Veeris Veeris komentáře u knih

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Kniha se četla skvěle. I když ten, kdo četl díly s Lincolnem Rhymem, už ví, že autorův styl je vesměs takový, že se pachatelé s kriminalisty neustále předbíhají v tom, být o krok napřed, tak mě osobně stejně vždy hodně věcí překvapí a nedokažu je předvídat. Super. Ráda si přečtu všechna díla s tímto týmem.

12.07.2018 5 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Kniha byla perfektní, úžasně se četla a měla super námět. Jen mě tošku zklamalo, že na to, že měla cca 600 stran, tak mi tam chyběla reakce kukluxklanu a Jakeové manelky Carly na shořelý dům.. Alespoň nějaký náznak, určitě se k-k-klan jen tak nestáhl.. Ale jinak super dílo

21.06.2018 5 z 5

Král advokátů Král advokátů John Grisham

kniha o hromadných žalobách, no aspoň jsem se zase dozvěděla něco nového ze světa advokátů. Naštěstí Grisham z právnického tématu umí udělat relativně poutavý příběh. Ale ty částky peněz, s kterýma tam autor metal, to bylo až zarážející.. Sympatické mi u autora jsou také reálné konce..

12.08.2017 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Z mého pohledu skvělá knížka, vzhledem k těm co už jsem přečetla zase jedna výjimka, kterou si tudíž budu dlouho pamatovat. Obsah byl prostě tragický a ještě ke všemu neobvykle znám již od začátku. Na konci popsaný pád ze střechy mě dojal až k slzám, i když to je jenom vymyšlený příběh. Co se týče těchhle rozmazlených holek, tak se tomu dle mého názoru stejně nedá zabránit. Koneckonců smrt Amélie byla nešťastná shoda okolností a je těžké určit, kdo nese vinu. Holka, co poslala fotku? Sylvie? Ian, nebo snad samotná Amélia, která na focení trvala? Rozhodně vše dohromady. Nicméně pro mě to byl velmi působivý příběh a nejvíc ze všeho lituji samozřejmě Kate, ať už z pocitu viny či z obrovské ztráty....
Ještě bych podotkla, že souhlasím se všemi, co zde píšou, že kniha není Zmizelé obsahově podobná.

10.05.2017 5 z 5

Ostříží panství Ostříží panství Madeleine Brent (p)

Kniha nebyla úplně špatná, ale jedna ze slabších tohoto autora. Ale asi to bude i tím, že je dost stará, vadil mi ten starý a příliš zdvořilostní styl mluvy, jak z jiné doby no, což je.. Jinak děj zajímavý a poměrně akční. Ale zatím stále u mě vede dílo Bílá žena.

07.04.2017 4 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Celkem dobrá detektivka, líbilo se mi, že je tam více případů najednou a pak se postupně rozplétají, nejsou tam tak žádné zbytečné pasáže.. Jediné co mi vadilo a vynechala bych to, bylo jak inspektor Insch neustále hledal nějaké ty bonbony po kapsách, snad 100x za knihu..

03.03.2017 4 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Zase jiny zajimavy namet, je fajn kdyz ma spisovatel velky rozsah fantazie a jeho knizky se nepodobaji jedna druhe. Takove knihy mi aspon ulpi v pameti. Sice jsou akce hlavnich hrdinu vzdy nerealne (maji fakt "superschopnosti") ale dobre se to čte:D

02.03.2017 4 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Naprosto skvělá kniha, čte se jedním dechem. Člověk má velký požitek z toho, jak záporné postavy dostávají na pr*el:D Byla to má druhá kniha od tohoto autora a zřejmě má v oblibě reálné konce, žádné - všechno dobře dopadlo.. Super

28.07.2016 5 z 5

Dědictví stínů Dědictví stínů Madeleine Brent (p)

Skvělá kniha, moc se mi líbí styl psaní a fantazie tohoto autora. Je to má druhá kniha od něj a vždy když už jsem si myslela, že děj skončil a už nic napínavého nebude, tak přišel nějaký další zvrat.. Super čtení

27.06.2016 5 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

Kniha me jaksi zaujala od zacatku, byly tam sice pomerne dlouhe odstavce, ale presto jsem furt chtela vedet jak se odsouzeni k smrti bude vyvijet a priznam se, ze jsem teda necekala, ze se vazne uskutecni, konec byl rychlejsi nez bych chtela, ale bylo to takove uveritelne, a smutne.. zajimave tema, prestoze mi sama bylo lito, tak myslim ze trest "oko za oko" je spravedlivy..

30.05.2016 4 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

velmi čtivá detektivka, jen rozuzlení mi přišlo celkem náhlé a rychlé. Taky mě velmi zarazila smrt Olivera, to mi bylo líto, myslím že to nebylo nutné:)

20.03.2016 4 z 5

Zázračný lék Zázračný lék Harlan Coben

Harlan Coben je pro mě pan Spisovatel. Přirozeně některé díla jsou slabší a některé lepší, ale včechny jsou velmi čtivé a poutavé a to je pro mě nejdůležitější, abych si knihu opravdu užila. Takže za mě není co vytknout.

18.03.2016 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Je pravda, ze prvni pulku jsem se casto musela nutit cist, pote uz dej zacal byt zajimavejsi a mozna taky pomohlo, ze uz jsem si zvykla na pro me neobvykle tema a take styl psani (velmi mnoho popisu). Nicmene pribeh byl samozrejme silny, jako temer vsechny autobiografie, misty tam pro me byly az neuveritelne situace. Neskutecna hladovka i to ze nikdo z rodiny na nic neumrel.

04.03.2016 4 z 5

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

I když mám raději delší verze knih, tak musím říct, že tomuhle dílu nic nechybělo, děj byl dobře propracovaný a nechybělo ani napětí a dojemné chvíle. Celá kniha byla velmi čtivá..

15.01.2016 4 z 5

Planý poplach Planý poplach Tami Hoag

pěkný román, jen se tam trošku moc opakují dokola pocity hlavních postav.. Jinak ale čtivé.. a tentokrát jsem uhádla i vraha:))

12.01.2016 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Tato kniha se Lutzovi příliš nepovedla, ale trochu jsem to i čekala. Z mé zkušenosti jsou vždy nejlepší knihy, které mají 300 a více stran:) v těch 200 stranách je prostě ten děj takový uspěchaný, dalo by se tam dopsat ještě spoustu věcí. Hlavně ten konec by se dal rozvinout. Ale jinak kniha nenudí, tento autor má poutavý styl psaní..

13.11.2015 3 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Kniha byla dost dobra, nenapadlo by me kdo je ten vrah vubec.. jen dopadeni bylo celkem rychle, obvykle jeste nekoho zachranuji, ale nevadi aspon zmena:)

11.07.2015 4 z 5

Monstrum Monstrum Jonathan Kellerman

Tato kniha mě chytla cca od 70 strany, možná to bude ale tím, že je má první od tohoto autora. Jinak ale výborné, propracované psychologické dílo, zápletka se pěkně kousek po kousku rozmotává, akce až do konce... sice víme jak to dopadne, ale je to pořád lepší než když chce autor překvapit koncem za každou cenu, viz John Lutz - Temnější než noc nebo Joy Fielding - Až na dno..

30.06.2015 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Tak kniha to byla paradni, joy zapojila hodne fantazie, ale je pravda, ze kdyz se ohlednete na zacatek, tak jde videt, ze si nekdy ti autori prizpusobi neco, aby nas uplne odvedli k tomu, ze si udelame naprosto opacne zavery.. jakoze fakt to vypadalo, ze ji chteli zabit, hlavne teda Lance a to hned vsechny navede na ten spatny odhad. Pritom to ani nebylo zapotrebi, nebot me by ani tak nenapadl takovy konec:))Taky nevim proc zabila Eriku a proc jako neuverila Alison, kdyz sama dobre vedela co se ji stalo ve 14 letech.. shrnuti - kdyz se v tom moc nehrabete, kniha je perfektni:)) cetla jsem se zapalem, tak tedy privru oci a davam 5 * :)

29.05.2015 5 z 5

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

a jo, dá se, když se musí:)

13.03.2015 3 z 5