děly po závěrečné bitvě mezi Prythianem a Hybernem. Já jsem od ní čekala jediné: zklamání. A přesto jsem se do ní pustila abych měla dokončenou sérii. Díky tomu mě kniha nezklamala a zároveň nenadchla. Prokousávala jsem se dějem co to šlo, ale nakonec se povedlo. Kniha obsahově odpovídá přesně anotaci. Obálka za mě nejlepší z celých Dvorů. Hodnocení nechám na 55%, (2.7 hvězdičky).

24.08.2020 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato kniha byla trošku chaotická. Vadilo mi že tam bylo přes dvě stovky stránek kde se skoro nic nedělo, jen se tam objevil Rhysand. Myslím to tak že tu nebyla žádná akce. Informace, které jsme dostali byly v jednom monologu, pak dalších sto stránek nic a najednou další monolog s dalšími informacemi. To mě docela štvalo. Mezitím co jste četli dál jste na ty informace totiž zapomněli. Dál tam bylo mnohem víc sexuálních scén, dvakrát tolik než v jedničce. Násilné scény tam skoro nebyly, jen se občas vyskytla nějaká menší. Jinak za mě se díl povedl, mnohem víc než jednička, vyzdvihuji jak nejvíc to jde. Rhysand se tam pěkně rýsuje a postupem děje odhalíme více z jeho minulosti, stejně jako u nových dalších postav. Končí to tak nějak otevřeně, ale je to dobře, jinak by čtenáři nedychtili po dalším dílu. Za mě 90% (4.5 hvězdičky, nějaké nedostatky tam byly)

16.05.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Ke knize jsem se dostala díky oblíbené youtuberce která natáčí různé recenze a nejen od ní jsem taky zaslechla, že Sarah J. Maas je velmi populární a šikovná autorka...no, uznejme všichni, její popisování událostí, texty apod. jsou skvělé. Jenže v téhle knize (resp. do její poloviny) se upřímě vůbec, ale VŮBEC nic nestalo (vím, někteří si možná říkáte že jde o její první knihu k celé sérii, ale stejně).
Dále. Všichni říkají, že je to kniha protkaná erotickými nestydatými scénami a násilím. No, já si to nemyslím. Alespoň ne v takové míře. Erotika tam je, ale jen v několika pár scénách, které by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Násilí je tam víc, ale není to násilí jako drsné a drastické, ale takové že si i u té nejnásilnější scény řeknete něco ve smyslu "Vždyť to přece nemůže být na nejhorší a nejdrsnější scéna, musí tam být něco víc", ale ono není. Opravdu je kniha spíše pro starší čtenáře, ale myslím že pokud jste ve věku třináct a výš a nemáte z nich přímo panickou hrůzu, vzhůru do čtení. Takže ten začátek přišel vážně až nudný, bylo tam příšerně kliše (to tam ale muselo být) a některé postavy mi přišly takové nezajímavé. Na druhou stranu jsem si přběh oblíbila, zvlášť některé postavy, celý příběh i přes všechny možné i nemožné nedostatky mě svým způsobem dostal do kolen. Dávám 72% což je pro mě asi 3.6 hvězdičky.

09.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) Harry Potter a Ohnivý pohár (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Kniha byla jedna z lepších ze světa HP a autorka rozhodně udělala veliký pokrok v ději. Doporučuji. Dávám 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

18.02.2020 4 z 5