vemrazik vemrazik komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Nejen proto, že jde o příběh z mé domoviny, jsem ho s chutí přečetla. Velmi dobře popsaná atmosféra i děj, přesto je pro mě neuvěřitelné, co museli lidé zakoušet. Určitě doporučuji.

22.09.2021 4 z 5

Deník americké manželky Deník americké manželky Sue Kaufman

Ráda vystrkuju nos ze své sociální bubliny, nejraději právě v knížkách. Některé situace a problémy mi přišly naprosto absurdní, ale věřím, že takových příběhů už život napsal hodně.
Konec mě překvapil a dost mě štve, že se nějak neuzavřela ta záležitost ohledně těhotenství, byla jsem zvědavá...

17.02.2021 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Kniha od odborníka, který rozhodně má co říct. Popis motorického vývoje, příklady z praxe i provázanost mezi jednotlivými funkcemi těla mě nepřestává fascinovat a bylo skvělé, přečíst si o tom víc.
Víc takových!

30.01.2021 5 z 5

Velmi stručně - Stoletý stařík je o level výš.

14.12.2020 3 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Kniha na mé oblíbené téma - jak žijí lidé v jiných kulturách a pohnuté osudy žen. Moc dobře se mi četla, ale je pravda, že je to čtení dost smutné, obzvlášť s přihlédnutím k tomu, že jde o skutečný příběh.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vracím se sem abych vyzdvihla audiozpracování s O. Kaiserem, je to naprosto skvělá práce. Tenhle výběr interpreta se vážně povedl, k příběhu sedí dokonale. Snažím se kupovat si audioknížky takové, ke kterým se někdy ještě vrátím, a tuhle budu rozhodně poslouchat víckrát

13.10.2023 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

No, co by člověk od této knihy asi čekal... Je to síla, každopádně se postupně ztrácí propracovanost - možná že je to dobře, aspoň je kniha kratší.
Odškrtnuto, znovu číst opravdu nemusím.

22.09.2021 2 z 5

Knížka je vhodná pro mládež, je psaná lehce a ne příliš "temně", jak některé knížky o PPP umí být. Myslím, že dobře nastiňuje problémy, které může mít v hlavě holka, co trpí bulímií. Zajímají mě i další knihy ze série.

14.09.2021 4 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Nechci přehánět, ale ty povídky jsou zkrátka dechberoucí. Vezmeme-li v potaz to, že knížka vyšla v 51. roce... Lety do vesmíru a jeho osidlování, stále aktuální rasová otázka, téma (nejen) atomové války, problematika vyšumělých vztahů a ztrácející se lidskosti, problém se stroji a umělou inteligencí...
Výborné. Určitě budu číst opakovaně. A pokud někdo chce ještě umocnit zážitek, tak J. Meduna tuhle knížku naprosto skvěle namluvil, spolu s doprovodnou hudbou je to vážně úžasné zpracování.
Nejvíc mě dostala asi povídka Savana, popis pokoje byl tak sugestivní... V povídce Liška a les na mě zase strašně těžce dopadlo rozuzlení, i když bych ho bývala mohla čekat.

31.01.2021 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Znám od autora jen tuto sérii, dost mě bavila. Absurdní situace, pubertální a věčně nadržený pubertální intouš... Jo, funguje to.

30.01.2021

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Zaprvé, miluju jídlo.
Zadruhé, miluju New York.
Tahle knížka pro mě byla místy vysloveně vzrušující, líbilo se mi nakukovat do různých kuchyní v New Yorku a zjišťovat, jak to tam všechno šlape. Z vyprávění kape dynamičnost, živost, akce...
Za mě skvělé.

16.12.2020 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Zatím moje prvni Kingova kniha. Silné, sugestivní... Bavila mě.

16.12.2020 5 z 5

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Trochu mi to přijde jako fanfiction, kdy Jih proti Severu prostě neskončil tak docela, resp. skončil otevřeně a tak si to někdo po svém vymyslel o pár let dál. Podívejte se, proč by ne, moc se mi to líbilo :-)

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Pro mě zkrátka fascinující téma - knížek o PPP jsem přečetla několik, tahle je jedna z prvních. Stojí za to, minimálně některé úryvky by měly být povinné pro pubertální čtenáře. Sama mívám nestandardní myšlenky týkající se vlastního obrazu, jídla a sebelásky a podobné knihy mě nutí přemýšlet o věcech z různých perspektiv - skrze příběh někoho jiného lze lépe porozumět sám sobě.

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Čekala jsem trochu něco jiného, víc směřujícího k problematice závislosti jako takové. Přesto se mi knížka líbila, byla hodně psychoanalytická. Za mě dobré.

30.10.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Slaďárna, přesně dle očekávání. Brooklyn, Kodaň a Island mě bavily víc, ale i tak je to příjemné čtení na oddych a romantické naladění :-)

13.10.2022 4 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Mám ráda lidi tohoto typu. Novátoři, co se nebojí jít si za svým, jsou sebevědomí, učí se z chyb svých i ostatních... Téměř zákonitě je potká v životě velký úspěch. Zkrátka žádní přizdihráči :-D jak se s takovými lidmi žije jejich nejbližším, to už je jiná otázka, ale ty jejich životy mi berou dech.
Poutavě podaný životopis, dobře se mi četl i přes tu obsáhlost

13.10.2022 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Trochu jsem se ztrácela v mužských pasážích, ale napodruhé už mi to všechno zapadlo. Dobrý příběh, knížka se mi četla dobře. Jenny mi byla sympatická, bohužel pokračování série není v češtině pokud vím... Je to škoda, moje angličtina není na takovou knížku dostatečná

13.10.2022 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Poslouchala jsem jako audioknížku. Líbilo se mi to, několikrát došlo k pro mě nečekaným zvratům, to mám ráda. Přes vlažný začátek se to dost rozjelo. Jen některé popisy bych vypustila...

03.07.2022 5 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Vcelku rozsáhlá sága o jedné rodině, alternativní konce a cesty časem
Jelikož jsem knihu poslouchala v audioverzi, nemohla jsem listovat zpátky a to je škoda, trochu jsem se v ději ztrácela. Ale při dalším přečtení/poslechu už jsem se chytla a spoustu věcí mi do sebe zapadlo.
Pěkná myšlenka i příběhy, různé konce stejných situací byly nejdřív matoucí, ale když člověk pochopí "princip"... Líbila se mi.

14.09.2021 3 z 5