VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

dá se číst donekonečna. Kniha, která nikdy neomrzí.

19.11.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha pro mě byla silným zážitkem, četla jsem se zatajeným dechem, příběh to byl velmi silný, konec mi ani trochu nevadil, téma skvělé.

01.06.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, působivé životní osudy, přečteno jedním dechem. Kniha byla super, těším se na ty ostatní, protože od autorky to byla má prvotina.

06.10.2019 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Ke knize není co dodat. Skvělá detektivka, skvělá zápletka, knížka se četla sama.

28.10.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

obrovsky lidský příběh, kdyby šlo, dala bych mnohem více hvězdiček...četla jsem jedním dechem, doba popsaná bez přikrašlování tak, jak se skutečně udála, kniha by měla patřit mezi povinnou četbu. Velmi mladá hrdinka i přes všechna příkoří dokazuje, že s láskou a bez nářků se dají překonat i ty nejhorší nástrahy.

19.08.2020 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Ladislav Zibura nikdy nezklame, když si člověk potřebuje zlepšit náladu. Jeho autíčko PRO MINTE ve tvaru automatické pračky mě fakt odrovnalo. A protože sama ráda Českou republikou brouzdám místy známými i těmi "bohem" zapomenutými, byla pro mě kniha dvojím balzámem na duši.

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

kniha která nikdy nezklame, ať čtu kdykoli

02.07.2022 5 z 5

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Když jsem procházela knihovnu, padla mi Němá barikáda přímo do ruky. A tak jsem si řekla, že si jí zkusím po mnoha letech přečíst "jinýma očima". A ano, i já plně souhlasím s boxasem, Jan Drda píše povídky v době a o době, kdy se ještě historie nepřekrucuje nalevo nebo napravo, na Západ nebo na Východ. Kniha si zaslouží nejvyšší ocenění, je to čtivé i plačtivé, ale hlavně výstižné vyprávění o naší historii, kterou tvořili i ti drobní hrdinové, co se byli schopni čelem postavit fašistickému řádění.

20.01.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu jsem si díky čtenářské výzvě znovu přečetla a prostě úžasná. Pro mě je to klenot, který je potřeba si hýčkat. Humorná i plačtivá zároveň, nesmírně laskavá a lidská, pro mě srdeční záležitost.

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Četla jsem s téměř zatajeným dechem. Napínavé, téma opět zajímavé a lehce uvěřitelné, příběh mě zaujal, doporučuji.

08.10.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Detektivka jak se patří, nic zde nechybělo, veliká spokojenost, doporučuji milovníkům detektivek.

08.10.2022 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Z knihy jsem naprosto nadšená. musela jsem jí koupit i své devadesátileté mamince, protože něco tak laskavého a milého jsem už dlouho nečetla... Karel byl mistrem ve všem, co dělal, a kniha je opravdu povedená, čtivá, veselá i plačtivá, vůbec nelituji času, nad stránkami stráveného a určitě se budu vracet stále ...

19.03.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

česká oddechovka, knížka mě bavila, hodně ze života, zajímavé osudy ....

16.10.2021 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

úžasná kniha, stromy mě vždycky nabíjely energií, ale teď o nich vím díky autorovi mnohem více a mnohem více i o přírodě kolem nich. Myslím, že by alespoň úvodní stránky mohly být zařazeny do školních osnov, třeba by to přispělo k větší úctě k přírodě...

18.07.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

další kniha přečtená téměř na jeden zátah. Nechybí napětí, zápletky, knihy Bryndzy mě opravdu baví, už se těším na další.

22.05.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

kniha je úžasná, už jednou jsem četla, ráda jsem se k ní vrátila znovu, vyprávění mě velice zaujalo a bavilo, smekám před našimi předky ... dnes už si nikdo takový drsný život ani nedovede představit. Je ale dobré nezapomínat.

12.01.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejně jako první díl Naslouchač mě kniha neskutečně bavila, vtáhla do děje a já se těšila na všechny postavy příběhu. Četl jsem skutečně kde se dalo a nemohla jsem se odtrhnout. Ačkoli tento žánr nepatří mezi mé oblíbené, musím uznat, že v tomto případě jsem velice ráda udělala výjimku. Stejně jako ostatní se už netrpělivě těším na další díl...

18.07.2019 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Knížka se četla dobře, jenom mi přišel příběh až moc přitažený za vlasy, takové množství zmizelých dívek, které předtím nikdo nehledal, zapojení policistů do zločinu, aniž by si toho v předchozích letech vůbec hlavní hrdinka všimla ... Na plný počet hvězd to prostě není...

19.03.2022 3 z 5

Knihu jsem oprášila díky čtenářské výzvě a dobře jsem udělala. Černí baroni patří mezi skutečné klenoty české literatury a pokud se někdo pohyboval v podobném prostředí, dá mi za pravdu, že mnohé postavy dostávají dokonce i skutečné tváře. I přesto, že kniha byla zakázaná, nikdo z nás nelitoval času stráveného přepisováním jejích stránek, protože to fakt stálo za to. Autorovi obrovská poklona a veliký dík, protože sloužit u PTP určitě zas taková velká sranda fakt nebyla.

03.06.2021 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame a za mně patří ke klenotům literatury. Když je mi nejhůř, knihy od Jamese Herriota mě svým úžasným humorem a laskavostí dokážou znovu postavit na nohy. Kdyby to šlo, přidám hvězdičku navíc. :D

15.02.2021 5 z 5