Vaiolet Vaiolet komentáře u knih

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Další nálož temného a zvráceného vztahu Tillie a Nata. Sledujeme jak se společně a vlastně každý sám perou s největší ranou osudu. Vzájemná nenávist, výčitky a odstrkování jeden druhého. Působilo to naprosto uvěřitelně a bolelo mě u srdce i za ně. Celou dobu jsem věřila a doufala, že to zvládnou a budou zase spolu.
Zároveň také konečně dostáváme odpovědi na události z předchozích dílů. Zároveň se také do děje zapojuje Brantley, na jehož příběh sem hodně zvědavá, jelikož ten konec mě hodně navnadil.
To se mi na knížkách Amo líbí, už si myslíte, že nemůže ničím překvapit a pak bum, máte před sebou poslední stránku, na které je taková informace, která vás donutí okamžitě popadnout další díl.

01.02.2024 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Konečně jsme se přenesli přes Madshop a je to fakt znát. Jakoby se autorka oklepala a žačala úplně znovu, ten posun je tam znát.
Nate a Tillie. Pane bože. Tenhle příběh mě donutil prožít snad všechny existující emoce. Mezi hlavními postavami to funguje, je tu chemie (která mi u Madshop občas chyběla). Autorka nám servíruje jeden zvrat za druhým, příběh graduje a na konci vybuchne jak časovaná bomba.
Nechci toho prozradit moc, ale doporučuji v sérii pokračovat.

31.01.2024 5 z 5

Šance Šance Katy Evans

Tak toto byla po dlouhé době další kniha, kterou jsem nebyla schopná dočíst. První díl nebyl tak zlý, tak jsem sáhla i po druhém.
Začátek docela ušel, nechalo se to číst, ale od momentu, kdy Brooke zjistila, že je těhotná to šlo z kopce. Bylo tam pro mě tak moc nepochopitelných momentů, až jsem si málem ukroutila hlavu. Brook je z Remigtona úplně v háji, obdivuje ho jak svatý obrázek a jediné po čem touží, je si to s ním rozdávat až do smrti a to i na úkor jejich nenarozeného dítěte. Prostě se nedokázala udržet i když jí hrozil potrat.
Uvidím jestli se někdy odhodlám v sérii pokračovat, ale v blízké době to asi nehrozí.

26.05.2023 1 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

První kniha mě fakt nadchla a s chutí jsem se proto pustila i do druhého dílu. Bohužel zde se mé nadšení neopakuje. Sice se mi líbilo, že se Carolinin a Simonův život začíná alespoň trochu podobat životu normálních smrtelníků (v rámci možností), ale Caroline mě zhruba od té chvíle co začali bydlet spolu štvala. Vadilo mi jak řešila problémy se Simonem. Než aby si s ním promlivila, tak se s ním radši vyspala. Chovala se hystericky úplně zbytečně.
Co naopak oceňuji, že nebylo zapomenuto na páry z minulého dílu a dozvěděli jsme se jak jejich životy pokračují.
Tento díl sice hodnotím jako slabší, ale celkově se mi série Cocktail zatím líbí a budu pokračovat.

19.01.2023 3 z 5

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Tenhle díl byl podle mého slabší než ty předchozí. Námět příběhu se mi hodně líbíl, ale zpracování trochu pokulhává. Avery a John Paul se k sobě skvěle hodí a jejich dějová linka se mi moc líbila. Co jsem ale nezvládala byly kapitoly týkající se její tety Carrie. Ty jsem zhruba od půlky začala přeskakovat, protože mi neskutečně lezla na nervy ona i ty dvě ženské co byly uvězněné s ní.
Celkově knihu hodnotím tak za 4,5* a v sérii budu pokračovat :)

12.12.2022 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Super knížka. Čte se jedním dechem a napínavá je od začátku až do konce.

23.02.2015 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Příběh byl plnej emocí, strachu z odhalení a vzpouře. Claudii jsem si, jako jedinou postavu, neoblíbila. Její nenávist k Lestatovi jsem nepochopila, vždyť on jí tím zachránil a daroval jí lepší život. Měla co chtěla,kdy chtěla a Luise si pomalu omotávala kolem prstu. Na Luise jsem si zvykala trochu delší dobu, na mě byl moc "intelektuálský". Lestat, Luis i Claudie byli praví upíři (s rakví, hořením na sluníčku atd.), ne jako ty na slunci se třpitící slaďouši ze Stmívání a tak to má bejt. Ale i tak nemůžu najít už nic kladného, je to tak půl na půl a proto dávám 3 hvězdičky.

27.01.2015 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Opravdu mě to bavilo a konec byl opravdu strhující. Tak trochu jsem čekala, že to bude propadák, ale opak je pravdou. Přečetla jsem ji za pár hodin. Prostě jsem nemohla přestat. Modlila jsem se aby si nakonec vybrala Finna, protože Lucas byl namachrovanej blbeček. Musim uznat, že autorka má talent na vymýšlení zvláštních jmen :D Černí psi je opravdu originální jméno pro motorkářskej gang :D I když se mi to hodně líbilo, tak nevím jestli bych to ještě někdy četla znovu. Na to mi tam ještě něco chybělo

27.01.2015 4 z 5

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Tohle jsem opravdu nečekala. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Na své si přijde úplně každý. Bitvy, válečníci, magie, prostě všechno. Za sebe mohu říct, že Sekera z bronzu, rouno ze zlata je jednou z nejlepších knih svého žánru.

05.01.2015 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

A máme tu poslední díl s hlavní dvojicí Madison a Bishop. Za mě asi zatím nejlepší díl.
Ovšem chování Madison stále nechápu, přijde mi jak malé dítě, které kope kolem sebe. Do děje nám také vstupuje Daemon, ze které jsem měla fakt divný pocit.
Bohužel si začínám všímat děr v příběhu, sem tam jsou tam nějaké nelogičnosti (v jednu chvíli jsme na jednou místě a v další větě úplně nějkde jinde). Také mi občas leze na nervy neustálé opakování toho, jak jsou všichni krásní, dokonalí, mají božská těla a veliká přirození. Tohle všechno jsem se dozvěděla už v dílech předtím.

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Pokračujeme v příběhu dvojice Madshop. Nyní sledujeme Madison, jak si kráčí za svým vlastním životem, i když jí to stojí strašně sil. Některá rozhodnutí nechápu, někdy byla fakt na pěst a Bishop také... ale tohle je přesně ta série, kdy nemůžete přestat číst. Dojedete jeden díl a hned jdete na další. Občas dojdete do bodu, kdy si řeknete, že končíte ale pak vám autorka naservíruje takovou zápletku, že není možné přestat.
Po přečtení tohoto dílu můžu asi říct, že Madison a Bishop nejsou mí favorité. Nechápu jejich vzájemnou lásku, jestli se tomu tak dá říkat. Navzájem se doslova ničí, Madison kvůli Bishopovi prožije fakt hnusný věci, ale on se prostě rozhodl, že je jeho a tím to končí.
Jsem zvědavá na další díly.

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

K této sérii jsem se dostala po dočtení Půlnočního běsnění, které sem moc bavilo. Autorčin styl psaní je opravdu poutavý, dokáže napětí od první stránky stále stupňovat, držet čtenáře v napětí a pak to na ně vybalí a ti se nestačí divit.
Ovšem ale není šálkem kávy každého a občas jsem přemýšlela, jak jí vlastně takové věci dokáží napadnout. Někdy je to fakt drsné, jakože fakt drsné. Erotické scény přechází přes sado maso až po boj o život, těče krev, vytahují se nože...

Další věcí, kterou v poslední době u knih totoho žánru vyhledávám je psaní příběhu z pohledu obou postav. Zajímá mě i ten mužský pohled a podle mě to do příbehů vnáší osvěžení i když chápu, že autorkám se lépe píše z pohledu žen.

Jinak příběh Madison a Bishopa mě bavil. Ráda jsem se ponořila do temného světa klubu králu a sledovala, jak se z tvrdého a krutého krále stává o malilinkato lepší člověk, který dokáže projevit lásku (i když poněkud drsným způsobem). Cením si také dobrého vykreslení vedlejších postav, které byly mnohdy tahouny příběhu (ostatní členové klubu králů). Vlastně bych neměla nic proti, kdyby to Madison dala dohromady s Natem, tak nějak se mi k sobě prostě hodili víc.
Knihu doporučuji všem, kteří hledají něco drsného a hodně za hranou.

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Jedná se o poměrně jednoduchý příběh, který se ovšem autorčinou vinou stává poměrně složitým. Pletení příjmení postav, skoky v čase (v jednu chvíli je v nemocnici a pak najednou hup a jsou svoji...) atd.
Námět jako takový měl fakt dobrý potenciál. Přírodní katastrofa, piloti, Dominikána... Mohl z toho být dobrý příběh, kdyby se toto ovšem neodehrálo v první třetině knihy a pak už čteme jen o tom, jak se Petr odmítá vzdát létání a Sandra žije sama na ranči v horách a učí děti. Autorka se sice snaží na sílu vecpat ještě nějaké zápletky, ale nějak to už prostě spolu nehraje.
Neurazí ani nenadchne. Další autorčiny knihy si asi odpustím.

09.01.2024 3 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Pěkný milý romantický příběh. Opět se setkáváme s dalším z Bradfordů a se Zoey. První díl mám přečtený, takže mě vlastne na celkovém příběhu vůbec nic nepřekvapilo. Je to jako přes kopírák, ale i tak se knížka dobře četla.
Jediné co mi celou knížku tak nějak vadilo byly neustálé narážky na Zoey a její váhu. Z celkového popisu nebylo poznat jestli má teda 150 kg a nebo je ptostě jen pěkná holka krev a mlíko. Sama sebe označovala jako tlustou, ale Trevor říkal že je jen pěkně zaoblená, takže kdo ví. Ale dle mého se to nemuselo rozebírat každou druhou stranu. Také Bradfordovi a jejich bezedné žaludky a to že porodila během dvou let dvoje dvojčata mi taky přišlo dost přitažené za vlasy.
Celkově ale knihu hodnotím kladně a příběhově byla daleko lepší než první díl.

02.06.2023 4 z 5

Conan a dvanáct bran pekla Conan a dvanáct bran pekla Thorleif Larssen (p)

Skvělá knížka. Čte se jedním dechem. Napínavá od začátku do konce :)

03.03.2015 5 z 5