vcielka vcielka komentáře u knih

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

(SPOILER) Namet Eros a Psyche alebo Persefona a Hades. Je to celu knihu poznat, a ak niekto tieto baje nepozna, vyzradi mu to nakoniec i samotna autorka. Pacilo sa mi to viac ako prvy diel. Ak ste precitali viac diel od Medeiros, ani tu nesklame tym, ze sem vnuti otca hlavnej hrdinky, ktory je ako vzdy blaznivy a ako vzdy ma za usami. Resp. vsetko zavinil. Autorka tuto crtu pouzila uz vo viacerych svojich pribehoch. Dalsi autorov gryf je, ze minimalne jeden z hrdinov musi v knihe aspon raz utiect. Aj tento dodrzala. Sice to zakazdym posobi trapne a nezmyselne, ale asi to k tejto autorke jednoducho patri. Prva cast knihy az do odhalenia Netvora bola super za 5*. Druha cast knihy uz bola len o pretrpeni si k povinnemu happy endu, kedze uz stratila na zaujimavosti aj na pricetnosti hlavnych postav. Netvor bol inak na zozratie, i ked fakt netusim, ako mohol tajne zariadit celu jej komnatu nabytkom, latkami, a serepetickami, kym ona v tej komnate spala a ani nebola omamena.

10.03.2021 4 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

(SPOILER) Za mna patrila tato cast k tym menej vydarenym, co ale nemyslim tak, ze to bolo take zle? Ked nejaky autor pise jednoducho velmi dobre, tak i nadpriemerne dielo moze v jeho podani vyzniet horsie v porovnani s jeho najlepsimi dielami. V hodnoteni Medeiros diel by som mu dala 3*. V hodnoteni so zvyskom autorov cervenej kniznice mu davam 4*.
Postava Simona bola velmi mila a vydarena, Catriona za nim trosku zaostavala. Mozno trosku viac. Ale celkovo tam neboli vykreslene hlbsie vztahy medzi postavami. Boli len povrchne napisane a tym padom sa do toho celeho akosi neslo vzit. Ich problemy tiez neboli nijakym sposobom komplikovane. A celkovo som nechapala to ich: Vyspim sa s nou, nevyspim sa s nou. Resp, keby to bolo lepsie napisane, mozno by sa dalo uverit tomu preco sa s nou nechce vyspat alebo preco ano. A odkial ziskal ten dokaz k vrazde? Vycaroval si ho z rukavu. S otcom, matkou a ich konfliktom sa tiez nenatrapila autorka. Alice bola len uvrestane pozadie v ciernobielom vydani. Pritom ten charakter sa dal krasne rozviest, pripadne viac polien im mohol hodit pod nohy. Stryko Ross mal neter az prilis rad na to, aby si nevsimal modriny Catriony, ako sa nam zo zaciatku autorka snazila nahovorit. Ale asi to bude tymi 212 stranami. Prilis vela veci nahustenych na tak malo stranok. Takyto pribeh si zasluzil aspon 350 stran, aby sa doplnilo vsetko, co mu chybalo. Vlastne, ked sa tak pocuvam, neviem, ci si tie 4* vobec zasluzi. Lenze, ked to porovnam s inymi dielami, ktorym som dopriala 3*, nemozem toto dielko takto znemoznit. Autorka skladat slova do krasnych viet ocividne vie a tak sa to naozaj dobre citalo.

06.02.2021 4 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Velmi krasny pribeh s napatim a zaujimavym pribehom. Tesila som sa na Maxa a nesklamal. Vrelo odporucam

04.02.2021 5 z 5

Tvůj slastný polibek Tvůj slastný polibek Teresa Medeiros

Mne sa tento pribeh nesmierne pacil. Precitala som ho jednym dychom. To ci je realny alebo nerealny v takomto pripade ani neriesim. Je to len pribeh, kde sa fantazii medze nekladu. Zato interakcie medzi hrdinami bolo tak zivo predstavitelne, ze som tie scenky videla priamo pred sebou. Niekedy i citila. I ich vzajomnu tuzbu a lasku som citila a to nesmierne silne. Ku koncu som si i poplakala, i ked som cely cas tusila, co sa jej stalo. Vobec nechapem tie slabe hodnotenia, ale tak kazdy sme iny a mame ine vnimanie sveta. Za mna nadhera. Tesim na Maxa. Z takeho konzervativneho skrobeneho suchara si viem predstavit dokonaly pribeh o tom, ako z neho nejaka zenska strhne tuto masku a Max najde svoju vasen a slobodu :)

03.02.2021 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Mam rada Medeiros. Prijemne sa cita, veci posobia presvedcivo, realne. Velmi milo na mna posobila hrdinova starostlivost o Emmu, hlavne v casoch, ked spala a nebola si jej vedoma :) do 5* chyba uz len kusok, pretoze predsa som citala uz lepsie a osobne nemam rada prilis ciernobiele postavy ako bol stary grof. Na svete neexistuje nic ciernobiele a teda ani hrdina a ani padouch. 4.5*

01.02.2021 5 z 5

V bouři V bouři Sabrina Jeffries

Zistila som, ze som to uz citala, ale vobec mi nevadilo si to precitat druhykrat. Velmi pekny pribeh i zapletka i hrdinovia.

17.07.2020 4 z 5

Lady v přestrojení Lady v přestrojení Mary Jo Putney

Zaciatok zacinal celkom dobre, ale potom mi zacali niektore veci pripadat pritiahnite za vlasy, zbytocne prekombinovane a akoby mala autorka rozpisanych vela vela situacii a niekedy celkom nesikovne sa ich snazila pospajat dokopy. Za mna take 3 a tristvrte hviezdy. Na 4 hviezdy som uz citala lepsie. Ale inak knizka chyti a rada si precitam od autorky aj ine veci, kedze sa mi celkom pacili reakcie a komentare charakterov. Kupodivu som zistila ze 2. Knihu zo serie som davnejsie uz citala v elektronickej podobe len si vobec neviem ani podla anotacie vybavit o com to bolo. Hor sa na prvu knihu serie :)

16.07.2020 4 z 5

Nebezpečné poslání Nebezpečné poslání Sabrina Jeffries

Celkom pekna knizka z dielne S. Jeffries. Kupila som si ju a zistila, ze som ju uz citala, ale nepoznacila som si to. I tak som ju opat celu zhltla. Pacila sa mi konzistentna hrdinka az do chvile, ked sa stala manzelkou. To je take zvlastne, ze ked sa zena vyda, uz to nie je dievca, ale zena a tomu zodpoveda i spravanie. Mozno to tak naozaj vnimam len ja, aj to je mozne. Hrdinovia za mna ok, aj ked som sa s nimi akosi uplne neprepojila.

25.06.2020 4 z 5

Nevěsta z donucení Nevěsta z donucení Jane Porter

Páčilo sa mi chovanie postáv. Prišlo mi také realistické, nijak zvlášť prehnane. Zároveň to malo iskru. A Chalif bol veľky sympaťák. Túto autorky určite ešte vyhladam

27.01.2020 5 z 5

Pirátova zajatkyně Pirátova zajatkyně Sherrilyn Kenyon

Pribehu chybalo napatie. Nebol tam ziadny zloduch, nikomu neslo o zivot. V podstate je to take pokojne spoznavanie sa 2 hrdinov na lodi pocas jednej plavby. A ku koncu stranka o tom, kde sa autorka zmieni ako ju urputne hladal hlavny hrdina celych 15 mesiacov a ako mu chybala. A vobec sa mi nepacili Serenitine vybuchy. Resp niekedy boli roztomile ale inokedy strasne silene a neopodstatnene. Hlavne ten koniec bol chaby. Celkom som hlavnu hrdinku nepochopila a strasne to bolo ku koncu urychlene. Autorka mala skor ubrat z pribehu pocas ich cesty a ten koniec, kde ju hladal a ona sa mu skryvala rozvinut.

07.01.2020 3 z 5

Temný rytíř Temný rytíř Kinley MacGregor (p)

Az mi bolo divne, ze nikomu tam nevadilo, ze sa Rowena potlka medzi Rytiermi bez gardedamy, nikomu nevadi, ze osamote uci hrat Strydera na lutnu v jeho stane. Vadi im viac, ze ako zena spieva o laske a nema rada boje, ale toto nie. Co je sranda, pretoze zene vzdy bola prisudzovana prave ta jemna, povaha prekypujuca laskou, ktora kroti mece a krviprelievanie :) Ale inak, ked si to odmyslim, tak celkom pekny pribeh. Az na ten zaver. Fakt vsadil Stryder na to, ze to odspieva na vitaza? Riskoval v niecom v com vobec nie je dobry. Chapem, ze tak ponechala autorka Damiena neporazenym a zaroven aj Strydera, ale i tak...

07.01.2020 5 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Kinley MacGregor (p)

Catarina velmi pekny charakter. Aj Lochlan, i ked osobne mam radsej typy ako jeho brat Sin alebo Draven. Inak fajn citanie az na to ake to bolo cele nekompatibilne s predchadzajucimi castami serie. V predchadzajucich castiach jeho otec nebol tyran, jeho mama nebola utiahnuta pred otcom a nevybijala si zlost na svojich detoch. Kieranovi Lochlan o Isobail nic take nepovedal pretoze Ewan spominal ako potom co povedal Kieranovi, ze sa s Isobail miluju, neveril mu ani Lochlan, ktory ani len naznakom nenaznacil, ze by si myslel, ze Isobail je mala suka. A nevernik jeho otec, ktory splodil sice Sina, ale cely zivot sa snazil svojej zene dokazat, ze mu na nom nezalezi, aby odcinil svoju neveru. To je ako o uplne inej rodine. Vsetko az v tejto casti si autorka zacala cucat z prsta. Aj o Catarine sa zmienuje ako o sesternici jeho svagrovej este skor ako povedala Lochlanovi, kto je jej otec. A takychto preslapov je kniha plna. Ak to budem brat ako uplne samostatny roman, ktory nema so seriou nic spolocne tak ok, ale aby sa uplne odklonil od znamych faktov v serii len preto, aby dala autorka Lochlanovi dovod byt zlomenym hrdinom... Cela seria by sa mala volat bratia tragédi. Inak pribeh dobry :)

02.01.2020 5 z 5

Rusovláska z ostrova Rusovláska z ostrova Patricia Cabot (p)

Velmi sa mi to pacilo. Chvilu som si sice zvykala na styl ale vdaka humornemu podaniu a realisticky vykreslenemu chovaniu postav som to velmi rychlo prekusla. A vlastne tieto 2 dovody boli pre mna najsilnejsim pozitkom v tejto historickej romanci :)

23.10.2019 5 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Menej kvalitna knizka od tejto autorky. Vela veci mi tam nedavalo zmysel, resp. Neverim, ze by sa zachovali postavy tak ako sa zachovali. Ale da sa to citat a dokonca ani nenudi. Ale od zeny vychovavanej so vzdelanim ako chlap som cakala ine veci. A vlastne aj od neho. Predsa len, do 21 rokov zil v Anglicku a posledny rok tiez.

17.10.2019 3 z 5

Vévoda dvojí krve Vévoda dvojí krve Meredith Duran

Uplne uzasne. Konecne citam autorku, ktora sa neboji pliest do romance aj drsnejsie sceny a nepodava ich trivialne ci smiesne. Konverzacie su uveritelne a sofistikovane.

24.09.2019 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Tak velmi som sa na tento par tesila a tak velmi som sa v pribehu sklamala. Phoeby v predchadzajucich knizkach srsala elanom, vtipom, sarkazmom. West bol podobneho zalozenia. Cakala som ze ich zblizovanie bude sprevadzat osviezujuce peckovanie a nakoniec bol z toho nemastny neslany dojak bez vacsej zapletky, predvidatelny, taky aky bol napisany uz mnohymi priemernymi autormi. Skoda pretoze autorka ma techniku pisania vynikajucu iba ten pribeh to chcelo okorenit a vyspickovat :( je to tak na 3+ boda.

23.09.2019 3 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Co ja viem... Knihu s Pandorou podla mna neprekonala. Nieco mi tam chybalo. Ako hlavny hrdina bol fajn vsetko, ale jednoducho som tam stale slintala po Westonovi a potom sa chudak hlavny hrdina akosi straca. Vo Westovom tieni :) Najviac ma asi z celej knizky uputalo co West opisal zenu jeho zivota takze sa zacinam neskonale tesit na dalsiu knizku o nom. No a ked vedlajsia postava cloveka viac uputa ako hlavne postavy asi je nieco spatne. Miestami sa mi to zdalo akosi urychlene ci v pociatocnej laske - chapem ze Ethan ju sledoval uz cely mesiac a urcite si za tie 4 utorky k nej vyvinul vztah takze mozno to pre neho nejak rychle nebolo ale na mna to akosi rychlo to jeho neskonale vyznanie lasky posobilo. Tak isto aj koncove vyriesenie pripadu a jeho profesnej buducnosti. Cele to tak rychlo bolo opisane... chapem ze to dolezite asi z tej celej knihy byt nemalo. No inak knizka zla nebola i
ked mam radsej slovensky preklad v tomto pripade (nie kvoli cestine, kedze v nej citam neustale, ale pri tejto serii je podla mna pre mna viac v pohode. Co ma ale milo prekvapilo bol recept na konci co clovenske varianty nemaju, kedze som zistila ze je aj v inych knihach.) Prijemna oddychovka. Preco West vyjde az buduci rok? :(

22.08.2018 4 z 5

Vášnivé námluvy Vášnivé námluvy Mary Balogh

Hlavny hrdinovia sa mi velmi obaja pacili ale ak este raz budem pocut slovo stastna alebo uz ma milujes asi si zacnem buchat hlavu o stenu. To je tak silene a rovnako tieto veci mala autorka aj v predchadzajucej knihe serie a strasne mi to liezlo na nervy. Ale rozhodne to bola novela zaujimavejsia a lepsie napisana knizka nez jednotka. Akurat ze hlavny hrdina ma okolo seba az prilis vela sentimentu. A nejak mi neprisiel ani raz ako nejaky velky zhyralec.

17.08.2018 4 z 5

Průvodce dámy nepřístojným chováním Průvodce dámy nepřístojným chováním Suzanne Enoch

No v jednotke bol Tolly akosi prezentovany podla mna inak i ked vlastne sa tam len mihol. V podstate sa chodil do klubu vyspat a vlastne stale len spal alebo predstieral, ze spi, kdezto v dvojke akoby utalo. Od uvodu ako ho zobudil jeho ukecany kolega z klubu uz oka nezazmuril. Co sa tyka zranenia, lekar mu zlomil nohu, plus mal dochramane cele koleno. Sadra? Dlaha? Nic? Jedna palica, ani nie barla, ktorou si pomahal, to bolo vsetko? S tymto by mu robilo problem viac veci nez len tie schody. A uz vobec si neviem predstavit jazdu na koni so zlomenou nohou a s takym kolenom, obvaz neobvaz. Co som sedela na koni ako zaciatocnik, tak v cvale som sa musela spolu s konom nadvihovat. K tomu som potrebovala zdrave kolena a vlastne celkovo nohy. Plus este kon sa nohami riadi. Nad tymto sa ale viac nebudem zamyslat, pretoze predsa len nie som profesional, ale jednoducho mi to prislo divne. Mozno sa mylim.
Hrdina inak sympaticky. Jeho surodenci malo vykresleni. Teresa ani neviem. Obcas mi liezla na nervy, obcas bola fajn. Jej brat a babicka mali pekne vykreslene charaktery. Jej rodina sa mi naozaj pacila. Dokonca sa mi pacil jej napadnik Markiz a to ze z neho neurobila autorka nejakeho pomstychtiveho hlupaka. Jeho uprimnost bola super.
Pribeh o nieco lepsi nez jednotka. Hlavne hrdina je lepsi. Aj ked nieco mi tam chybalo. Inak velmi prijemne pohodove citanie.

01.08.2018 4 z 5

Šance na lásku Šance na lásku Suzanne Enoch

Pacilo sa mi to. Myslim, ze cela seria je velmi velmi vydarena. Hrdinovia obaja sympaticky. Chybalo mi ale ze sa Sully a Bram tam nevyskytovali viacej aj ked sa da len pochopit preco nie, kedze mali byt pre zloducha prekvapenim.

30.07.2018 5 z 5