v-andrea v-andrea komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Stylem mi Alchymista připomínal Malého prince, který je ale na rozdíl od něj velmi nenásilný. Z Alchymisty jsem měla pocit, že se snaží až moc vnutit nějakou ideologii. Z knížky mám velmi rozporuplné pocity, nezavrhla bych ji ale ani nepřiřadila k mým oblíbeným.

08.04.2012

Překrásně napsané! Děj je pomalý a spíše mlhavý, ale ani na minutku jsem nepřemýšlela nad tím, že bych knihu odložila...

03.10.2016 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Knihu jsem četla v angličtině a je opravdu jednoduchá, takže mohu jen doporučit. Mimo to je i moc zajímavá.

30.03.2013 5 z 5

Úžasná knížka. Líbila se mi nejen příběhem, ale i stylem, kterým je napsána. Jen je nutné na ni mít klid a soustředit se na to, co člověk čte.

31.03.2012 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Z celé knihy jsem měla zvláštní dojem, možná to jen není můj styl, nebo jsem ji nepochopila... Ale zajímavý byl konec, doslova ve mě hrklo a musela jsem si to číst několikrát, abych tomu uvěřila. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a dostala jsem se až na konec, bohužel to pro mě byla jediná zajímavá část celého příběhu.

18.02.2012

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jsem ráda, že nejsem jediná, komu přišly všechny hrdinky totožné a zaměnitelné. Nálada a smýšlení všech postav je naprosto stejné, monotónní. Popravdě se mi chce říct, že jsou to všechno krávy a nemůžu si pomoct od myšlenky, že autorka je stejná jako ony, pokud se od představy takto smýšlející ženy nedokáže odpoutat.
Nicméně kniha je opravdu velmi čtivá, i když napsaná takovým moderním, "blogovým" stylem... Aspoň mně to tak přišlo.

23.07.2016 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Poměrně čtivá knížka, ale v podstatě o ničem... Spíše ji vnímám jako soubor povídek na pokračování. Druhá část mi nepřišla tak hrozná na čtení jako některým ostatním, ale vůbec nechápu, co má za smysl. Děti to ale možná vnímají jinak, a proto se jim líbí. Znovu bych si ji asi nepřečetla.

17.03.2013 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nejlepší drama, které jsem zatím četla. Je to opravdu sranda a má to spád, žádné dlouhé úvahy o životě atd.

09.02.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

První třetina knihy mi přišla nudná a o ničem, jako by se čas zastavil a já to už jen chtěla mít za sebou a jít na další knihu. Potom začínal být příběh Veroniky i ostatních o něco zajímavější a druhá polovina se mi opravdu líbila. Velmi zajímavé jsou úvahy o tom, kdo opravdu blázen je a kdo ne. Nevím, jestli to tak přišlo i ostatním, ale konec knihy jsem čekala a ani jsem si nemyslela, že by to dopadlo jinak. Možná je to ale záměr, nevím...

01.01.2013 4 z 5

Odpady:  odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků Odpady: odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků Thomas Hylland Eriksen

Čekala jsem více informací o způsobu zpracování odpadu a kniha je zaměřena spíš jako filosofické zamyšlení se nad odpadem. Psáno stylem toku myšlenek, takže jsem se občas ztrácela... Ale kniha je zajímavá a autor má o problematice nepochybně mnoho znalostí!
Nejvíc mě vytáčelo náhodné použití slov krysa/potkan. Opravdu to není jedno a to samé zvíře. Možná jen chyba překladu, ale když už nevím, tak si snad vyberu jedno či napíšu obecnější název a ne že na začátku věty mám krysa a na konci té samé věty je potkan, přičemž to poukazuje na to jedno stejné zvíře.

02.04.2017 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Film jsem několikrát rozkoukala, ale nikdy nedokoukala. Doufala jsem, že mě chytne alespoň kniha, což se nestalo. Jediné její plus je, že je tak krátká. Celkově je o ničem, zanedlouho si nejspíš vůbec nevzpomenu o čem byla...

01.04.2012

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Celkově se mi kniha líbila, má úžasnou myšlenku i příběh, ale vůbec se mi nelíbilo zpracování... Jeden velký zmatek. Zvláštně zařazené novinové výstřižky, celé je to až zdlouhavé. Teď na ni vzpomínám v dobrém, ale určité pasáže jsem spíše přežívala než prožívala.

15.02.2012

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Dlouhé povídky jsou nudné a ubíjející, teď se divím, že jsem knihu neodložila... Kratší se mi ale líbily, i když v nich nebyl děj, jak jim někteří vyčítají, tak podle mě měly hezkou myšlenku.

15.02.2012

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Krásně přeložené paní Jindřiškou Kaplanovou!

19.09.2015 5 z 5

Mně se asi jako jedné z mála kniha celkově nelíbila. Harold mi byl velmi nesympatický, celý příběh mi přišel nesmyslný a nějak jsem se s ním nedokázala sžít. První polovina byla hrozná, vůbec se mi nechtělo číst dál. Druhá polovina knihy už byla zajímavější a za tu dávám ty 3 hvězdy, jinak bych dala 2. Nejspíš je to příběh pro ty, kteří mají rádi rozjímání nad životem a v podstatě nesmyslné věci. Já mezi takové rozhodně nepatřím, proto se mi Haroldova pouť nejspíš nelíbila.

06.07.2013 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Má druhá kniha od Šabacha a rozhodně bych ho nezařadila k mým oblíbeným autorům. Občanský průkaz je místy sranda a není to vysloveně nuda, ale znova už si to rozhodně nepřečtu.

16.02.2013 2 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Jak to u Viewegha bývá, román je čtivý a má spád. Příběh je zajímavý. Celá kniha mi ale přijde nedopracovaná, je to přesně ten typ knih, u kterých si nikdy nepamatuji konec, protože vlastně žádný konec ani pořádně nemají... Spíše mi to přišlo jako část příběhu, který se snaží nalákat na přečtení celé knihy.

20.01.2013 3 z 5

Můj známý Vili Feld Můj známý Vili Feld Arnošt Lustig

Jak se mi Kateřina Horovitzová líbila, tak jsem tuto knihu nepochopila. Popisek děje mi přijde jak k jiné knize. Jsou to útržky vzpomínek a filosofických otázek, příběh v podstatě žádný... Ale určitě by hodně "myšlenkově" založenému člověku mohla sednout.

19.01.2013 1 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knížka se mi velmi líbila, i když se tam, jak někteří říkají, nic moc nedělo. Nevadily mi ani občasné popisy, které já osobně nemusím. Příběh jsem prožívala spolu s Nickem a dalšími a velmi se mi líbil styl, jakým je kniha napsána.

10.03.2012

Manon Lescaut Manon Lescaut Abbé Prévost (p)

Souhlasím s Carrissa, poslední věta je naprosto přesná! Manon od Nezvala jsem nečetla a ani jsem nechtěla, nesympatizuji se sebráním cizího příběhu, přepsáním a ještě k tomu s pozměněním, ale možná si ho pro zajímavost přečtu. Každopádně se mi kniha na jednu stranu líbila, protože byla zajímavá a docela dobře se četla, ale na druhou mi byla Manon nepříjemná a stejně tak rytíř. Velmi jsem s nimi příběh prožívala a také se při něm rozčilovala, ale líbil se mi.

18.02.2012