vencamf vencamf komentáře u knih

Tady byl King ještě ve formě :-) První novela se mi líbila krapet víc.

05.10.2020 4 z 5

Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton

Zajímalo by mě, jestli je to překladem, nebo zda je kniha opravdu napsána až takto hovorově... Každopádně skvělá sonda do duše Erica Claptona :-)

03.09.2020 4 z 5

Příliv smrti Příliv smrti Arthur Conan Doyle

Kvůli poslední kapitole jsem chtěl hvězdičku ubrat, ale ne, neudělám to, i tak se mi ta kniha moc líbila... Na svou dobu jednoznačně skvělé!

09.02.2020 5 z 5

Rosemary a její syn Rosemary a její syn Ira Levin

Vau, tohle je síla... Je vůbec možné, že to napsal stejný člověk jako geniální jedničku, kterou považuju za jednu z nej knih vůbec? Velké zklamání.

30.01.2020 1 z 5

Beatles - kapela, která změnila svět Beatles - kapela, která změnila svět Terry Burrows

Krásná kniha. Samozřejmě nejde úplně do hloubky, ale zase není tak povrchní jako některé jiné podobné publikace. Super práce!

04.01.2020 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Zvláštní kniha... Neustále kroutíte hlavou, přesto se nedokážete odtrhnout. Skvělá atmosféra, ale ve výsledku jsem spíš zklamaný. Jinak kombinace starých časů a sci-fi mi pod vousy příliš nešla...

10.12.2019 3 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů James O’Barr

Přímočaré a primitivní, ale skvěle jsem se bavil. Do toho moc pěkná kresba. Příjemná půlhodinová jednohubka!

29.11.2019 4 z 5

Zdroj Zdroj Brian Lumley

Po parádní dvojce sešup dolů. Ale je to subjektivní, protože trojka je fantasy... a mě fantasy moc nebere. Každopádně se mi po zatuchle hororové atmosféře dvojky stýskalo :-(

28.11.2019 3 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Závěr na můj vkus příliš přestřelený, ale jinak fajn kniha připomínající severská krimi. Namlsán se nejspíš vrhnu na další příběhy této sympatické komisařky :-)

10.07.2019 4 z 5

Černý pavouk Černý pavouk Jeremias Gotthelf

Začalo to dost nudně, ale pak se kniha zlomila do velkého masakru, který je na svou dobu nevídaný. Hodně znepokojivé čtení...

21.02.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Naprostá hororová klasika, někdy neprávem přehlížená v bibliografii Stephena Kinga. Hnusná, skličující atmosféra... upíři na každém rohu. Ukažte mi lepší knihu na toto téma!

04.06.2018 5 z 5

Ja Ja Elton John

Vtipné, smutné, melancholické, upřímné... Společně s Milesem Davisem asi nejlepší hudební autobiografie, co jsem četl. A že jsem jich četl hodně.

24.09.2021 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Z Golema mám stejný pocit jako z některých knih Fukse... Ztrácel jsem se, nechápal, někdy to chtěl vzdát, ale na druhé straně tu byla mistrovská práce s jazykem a jedinečná atmosféra. Ve výsledku jsem si knihu užil, některé pasáže byly nezapomenutelné, ale uvědomuji si, že ne každý ji nejspíš dokáže ocenit.

10.05.2021 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Evidentně jsem v menšině, ale mně se daleko víc líbila první novela. Měla atmosféru, fajn tempo... Druhou jsem bohužel nedočetl, nedokázal jsem se do textu dostat.

30.04.2021 3 z 5

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Příjemná starosvětská detektivka :-)

09.04.2021 4 z 5

Místo snění Místo snění David Lynch

Jsem Lynchův fanoušek, tak mě to samozřejmě bavilo, ačkoliv uznávám, že cukrové vaty je v této knize opravdu hodně. Každopádně fajn motivační čtení :-)

24.01.2021 4 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Před lety bych dal pět hvězdiček, ale dneska to na víc než čtyři nevidím. Přesto stále skvělá kniha, avšak na geniálního Červeného draka se už nechytá...

14.03.2020 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 3 Vetřelci komplet - svazek 3 Kristine Kathryn Rusch

Labyrint mě bavil víc pro svou komornější atmosféru. Celkově však fajn čtení z vetřelčího universa...

24.11.2019 4 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Třičtvrtě knihy jsem byl nadšený, že čtu jednu z nejlepších upířin. Skvělý gotický horor... Ale pak dostali prostor agenti a ztratilo to kouzlo. Alespoň pro mě. I tak ale skvělá kniha! Mimochodem první Nekroskop, který jsem četl.

17.11.2019 4 z 5

Deep Purple – Smoke on the Water Deep Purple – Smoke on the Water Dave Thompson

Skvělá biografie jedné z nejlepších kapel rockové historie... Čte se pěkně a nic mi v ní nechybělo. Snad jen kritika na diovské desky Black Sabbath je dost subjektivní :-)

30.10.2019 5 z 5