uminaa uminaa komentáře u knih

Šéf Šéf Vi Keeland

Tak, keď som si osviežila príbeh Alfa samec, tak som sa rozhodla aj znovu siahnuť po Šéfovi, a celkom ma to potešilo.
Vi mám jednoducho rada a jej príbehy mi naozaj vyhovujú :)

04.02.2022 4 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Je úplne jedno, koľkokrát som túto knihu čítala, moje pocity z nej sa nemenia :) Ide o naozaj dobrý príbeh, pri ktorom sa zasmejem, aj nejakú tú slzičku zotriem z líca... a ani moja chuť Alexu vyťahať poriadne za vlasy sa nezmiernila, pretože rodič, ktorý z akéhokoľvek dôvodu dokáže svoje dieťa zneužiť k citovému vydieraniu (v tomto prípade kvôli peniazom), je u mňa totálny úbožiak.
Nakoniec však všetko dobre dopadlo a to je hlavné

01.02.2022 4 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Tak táto kniha ma bavila - a to naozaj veľmi. Dobre a plynulo sa čítala, príbeh bol plný napätia a pre mňa zaujímavých informácií, a záverečné rozuzlenie bolo naozaj nečakané.

A len čisto hypoteticky - zaujímalo by ma, o koľko (a hlavne či) by klesli percentá rozvodov, keby si páry museli pred svadbou povinne prejsť takouto divočinou :)

30.01.2022 4 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Príde mi to skôr ako plytký koncept než hotové dielo. Námet veľmi zaujímavý, preto mi je z tejto knihy smutno :(

25.01.2022 2 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

No táto kniha mala asi všetko - romantiku, napätie, dojímavé chvíľky, ducha...
Niektoré pasáže sa čítali naozaj ťažko a Erin/Katie som držala palce od začiatku až do konca.
Kevinove myšlienkové pochody boli naozaj zaujímavé a trošku ma mrzí, že nemal viac priestoru, pretože vidieť príbeh z jeho pohľadu dalo príbehu iný rozmer (to, že mi dvíhal žlč, prebúdzal vo mne moje pomstychtivé, násilnícke ja, a najradšej by som mu dala ochutnať jeho medicínu, je druhá vec).

25.01.2022 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Kniha sa mi naozaj páčila aj napriek tomu, že dej bol pretkaný naozaj smutnými pasážami, ktoré sa mi neskutočne ťažko čítali a asi ani nemusím hovoriť, že bol dosť veľký problém čítať cez slzy. Nakoniec však všetko dobre dopadlo (teda v rámci možností)

06.01.2022 4 z 5

Trojruža Trojruža Pavol Dobšinský

Jedna z mojich top kníh detstva aj vďaka ilustráciám :)
Ako dieťa som milovala rozprávku Soľ nad zlato v akejkoľvek forme - knižnej, filmovej, alebo prerozprávanej mojou mamou.
Teraz po toľkých rokoch jednoznačne vedie rozprávka O troch grošoch, na ktorú by sme my dospelí nemali zabúdať. Myslieť len a len na svoju prítomnosť nestačí, ale je potrebné zahŕňať do našich rozhodnutí minulosť a aj našu budúcnosť vo všetkých oblastiach nášho každodenného života.

A ešte si dovolím citát jedného pána menom Albert Einstein na záver:

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.“

04.01.2022 5 z 5

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Asi nebude veľkým prekvapením, že som Giselle veľmi nemusela v predchádzajúcej knihe, ale v jej vlastnom príbehu som ju jednoducho nemohla nemilovať. Krásna, inteligentná žena, ktorá si je vedomá svojich chýb.
Kniha ma bavila.
A ten CERN by som v budúcnosti tiež rada navštívila ;)

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Vtipné a príjemné čítanie

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Páni, tak toto bolo teda niečo. Tristanov príbeh ma rozhodne bavil viac. Claire to rozhodne nemala v živote veľmi ľahké, ale ku koncu mi trošku prišla, že zbytočne tlačí na pílu. Nakoniec to všetko dobre dopadlo. Musím podotknúť, že vzťah medzi Harrym a Tristanom ma bavil, a Patrick bol rozhodne zlatíčko
Teším sa na zvyšných bratov ;)

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa veľmi dobre čítal. Nechýbala romantika, humor, ale občas som musela aj zatínať zuby, pretože sa našli chvíľky, kedy som to chcela vzdať. Rozhodne sa však teším na pokračovanie série

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Ten koniec ma trošku vyviedol z miery.

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

K Lilith som si hľadala cestu trošku dlhšie, než by som čakala, ale nakoniec som to dokázala a príbeh som si užila. Bolo príjemné stretnúť sa so starými známymi z predchádzajúcich kníh.

28.11.2021 3 z 5

Moderní džentlmen Moderní džentlmen Meghan Quinn

Účel splnený. Oddýchla som si pri príbehu, ktorý bol napísaný z pohľadu hlavnej mužskej postavy. June ma očarila svojou nekonvenčnosťou

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha, pri ktorej už na začiatku viete, o čom bude a ako to skončí, ale aj napriek tomu sa vydáte na tú cestu a neľutujete, pretože vás to jednoducho zabaví ;)

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Ďalší príjemne strávený čas s knihou. Príbeh ma bavil, takže som spokojná ;)

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Tak to bola jazda Musím povedať, že takúto zápletku som teda nečakala. Veľká spokojnosť s príbehom

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Ďalší dobrý príbeh z pera týchto dvoch autoriek, ktorý splnil účel. Veľmi dobre ma pobavil, užila som si aj dosť romantiky, príjemné čítanie na chvíle oddychu

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

A mňa táto séria celkom baví

Perla Perla Tiffany Reisz

Človek musí ísť do čítania tejto knihy už s tým vedomím, že ide o červenú knižnicu ako vyšitú a nič iné od autorky v tejto sérii ani nečakať.