uzivatel83509 uzivatel83509 komentáře u knih

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Na knihu jsem narazila úplně náhodou a přišlo mi to jako dost zajímavý nápad - napsat knihu a propojit ji s videem. Do knihy jsem se začetla hned, je velice poutavě napsaná.
Napínavý příběh se rozvíjí hned od začátku - Skřípal vesele uhání ve svém počínání dál a dál po celé knize a užívá si to "své" řádění až do konce.. četlo se to jedním dechem, v některých místech mě opravdu až mrazilo.. Sibby mi bylo na konci knihy hrozně líto..
Jen mě mrzí, že stránka, na které jsou umístěny videa, již neexistuje, takže krátká videa jsem na netu nenašla..

31.12.2023 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Kniha mě moc nebavila, ale za ten konec dávám aspoň dvě hvězdy :-)

24.12.2023 2 z 5

Jsi bez hranic Jsi bez hranic Katy Yaksha (p)

Kniha byla velice poklidně a stručně napsaná. Některé části jsem si opravdu vzala k srdci - hlavně ze začátku knihy.. Vše dělej srdcem... V jednom bodu, jak "ne", jsem se dokonce i poznala : "Tohle mi stačí, ačkoliv cítím, že to není ono, ale vždyť bych se mohl mít daleko hůř." :-) no jo, celá já... Super byla i část ohledně "práce" - pamatuji si, když jsem tu část četla před lety a tehdy jsem ještě měla práci, která mě vyčerpávala a bylo to přesně tak, jak bylo popsané v knize - těšila jsem se na víkend... nyní mám práci, která mě opravdu baví a těším se z ní :-) část o jídle mě nebavila...

19.12.2023 4 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Příběh se dobře četl, byl tajemný... čekala jsem trošku něco jiného :-)

09.11.2023 4 z 5

Hrdá Eleonora Hrdá Eleonora Francois Cérésa

Kdo čeká historickou romanci, kterou by obálka i obsah knihy měl čtenářům nabídnout, bude asi z příběhu zklamán.
Jde spíš o historický román z období Francouzské revoluce. Jestli v knize byla nějaká romantika, tak jsem ji asi bohužel při čtení nějak nezachytila..

06.11.2023 3 z 5

Dojemná píseň Dojemná píseň Virginia Cleo Andrews

Příběh se dobře četl, je hezky tajemný - každý prozradí kousíček z minulosti a na Melody je, aby si vše hezky sestavila k sobě. Díky tomu navštívila svojí pravou babičku, našla dědu a strýce, který byl tak blízko, že to ani nečekala. Cary je fajn, za to jeho otec, mi dost leze na nervy. Nejsem si jistá, jestli na konci knihy udělala Melody správné rozhodnutí - je jasné, že ji čeká ještě dlouhá a možná bolestná cesta k pravdě.. ta holka má odvahu, už se těším na další díl :-)

14.10.2023 4 z 5

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

Knížečku jsem četla jako malá, proto jsem ji teď dala ke čtení dceři, která má v rámci druhé třídy na základní škole, přečíst nějakou knihu. Příběh je krátký, plný nádherných obrázků (mám vydání z roku 1989) které jsem si zamilovala už jako malá (snad víc, než ten příběh Elišky)

02.10.2023 4 z 5

Nový profesor Nový profesor Andrew Hall

S nápadem, na tento příběh, by se dalo pracovat daleko lépe, ale tohle mě opravdu nezaujalo a ani nijak extra nebavilo. Chování postav mi přišlo postavené na hlavu - stejně jako směr, kterým se postupně ubíral tento příběh. Bohužel...

24.09.2023 1 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Kniha se četla dobře a rychle díky krátkým kapitolám. Příběh byl napínavý už od začátku a hodně rychle vtáhl do děje. Líbila se mi dobře vykreslená temná atmosféra a napětí na začátku a ke konci knihy. Některé části o hledání informací, co se vlastně stalo, mě nebavily a navíc mi to přišlo dost zmatené, proto víc jak tři hvězdy nedám (slabší tři)

19.09.2023 3 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Kdysi jsem viděla filmové zpracování a tak jsem si řekla, že si přečtu i knižní podobu. "Kráska a zvíře" zasazena do dnešní doby. Líbilo se mi to kouzelné zrcadlo a to, že se vlastně Lindy do Adriana zamilovala hned 2x a ani o tom nevěděla... Čtení to bylo hezké, ale asi spíš pro mladší ročníky... kdybych to měla shrnout, tak pro mě to byl takový nudný příběh s několika hezkými scénami, které rozhodně stojí za přečtení!

14.09.2023 4 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

(SPOILER) První tři díly se mi líbily moc, nemohla jsem se odtrhnout od čtení a tak jsem se těšila i na díl o Eastonovi a Gideonovi... bohužel, už to nebylo tak super, jako předešlé díly s Reedem a Ellou.
Příběh Poskvrněná koruna o Gideonovi mě moc nebavil, některé dialogy mi přišly dost zbytečné a děj neustále přeskakoval (sem, tam, on, ona)
Příběh Padlý dědic o Eastonovi byl zajímavější a už mě bavil víc. Pořád jsem si říkala, co ta Hartley má za problém s otcem, že ji celá rodina nenávidí. Je hezké, jak se její vztah s Eastonem vyvinul tak, že se mu nakonec svěřila i přesto, že věděla, jaký je ochlasta a pak dělá věci, kterých později lituje (třeba dohoda s šílenou Felicity) ocenila jsem, že k Hartley byl Easton upřímný, ale v předešlých třech knížkách mi byl daleko sympatičtější... ten konec se docela hodně podělal...

10.09.2023 3 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Příběh se mi moc líbil. "kráska v přestrojení" byla vtipná část knížky. Líbila se mi popsaná atmosféra na Austynově hradě i romantika, kdy se postupně zamilovával do své ošklivé manželky a potom, kdy se od ní, naopak, snažil držet co nejdál. Jejich špičkování bylo fajn.
Co mi přišlo už přitažené za vlasy bylo, že ji nechal - na můj vkus - až dlouhou dobu zavřenou ve věži.. a ten první sex, no potěš... ale jinak krásná knížka!

03.09.2023 5 z 5

Napravit hříšníka Napravit hříšníka Nicole Jordan

Kniha byla krásná, ale chyběla mi tam tentokrát taková ta "jiskra"

28.08.2023 3 z 5

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

(SPOILER) Kniha byla zvláštní! Líbila se mi, i když ne natolik, abych dala plný počet hvězd. Některá místa v příběhu, byla (podle mě) zbytečná a nebavilo mě jejich čtení. Příběh Petera - jak už tu bylo komentováno - mě také moc nezaujal, ale bylo mi líto, čí ruka ho nakonec připravila o život zrovna ve chvíli, kdy konečně došel na konec svého pátrání po své ztracené lásce.. Držela jsem mu palce i přesto, že v knize (asi kromě Elize) mi nebyla sympatická žádná další postava. Kniha byla ale hezky sepsaná a tajemnou, temnou atmosféru si udržela. Konec mě překvapil, čekala jsem trošku něco jiného. Kniha určitě stojí za přečtení :-)

24.08.2023 4 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Kniha byla zvláštní... na jednu stranu skvělý nápad, dobré prostředí a místy opravdu napínavé čtení (les/jeskyně/tajemno), ale na druhou stranu zbytečné "okecávání" a natahování knihy, nudné rozhovory, nelogické chování některých postav.. otevřený konec mi nevadil.
Souhlasím s komentářem od "Metla" u kterého jsem se dost pobavila a který je hodně přesný (ten z 19.8.2018) :D

23.08.2023 4 z 5

Vymítač lží Vymítač lží Mark Allen Smith

Kniha mě nezklamala. Příběh byl dobře plynoucí, i když některé dialogy a scénky bych klidně vypustila. Hlavní postava Geigera byla dobře napsaná, pobavil mě chyták s kódy ode dveří :-)

19.08.2023 4 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

(SPOILER) Tohle je opravdu divná kniha... začátek se ještě dal číst, ale pak se z toho stala jakási "slátanina".. nevím, nějak mi k sobě nešly hlavní témata knihy : sebepoškozování / upíři / láska k nejlepší kamarádce... ehm, někdy je lepší méně, než více

18.08.2023 1 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Tahle knížka mě hodně pobavila, i když šlo vlastně o jednoduchý děj příběhu.
Styl psaní, kdy hlavní hrdina mluví jako by na čtenáře téhle knihy, mi nevadil.
Příběh byl velice vtipně napsaný, plný erotiky a ani romantika nechyběla :-)

18.08.2023 5 z 5

Jestřáb a holubice Jestřáb a holubice Virginia Henley

Kniha se mi tak líbila, že jsem si ji musela sehnat i domů, do své knihovničky! Krásný příběh! :-)

16.08.2023 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Příjemná erotická oddechovka na večer :-)
Je pravda, že tam bylo víc sexu, než "děje" jako takového, ale mě se to moc líbilo - četla jsem pár měsíců od přečtení prvního dílu, takže jsem už věděla, do čeho jdu - za mě super :-)

07.08.2023 5 z 5