uminaa uminaa komentáře u knih

Závislá na tobě Závislá na tobě Laurelin Paige

Päťdesiat odtieňov v tyrkysovej s čiernou čipkou. Pre mňa mohla táto séria skončiť hneď touto knihou. Nemyslím si, že budem v tejto sérii pokračovať, hoci s hlavnou hrdinkou stalkerkou sa mi príbeh zo začiatku celkom pozdával. Ale človek nikdy nevie, možno budem časom zvedavá.

26.07.2022 3 z 5

Svádění a láskominky Svádění a láskominky Tara Sivec

Zo začiatku som si hovorila, že to bude parádna nálož - romantika, čokoláda, humor - no čo si len môžem priať?! Moje srdiečko plesalo!!! Ibaže poslednú tretinu knihy som už iba odpočítavala strany a opäť sa mi potvrdilo, že aj pri knihách platí "veľa všetkého škodí". Aby som nebola nespravodlivá, väčšinu knihy som sa naozaj zabávala, ale už sa ku knihe určite nevrátim.

26.07.2022 3 z 5

Lokaj a já Lokaj a já Valerie Bowman

Námet knihy je podľa mňa dosť originálny, resp. ešte som nič podobné na tému "Klub lokajov" nečítala.
Chýbalo mi tu trošku humoru a miestami som mala pocit, že mi v príbehu niečo chýba, ale aj napriek tomu som si čítanie užila.
Už teraz sa teším na pokračovanie ;)

03.07.2022 4 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Tentoraz som začala tak netradične druhou knihou série. A mám takú otázku - môže byť humoru priveľa? Touto otázkou som sa trápili pri čítaní niekoľkokrát. Nie že by ma nepobavila, ale podľa mňa tu platí "menej je niekedy viac". Akoby som si ten humor nedokázala užiť, pretože medzi tými vtipnými rozhovormi a SMS komunikáciou nebol priestor na nič iné, a tak mi to občas prišlo, že čítam časopis s vtipmi, čo bolo vlastne na úkor príbehu. Žiadny z týchto časopisov som nikdy neprečítala naraz a možno preto mi to množstvo vtipu pri čítaní trošku prekážalo.

03.07.2022 3 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Z tejto knihy som trochu rozpačitá. Autorky to poriadne premiešali a podľa mňa už trošku tlačili na pílu.
Ale čítanie tejto knihy splnilo účel ;)

19.06.2022 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Príbeh plný náhod a osudu. Kniha sa dobre a plynulo čítala aj vďaka tajomstvám a zádrhelom.

13.06.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Mňam, ešteže mám tak rada sladké :) Prečítala som si príjemnú oddychovku a som spokojná. Dostala som to, čo som chcela - "šťastní až naveky".

11.06.2022 4 z 5

Zatracená svatozář Zatracená svatozář Alessandra Torre

Tak počas čítania tejto knihy som prešla toľkými fázami - "Ona je blázon", "On je blázon", "Aha, tak oni sú blázni obaja", cez "No do ...", až po "Ešteže tak".
Kniha sa mi dobre a plynulo čítala, išlo o zaujímavý príbeh, ktorému nechýbal humor, romantika, nejaké to zauzlenie a samozrejme aj konečné rozuzlenie.
Milý príbeh so šťastným koncom ;)

08.06.2022 4 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Na začiatku som sa do Knighta platonicky zamilovala a hovorila som si, aké je to sladké chlapča zamilované už od plienok. Lenže ako sa príbeh začal odvíjať viac a viac, tak boli pasáže, kedy som tak silno škrípala zubami, až ma bolela čeľusť. A tak, ako som na začiatku nechápala Lunu, tak som jej držala palce, aby to s tým svojim zlomeným Knightom nevzdala a vydržala.
Myslím, že ani nemusím hovoriť, že som preplakala poslednú štvrtinu knihy a pasáže venované koncu Rosienho príbehu :(

07.06.2022 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Prvý návrat k Hriešnikom, ale tentokrát prežívame príbeh s ich potomkami, ktorí zažívajú tiež svoju toxickú lásku. V rámci "podžánru" romancí ide o naozaj silné príbehy.
Dariu som mala občas chuť prehnúť cez koleno, ale nakoniec som ju skôr ľutovala. Čo sa týka Sylvii, tú som neznášala od samého začiatku. A Penn? Tak ten si to všetko ozaj pekne užil.
Bolo milé stretnúť členov prvej generácie a trochu si pospomínať ;)

07.06.2022 5 z 5

Bouřlivá noc Bouřlivá noc Elle Kennedy

Najlepšia kniha tejto série :-D Dejová linka zaoberajúca sa predsudkami a posudzovaním človeka podľa výzoru, a samozrejme aj AJova snaha potlačiť svoju prirodzenosť bola naozaj dobrá. Čo ma však dostalo doslova do kolien a dohnalo k slzám (tentokrát k slzám smiechu), bola AJova návšteva v klube Donelly. Myslím, že spomienka na túto krátku epizódku ma pobaví vždy, keď si na ňu spomeniem. Akurát škoda, že som sa v príbehu nedostala až k tomu, aby som mohla zvolať: "Do toho, Roxburské levy!" Nejaký ten jeden zápas s AJom v tíme mohla Elle svojim čitateľom dopriať.

31.05.2022 5 z 5

Jeho lordstvo Jeho lordstvo Suzanne Enoch

Musím priznať, že som naozaj veľmi napäto čakala až dokonca, ako sa autorka bude snažiť "vykorčuľovať" z toľkých komplikácií, ktoré si naložila.
Nakoniec sa jej to celkom zaujímavo podarilo rozuzliť, takže aj napriek trošku odfláknutému koncu som celkom spokojná ;)

30.05.2022 4 z 5

Ďábelský vévoda Ďábelský vévoda Suzanne Enoch

Každou ďalšou knihou sa mi táto séria páči viac :) Hlavná hrdinka mi bola zatiaľ najviac sympatická a držala som jej palce už od samého začiatku. Bola som na ňu hrdá, že sa nikomu a ničomu nepoddala.
Som zvedavá, čo prinesie finále série.

08.05.2022 4 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

No teda! Musím povedať, že séria veľmi dobre pokračuje. Hlavné postavy sú naozaj zaujímavé a netypické. Čo sa týka deja, tak ten mal všetko - tajomstvá, intrigy, láska, priateľstvo, pár neznesiteľných vedľajších postáv...
Ja som si čítanie naozaj užila ;)
Som zvedavá na pokračovanie.

07.05.2022 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Kniha sa mi dobre čítala. Hlavné postavy neboli tuctové a naozaj ma bavili. Zápletka bola originálna. Teším sa na pokračovanie série :)

03.05.2022 4 z 5

Skandální noc Skandální noc Elle Kennedy

Priznávam, že mne sa tento druhý príbeh o ďalšom majiteľovi Hriechu páčil viac. Opäť išlo o kratučkú knižočku, ktorá však v sebe mala všetko ;)

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Kratučká kniha so zaujímavým príbehom plným všetkého ;)

Rivali Rivali Vi Keeland

Príjemná oddychovka, kde si už vlastne od prečítania anotácie viete predstaviť, ako sa bude príbeh vyvíjať, ale aj tak do toho idete. Ako vždy som spokojná s knihou od tejto autorky. Páči sa mi, ako vykresľuje postavy, humor, zápletky atď.

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Príjemná oddychovka - čítala sa rýchlo a plynulo. Taká vianočná rýchlovka :)

24.04.2022 3 z 5

Tajomný cudzinec Tajomný cudzinec Martina Jakubová

Musím povedať, že táto kniha ma poriadne prekvapila - a to hneď niekoľkokrát.
Zo začiatku som si myslela, že to bude len taká jednohubka, ktorú rýchlo prečítam a hlavne, že presne viem, ako ten príbeh bude postupovať. Ach, ako veľmi som sa mýlila! Autorka ma naozaj vyviedla z tohto omylu hneď niekoľkými zvratmi v príbehu. Kniha je dobre napísaná, príbeh je zaujímavý, nechýba mu romantika, nejaká ta erotika a autorka si pre čitateľa prichystala naozaj pár prekvapení. A ďalšia vec, ktorá ma potešila sú rozhodne spomenuté piesne :)

22.04.2022 4 z 5