valeria0031 valeria0031 komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

PO dlouhé době znova přečtené. A mnohem lepší než pamatuji. Autor nezklamal a jsem na cestě pro další knihy od autora :)

31.10.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Konec mě překvapil vlastně. Ani nevím proč, ale bylo to po dlouhé době, co jsem klihu přečetla za jeden den.
Ano, hrdinka mi lezla na nervy někdy, ale kdo se jí diví.

03.08.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

První kniha od Zibury a nezklamala!
Smála jsem si, někdy jsem se skoro pohoršeně mračila.
To že není mapa a kvůli tomu sklízí horší hodnocení? nebo kvůli ilustracím? To mi příjde absurdní.
Účelem byla pouť jako zážitek, ne jako příručka jak si trasu zajít a racionální sledování kilometrů. Ani sám autor nesledoval kudy šel po mapě...

09.06.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Prvního jsem četla knihu Posel. Musím říct, že tohle jsem absolutně nečekala. Naprosto odlišné. Chvíli trvalo než se člověk v knize začte, samozřejmě náročné chvíle, ale četlo se příjemněji a působilo lehčeji než mnoho knih této tématiky.

28.09.2021 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Je to tak kniha, kterou dočtete s úsměvem a pocitem , že tohle STÁLO ZA TO.
Kniha od mladého člověka pro mladé.
Málokdy se člověk dostane k něčemu, co by se dalo nazvat zlatý střed. Vystihuje surovou realitu a ne moc obdivuhodné lidi. Ale zároveň opravdu nese jednoduché, ale snad až vznešené poseltství. Dokonalá kombinace humoru, smutných chvílí, pochyb a ... hrdinství.
Díky Ede!

08.05.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Super, trochu toho napětí, zvraty, ale hlavně mi to přiblížilo například problematiku násilí a pomohlo mi to asi o něco lépe vnímat, jaké to asi může být rodič.

24.07.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

oddechovka, děj plyne úžasně rychle, ale dotkne se vás to

23.07.2022 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Zpočátku náročné čtení (hlavně příběh o Pilátu a náboženská rovina).
Ale v půlce už vám začne být autorův styl vlastní a stává se z toho umění. Píše snové obrazy, které vás naprosto uchvátí a vezmou vás do míst, které byste nečekali ani v nejvíc šílené fantasy filmu.
Jak mnoho lidí naznačuje, je třeba se ke knize vrátit a to určitě udělám, protože za jedno čtení asi jen málokterý smrtelník může zachytit všechny zvláštnosti a kouzla tohoto díla.

02.05.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

(SPOILER) Byla jsem zezačátku nadšená, ale poté co zemřela matka jsem se už nedokázala tak začíst. Nicméně úžasný příběh, dobře napsané, nevšední.

23.07.2022 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jak se dalo čekat. Není co dodat...

03.05.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tahle kniha lící život ve všech barvách a se všemi odstíny, nikoliv černobílé.
Za mě nejlepší Hartlova kniha.
Líčí velký časový rozptyl. Od mládí až po smrt + až dospělost dětí. Zároveň zachycuje i různé období tady v Praze.
Je fascinující takhle vidět nejvýznamnější chvíle několika životů. Jejich problémy, radosti a nehody.
Budete se usmívat, budete toužit po tom zavřít oči a doufat, že se nestalo to co se v knize právě stalo.
Budete postavy milovat i proklínat a hlavně nakonec každou jedinečnou osobnost pochopíte a nahlédnete do ní.

02.05.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělý krátký příběh o přátelství a problémech naprosto odlišných osobností. Jako figurky.
Je to rychle za vámi, ale zanechá to ve vás dobrý dojem :)

02.05.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Náročné si zapamatovat kdo je kdo zpočátku. Musíte si tu vztahovou motanici v hlavě srovnat.
Zároveň možná až moc dlouhé napětí a pak uspěchané rozuzlení.
Zezačátku jsem byla naprosto nadšená - propracované postavy, šílené, ale zároveň skutečné životní situace, zajímavá zápletka.
Ale po půlce a hlavně ke konci mě kniha zanechala zklamanou.

02.05.2021 2 z 5

Praskliny Praskliny Klára Vlasáková

Autorka dokázala navodit ten zvláštní pocit dnešní doby. Dobře napsáno, zajímavě pojato, jen jsem trochu zmatná z konce...

26.02.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

dobré, ale rozhodně ne tak dobré jako prvotiny.

19.01.2023 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kniha má vše co kniha má mít.
- humor
- černý humor
- blázna
- milostné trable
- mezigenerační rozdíly
- krásné detaily

04.06.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Poslední kniha, která mi od Hartla chyběla. A spolu s Erotikonem moje oblíbená. Každá postava jiná a jak už to Hartl umí - najdete kus sebe nebo nahlédnete do realistického života jiných.

28.09.2021 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Rychle se čte, možná trochu nepřehednost vedlejších postav, realistický scénář, skvěle představuje problematiku.

08.03.2021 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Druhá knížka od autorky a rozhodně lepší než Kavárna v Kodani. Klid, pohoda, zkrátka co je potřeba.

13.10.2023 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Po delší době dávám 5 hvězd. Krátké, výstižné, k zamyšlení a humorné.

28.09.2021 5 z 5