Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tento díl mi přišel o trochu slabší než předchozí dva a tak doufám, že s dalšími díly ta tendence nebude sestupová jako dosud ;) jinak příběh byl celkem zajímavý, kupodivu se mi víc líbilo zápolení Evanlyn s Willem, ale i druhá dějová linka s Haltem a Horácem nebyla špatná.

10.10.2023 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

ok, řekněme si to na rovinu...bylo to zvláštní, to jo....ale nic mě pane bože nepřipravilo na ten konec :O jakože cože? a proč dávám plný počet bodů? Asi proto že se mi to k....a líbilo ;) kromě děje to mělo všechno co od erotiky člověk chce ;)

16.03.2023 5 z 5

To To Stephen King

tak jo...to byl děs...zlaté filmy oproti tomuhle....nepopírám, že S. King má svoje kvality....ale tohle fakt ne :( abych se moc nerozepisovala tak to popíšu v bodech:

-popisné části!!!! bože to bylo strašné...některé popisné sekvence jako například jízda na kole trvala i přes 3! stránky....jako fakt ne

-bez těchto popisných částí si troufám tvrdit, že by kniha byla klidně o 400 stran menší a vůbec by to neuškodilo

-podle popisů se mi Pennywise nezdál tak strašidelný jak by měl být (ani žádná jiná jeho forma)...prostě jsem to nežrala a to mám fakt velkou představivost

-čtení této knihy bylo zdlouhavé a namáhavé - fakt fyzicky jsem z toho byla vyčerpaná....přemýšlím, že to asi tak i S.King zamýšlel....je to horor...asi to i má být obtížné, má to být náročné....ale na mě to mělo asi jiný účinek...

Závěrem: To už nikdy v životě nepřečtu, jsem ráda, že už to mám za sebou, ale i tak se těším na další díla S.Kinga protože pořád doufám, že už to tak hrozné jako v To nebude ;)

08.02.2023 1 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Další parádní díl, jen tentokrát strhávám jednu hvězdu protože jsem si všimla (blesk) že autorka v podstatě stále opakuje stejný děj už ve třetí knize...jsem zvědavá jestli tomu tak bude i ve zbytku série. Ale jinak super počtení.

30.11.2022 4 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Bože, to bylo tak úžasné, že jsem se od toho neodtrhla a přečetla jí celou za nějakých 5 hodin :D pro mě byly skvělé obě linky, všechno co se tam dělo i jak to skončilo ;) hodně dlouho mě nic tak nechytlo jako tato kniha.

30.09.2022 5 z 5

Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Milá Ijeawele aneb Feministický manifest v patnácti doporučeních Chimamanda Ngozi Adichie

Moje první knížka o feminismu :) a moc se mi líbí jak je napsaná. To že je to v podstatě dopis, že to není moc dlouhé, že je to napsané srozumitelně i pro někoho kdo (i když jsem žena) moc feminismus nezná (nebo spíš neumí). Určitě si odnáším pár velmi dobrých poznatků do života a jako matka dvou dcer můžu říct, že tyto poznatky uplatním i ve výchově ;)

29.09.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Naprostá paráda. Musím říct, že se kniha četla naprosto skvěle a opravdu se těším na další díl.

23.09.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

je to opravdu těžké hodnotit knihy, které jsou jakýkoliv způsobem o holocaustu....ale přeci jen to zkusím...vyrazila mi dech, je sice těžší na čtení, kvůli střídání dějových linek a postav jako vypravěčů...ale jakmile se do toho opravdu začtete, tak to už ani nevnímáte...vnímáte jen ten příběh...příběh ženy, která byla tak nesobecká a tak odvážná a tak bohabojná, že dokázala přežít útrapy Osvětimi a navíc pomohla mnoha ženám...ale zároveň musím říct, že jako matce se mi velmi těžko četly některé pasáže (zabíjení novorozeňat například)...ale bylo to celé tak silné a tak surové, že jsem se nedokázala odtrhnout...úžasné a přesto tak hrozné...nejsem věřící, ale Bože nedej ať se minulost opakuje...

28.01.2022 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Opět skvěle napsané, hezky to odsýpá a musím říct že mě to bavilo víc než jednička. Navíc musím uznat velké plus pro filmaře protože opět až na maličké drobnosti se drželi knihy.

16.09.2021 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Nádherné, upřímné čtení...jsem ráda, že jsem si knížku vybrala. Strašně dobře se četla a alespoň trochu teď pana Lustiga znám, za to jsem moc ráda.

30.08.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Jako musím říct že takovou knihu jsem ještě nečetla...ani 50 odstínů není takové jako toto...ale to jak často se tam odehrává sex je spíš na škodu, ačkoliv jinak je to velmi dobře napsané.

27.08.2021 3 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Moje první knížka od T. Pratchetta :) naprosto skvělá záležitost...sice jsem od té doby přečetla více knížek ze série Úžasné Zeměplochy, ale s klidným srdcem mohu říct, že Mort mě bavil nejvíce :) bože a Smrť je naprosto suprovej

19.07.2021 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Mám ráda všechny zfilmované knihy od pana Hrabala...vlaky jsem četla kvůli maturitě a dýchá z toho nejen doba kdy byla knížka vydaná (styl psaní) ale i doba druhé světové války....a přesto i když obě doby byly velmi složité a těžké, knížka je velmi milá a krásně se čte....škoda jen toho konce no...

01.06.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

knížku jsem četla kvůli povinné četbě, jinak si troufám tvrdit, že jinak bych to asi neotevřela....je to podle mě zvláštní příběh...takový až pochybný....místy to bylo sice napínavé ale jinak mě moc nezaujala...

31.05.2021 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

narovinu a dobrovolně přiznávám, že ke knížkám jsem si ,,čichla" až když jsem viděla první sérii seriálu....a je taky pravda, že ty knížky jsem přelouskla velmi rychle, protože to bylo velmi poutavé čtení a jelikož už spoustu postav mělo svoje tváře ;) tak se to četlo opravdu velmi dobře ;) miluju fantasy ;)

28.05.2021 5 z 5

(SPOILER) skvěle čtené a nakonec jsem si i poplakala...mám docela slušnou představivost (což by člověk, který čte fantasy měl mít) takže jedna smrt mnou velmi otřásla....již od první knížky a vlastně celé dětství to byl jeden z těch dobrých hrdinů připomínající hodného kouzelného dědečka....takže se pak člověk nemůže divit, že mě jeho smrt dostává pokaždé....jeden z nejsilnějších momentů celé série samozřejmě.

03.02.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Opět kniha, ke které jsem se dostala až po shlédnutí filmu. Tudíž jsem věděla, jak skončí. A i přesto mě to vzalo. Autor po celou dobu krásně ukazuje jak je dětská mysl čistá, jak nerozumí zvěrstvům doby. Líbilo se mi přátelství Bruna a Šmuela, i když se Bruno občas jako přítel nechoval. Asi jako každé dítě. Takových přátelství bylo během války rozbito mnoho. A krásně se ukazuje jak by žádné dítě nemělo takové hrůzy jako válka, natož koncentrák zažít.

30.04.2024 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Ze začátku je to takové hodně pohodové, celkově dlouho se neděje nic zásadního nebo akčního...o to je to pak větší bomba ;) kdo má rád fantasy a kafíčko tak jasně kniha pro něj ;) jak mě ten začátek moc nebral, tak pak to nabralo na obrátkách a dočítala jsem se zatajeným dechem :D a Viv je správňácká orgka ;) jsem zvědavá na druhý díl

07.04.2024 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Zvláštní začátek a vlastně zvláštní celá kniha...myslela jsem, že to bude začínat tam kde skončila Věž vlaštovky a že se dozvíme co se stalo se Ciri u elfů...což jsme se dozvěděli až skoro v půlce knihy (zvláštní a nic moc dějová linka)...ale panebože tak stráááášně zdlouhavá část jak Ciri přeskakovala v časech a dimenzích...bože...a dějová linka s Jarrem taky nic moc až na moje milované trpaslíky a Yarpena Zigrina a snad nejlepší heslo ever: Milujte se, neválčete. A serte pravidelně každé ráno ;) ale popis té bitvy a najednou skok a on to píše jako staroch a pak zase skok a jsme v té bitvě....strašně moc to skáče z jednoho děje do jiného a ještě když je to v jedné lince tak zase skoky v časech....uff...zatím asi nejslabší kniha...uvidíme jestli se to zlepší...navíc tam byla ta část s Nimue a to jsem jako nepochopila proč to tam je (je to jako dávat dohromady jablka a hrušky)...prostě mi to k tomu nesedí...jsem ráda za delší pasáž s Geraldem, v předchozím díle ho tolik nebylo....a to jejich shledání :D waaau...jen je mi líto celé kompanie okolo Geralda :( a to jak to v jednu chvíli vypadalo s Geraldem a s Yennefer....ani jsem nechtěla věřit, že by to tak dopadlo....hodně jsem si oddechla...abych pak najednou zjistila že je konec a já z toho nejsem moudrá a nevím jak to teda dopadlo...jestli dobře nebo špatně....jako zklamání no :(

24.03.2024 2 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

S každým dalším dílem Úžasné Zeměplochy si říkám, že to je můj nový nejoblíbenější díl. Říkám si, kam až to může dojít. Kapitán Elánius a jeho parta včetně svobodníka čekatele Karotky, lady Berankinová...ti všichni byli naprosto skvělí a díky nim jsem se opět mnohokrát smíchy málem počůrala.

10.03.2024 5 z 5