uteklazreality uteklazreality komentáře u knih

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

... láska k životu, správné rozhodnutí, naděje, radost z maličkostí, rodičovství, zklamání
Jaký vliv má rodina na zrání člověka? Jakou mají rodiče šanci ovlivnit náš život? Mají přitom zapomínat na ten svůj? A co když to neumí a jejich děti trpí? A ví oni, že jejich dítě trpí? 400 stran času na přemýšlení o tom, jací lidé jsme a jak se chováme k ostatním...

03.04.2020 4 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

... obyčejný člověk, smutek, černý humor, přátelství, pivo a punk
„Srát na to“. Pokud považujete za známku punku jednu pestrobarevnou stěnu ve vašem obýváku, tak vám jako lék ordinuji tuto knihu. Život je těžký, neurvalý, nespravedlivý, smutný. Plný alkoholu, kocoviny, zášti a slz. Přesto je náš a je dobré se mu občas vysmát a zasmát. Prostě: „Srát na to“. Hezký den!

03.04.2020 3 z 5

Cikáda Cikáda Shaun Tan

... smutek, vyčerpání, tvrdá práce, sny a touhy, pozitivní změna
Každý den chodíme do práce, kolotoč, který možná jednou skončí. Máme kolegy a nadřízené, kteří nás přehlíží a v celé své svatosti nevidí metr před sebe. Nevnímají nás, jsme jim lhostejní. Pracujeme dlouho, tvrdě a odcházíme nešťastní a sklíčení. Jedinou cestou jak z toho ven, je změna. Nebojte se, věřte si a odhodlejte se udělat krok stranou.

03.04.2020 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

... víra, nové versus staré, zapomnění, odvaha, spravedlnost, rituál
Jedním slovem? Boží
Víra je velmi osobní a niterní záležitost, přesto ostatní očekávají vaší účast na okázalých rituálech. Bez nich nebude víra naplněná, bez nich nebude váš bůh existovat. Tak jako vy potřebujete svého boha, tak i on potřebuje vás. Nevěříte, že existují? Možná budete překvapeni...

31.03.2020 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

.. každodennost, krize středního věku, New York, sny a touhy, zklamání, hledání štěstí
Nahlédněte do křehké lidské duše, která bloudí ve své každodennosti s touhou najít smysl svého života. Čas neplyne, čas krouží kolem nás a my se ho snažíme chytit za každou cenu. Bojíme se stárnout, bojíme se hledat odpovědi na naše otázky, bojíme se pohnout z místa, abychom nedostali ránu. Stojíme a pomalu umíráme v naději, že se něco změní. Tím, kdo může změnit naší budoucnost jsme jen my sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Seberte odvahu a najděte svou budoucnost.
*Sněhová královna od Michaela Cunninghama*

18.10.2020 3 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

... mááárketing a ještě jednou mááárketing
Každý umí marketing, každý se narodil jako nejlepší marketér a rozhodně každý ví jak být úspěšný na sociálních sítích. Ups, dámy a pánové, jestli si myslíte, že víte, tak věřte, že nic nevíte :) Holky vám pomohou si utřídit myšlenky a odstartovat vaši cestu sociálními sítěmi s dobrým základem. Nechte ego v šuplíku a přečtěte si Jak na sítě. Konec hlášení
*Jak na sítě od Michelle Losekoot & Elišky Vyhnánkové*

Tělo není automat! Tělo není automat! Matěj Šulc

... poznejte své tělo, cesta ke zdraví, zdravý životní styl, pohyb, respekt
Víte jak vaše tělo funguje? Co potřebuje k tomu, aby vám sloužilo co nejdéle? Na jaké palivo jezdí váš mozek? Je mnoho otázek na které neznáme odpověď a možná ani nechceme znát. Tělo nám jakš takš funguje, doktora nevidělo 10 let, tak co, dyk je to v pohodě. Hm, já vám nevím. Sama jsem zažila to, když mi tělo z ničeho nic vypovědělo službu a dávalo mi dost intenzivně najevo, že tolik práce a vytížení už prostě neunese. Začala jsem přemýšlet a hledat cestu, jak to dělat jinak. Pokud se bojíte, jako předtím já, zkuste knihu od Matěje Šulce. Je to první krůček a nebolí to, nebojte ☺️
*Tělo není automat od Matěje Šulce*

18.10.2020 3 z 5

Ubožáci Ubožáci Yiyun Li

... veřejný protest, odvaha, politický režim, lidská krutost, vězení, pekingské jaro
Jaká je cena života? Jaký má život smysl? Těžké otázky a mnohem těžší v komunistické Číně, která odlišnosti a chyby neodpouští. Lidská odvaha nezná hranic a každý kdo se dokáže postavit za druhé má můj obdiv.
*Ubožáci od Yiyun Li*

02.06.2020 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

... touha, nerozhodnost, zármutek, zlomené srdce, dary přírody, boj o přežití
Osm povídek, osm osudů, osm pohledů na svět. Moment, který žijete celý život. Moment, který důvěrně znáte. Moment, který je vaším osudem. Otevřete svou mysl a nahlédněte do světa jménem život. Pokud se vám něco zalíbí, vemte si to sebou. Pokud vás něco vyděsí, pozvěte to na návštěvu. Pokud chcete zavřít oči a utéct, nedělejte to. Slupněte každé slovo a každý z osmi příběhů a až pak se rozhodněte. Pokud máte odvahu vidět pravdu, čtěte.
*Sběratel mušlí od Antonyho Doerra*

02.06.2020 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

... magie, britský humor, londýnská zákoutí, mytologie, ironie a sarkasmus, dobrodružství
Svět, ve kterém se po ulicích prohánějí zlomyslní duchové a dotčení bohové, kteří chtějí bojovat za svou budoucnost. Svět na který není nikdo připraven, ale když se nám ukáže jeho pravá tvář, leknutím zestárneme. Přesto se najdou tací pro něž je každá překážka výzvou a nebojí se. Věříte na duchy, bohy a jiné divotvorné příšerky?
*Řeky Londýna od Bena Aaronovitche*

02.06.2020 2 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

... mateřství, samota, naplnění života, norma, otevřenost, (ne)vztah k dětem
Jak má vypadat dnešní mladá žena?
Jak se má chovat dnešní mladá žena?
Jak má smýšlet o rodině dnešní mladá žena?
Jak se má cítit dnešní mladá žena?
Jaký má mít vztah k dětem dnešní mladá žena?
Odpovědi jsou jen na vás. Fandím všem ženám, které jsou sami sebou, nenechají se zviklat a ovlivnit tím, co je považováno za normální.
*Lapači prachu od Lucie Faulerové*

02.06.2020 5 z 5

Cestovat nalehko Cestovat nalehko Tove Jansson

... cestování, moře, příroda, samota, práce, láska, moře, vzdálené ostrovy
Někdy není třeba vše komplikovaně a dlouze vysvětlovat. Někdy je třeba mlčet a cítit, že žijeme. Naše životní cesty a i ty do jiných zemí, mají stejný příběh. Příběh odvahy, očekávání či smutku. Nechte se unést esencí života v podání Tove Jansson a jejího úsporného a strohého pohledu na svět. .
*Cestovat nalehko od Tove Jansson*

02.06.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

... silné ženy, ironie, nenávist a láska, bolest, humor, povídky ze života

Jaký by to byl pocit, kdybychom mohli žít život někoho jiného? Nevím, ale možná by nám to pomohlo pochopit, jak se dotyčný cítí, z čeho má strach a co ho trápí. Nechte si vyprávět upřímné příběhy ze života, budete překvapeni. Možná budete i vděční za svůj příběh...

12.05.2020 2 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

... mladí a neklidní, rodinné trable, studentská léta, vztahy v rodině, boj sám se sebou, druhá šance
Každý z nás prožil nejtěžší léta, kterým se říká dospívání. Fousy nerostou, zadek je moc velký, prsa moc malá, mám zase kouli z matiky, mám zaracha, on mě nechce, já ho nechci a tak pořád dokola. Ale možná si vzpomenete na nějaký úkol, slohovku či diplomku, která vás zavedla do neznámých míst, které jste museli prozkoumat. Vzpomenete si? Já ano a vykouzlilo mi to úsměv na tváři...

11.04.2020 3 z 5

Tibetský broskvový koláč Tibetský broskvový koláč Tom Robbins

... vzpomínky, dětství, touha, láska, smíření, odpuštění, životní moudro
Vzpomínky uličníka Toma Robbinse jsou jako návštěva v Zoo. Nemůžete se dočkat a když tam jste nevíte kam jít. Pokud hledáte moudrost a životní zkušenosti, dostanete je. Pokud hledáte bláznivé nápady, máte je mít. Pokud hledáte smíření a porozumění, najdete je. Nadechněte se a vstupte. V první části najdete pavilon opic, pak vás čekají dravé šelmy a nakonec mořské akvárium.

31.03.2020 4 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

.. strach, buenos aires, sny s touhy, krutá realita, odvaha
Magické a drsné město Bueno Aires vám neodpustí ani jediné zaváhání. Krutost kterou přijmete do svého života vás pronásleduje i ve snech. Krása, která vás obklopuje je vykoupena slzami těch, kteří přišli o své sny a touhy. Svět, který je kolem nás a který nevidíme, nebo nechceme vidět. Obejdeme ho s přimhouřenýma očima a doufáme, že nás při útěku, od této reality, nikdo nezastaví.
*Co nám oheň vzal od Mariany Enriquezové*

18.10.2020 4 z 5

Stručná teorie cestování a poušť Stručná teorie cestování a poušť Cristian Crusat

... změna, pochybnosti, hledání sebe sama, očekávání, sny a touhy, obavy
Přemýšleli jste někdy, kde je vaše místo na tomhle světě? Pocit, který v nás vzbuzuje chuť po poznání a touha po něčem, co nedokážeme popsat, je silnější než kdy dřív. Pochybujeme, přesto toužíme. Bojíme se, přesto jdeme vpřed. Sníme a přesto máme otevřené oči. Hledáme své místo na tomhle divném světě.
*Stručná teorie cestování a poušť od Cristiana Crusata*

Vichřice a bubliny Vichřice a bubliny Jan Burian

... rodiče a děti, historky ze života, humor a nadsázka, naděje a láska
Poutavý, zajímavý, oslňující život vašich rodičů a prarodičů není vždy útěchou nebo jen radostí. Plujete životem se značkou, kterou vám na čele udělal čas. Čas, který nebyl váš, ale vaší rodiny. Je na vás, jak se s tím poperete, jak ke svému životu přistoupíte a jak s ním naložíte. Humorem a nadhledem. To je ta správná cesta.
*Vichřice a bubliny od Jana Buriana*

18.10.2020 1 z 5

Tohle je moře Tohle je moře Mariana Enríquez

... nadpřirozené bytosti, rockové hvězdy, tajemno, sny a touhy, ovládání mysli...

Anotace: Osudy rockových hvězd nejsou jen šťastné, ač se na první pohled může zdát. Jejich nečekaná a záhadná úmrtí v nás stále budou vyvolávat otázky „Proč?”. Chceme skutečně vědět co se stalo?

14.05.2020 2 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

... příběhy obyčejných lidí, vztahy v rodině, očekávání, chyby které opakujeme, splněná přání, lidská zranitelnost
Při hledání posledního dílku skládačky našeho života může každý z nás narazit na spoustu překážek. Bojíme se, ale zkoušíme to přesto dál. Když najdeme odpovědi na naše otázky, změní se náš život, budeme šťastní? Johana hledá svou cestu a jak jste na tom vy?

11.04.2020 3 z 5