Věrka256 Věrka256 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Takže už mám dočteno a jediné jak to popsat jednou větou je: Já tu SJM tak nenávidím až ji zbožňuju!!! Ona vytvoří tak úchvatné světy a já o příbězích z nich můžu pouze číst.
POZOR: tenhle komentář bude obsahovat spojlery!
Musím podotknout že Tamlina jsem malá radši jako začarovaného blázna. Tehdy byl fajn i Lucien jenže v tomhle díle se oba jaksi vybarvili a já​ je začala nenávidět. Rysh mi že začátku (této knihy) připadal jako Rampelnik že seriálu Bylo nebylo. Ale pak se z něj vyklubal chlap kterého by asi každá holka chtěla. Pak ti z jeho nejbližšího kruhu byli naprosto dokonalí! Všechny jsem si oblíbila, ale Tamlina bych teď nejraději praštila lopatou a pak ho někde daleko zakopala. Stal se z něj vazne parchant.
Jinak knížka naprosto dokonalá a jediné co můžu vytknout je že ve třetí části příliš často používala Feyre ve svých myšlenkách ,,Můj druh" ale to je jen menší detail. Tenhle díl si zamiluje snad naprosto každý.
P.S.: už u komentáře Dvůr trnu a růží jsem chtěla pochválit znaky dvorů v mapě Prythianu.

22.04.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Celenu jsem zbožňovala od prvního dílu a Sam byl skvělej (i na tu chvilku). Nejvíce se mi líbilo jak Celene poprvé řekl že ji miluje a pak to jen utvrzoval. Arobyna jsem měla od začátku za naprostého zmetka i v Královně stínu. Docela mě překvapilo, že Celena odmítala připustit že ji zradil. Bylo docela od začátku zřejmě, že ji považuje za svůj majetek.
No k Samovi není co říct. On měl podle mě se Celenou ten nejlepší vztah. Byl v podstatě bezchybný a jak ho autorka popisovala bylo... Myslela jsem že ho mám před očima a hledím do těch jeho. Také mi přišlo že měl trochu podobné rysy s Chaolem (hnědé oči, vlasy...).
V povídce Vražedkyně a poušť jsem si všimla, že Celena skoro každého ztrácí. Vemte si, že přišla o rodiče, Nehemii a tady od sebe odehnala Ansel.
A přiznám se jsem cíťa! Ano věděla jsem co se stane, ale i tak mi kanuly slzy po tvářích, jakmile Arobyn řekl: ,,Je mi to líto." A jak to Samovi tělo... Prostě jsem se Celeně ani nedivila, když se vydala za Farranem. Být ji udělám to samé bez rozmýšlení.
No a kniha dost dobrá. Kapitoly tady nestrácely a z výsledků jsem šťastná.
Rozhodně doporučuju ;-).

02.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nemůžu ani uvěřit, že Sarah dokázala napsat ještě lepší díl, než ty předchozí! Knížku jsem s těží odkládala, abych se mohla něco naučit do školy, nebo abych se vůbec vyspala. Snažila jsem se ji číst pomalu, takže se mi to podařilo číst 14 dní. Velké díky patří taky překladatelce, která knihu přenesla do češtiny. Stále mě však překvapuje, že Sarah dokáže do každého dílu přidat minimálně jednu novou postavu a přitom nezapomínat na ty staré. SPOJLER: K příběhu můžu pouze prozradit, že mě překvapila slova krále, která na konci pronesl. Nečekala jsem, že se to takhle vyvine! Každopádně se nemůžu dočkat dalšího dílu. V komentářích píšete, že se někteří dáte do okamžitého čtení "Epire of storms", jenže já si na to netroufám, takže můžu pouze čekat.

07.12.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Jsem nadšená! Jako první jsem přečetla skleněný trůn (všechny tři zatím) a potom jsem se dozvěděla, že Sarah má ještě jednu sérii. Nemohla jsem to přestat číst a i když jsem se snažila, aby mi vydržela aspoň měsíc, ale do dvou týdnu jsem ji přečetla. Opravdu jsem se nedokázala odtrhnout! Doporučuji! Už se těším na druhý díl.

14.10.2016 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato kniha shrnuta jedním slovem: WOW!!!!!!!!!!!
Jasně, první jsem viděla film, takže jsem věděla jak to skončí, ale to neznamenalo, že mi slzička neukápla. Celou dobu jsem i knihu užívala a když přišli poslední části, tak jsem byla už i zdrcená z toho, co se blíží.
Ano, každý ví, že lidé (hlavně děti), kteří mají problém s rakovinou mají těžký život a cítí spoustu bolesti, ale nenapadlo by mě, že.... Ani nevím, jak tu větu dokončit, protože proto neexistují slova.
Kdybych knihu měla přirovnat k jiné, tak by to zaručeně byla nějaká sbírka citátů, protože v této knize jich je tolik, že pak se i ztrácím v jednotlivých částech příběhu a přemýšlím nad tím citáte.
Kniha je rozhodně jedna z nejlepších, které jsem kdy četla a je i mojí první knihou od Johna Greena, ale doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuju přečíst, ale připravte si i kapesníčky.

31.03.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Toto byla moje první poezie, kterou jsem četla a musím říct, že to bylo skvělý. Moc se mi to líbilo a hodně jsem se k těm situacím přirovnávala. I to grafické zpracování bylo skvostné. Moc se mi to líbilo a spousta těch slov, co tam byla napsaná mě zasáhla a nutila nad jejich významem přemýšlet. Fakt krása.

24.08.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

!!!OBSAHUJE SPOJLERY!!!
Wow! Wow! a do třetice: Wow! Už mě jaksi nebaví psát, že každý další díl je lepší a lepší. Myslím, že to tak budu mít i u ostatních knížek od SJM. A "pravou lásku", že najdeme v Dvůr mlhy a hněvu? Pardon, ale tohle je podle mě ještě víc zaláskovanější kniha.
Pokud vezmeme všechny ty páry (a hlavně Jeřába s Aelin ), tak každý se chová jinak. Máme Elide a Lorcana. Lorcan "bad boy" a Elide "good girl". Tohle byl jeden příklad. Pak třeba Dorian a Manon. Manon "rebel" a Dorian.... Prostě Dorian.
A Jeřáb s Aelin? Jeřáb je rozhodně chlap- teda muž jako ze snu. Přiznávám, že nejraději bych ho Aelin ukradla.
A myslím, že Sarah už vyčerpala snad všechny postavy z Krvavého ostří, které šli.
Tak dál tu máme, co řekla Maeve. Takže... TO JAKO FAKT?!?!? Vážně?! Od samotného začátku jsem ji měla za odpornou mrchu, ale... Asi bych lhala kdybych řekla, že jsem si myslela, že by se mohla změnit, ale... za takto sadistickou mrchu jsem ji teda neměla. A to jako jak by chtěla ovládat Aelin?! To ji přinutí složit krevní přísahu?! Teoreticky by to dokázala, kdyby chtěla zabít někoho z jejího dvora, ale vážně?! Když jsem knihu včera večer dočetla zahleděla jsem se na strop a ptala se sama sebe: ,,Jaký to mám život?" ,,Proč nemůžu žít v té knize?" apod.
A ten její závěrečný plán? To jako ten den na té lodi jí došlo, že nebude moct jen tak mít dítě a tak se rozhodla, že to přenechá na Lysandře a Aedionovi? Asi jo, ale...
Ale to, že odešla do Eylwe a věděla, že už znovu nespatří Terrasen a ani se nepodívala do Orynthu a... Přísahám, že jsem u konce brečela. (Skoro jako u každé knihy od SJM)
No a ostatní postavy? Lysanra: úžasná osobnot, dokáže se proměnit v cokoliv a její vztah s Aeidonem je krásný. Aeidon: taky dokonalej chlap, ale přesto mám radši Jeřába, ale dokáže skvěle bojovat a krom toho, co řekl Lysandře v Zátoce lebky jsem se nedokázala nesmát. Jeřáb: ...Prostě úžasnej muž! Pro mě nejlepší. Manon: prostě rebel! Dorian: ten se nedá popsat jinak, než Dorian. Zlatíčko, které umí vytasit drápy. Elide: Hodná holka, která když se naštve, tak to může způsobit "zkázu světa". Lorcan: ten mě zklamal. Přivolal Maeve a... Mohla bych tak pokračovat do nekonečna, ale myslím, že si všichni dokážete představit, co pro mě ostatní postavy znamenají to, že mi skoro všechny přirostli k srdci.

14.10.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tahle knížka rozhodně patří k mým nejvíce oblíbeným. Tak proč čtyři hvězdy a ne plný počet? Časová úhlednost byla strašná! V jednom odstavci bylo ráno a v dalším odpoledne a někdy dokonce večer. V dalších knihách to už sice nebudu na to dbát, ale za zmínku to muselo být.
Jinak příběh byl poutavý, napínavý a já nevím, co všechno. Nebudu váhat a zítra pádím pro další díl. Možná kniha u mě nevyvolala pocit k pláči jako jiné, ale nepopírám, že mě dokázala rozesmát a rozesmutnit.
Nemám sice příliš v lásce postavy, které se o vše starají, považují se za nejdůležitější a, že bez nich ostatní nepřežijou ani týden, ale tady se to docela dalo pochopit.
A ten konec?! Zabíte mě prosím... Bylo strašné, jak se k sobě začali Peeta s Katniss chovat! Film jsem sice viděla, ale už je to dost dávno, ale přikláním se k tomu, že kniha je vždy lepší. Zatím se mi nestalo, že by to bylo naopak (tedy kromě Divergence).
Už se moc těším na další díl a nemohu jinak než doporučit, ale tu úhlednost se snažte přehlížet.

05.06.2017 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Konečně jsem našla čas napsat sem ten komentář. Tahle kniha byla velice dobrá. Hodně mi připomínala knihu Kostičas. Sci-fi knihy moc nemusím, ale tahle byla fajn.
SPOJLERY:
Když jsem se dočetla, že Cal a Maven budou nepřátelé, tak jsem počítala s tím, že Cal nakonec bude ten nejhorší a půjde ve stopách svého otce (což měl prvně v plánu), ale to co se stalo na konci mě vážně překvapilo. Maven mě překvapil. Čekala jsem, že on bude ten, kdo s Mare uprchne, ale sama jsem věděla, že by kniha potom nebyla záživná. Druhý díl zatím čtu a jsem velice zvědavá jak se to vyvine. Rozhodně doporučuju.

08.01.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl byl senzační! Celenina minulost byla ještě dojemnější! V noci jsem kvůli tomu ani nemohla usnout. Stále jsem myslela na to co prožila na další díl se ŠÍLENĚ těším. Všem ji doporučuju!!!

20.08.2016 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

!!!BUDE OBSAHOVAT SPOILERY I TROCHU Z DRUHÉ SERIE!!!
Nebudu říkat, že se mi tato kniha od SJM nelíbila, protože by to nebyla pravda, jenže tu mám pár ale....
Asi nejhlavnější škoda je, že se jednotlivé úryvky podobají posledním dvěma knihám Skleněného trůnu, což mě hrozně mrzí. Někdy jsem si řekla: ,,Nečetla jsem takový odstavec už jednou?" a opravdu jsem si vybavila podobný z Říše bouří.
Další věcí je, že mě nějak zvlášť nechytlo, že Rhys umřel. Možná je to tím, že jsem to věděla už předtím nebo já nevim, ale nepřišlo mi to tak emocionálně vyčerpávající. Nebudu lhát, zvlhly mi oči, jenže když třeba umřel Sam v Krvavém ostří, brečela sem další týden jen při vzpomínce na to.
K emocinálnímu zklamání se taky váže poslední bitva. Více mě opět bavily bitvy v druhé sérii.
Pak je kniha strašně tlustá. Což je na jednu stranu dobře pro knihomola a fanouška SJM, ale taky se v tak dlouhé knize musí vyskytnout nudné části. Nebylo jich sice nějak extra moc a to nejhorší to asi taky úplně není, jenže právě v těch částech se mi dařilo knihu odkládat.
To jsou asi ty mínusy, tak teďka zase plusy.
Mám ohromnou radost, že SJM podporuje LGBT+. Mám z toho radost, protože jsou stále takové ty stereotypy, které všechny párují, ale stále je to to samé dokolečka a když tady přidala tuto zmínku, tak mě to potěšilo. (btw. já nepatřím k LGPT+, ale snažím se je podporovat, prootože každý si zaslouží lásku na celý život a je jedno v kom ji hledá)
Zalíbil se mi Tamlin. A upřímně mi ho v celé knize bylo strašně líto, protože on Feyre celou dobu miloval a to neskutečně a ona ho pak takto srazila k zemi a nevěřila mu a.... prostě ho vodila za nos a snažila se mu straně uškodit, protože je prodal v minulé knize Hybernu, jenže já nevím, jestli jí to nedocházelo, ale on to celou dobu dělal proto, aby ji získal zpátky v domnění, že ona taky chce za ním zpátky. To si raději před něho měla stoupnout a říct mu: ,,Hele, byl jsi jen taková letní láska, ale život chci prožít s Rhysandem, a navíc jelikož jsi mi hodně ublížil tak doufám, že se to pokusíš napravit. Zatímco se o to budeš snažit, já proti tobě obrátím tvé poddané." Takže jako Tamlina jsem více pochopila a více se mi zalíbil. Samozřejmě neříkám, že nenávidím Rhyse, toho zbožňuju.
Jinak se mi příběh teda velice líbil a okolnosti se také celkem dařili.
SHRNUTÍ: Krásný příběh, krásná obálka, miluju Dvůr snů, chybičky se našly, ale i tak doporučuju.

24.06.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tohle bylo... nemám slov. Knížky od Sarah Janet Maas nastavili moji laťku vysoko, ale tato knížka se dostala těsně nad linku. Sice ten konec byl krapet useknutý a zajímalo by mně, co by Lina a ostatní prožívali dál a jak ji našel Aendrus, ale to nevadí. I tak se mi tato knížka líbila a zařadila se do mých oblíbených. Doporučuji přečíst

26.11.2017 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Podle mě byla tahle knížka super! Nápad byl (podle mě) dost originální. Jenže ty postavy... Cia měla být tou nejchytřejší ze třídy a mě přišlo, že byla ta nejpitomější... Její jednaní bylo logické, to ano, ale příliš často si nedokázala dát dvě a dvě dohromady... Další mínus byl Thomas. Velká- opravdu hodně velká- část knížky se skládala Thomas sem, Thomas tam, Thomas udělal tohle nebo Thomas byl takový... a rázem jsem přečetla dvě stránky, které skládaly z toho, že v každé druhé větě byl Thomas. Navíc tam několikrát byly strašné kecy, např.: ...čtyři pravoúhlé stěny... Na co potřebuju vědět, že ty stěny byly pravoúhlé?! Nebo: ,,Uslyšela jsem prasknout větvičku. Že by vítr?" Co to má být?! To jako je vítr nějáká osoba?! No... Od tohoto radši přejdu, protože toho bylo moc... U Hunger Games jsem napsala, že se mi nelíbilo časové členění děje a u téhle knížky tomu nebylo jinak, ale za to další hvězdičku neuberu, protože tahle knížka je na čtyři hvězdy. Asi jsem byla sice trochu víc kritická, ale nápad to byl skvělý a bylo to i chytlavě napsáno. Rozhodně doporučuju přečíst.

16.07.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Tahle kniha sice nebyla tak dobrá jako první díl, ale špatná taky nebyla. Jax se mi tady zdál jiný, než jakého Paige popisovala v jedničce. Ostatní byli naprosto úžasní. Zek, Nick... Všechny jsem si je oblíbila. Konec mě dost překvapil, protože já u knih nepřemýšlím. U mě se realitou stane svět hlavního hrdiny/hrdinky a zbytek nevnímám. Přemýšlím jak postava a nemyslím na logiku... Prostě super! Knihu rozhodně doporučuju přečíst a těším se na další díl.

14.05.2017 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Předpokládala jsem, že to bude zase paráda a taky byla, jen ta hlavní zápletka mi trochu dělá hlavu. SPOILERY
Hlavní zápletka samzřejmě spočívá v tom, že se vítězové vrací do arény. Jasně nápad je to luxusní a celé je to skvěle zpracované, ale všichni vítězové se chtějí vzepřít kapitolským pravidlům, takže nechápu, proč se třeba nespojili a nezačali všichni v aréně spolu přežívat? Jasně asi by se našli tací, kteří by se opět chtěli stát vítězi, ale je snad jasné, že by převládala strana spojenců a těch pár by zabila. Takže moc nechápu, proč to ty vítěze nenapadlo, když se všichni znali a přátelili se. Sama Katniss říkala, že je bude tešší zabít, když je zna skoro všechny jménem. Pokud by k tomu měl někdo logické vysvětlení, ráda si ho vyslechnu ve zprávách a klidně i prodiskutuju.
Jinak kniha je skvělá a postavy jsou hezky propracované a s filmem mi to přijde nastejno. Doporučuju si přečíst.

23.08.2018 4 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

!OBSAHUJE SPOJLERY!
Okey, tahle kniha zaujme obalem i názvem a námět je také zajímavý, ale mě kniha přišla děsná. Působila zajímavě i tím svým "tajným poselstvím", ale příběhů tam bylo tolik, že jsem pak i naprosto zapomněla, o čem má kniha opravdu být.
Nejdřív chtěla zachránit svoji tetu a nakonec (kam jsem se dostala) to je o tom jak se chtěla pomstít za Lučišníka (Mimochodem, chápu, že jména postav jsou jen jejich pojmenování, ale LUČIŠNÍK??) a zastavit Sekyru a Serakyna a já nevím koho ještě. Nechápala jsem spojitost mezi některými příběhy. Třeba jak tam zapadal Lon s Druhou??? To jako chtěla autorka ukázat, jaké to je v knihovně a i kdyby tak proč?? Snad každý chápal, že se tam střeží pod přísnými zásadami knihy a "zlomky" atd... ale proč to vysvětlovat jako milostnou zápletku? Možná se to na konci vysvětlí, ale to už mi je jedno.
Shrnutě: JEDNO VELKÝ ZKLAMÁNÍ.
2 hvězdy za námět a zpracování knihy, ale i to mi přijde moc.
rozhodně nedoporučuju.

31.03.2018 2 z 5

Královna rebelka Královna rebelka Michelle Moran

Obsahuje spojlery.
Na tuhle knížku jsem narazila náhodou a tohle jsem opravdu nečekala. Kniha mě vtáhla do děje od začátku a já se nemohla odtrhnout. A na konci, když tam všichni umírali se mi svíralo srdce. V některých místech jsem si na těch složitých názvech zlámala jazyk a kniha byla trochu složitá, ale hodně se mi líbila a rozhodně ji doporučuju.

10.08.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Asi to hlavní, co bych mohla ke knize říct je, že jsem teda čekala víc. Příliš mě to nechytlo. Ano je to naprosto jiné než Divergnce, takže mi to místy připadalo, jako kdyby to napsal někdo jiný a autorka knihu sprostě ukradla (je mi jasné, že to tak určitě není). Prostě jsem jaksi čekala víc.

25.06.2017 2 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

VAROVÁNÍ!!! HOOODNĚ SPOJLERŮ!!! VAROVÁNI
Takže... Byla tahle kniha dobrá? Ano. Líbila se mi? Převážně ano. Ale proč mi to příjde jako pohádka s pár slovy, která by malé děti neměly slyšet? Ale no tak. Podřadná odlišná dívka se snaží zachránit svoji přítelkyni a přitom se zamiluje (úplnou náhodou) do budoucího Imperátora (v pohádce by to asi byl princ), který by chtěl zachránit "své království", protože vidí, jak strádá. Navíc se objeví postava, která má být po smrti, ale zázrakem přežila. A aby to skončilo, jako opravdová pohádka, tak se nakonec vezmou a z podřadné "služebnice" se stane Imperátorka, nebo-li "královna". A aby toho nebylo málo, tak hlavní záporák je nakonec přinucen "odejít a už se nikdy nevrátit" a k tomu se přiznat ke všem svým hříchům.
Ano líbila se mi ta kniha a která holka by nechtěla kluka jako je Tyrus? Ale když to skončilo jako klasická pohádka, tak mi to nedalo a musela jsem tu jednu hvězdičku odebrat.
Ale nápad to byl skvělej a hezky je kniha vyprávěna, ale čekala jsem tam horší věci, než dvě zmínky o sexu a otrávení jedem.
A abych to jen nekritizovala, tak ty postavy byly krásně promyšlené a fakt, KTERÁ HOLKA BY NECHTĚLA CHODIT S TYRUSEM?! Navíc obálka je hrozně přitažlivá. Prostředí je hezky popsané ale o některých dopravních prostředcích jsem měla pochyb jak vypadají.
I přes tohle všechno je kniha hezká a doporučuju přečíst.

01.02.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Ke knize můžu jen říct, že jsem se jí NEMOHLA prokousat. Děj se tak neuvěřitelně táhl. A ten románek, co prožíval s Morgan?! Tak to pardon, ale bylo to příliš... nastrojené, aby se na něj na konci mohla naštvat. Jako ona mu lže, straní se mu, pak dělá i mrtvou a k tomu na něj mluví: ,,Prosím nezlob se. Ale já se do té věže nevrátím. Strašně tě miluju..." a další bláboly a pak je na něj naštvaná, protože ho sváděla a rozptylovala a on z ní byl tak hotovej, že musel všechny své pocity psát do deníku, jen aby se udržel na uzdě a nevyletěl na ni, při první příležitosti.
Fakticky pardon, ale ona se pak ještě i bude divit, že ji zatkli když se několikrát pokusila utéct?
Jess byl zase fajn kluk (docela). Jeho rodina byla jako černé ovce a on byl na bílá, byl strašně obětaví a cítil tu povinnost, že musí vše zachraňovat a já nevím co ještě... A upřímně já tyto typy lidí, či postav nenávidím.
Ty tři hvězdy jsou za Chalílu, Daria (tito dva byli moji oblíbenci), Glain, Thomase a Santiho. Ostatní postavy nebyly podle mě tak super jako tyto a strašně mě mrzelo, že jejich vlivů k situacím nebylo víc.
Tohle by bylo asi všechno. Ale tuhle knihu zrovna příliš nedoporučuju. Jsou lepší knížky, ale i horší. Tohle je těsně na hranici, ale podle mě se přiklání k horší.

02.01.2018 3 z 5