Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Ku sérií som pristupovala troška so skepsou, nakoľko už je mám doma nejaký ten piatok a predsa len nie som cieľová skupina. No bola som príjemne prekvapená, že až drobností ma príbeh Sophie bavil a knihu som si užila. Ďalšie zaujímavé a originálne spracovanie čarodejníckeho sveta.

10.03.2021 4 z 5

Sestrám by se milenci krást neměli Sestrám by se milenci krást neměli Sophie Ranald

Od tejto knihy som veľa neočakávala, ale bola som milo prekvapená. Príbeh som prečítala skoro na jeden nádych, pútavá a veľmi príjemná oddychovka. Určite sa poobzerám aj po ďalšej knihe od autorky.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Tak táto kniha čistý prepadák, nudná, zdĺhavá a veľmi veľmi čudná. Všetky postavy boli nesympatické a doslova mi vadili. Skákanie v deji (čo inak zbožňujem) ma ešte viac domotalo. A koniec trocha prekvapil, ale knihu to bohužiaľ nezachránilo.

10.03.2021 2 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tak túto knihu som si fakt užila, nevšedné prostredie do ktorého je táto séria zasadená, robí príbeh zaujímavejší a výnimočnejší. Aj keď som páchateľa uhádla skôr ako som dočítala, nič na tom nemení, že kniha ma neskutočne bavila. Na ďalšie diely sa už teraz teším.

10.03.2021 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Kniha ma zo začiatku nezaujala, ale časom sa to rozbehlo. V podstate som si ju užila bez hluchých, nudných miest. Som zvedavá aj na ostatné diela tejto autorky...

10.03.2021 4 z 5

Pomsta Pomsta Fern Michaels (p)

Zo začiatku som si myslela, že autorka sa rozpísala a už nebude táto séria taká ťažkopádna, ale v druhej polovice knihy zasa čudné zvraty, dokončenie pomsty, také nijaké. Celkovo je to také striedavé, časť knihy super pútavá a potom bim a úplne iný štýl, akoby písala iná osoba, ktorá navyše nie je úplne vyrovnaná. Po dočítaní tretieho dielu musím konštatovať, že autorka nebude moja srdcovka a pravdepodobne už od nej knihy nebudem čítať.

27.12.2020 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Fern Michaels (p)

Tento diel bol o niečo lepší ako predchádzajúci, ale zasa mi vadili nereálnosti, duchárské stretnutia atď. Pomsta, ktorá mala byť hlavnou témou tejto časti sa mi zdala akosi zamlžená, iba tak okrajovo spomenutá, a sfúknutá na pár stranách, čudné. Keď som si na goodreads pozerala koľko má táto séria dielov (nakoľko mi už bolo jasné, že všetky príbehy sa za 3 diely nevyriešia) skoro ma prekotilo, že 32 kúskov!!! Vzhľadom ku kvalite tejto série vydanie ďalších dielov nehrozí, niežeby som o prípadnej kúpe uvažovala.

27.12.2020 3 z 5

Mstitelky Mstitelky Fern Michaels (p)

Tak táto kniha bola riadna haluz, dej maximálne nereálny a tá paranormálna linka bola už iba klinec do rakvy tej série. Napriek útlosti knížky som sa do čítania nútila a dej miestami viazol vďaka zvratom, ktoré boli k nepochopeniu. Hrdinky hotové superhrdinky, ktorým všetko vychádza ako má. Nakoľko mám kúpené ďalšie dva diely, ktoré boli v ČR vydané, skúsim ich...

27.12.2020 2 z 5

Tady a teď Tady a teď Ann Brashares

Námet bol celkom fajn, len spracovanie pokulhavalo. Táto kniha by si zaslúžila trošku viac stránok, aby sa svet v príbehu trošku viac vysvetlil, najmä dôvody cestovania do minulosti, všetko iba tak v náznakoch, takmer nerozvinutý dej... taká na rýchlo zosmolená knižôčka s nevyužitým potenciálom.

27.12.2020 2 z 5

Má sestra a další lháři Má sestra a další lháři Ruth Dugdall

Tak táto kniha mi dala zabrať, napísaná veľmi ťažkopádne, nezaujímavo a s veľa hluchými miestami. Hlavná postava Sam bola nesympatická najmä na začiatku a v podstate mi žiadna postava neprirástla k srdcu. Jediné plus knihy je, že sa venuje tabuizovanému námetu ako je anorexia. Spôsob ako bol príbeh napísaný, radí knihu skôr k slabšiemu priemeru a viackrát ju už čítať asi nebudem.

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Druhý diel bol citeľne slabší. Až na začiatok ten ma bavil, to bol prepadák. Neskutočne som sa nudila, vlastne ma ani nezaujímalo čo bude ďalej. To kam sa príbeh Casa uberal, bolo až moc..celé to túto sériu zabilo. Radšej som mala skončiť prvým dielom a bola by som celkom spokojná, takto som si dojem zo série pokazila.

13.11.2020 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha bola celkom fajn, aj keď by som viac uvítala, keby bolo spomenuté viac prípadov zabitia duchov pred samotnou dejovou linkou týkajúcej sa Anny, takto to bolo trocha monotónne. Napriek tomu slušná oddychovka, koniec trochu prekombinovaný.

13.11.2020 4 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Zo začiatku som sa veľmi ťažko orientovala v tom čo sa deje v príbehu, ale netrvalo dlho a knihu som si doslova užívala. Kniha je trošku ťažkopádnejšia, nakoľko bola napísaná dávnejšie. Napriek tomu ma bavila a jediné čo ma mrzí je otvorený koniec. Myslím, že si ju ešte zopakujem niekedy...

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Táto spisovateľka ma proste baví. Jej knihy sú neskutočne pútavé, striedanie dejov, postav milujem. Vždy si rada prečítam ďalšie diela autorky. Všetkým odporúčam.

13.11.2020 5 z 5

Kult Kult Emma Cline

Zasa raz jedna kniha kde je obal krajší ako samotný obsah. Čakala som trošku viac rozpísané prostredie sekty, bolo to však viac okrajovo písané. Súčastnosť hlavnej postavy ma vôbec nebavila, bola tam zbytočná. Celkovo strata času, veľmi nudná kniha.

13.11.2020 1 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ďalšia super kniha od tejto spisovateľky, veľmi ma baví spôsob akým píše je to pútavé, občas Vám niektoré postavy lezú na nervy, ale taký je život. Príbeh plynul bez hluchých miest, som spokojná. Patrí k mojim obľúbeným autorkám. Odporúčam.

Zlá sestra Zlá sestra Sam Carrington

K tejto knihe som pristupovala so skepsou, nakoľko hodnotenia nie sú príliš pozitívne. Musím však povedať, mňa naopak dosť bavila, miestami som fakt netušila, ktorá bije ako to bude pokračovať. Jasné nebola to úplna topka v tomto žánri, ale ja som spokojná. Určite si od tejto spisovateľky niečo ešte prečítam.

13.11.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Tak druhá kniha od autora bola výrazne slabšia, miestami som sa doslova nudila a strácala. Opäť som mala problém orientovať sa kto je kto (veľmi veľa postáv), nakoľko som prvý diel čítala dávnejšie už som si nepamätala postavy a musela som sa do toho dosť odznovu. Miestami až nechutné sexuálne scény, trošku nadbytočné, ale budiž. Trochu ma ruší Fabianov osobný život, až priveľmi bol riešený na úkor príbehu. Určite to s autorom nevzdávam a verím, že ďalšie diely tejto série nebudú mať klesajúcu tendenciu čo sa týka pútavosti.

09.09.2020 3 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Poslednú dobu mám šťastie na samé prepadáky, ani táto kniha nebola výnimkou. Dej zo začiatku "rozumej" keď sa odohrával v psychiatrickej klinike celkom odsýpal, ale po príchodu do Algidu - hrôza. Akoby to začal písať niekto iný, zvraty v deji tak neohrabané, že som len čumela, že to váážne.. Myšlienkové pochody postáv tiež čudné. Postavy mi vôbec neprirástli k srdcu a ďalšie diely si teda fakt odpustím (ak ich vôbec preložia)..ťažká slabota..

09.09.2020 1 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Tak toto bol prepadák na plnej čiare. Zbytočne veľa postáv, minimálne polovica nemala v knihe hlbší význam a iba semtam bola spomenutá a ja som si lámala hlavu, kto to sakra je. Dej sám o sebe veľmi ubohý, neviem či bol problém v spisovateľke či prekladateľovi, ale to sa proste nedalo čítať, ako by to písalo dieťa na prvom stupni základnej školy. Celkom som sa na knihu tešila, bola však pre mňa sklamanie.

09.09.2020 2 z 5