vcielka vcielka komentáře u knih

Zkrocení šarmantního rebela Zkrocení šarmantního rebela Suzanne Enoch

Pribeh pohodovy. Nijak excelentny, ale ani neurazi. Pacilo sa mi, ze autorka dokazala inteligentnu hrdinku naozaj vykreslit inteligentne a nie len na oko inteligentne, ako sa to mnohokrat zadari. Bennett mi trochu vadil. Ohnivu povahu a mozog opiciaka som od neho necakala napriek tomu ze niekolko rokov sa potuluje africkou divocinou. V prvom rade je to dobrodruh a badatel. Sam opisuje ze sledoval jastericu a jej sfarbenie ci je cervene normalne alebo len pocas parenia. Uz tu je zrejme, ze na to treba obrovsku davku trpezlivosti, ktoru som u neho akosi nezaznamenala. Tym, ze dokazal pisat dlhosiahle litanie a este aj inteligentne a zakreslovat mapky a merat zrazky a zapisovat nadmorske vysky, mi prisiel skor ako clovek velmi disciplinovany s chladnou hlavou, kedze dokazal sa vyvarovat vsemoznym nastraham nebezpecnej dzungle. V Londyne naopak vsak vyznel ako King Kong bijuci sa do hrude. Autorka z neho asi chcela mat Tarzana so zvieracimi pudmi, ale zabudla na jednu vec, ze Tarzana vychovali opice, kdezto Bennett navstevoval anglicke internatne skoly a Oxford, takze je vysoko vzdelany. A aj ako vojak bol dostojnikom, takze mu spolocenske saly Europy nemohli byt cudzie. A asi neokrochanemu opiciakovi by nik nezveril badatelsku vypravu, co stoji nemale peniaze. Jednoducho mi to cely cas tam skripalo. Rovnako nechapem ako na vypravu sa mohli vybrat len dvaja belosy. Vyprava by mala mat podla mna trochu viac clenov napriek domorodym sprievodcom a nosicom. Pribeh sa sem tam vliekol, ale uplny priemer to nebol. Pre mna tak 3,5 hviezdy.
PS neviem ako v originale ale tu mi dost vadilo ze si prekladatel mylil tituly grof, markiz. A to som uz parkrat zaznamenala v prekladoch od Enoch. Hlavne si zvyknu zamienat vikomta s grofom a naopak. Raz to pouziju tak a o desat stran onak.

30.07.2018 4 z 5

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

Namet zaujimavy, len mi strasne liezlo na nervy to neustale neviem co chcem. Ono by to ani tak nevadilo, keby sa autorka stale neopakovala akoby zabudla ze tie slova uz raz napisala. Napriek tomu hlavna hrdinka nevyznela hlupo. Najvacsim tahacom pribehu bol ale Valentine, cynicky krasny zhyralec s podmanivo krasnym pohladom spod tazkych viecok. Na konci mi trochu nedalo zmysel tvarenie sa vojvodu akoby to vsetko naplanoval. Tomu sa akosi tazko uveri a ocividne tomu neveril ani on sam. Jeho postoj by mozno na konci stalo za lepsie objasnenie. Zasa az tak tajomny byt nemusel. Inak naozaj krasne uslintane citanie, hlavne pasaze kde bol aj Valentine a bolo jedno ci v tych p-asazach Eleanor bola alebo nie.

16.07.2018 5 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Oproti ostatnym kniham zo serie, tu sa mi zdal hlavny hrdina viac zatlaceny do uzadia. Sice v jednotke sa hlavny hrdina vyskytol az v druhej polovici knihy, ale zato ovela razantnejsie. Tu som Joea az tak nejak nevnimala. Zato hlavna hrdinka bola srdcom knihy. Nevadilo to, lebo bola zaujimava, vtipnejsie ladena. Okrem toho jej sestra so Stevenom boli krasny vedlajsi pribeh v pozadi, ktory by kludne mohol vyniknut ovela viac.

03.07.2018 5 z 5

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

Vzdy viac fandim hlavnemu hrdinovi ako hrdinke. I teraz. Jack je uplny ideal, ktoreho by snad chcela kazda zena. Zodpovedny, loajalny, co sa postara o deti sam od seba, zaplati za vas veceru a podrzi dvere a pritom je este fantasticky milenec, ktory ma oci iba pre vas. Samozrejme ze si ho musite zamilovat. Ked uz takeho darmo hladate v realnom svete, v tom snovom je cely vas. Hlavna hrdinka sa tak velmi svojimi problemami, uvazovanim a vzhladom ponasa na obycajnu zenu, ze nie je problem sa predstavit na jej mieste + ta prva osoba a tak si potom tuto knizku uzivate, akoby ste to bola vy, po ktorej Jack ide. Idealna kniha ak hladate chvilu iluzie.

03.07.2018 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

V prvom rade slovne prestrelky medzi Leom a Cat na jednotku. Paci sa mi ich dobanie sa. Hlavne postavy Harry a Poppy super. Vnimala som plne kazdeho z nich a pacili sa mi. Beatrix dostava pomaly ostre hrany a kluje sa z nej velmi zaujimava postava, co vlastne dokazala autorka nacrtnut uz v predchodzich dieloch.

29.06.2018 5 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Nejak som nedokazala tak uplne prist na chut hlavnej hrdinke a fakt neviem co na nej Cam videl. Inak dobre. Zvlastne ze som si to po druhykrat precitala s odstupom tristvrte roka a mam z nej tie iste pocity. Uz sa tesim na Poppy. Myslim ze to sa mi ovela viac pacilo

21.06.2018 4 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Pribeh jednoduchy. Taka trolinku dlhsia poviedka o Hannah a Rafaelovi, ktorej stranky naboptnali nahlady do sukromia ostatnych cakaniek. Inak velmi krasny proces zalubenia sa hrdinov. Odporucam

17.06.2018 5 z 5

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Davam 5 hviezdiciek, napriek tomu, ze mi knizka nedala uplne to, co v romantike hladam.
Musim vyzdvihnut, ze autorka naozaj pise vynikajucim stylom. Zameriava sa v prvom rade na zivot hrdinky, az dodatocne hrdinu. Vykresluje jej jednotlive dni a kazdodenne povinnosti, prehlbuje jej vztahy s inymi postavami a dava tak preniknut do ich charakteru. Vdaka mnozstvu postav a tymi cinnostami autorka zaplnila 400 stran textu. Samotnej romantike sa venuje velmi malo a dala by sa zhrnut tak na 20 stran textu. Presne tych 20 stran ja v romantickej knizke hladam, ale potrebujem ich naklonovanych krat 20.
Knizka je moja druha od tejto autorky a uz v prvej som hovorila o tom, ze pise "panensku" romancu, t.j. ziadny sex ani vasen ani bozky. Bozk az na konci sice nechyba, ale dovtedy je to cele akesi bezpohlavne. Autorka sa vobec nerozpisuje o vasnivych splanutiach a tak podobne.
Ale samotny pribeh, ked si odmyslim tu moju vasnivu romantiku, je naozaj krasny a dokonca sa mi pacil viac ako jej knizka Ticha Guvernantka, hoci ta vraj vyhrala neviem aku cenu. Preto musim tejto dat 5 hviezd, kedze tej prvej som dala len 4.
Clovek co sa chce dozvediet, ako zhruba to vyzera na pozicii sluhov v danom obdobi, by mal po tejto knizke siahnut, i ked realita bola este viac doraznejsia. Autorka ju vykreslila len jemne, ze by asi nikomu velmi nevadilo ist robit sluhu k panom. Ale zistila som, ze autorkine knizky su celkom poucne a autorka ma historicke fakty ovela viac zmaknute ako plno inych autoriek historickych romanov, ktore vysli v cestine a slovencine.

08.05.2018 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Moja prva knizka od tejto autorky a hned po precitani prvych riadkov som vedela, ze tato autorka pisat vie. Naozaj vie. Vie narabat so slovickami, vetami i obratmi. Ma fantaziu a zaroven ju vie previest do realne sa tvariacej podoby. Pacili sa mi rozhovory, ktore posobili celkom verne a vykreslovali tak u kazdej z mnohych postav v rodine ich osobity charakter. Predosle casti tejto serie som necitala ale niektore veci boli z minulosti v tejto knihe spomenute a vyzera to ze naozaj sa vo vsetkych dockam rozbrojov medzi buducimi svagrami a bratmi :D No som zvedava.

Inak na mna trochu privela nahod ako vojvodova vnucka a tak podobne a necakane rychle vyriesenie hrdinkinho moralneho dilematu ale tak dobre. V podstate je vsetko mozne :)

24.04.2018 5 z 5

Něžná pomsta Něžná pomsta Teresa Medeiros

Ked som citala knizku, mala som pocit akoby som videla jednotlive scenerie ci obrazy z mangy ci anime alebo proste z komixov. Tie su plne takych vyjavov ako kracajuci pokojny rytier cez krajinu a pred nim hopsajuce bezstarostne dievca alebo vlasata hlava z ktorej vidno len ceriace sa zuby a podobne veci ktorych bola knizka plna. No a mne sa to pacilo :)
Postavy boli vsetky zaujimave. Nezlievali sa, kazda mala svoj charakter z ktoreho nevybocovala alebo tak malo ze som si to ani neuvedomila ak sa tak stalo.
Treba ma brat ale s rezervou lebo ako fanusik Anime a komixov mozem mat na to skresleny pohlad :)

22.01.2018 5 z 5

Vždy přijde jaro Vždy přijde jaro Julie Garwood

Na moj vkus malo romantiky.
Knizka bola doslova len prijemna. Postavy boli mile a lubezne, chlapi tak ako maju byt, ale nieco tomu chybalo.
Malo toho spoznavania sa medzi postavami zrejme na moj vkus bolo. To mi tam chybalo co by viedlo k tej laske. Tu proste sa na seba pozreli a boli zo seba na makko. Ani netusili kto je aka povaha nic... Takej ceste k laske prilis nefandim.
I tak davam 4 hviezdy lebo ta kniha sa nemoze predsa hodnotit len na zaklade romantiky. Bola pomerne slusna ked to berieme z hladiska cowboyky a detektivnej zapletky. Kym autorka nepovedala kto je svedok a kto nie tak som fakt netusila za co ma u mna velke plus.

16.01.2018 4 z 5

Rudý květ Rudý květ Julie Garwood

Paci sa mi jak sa v pozadi pribehov o bratoch Claybornovych tiahnu utrzky pribehu serifa Ryana a vyvrcholia v poslednej knihe o Coleovi.
Cele citanie tohto pribehu som si musela pripominat ze je to fikcia, fikcia, fikcia, nejaky paralelny svet, ina dimenzia.... totiz autorka uplne stiera rasove rozdiely, nikomu nepripada cernoch iny nez beloch, ziadne predsudky od nikoho nie su v knihe citit. Ze je hlavna hrdinka cernoska sa dozvedame v polovici pribehu aj to len slovom ze pochadza z Afriky, co vlastne tiez moze byt sporne lebo aj Freddy Mercury sa narodil v Afrike ze?
A naznak ze je cernoska este je na zaciatku pribehu ked opis vravi ze biela bluzka krasne kontrastuje s jej pletou. A potom este vychadza z dohadou ze spievala v kostole a kostol navstevovala mama Rose, ktora je cernoska a v tej dobe cernosi mohli navstevovat len cernosske kostoly.
Tak isto autorka nikdy nenaznacila ani v jednej knihe ze mama Rose je cernoska a ze Adam je cernoch spomina len v prvej knihe o Mary Rose, lebo tam sud s nim s tym priamo suvisi. Dalej sa uz o tom ale nezmienuje nikdy.
Priznam sa ze sa biju kvoli tomu vo mne dve bytosti. Jedna by rada autorke za tuto rasovu rovnopravnost zatlieskala, druha bytost sa nevie zmierit s historickymi faktami. V normalnom svete tej doby by minimalne aspon ti paduchovia vykrikovali na cernochov oplzle urazky alebo ich ignorovali alebo ohrnovali nad nimi nosmi alebo aspon nieco. Kedze bolo len par rokov od zrusenia otroctva a ludia nielen na juhu ale aj ti na severe boli plni predsudkov. A vieme ze sa to tahalo este dlho do 20 storocia. Vsak Kennedy bojoval proti tomu este.
Ale este raz musim primpomenut, ze je to fikcia. Aj autorka na zaciatku knihy na to upozornuje a v pribehoch je mozne vsetko.
Mimochodom na to ze sa Claybornovi silou mocou nechcu zenit sa strasne rychlo vzdavaju :)
Pribeh je ale prijemny a ctivy. Dialogy sa mi velmi pacia u vetkych Clayborn pribehoch lebo v skutocnosti i realne rozhovory zabiehaju a nedrzia sa hlavnej nite a castokrat vyznievaju postrehy a odpovede a otazky absurdne.

13.01.2018 4 z 5

Zvodný gróf Zvodný gróf Tracy Anne Warren

Celkom dobre. Napad s napravou pysnej dievciny tu uz sice bol. Ceskoslovensko ma dokonca jedno take slavne dielo dokonca sfilmovane, ale napriek tomu celkom osviezilo. Warrenova znama vela sexom opat nesklamala. I tu si vasniva citatelka pride na svoje hlavne pri scene sexu na kuchynskom stole. Postupna premena Jeannette je zrejma od zaciatku do konca. Necakajte vsak od toho neviem ake zazraky. Je to dielo pisane jednoduchym stylom, co ma za ulohu vyplnit nudne chvile citatela a navodit pohodovu atmosferu a tento ucel to splnilo.

31.12.2017 4 z 5

Zakázané kouzlo Zakázané kouzlo Jo Beverley

Mne sa knizka pacila. Nemam velmi co vytknut. Som bola ocarena postavou Saxe po vsetkych strankach :)
Len nechapem preco hrdinka vsetko musela tak komplikovat ale tak naivita zien v tej dobe sa da chapat.
Knizka nepatri k rebelom po ziadnej stranke a obavam sa ze bola vydavatelom omylom vydana ako dalsia cast o rebeloch. Alebo zaradena zle touto strankou? Tato knizka je vedena na wikipedii ako single novels. Spravne mal nasledovat pribeh o Vanovi a Marii (The Demon's Mistress (2001)) co je Conov priatel z detstva a pribeh o Conovi co nasleduje na neho nadvezuje. Horsie na tom ale je, ze si to vydavate vobec nevsimol a danu spravnu knizku nevydal, takze v ceskom a slovenskom j ayku si ju zatial neprecitame.

10.12.2017 5 z 5

Nebezpečná vášeň Nebezpečná vášeň Jo Beverley

Mne sa knizka velmi pacila. Jedine co mozem vytknut je ze pan porucnik na to ze sa zatal ze sa bude spravat ako porucnik sa odrazu nerozpakuje ovladnut Felisity cez postel. Nevadi mu ze otehotnie a chce ju dostat kazdu jednu noc, ked ona nechce a odrazu z nicoho nic zrazu chce dodrzovat porucnicky celibat ked ona uz ona ho chce. Je to trochu nezmyselne lebo uz to pravidlo porusili tak naco to cele. Prislo mi to take nasilu od autorky, ale jej styl je ten ze dlho dlho nic, potom chvila ano a potom zasa dlhy celibat oboch postav. Proste to rada natahuje ako zuvacku stale.

10.12.2017 5 z 5

Andělská nevěsta Andělská nevěsta Jo Beverley

Neviem preco ale napriek tomu ze tam dokola Judyth omiela ako Leandera miluje (omiela si to v hlave) nejak to tam nie je citit. Autorka nezachytila v knizke to kuzlo lasky. Su to len slova. Ani vlastne neviem ako na to prisla. Len tak si to odrazu pomyslela bez nejakeho padneho dovodu. A aj Leanderova cesta lasky bola slabo vykreslena. I ked si to uvedomil az ku koncu knizky, resp. autorka odhalila jeho pocit az na konci knizky, to kedy si to skutocne uvedomil vlastne nie je povedane. A kedze autorka sa tak malo zaobera muzskou dusou, kedze to nema vo zvyku ani inde, tak vlastne Leandra az tak obvinit z toho ze zacal lubit z nicoho obvinit nemozem. Ktovie co sa m u v tej hlave vlastne cely cas odohravalo :) Inak Leander mal byt vojak a hlavne diplomat so zazracnymi diplomatickymi schopnostami ako "citanie myslienok" co zdedil po otcovi a bola v knihe zmienka ze je este lepsi nez otec. No nejak napriek tomu ze to bolo o nom napisane, som nikde v knizke z neho taky pocit nemala. Vlastne vobec nikde svoj potencial diplomata neuplatnoval. Inak pribeh pekny. Velmi jednoduchy a priamociary

06.12.2017 4 z 5

Tajemství dámy Tajemství dámy Jo Beverley

Knizku som zhltla za jednu noc. Citala som ju az do rana, kedze co bude dalej ma viac zaujimalo ako premahal spanok. Skoda ze tam nebol viac rozpisany nasledny vztah medzi otcom a dcerou co by ma velmi zaujimalo a rozhodne by som urcite zvolila vacsi sok hlavneho hrdinu z toho kto je jej otec, co by mohlo byt este celkom zaujimave ale inak fakt dobra cetba.

24.11.2017 5 z 5

Růže vášně Růže vášně Gabriele Marie Schuster

Toto bola veľmi pekná stredoveká romanca

03.01.2024 4 z 5

Zlomyseľná vdova Zlomyseľná vdova Jayne Ann Krentz

Priemerne napisana knizka. Ale tej Vanze vobec nechapem. Vanza sem vanza tam. Velmi mi to liezlo na nervy. Robili zo seba vanza hrdinov a pritom nijak v podstate od inych nevanza ludi ani nevynikali. Keby autorka vynechala vanza blbost, knizka by sa podla mojho nazoru citala lepsie.

27.07.2023 3 z 5

Noc jako ta dnešní Noc jako ta dnešní Julia Quinn

Čakala som trochu dlhšiu pasáž z vyhnanstva. Nedialo sa. Vlastne, bolo tam viac nedostatkov. A sestry Pleinsworthové mám rada, ale väčší priestor dostanú až v ďalšom diely. Tam som si ich až naozaj obľúbila.

12.06.2023 4 z 5