Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Co po ní zůstalo Co po ní zůstalo T. R. Richmond

Neprečítané kvôli neprehľadnosti. Veľmi zle napísaná/preložená kniha, škoda myslela som, že ma bude baviť. (Anotácia je asi najzaujímavejšia na nej). Nuda však zvíťazila nad túžbou čítať knihu.

23.06.2017 odpad!

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha ma bavila, bola napínavá. Bolo príjemné opäť sa začítať do ďalšieho prípadu Muncha a Mii. Musím však priznať, že Mia je riadna troska a začínať byť dosť nesympatická a rušivá na úkor deja. Prvý diel bol o trochu lepší, ale stále je to dobré,kvalitné severské krimi. Odporúčam prečítať.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Túto knihu som vzdala.Prečítala som cca prvých 70-80 strán a jednoducho ma nebavila. Možno bola chyba, že som jej ešte nedala šancu, ale nútiť sa do kníh je blbosť keď je toľko kníh, ktoré ma budú baviť viac a užijem si ich. (V mojom prípade v knižnici má čaká vyše 1700 neprečítaných kníh). Pri tak vysokom hodnotení čakám, že kniha zaujme od začiatku.

23.06.2017 1 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Tento diel bol lepší, zaujímavejší ako prvý. Bolo v ňom viac akcie a zvratov. Som zatiaľ príjemne prekvapená zo série, mala som trocha obavy či ma to bude baviť. Baví, tak sa teším na záverečný diel a pevne dúfam, že nebude pre mňa sklamanie.

23.06.2017 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Kniha ma neskutočne bavila. Príbeh bol zaujímavo vymyslený, zasa niečo nové. Hlavné postavy sú sympatické a dej pekne plynul. Koniec ma dostal a dúfam, že v ďalších častiach zistím, že to nebolo tak ako sa to javilo. Odporúčam a teším sa na druhý diel.

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Príbeh bol zaujímavý, príjemne ubiehal aj vďaka tomu, že sa dej striedal z pohľadu Laiai a Eliasa. Pomerne ľahko sa čítal, ale niečo tam chýbalo k dokonalosti. Popravde ma nebavilo prostredie v akom sa to odohrávalo. O kúpe ďalšieho diela neuvažujem, aj napriek môjmu hodnoteniu, nemám potrebu v ňom pokračovať.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Tak táto kniha bola fakt katastrofa. Čakala som jednoduchú oddychovku nad ktorou netreba dlho uvažovať. V tomto moje očakávania kniha splnila, ale spôsob spracovania resp. možno za to môže preklad, hrôza. Miestami som mala pocit, že som vynechala nejakú kapitolu, vôbec na seba plynule nenadväzovali, nechápala som náhle odchýlky v správaní postáv bez zjavného dôvodu. Fakt zle napísané.

22.06.2017 odpad!

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moja prvá kniha od tohto autora, najprv som bola skeptická či to nie je kniha skôr pre mužských čitateľov. Chyba, bolo to pútavé od začiatku dokonca ani chvíľu som sa nenudila. Miestami až moc fantasy, ale nevadilo užila som si ju a som spokojná. Dúfam, že aj ostatné knihy od autora ma zaujmú. Odporúčam.

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha bola výborná. Zaujímavá téma, brutálne zločiny, história, čarodejníctvo všetko čo ma priťahuje. Už som nažhavená na ďalšie diely.

Krásna beštia Krásna beštia Rebecca James

Kniha ma bavila, odporúčam prečítať keď si chcete oddýchnuť pri knihe s nenáročným dejom a nádychom napätia. Príbeh je predvídateľný, ale občas mám chuť aj na menej náročné čítanie, ktoré pobaví.Veľmi rýchlo sa to číta, príjemné spracovanie.

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Zo začiatku som mala problém sa začítať. Veľmi pomohlo, že príbeh je rozdelení na viacero častí, ktoré rozprávajú jednotlivé postavy. Bolo to zaujímavé, ale úplne iné ako som si podľa názvu predstavovala, ale neľutujem bavilo ma to.

Polozlý Polozlý Sally Green

Príbeh bol zaujímavý, pútavý. Rozdelenie čarodejníkov, získavanie schopností atď. bolo fajn. Ale miestami to drhlo najmä Nathan a jeho neschopnosť čítať, bolo to čudné. Uvidíme ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej má to potenciál aj keď trošku vykradačka HP.

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tento diel bol o poznanie slabší ako predchádzajúci. V celej knihe sa v podstate nič nedialo. Len sa formovala "armáda" a stále niekam cestovalo, bola to nuda. Do ďalšieho diela sa púšťať asi ani nebudem.

22.06.2017 3 z 5

Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Laurie Halse Anderson

Príbeh Melindy bol pútavý. Bolo smutné ako rodina a okolie ignorovalo očividný fakt, že ju niečo trápilo a nesnažili sa jej pomôcť. A je smutné, že námet knihy je tak skutočný, že obete násilných činov sa mnohokrát cítia byť vinné, že k tomu prišlo. Odporúčam pozrieť aj filmové spracovanie aj keď kniha bola detailnejšie a zrozumiteľnejšie spracovaná čo sa týka pocitov Mel.

22.06.2017 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Príbeh bol pútavý, miestami nechutný (hlavne začiatok) miestami vtipný (myšlienkové pochody Dextera). V podstate celkom príjemné čítanie, ale niečo tomu chýbalo, možno trošku obsiahlejší dej by som privítala, zdal sa mi trochu unáhlený. Uvidíme čo prinesú ďalšie diely.

Čo Clara zanechala Čo Clara zanechala Ellen Marie Wiseman

Táto kniha bola perfektná. Zaujímavá téma aj spracovanie. Musím povedať, že dej týkajúci sa Clary ma bavil o trošku viac ako Izzin, veľmi ju odporúčam, tento typ kníh ma baví.

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Kniha ma trošku sklamala, keďže z námetu sa dalo vyťažiť viac. Zo začiatku pôsobila chaoticky, ale zlepšilo sa to. Zápletka/pointa však bola aspoň pre mňa predvídateľná vďaka čomu kniha stratila moment prekvapenia. Odporúčam ako oddychovku od ktorej nečakáte nič svetoborné.

Dievča z Titanicu Dievča z Titanicu Hazel Gaynor

Príbeh sa dobre čítal,ale trošku som sa strácala v postavách. Kniha však bola pútavá, mrzí ma však, že na Titanicu sa odohrával iba časť deja, kedže tento aspekt ma na knihe najviac lákal. Ale aj tak odporúčam prečítať túto milú knihu.

List List Kathryn Hughes

Kniha veľmi pútavo napísaná. Dej sa odohráva vo viacerých časových linkách, ale všetky ma zaujali rovnako. Odporúčam, veľmi príjemné čítanie.

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Mám veľmi rada knihy z obdobia z druhej svetovej vojny. Príbeh bol zaujímavý, ale neskutočné ma nudili pasáže, ktoré sa týkali hudby, čo bolo škoda kedže tá zohrávala veľkú úlohu v deji knihy. Takže nakoniec priemerná kniha, škoda.