Temná hra paměti

Temná hra paměti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179798/temna-hra-pameti-179798.jpg 3 54 21

Rachel Saundersová, mladá nezávislá žena, se ocitne sama v temném lese uprostřed Skotské vysočiny. Je noc, na těle má ošklivá zranění a navíc se na nic nepamatuje. Po čase se jí paměť začíná vracet, ale stále zůstává záhadou, co se dělo v posledních několika týdnech jejího života. Rachel má plnou hlavu otázek. Jak se dostala do lesa a co tomu předcházelo? A hlavně, kdo je ten démon s vlčí hlavou a netopýřími křídly, který ji stále, a ne jen v myšlenkách, pronásleduje? Překlad z anglické verze.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Dark Memory , 2004

uzivatel83509
19.09.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře a rychle díky krátkým kapitolám. Příběh byl napínavý už od začátku a hodně rychle vtáhl do děje. Líbila se mi dobře vykreslená temná atmosféra a napětí na začátku a ke konci knihy. Některé části o hledání informací, co se vlastně stalo, mě nebavily a navíc mi to přišlo dost zmatené, proto víc jak tři hvězdy nedám (slabší tři)

kackahracka
30.12.2020 1 z 5

Naprosto se ztotožňuju s komentářem Darami87. Nedočetla jsem, nedalo se to. Mrkla jsem na konec (což je pro mě absolutní porušení čtenářské etikety) a musím říct - díky Bohu, že jsem tomu nevěnovala ani minutu navíc. Tohle byla čirá katastrofa. Jednu hvězdu dávám za skvělou udičku, kterou autor v prvních kapitolách nahodil. Zpracování podivné a samotná pointa to totálně zabila.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Žena se probudí v lese a na nic si nezvpomíná. Napínavé čtení od začátku až do konce. Tato ubohá žena se snaží rozpomenout, co se dělo v posledních týdnech jejího života.

Jitule17
10.09.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla, přečteno za jeden den, děj byl celkem napínavý.

Darami87
03.05.2018 2 z 5

Ach jo, tohle byla neskutečná zívačka. Začátek knihy byl parádní, ale pak už to šlo jen z kopce. A strašně mi lezlo na nervy absolutně nelogické chování postav. Jako vážně, kdo by se zachoval jako Stephen se ženou. Jako vážně, kdo by nešel po takovém masakru k lékaři? A ten konec s Jenny. To je snad špatný vtip....

Lu_Si
27.01.2018 3 z 5

Začátek na 3, druhá polovina za 4, úplný závěr za 2. Takže průměruji. Ale celkem to zabaví.

lassse
03.10.2017 3 z 5

No, co k tomu dodat. Dost jsem se u této knihy nudil. V poslední části, oproti jiným čtenářům, mě to ale bavilo o něco vice. Dávam tři hvězdy, ale hodně odřené...

ber-tram
02.05.2017 3 z 5

Nechávaje se zbytečně očkovat názory ostatních, začetl jsem se do duchařské fantasmagorie. Příjemně překvapen se však pohybuji civilně drsným, přehledně zbudovaným příběhem o pátrání v divočině i v paměti (hlavní hrdinky). Oceňuji, že se vyprávění autorovi nevymyká z kontroly, když účelně sleduje jen podstatné linie a nepodniká odbočky na odiv (a k nahnání stránek). Jestliže váhám mezi *** až ****, dávám střízlivější *** a mám na mysli 70%. 21/17

dagsvob
29.01.2017 5 z 5

Příběh mě bavil, nemohla jsem se odtrhnout. Rozuzlení jsem nečekala, takže nemůžu jinak než 5 hvězd.

martina.tim
21.01.2017 3 z 5

Hm... Do začátku příběhu jsem se zcela ponořila a nešlo se odtrhnout. Postupem času jak se stránky otáčely dál a dál jsem měla pocit, že to lepší už mám přečteno. V poslední třetině příběhu, kdy se děj začínal rozplétat mi čelist čím dál více padala. Nebylo to strhujícím dějem, ale tím absolutně neuvěřitelným směrem, kterým se odehrával. Tolik nepatrných maličkostí, které nedávali absolutně smysl. Nemyslím teď toho "démona", kterého Rachel popisovala nebo ducha, ale úplně obyčejné situace. Nevím jak to popsat abych neprozradila příliš mnoho. Každopádně takový konec jsem nečekala a zklamal mě. Proto jsem ubrala z hodnocení.

katule1992
27.12.2016 2 z 5

Za mě velké zklamání. Začátek vypadal celkem slibně a pak přišla velká, ale opravdu velká nuda. Konec následně opět začínal působit lépe a pak zase rána a ve finále z toho bylo něco, co autor neměl ani napsat. Rozhodně to není kniha na letní čtení a ani ji nepovažuji za odpočinkovou četbu. Horší průměr.
Velké plus je nápad a úvod do děje, který působí jako kvalitní kniha. Mnohem větší mínus je za,,duchy".

JehoMelounek
04.11.2016 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, hlavně začátek a konec uprostřed sem se trochu nudila.

Irika
24.10.2016 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, hlavně první půli jsem zhltla jedním dechem. Byla jsem moc zvědavá na rozuzlení. Konec je trochu moc americký, ale oceňuji odhalení všech souvislostí a nebýt toho ducha, je to pět hvězd. Doporučuji 90%.

maličkán
02.09.2016 4 z 5

Docela dobrý psychologický thriller, trošku jsem se polekala těch nesmyslů s nestvůrou, ale nakonec byl vrah z masa a kostí a to mě uspokojilo. Démon byl jen vyfantazírovaný v hlavě vystrašené hrdinky. A po setkáních s psychopatem se není možná čemu divit.

hogofogohauzzy
21.01.2015 4 z 5

Velice zdařilé dílo, nadchl mě taky jeho téměř psychologický děj. Překvapilo mě jeho zajímavé rozuzlení, u většiny knížek si tipu ji, která postava je ten vrah! U této knihy se jméno vraha objeví až na konci, ale nevadí mi to. Na můj vkus je v knize moc jmen, lehce se v tom ztrácí.Obecně kniha dobrá, a především zajímavá

Hella
17.05.2014 2 z 5

Nesnáším knihy, které se nejdřív tváří seriózně a realisticky a pak - bum, najednou a zničehonic je tam příšera z jinýho světa... To je tak příšernej podvod na čtenáře!

skulenka
06.03.2014 4 z 5

Mozek si pamatuje vše a nic nezapomene, vše je ukryto a vyplyne na povrch vždy v tu pravou a potřebnou chvíli. Ať už jde o vzpomínky veselé či smutné. Kniha vypráví příběh mladé ženy, která má za sebou traumatický zážitek z dětství a bohužel i v dospělosti se dostane opět do spárů psychopata, navíc úplně stejného. Náhoda nebo osud? Závěr je vygradovaný a trochu fantastický, ale pro osobu, která prožívá trauma, jde o zcela reálný obraz. Zajímavý příběh i vyústění.

kneslova
13.02.2014 3 z 5

Tato kniha má jednu zvláštnost, jak zde již bylo napsáno, Od nadějného začátku se to postupně překlenuje k nudě, většinou to bývá naopak.

bbara155
13.01.2014 3 z 5

Asi tak do dvou třetin docela slibně se rozvíjející děj, četlo se mi dobře. Ke konci je kniha sice docela napínavá, ale rozuzlení zápletky mě zklamalo.

Luca287
04.01.2014 3 z 5

Zajímavé..přečteno..ale popravdě nic moc..už jsem četla lepší knihy...

Skotsko ztráta paměti, amnézie

Ron Puyn
nizozemská, 1967
2013  63%Temná hra paměti
2010  80%Pyrofobie

Kniha Temná hra paměti je v