Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Ach jaj...zasa som sa dala nalákať na knihu ala HP a podobnosť ani čisto náhodná. Polovica knihy tvorili len opisy atrakcii, pri ktorých som sa neskutočne nudila. Dej skákal medzi viacerými časovými linkami a postavami (a ja som sa v nich strácala). Príbeh samotný tiež žiadna výhra, spôsob rozprávania až taký poetický. Toto fakt nie je moja krvná skupina, za mňa slabotka.

22.07.2017 2 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Tak túto knihu som fakt nedávala. Námet super, ale to spracovanie hrôza, nedalo sa mi do toho začítať, o plynulosti deja som mohla iba snívať. Kedže som veľká milovníčka hororov a napätia, môžem mať asi trošku vysoké nároky, ale aj tak nechápem tie vyššie hodnotenia. Typický príklad toho, prečo nečítam tento žáner od českých alebo slovenských spisovateľov, vznikne z toho vždy len lacný béčkový horor.

18.07.2017 odpad!

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Myslela som, že kniha bude topka, presne môj žáner, ale chyba. Štýl písania knihy vzhľadom k roku jej vydania bol pre mňa maximálne nezaujímavý a nudný. Tak ako som sa na knihu tešila, tak som z nej sklamaná. Slabota.

18.07.2017 2 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Kniha a príbeh bol viditeľne lepší ako v prvom diele. Náväznosť deja bola stráviteľnejšia a pútavejšia. Malo to miestami nejaké chybičky krásy, ale stojí za prečítanie. Keďže ďalšie diele už vydané nebudú, v sérií už pokračovať nebudem (aj v prípade v pokračovaní vydávania série).

18.07.2017 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Kniha ma veľmi sklamala. Námet série mal veľký potenciál, ale spracovanie bolo zmätené a neskutočne nudné. Najzaujímavejšie na knihe je jej obal a anotácia. Kniha je určená výhradne pre deti, lebo starších čitateľov to zaujať podľa mňa nemôže. Neodporúčam. Keďže mám druhý diel už kúpený, skúsim ho. V tomto prípade, fakt platí nesúď knihu podľa obalu (v opačnom zmysle samozrejme).

18.07.2017 2 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Kniha bola veľmi dobre napísaná a pútavejšia ako pôvodná séria od Blocha. Dej mal stupňujúcu tendenciu a veľmi strašidelnú atmosféru, koniec sa mi zdal však trochu urýchlený. V deji bol zakomponovaný aj príbeh pôvodného riaditeľa sanatória, kde je umiestnený Norman a možno by som ocenila trochu viac tento dej rozviesť. Knihu odporúčam pre milovníkov hororu a napätia.

17.07.2017 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Kniha sa veľmi dobre čítala, ale príbeh je taká rozprávka nereálna. Zatiaľ ma spisovateľ veľmi neohúril, takže neviem či v ňom budem pokračovať. Priemerná kniha.

11.07.2017 3 z 5

Tanec s nepriateľom Tanec s nepriateľom Paul Glaser

Kniha bola zaujímavá, ale nie je ako ostatné svedectvá z Osvienčimu. Väčšinou som čítala o tom ako ľudia trpeli, ale ani tak nespolupracovali s nacistami. V tomto príbehu si Roosje, aby si zabezpečila výhody nezdráha mať pomer s SS príslušníkmi a v podstate to popisuje v lepších svetlách ako väčšina. Miestami som sa sa strácala v deji kedže sa tu striedajú dejové linky Roosje a jej synovca Paula, v Roosjinom sa niekedy vracia späť do minulosti. Za prečítanie však určite stojí.

08.07.2017 4 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Tabitha Suzuma

Kniha bola veľmi priemerná a zaujímavá iba svojou hlavnou dejovou linkou. Spracovanie bolo však slabšie a miestami ma nudila. Koniec príbehu bol však veľmi smutný.

Dohoda s ďáblem Dohoda s ďáblem Simona Ahrnstedt

Zaujímavá kniha plná intríg a zvratov udalostí. Kniha sa pomerne dobre čítala, ale niekedy sa mi zdala až veľmi pritiahnutá za vlasy a neskutočná. Určite však od autorky ešte niečo vyskúšam.

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha je úžasná, veľmi pútavá. Presne štýl, ktorý ma najviac baví. Táto autorka ma zatiaľ nesklamala, odporúčam.

06.07.2017 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Kniha sa dobre čítala, ale na môj vkus je v nej až mnoho nadprirodzených bytostí, čo pôsobí rušivo. Jackaby je zaujímavá postavička, ktorá býva v zaujímavom dome. Abigail ma veľmi nebavila. Celkovo je to skôr priemerná kniha. Nemám potrebu pokračovať v tejto sérii, zatiaľ.

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Super kniha, rovnako ako jej prvý diel. Táto mini séria je moja srdcovka, veľmi príjemné čítanie, ktoré Vás zaujme a nepustíte ju pokým nedočítate. Odporúčam, prečítať povinne všetci.

04.07.2017 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Kniha ma veľmi bavila aj keď je písaná vo forme e-mailov. Prečítaná za jeden deň. Veľmi príjemný príbeh, veľký relax. Odporúčam prečítať, je to priam nutnosť.

04.07.2017 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha je príjemným zakončením série Divergencia. Bola pútavá a bavila ma, takže odporúčam prečítať najmä fanúšikom tejto série.

Experiment Experiment Veronica Roth

Kniha bola asi najzaujímavejšia zo všetkých častí, možno vďaka tomu, že som nevidela filmové spracovanie predtým, takže som nevedela čo mám čakať. Kniha ma bavila a jasné nejaké slabé miestečka sa tam nachádzajú, ale inak super.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha bola o poznanie pútavejšia ako Divergencia. Príbeh príjemne ubiehal bez väčších nudných častí. Nie je dokonalá, ale bola pútavá, takže OK. Som zvedavá na záverečný diel trilógie.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha má zaujímavý námet, najmä rozdelenie ľudí na frakcie sa mi páčilo. Dej však miestami viazol, kniha ma nudila. Filmové spracovanie ma trošku viac okúzlilo, keďže som ho videla skôr ako knihu, som možná ovplyvnená. Takže taká skôr priemerná kniha.

04.07.2017 3 z 5

Neznámych nemiluj Neznámych nemiluj Lucia Sasková

Kniha sa ľahko číta ,avšak spracovanie príbehu ma nezaujalo. Nereálne vykreslenie deja, nesympatické postavy najmä "Ľuboško"(Ako totálny blavácky macho, ktorý si myslí, že mu patrí celý svet). Námet je zaujímavý, ale nie v tomto podaní. Ako oddychovka pri bazéne OK, nič viac však od toho nečakajte.

04.07.2017 2 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha bola napínavá, nútila ma čítať ďalej, aby som zistila viac. Koniec ma totálne prekvapil, vôbec som nečakala, že sem bude smerovaná kniha. Odporúčam prečítať.

02.07.2017 5 z 5