Chce sa mi s tebou m(a)ilovať

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484055/bmid_chce-sa-mi-s-tebou-m-a-ilovat-ZSz-484055.png 4 97 97

Texting série

Je môj spolubývajúci... a bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky. Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať. No stalo sa. Sme spolubývajúci. Som si istá, že dokážeme spolunažívať bez toho, aby to bolo trápne, a som odhodlaná spraviť pre to čokoľvek. Nebude medzi nami nijaké sexuálne napätie, vždy keď sa jeden druhého dotkneme, nijaké motýle v bruchu, vždy keď si na hlavu nasadí tú blbú bejzbalovú šiltovku, a rozhodne nebudeme flirtovať cez správy. Caleb Mills nemôže byť chalan pre mňa. Je to bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky. A to by bol odo mňa podraz... Však?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

I Wanna Text You Up

Ála1968
18.01.2024 4 z 5

Milá,romantická kniha,bez nějakých zvláštních zvratů, když pominu Calebovo tajemství. Četlo se to dobře,je pravda, že jsem se i zasmála.Taková lehká oddychovka.

Majka1979
26.12.2023 5 z 5

Aj tento druhý príbeh bol rovnako skvelý ako ten predošlý. Jednoducho mi štýl autorky neskutočne sedí.

Caleb, bývalý priateľ Delie sa stáva novým spolubývajúci Zoe. A kto je Zoe? Je to najlepšia priateľka Delie.

Ako je možné, že práve z nich dvoch sa stanú spolubývajúci? Je to len náhoda. Zoe uverejní inzerát, kde dá len email a ozve sa jej viac záujemcov, no z tohto má asi ten naj pocit. Keď zistí, že ním je práve Caleb, chce z toho vycúvať.
Avšak rozhodne sa to skúsiť, veď za skúšku nič nedá a aspoň nebude žiť sama. A Caleb má rozkošného kocúra Chňapka. Toho si obľúbi Zoe okamžite.

Pravidlá spolubývania sú jasné – žiadne psy, vždy upratané, rešpektovanie hudby pri raňajkách, varenie dovolené.
Ale vzťah medzi nimi a ani sex nie sú povolené.
Pravidlá by boli. A čo ich dodržiavanie? Bude to také ľahké ako ich stanovenie?
Čo skrýva Caleb pred Zoe? A čo skrýva ona pred ním?
Aké bude odhalenie pravdy?

Už teraz sa neviem dočkať ako začnem čítať ďalšiu knihu zo série

Sixtínka
17.04.2023 1 z 5

Neočakávala som od tohto príbehu veľa, ale aj tak som sklamaná. Kopa prázdnych rečí a umelých situácií - presne to je táto kniha.

Prvú časť som nečítala a táto sa začala celkom sľubne - páčilo sa mi, že Caleb je vlastne fajn chalan a nie akýsi nafúkaný pako -, no asi od polovice knihy to už nezvratnou rýchlosťou šlo dolu vodou. Nebolo tam nič nezaujímavé, len samé trápne drísty a akože flirtovanie, ktoré bolo z môjho pohľadu tiež neskutočne trápne. Lebo ja si flirtovanie dvoch dospelých ľudí predstavujem trochu sofistikovanejšie. Tieto sračky, čo si tí dvaja medzi sebou vymieňali, by som dokázala tolerovať možno tak 14-15 ročným deckám, ktoré s flirtovaním ešte nemajú skúsenosti a vlastne si to ešte len skúšajú.

A čo akože malo byť to s tou vyvretou vodou v hrnci, ktorý až prihorel, prosím pekne?!?
Caleb bol preč dvanásť minút (spomína sa to v knihe). Tá voda najprv nechcela zovrieť a zrazu celkom vyvrela?! To fakt?!
V akom množstve vody akože chceli uvariť tie cestoviny? V jednom deci?!?

Tento príbeh nemá žiadnu výpovednú hodnotu, žiadnu pointu. A v mojom prípade nesplnil ani zábavnú funkciu, keďže ma jeho čítanie od druhej tretiny vôbec nebavilo. Dočítala som síce knihu do konca, lebo som čakala, či v sebe predsa len neukýva aj čosi hlbšie, ale...
Bohužiaľ, neukrýva.

MamaKnihomolka
08.03.2023 3 z 5

Po prvním dílu série Texting hned na druhý.
Tentokrát oba protagonisty příběhu známe. Zoe Deliina kamarádka a Caleb Deliin bývalý přítel.
Caleb byl zajímavější, než jsem si myslela.
Ale nebavila jsem se tolik jako s Deliou a Zachem. A když už, byli původci vtipu oni. Tudíž se ani moc nedivím, že má tady nižší hodnocení (76%), ale tentokrát podle mě oprávněné. ALE rodiče Zoe byli boží. Tak správně šibnutí. Jen škoda, že v příběhu nebyli častěji.

Přijde mi, že autorka používá stejná slova, slovní spojení nebo klišé jako v prvním dílu. Vždyť to jsou jiné osoby, proč by měli mluvit a vyjadřovat se jako někdo jiný?
Jinak text byl čtivý a děj rychle ubýhal, hlavně díly mailům a SMS, kterých tam bohužel bylo mnohem víc. Zůstala bych u mailů. Ostatně je to i v názvu. Občas jsem se ani v těch textovkách nevyznala, protože se tam hodně přeskakovalo, aniž by to bylo označeno nebo na to upozorněno.

moma08
24.11.2022 3 z 5

Taková veselá romantická kniha, ve které to jde hezky hladce, až na pár tajemství, které má hlavní hrdina, ve finále nejsou zase tak strašné, jak by se mohly zdát.
Dala bych 3,5 ⭐️.

Ewe291
11.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Ja neviem, ale bolo to slabsie ako prva cast. Ocakavala som bud nieco rovnako nabite a o trocha lepsie, ale .... Caleb a Zoe si ma ziskali rovnako ako Delia a Zach. Ja by som asi ostala pri e-mailovej komunikacii, kedze je to aj v nazve a trosicka to okorenila, a neskakala z SMS do komunikacie hned. Troska mi vadilo to skakanie ale dalo sa rychlo zorientovat. Inak zboznujem, ze sa znova objavilo zvieratko tentokrat macka aj ked nemala tolko priestoru ako kozicka a mrzi ma, ze sa tu neobjavila, inak scena s rodicmi, kde otec zopakuje "ahoj Raf" ma pobavila poriadne.

lilkys
06.11.2022 4 z 5

Pokračování série začalo velmi slibně, konečně víc poznáváme Deliinu kamarádku a spolubydlící Zoe, v což jsem upřímně doufala, protože mi připadala jako zajímavá osobnost. S Calebem se poznají díky inzerátu pro spolubydlení.. ale ouha, Caleb není tak úplně neznámý!
Opět nechyběl osobitý humor, vývoj vztahu, vtipné situaci i flirtování. Přesto se mi první líbil o trochu více, tady byla spousta věcí hodně podobných jako v prvním díle..

uminaa
03.07.2022 3 z 5

Tentoraz som začala tak netradične druhou knihou série. A mám takú otázku - môže byť humoru priveľa? Touto otázkou som sa trápili pri čítaní niekoľkokrát. Nie že by ma nepobavila, ale podľa mňa tu platí "menej je niekedy viac". Akoby som si ten humor nedokázala užiť, pretože medzi tými vtipnými rozhovormi a SMS komunikáciou nebol priestor na nič iné, a tak mi to občas prišlo, že čítam časopis s vtipmi, čo bolo vlastne na úkor príbehu. Žiadny z týchto časopisov som nikdy neprečítala naraz a možno preto mi to množstvo vtipu pri čítaní trošku prekážalo.

ardeas
28.05.2022 1 z 5

Celkovo namet a dej knihy podľa mňa vystihuje samotná nesikovnost hlavnej hrdinky niečo uvariť. Napad dobrý, aj niektoré prvky, ale aj ked budete mať najlepšie ingrediencie, pokiaľ neviete co mate s nimi robiť, nemôže to byť chutné.
A presne tento pocit mam z druhej knihy. Nedotiahnute charaktery. Autorka nahodí nejaký problém, ale nerieši ho alebo rieši blbosti. Po prvých 2 týždňoch od nasťahovania som už čítala len dialógy. Očakávala som ďalšou knihou progres, no ešte viac to padlo dole. Schéma deja bola az príliš podobná prvej, len plochsia... a ak vystrihnete sexuálnu scenu, je to v pohode od 14+ (tiez mi neda nepoznamenat ze autorka nema talent na atmosferu, ci uz deja samotného ale o to horsie sexuálneho).

Blanka29
21.05.2022 4 z 5

Pokracovani, ktere stoji za precteni. Ale jednicka vede :)

Jurajovamaka
17.05.2022 3 z 5

Pre mladších čitateľov, taká jednohubka ...
Hlbší zmysel pre mňa som v nej nenašla, ale pre 16+ supeeeer

0197
09.02.2022 4 z 5

Na tento díl jsem se střašně těšila a trochu netrpělivě vyhlížela, kdy konečně vyjde. První díl z této série byl tak vtipný a svým způsobem to bylo něco jiného a neokoukaného (dle mého). V tomto dílu máme spolubydlení našich hlavních hrdinů, což je něco, co v knihách opravdu zbožňuju. Líbí se mi, když postavy sdílí byt a postupně se do sebe zamilovávají. A to přesně máme i tady.

Zoe byla fajn baba. Veselá, přátelská, trochu trhlá a pozitivní. Co by nejedna z nás určitě ocenila, bylo, jak myslela na svou nejlepší kamarádku. Bála se, aby ji to, že si začala s jejím bývalým nezranilo. Zajímala se o její pocity, jestli je to pro ni v pohodě. Byla starostlivá. To bylo opravdu moc pěkné.

Caleb byl milý kluk, co uměl vařit a měl roztomilého mazlíčka Chňapka. Neměl úplně dobré rodinné zázemí a vztahy s rodinou. Bylo smutné, že jeho sportovní sen šel do kopru, ale snažil se s tím poprat. To nevyhnutelné drama přišlo až na konci a vyřešilo se rychle. Tak to mám ráda. Spolu byli skvělá dvojka. Líbilo se mi, že i když mezi nimi bylo od začátku cítit sexuální napětí, celkem dlouho jim trvalo než na to konečně vlítli se vším všudy :-).

Ovšem oproti zmíněnému prvnímu dílu mi tu něco chybělo. Bylo to trošku méně vtipné, postavy byly fajn, ale na Deliu a Zacha to nějak nemělo. Nemělo to takovou jiskru, náboj, šmrnc. Ovšem špatné to nebylo. To vůbec ne. Jen to není na plný počet hvězd. I tak se ale kniha četla sama, byla v odlehčeném duchu a opět tu byli esemesky. Těším se na pokračování, které si ujít nenechám.

MarKy95
24.01.2022 5 z 5

Milá knížka, za pár hodin přečteno.

knihomolka_eli
23.01.2022 3 z 5

Keď sa Delia odsťahuje za Zachom, Zoe si začne hľadať nového spolubývajúceho cez inzerát. Emailová komunikácia, ktorou sa všetko začína bola vtipná a milá. Zoe požiada o osobné stretnutie a zistí, že si písala s Deliiným bývalým, s Calebom. Keďže Delia a Caleb ostali priateľmi, Delii vôbec nevadí, že by býval so Zoe. Takže po jej odobrení sa stanú spolubývajúcimi. Páčili sa mi pravidlá fungovania ich domácnosti - napr. Zoe pečie, Caleb varí. Každý kto si knihu prečíta, zistí, prečo Zoe nemôže variť v žiadnom prípade. Páčil sa mi aj Chňapko, a aj ich vtipné správy (najmä tá o ,,vracaní zo súcitu" :D).

Táto knižka sa mi páčila podstatne viac než Láska cez správy. Možno aj preto, že v tomto príbehu sa stretli práve tie postavy, ktoré ma najviac bavili v predchádzajúcom.
Zoe je sympatická baba, taký ten typ ,,čo na srdci, to na jazyku", vie si spraviť srandu aj sama so seba a sympatickí boli aj jej rodičia. Boli rovnako vyšinutí ako ona (v pozitívnom zmysle).
Caleb sa mi páčil od samého začiatku. Napriek tomu, že si nesie svoj ,,batoh" problémov, snaží sa, pracuje na svojej budúcnosti a je to správny chalan. Už len to, ako si zastal Deliu o ňom veľa vypovedalo, no tu ho spoznávame ešte viac. A potvrdzuje sa, že pôvod nám nepredurčuje to, kým sa staneme. Každý si svoju cestu vyberáme sami.
Zoe a Caleb sa k sebe dokonale hodili, vo všetkom sa dopĺňali a iskrilo to medzi nimi od začiatku až po koniec.

Napriek tomu, že v deji nebol žiaden veľký zvrat, na aký som zvyknutá pri podobných príbehoch, vôbec to tu nechýbalo. Nie sú všetky vzťahy o nezmyselných hádkach :) . Chce sa mi s tebou m(a)ilovať je takým tým fajn oddychovým čítaním, keď chce človek vypnúť.

lusitta05
18.01.2022 2 z 5

No neviem či sa mi to páčilo, vyzerá to pre mladšie vekové kategórie. A pre mňa to nemalo ten správny šmrnc. Pôsobilo to na mňa také nemastné neslané s príliš rýchlym koncom. A ani veľmi vtipné to nebolo.

jitka_dankova
18.01.2022 5 z 5

Roztomilý nenáročný romantický příběh jednoho vztahu. Tak o tomhle knížka je a o ničem moc navíc. Žádný pořádný zvrat, žádný problém ani vlastně žádné děsivé tajemství. A přesně tohle si já ráda někdy přečtu. Pro někoho možná nuda, pro mne ale příjemný odpočinek. Velkou část knihy tvoří přepisy chatu, nebo prostě zpráv těch dvou, na začátku ještě i e-maily. Přišlo mi netradiční číst si o jejich flirtování v této podobě, bavilo mě to. Jejich dvojsmyslné narážky byly vtipné a dobré, společná péče o kočku byl roztomilá.
Nečetla jsem vůbec první díl (a ani to nemám v plánu) a nijak mne to neomezovalo a pro pochopení děje to podle mne vůbec nebylo podstatné.

etell
08.01.2022 2 z 5

Tieto knižné postavy si zaslúžili podľa mňa viac. Prvá kniha ma oslovila, tak som chcela dať šancu aj tejto a dočítala do konca. Žiaľ až na pár celkom fajn pasáži bola kniha nudná. Myslím, že správy medzi nimi mohli byť aj vtipnejšie aj nápaditejšie a ukončenie celého príbehu bolo rýchle, nedomyslené. Nikoho nechcem od knihy odrádzať, také "lajtové" čítanie, keď potrebujete vypnúť.

Vknihách
06.01.2022 5 z 5

Táto lahôdka je nabitá humorom, dvojzmyslami(pri e-maile s fotkou vtáka mi zabehloXD ), lietajúcimi iskrami, tajomstvami, výčitkami, pripálenými hrncami a v neposlednom rade odopierania si toho,po čom srdce piští.
Zoe a Caleb nám, ktorí sme čítali prvú časť série, neboli neznámi. Zoe ako spolubývajúca a najlepšia kamarátka pažravej Delie, Caleb ako obľúbený hráč bejzbalu na škole a Deliin expriateľ. Obaja sú šialení v tom najlepšom slova zmysle, sú oddaní svojim blízkym, makajú na sebe a svojich snoch. Vzájomná chémia hlavných postáv u mňa fungovala a žrala som ich maily rovnako, ako spoločne strávené výnimočné chvíľky. Ako inak, opäť tu bol záhadný dôvod, prečo "hrdličky" nemôžu byť spolu. Okrem dôvodu, že Caleb je ex najlepšej kamošky. Celý tento zvrat bol pre mňa slabý. Škoda. Síce to z Caleba urobilo ešte úžasnejšieho chalana nielen v očiach Zoe,ale aj v mojich, stále to bolo málo. Nezaznačila som si citát, ale vravelo sa tam niečo v tom zmysle, že to, odkiaľ pochádzame, z nás nerobí lepšieho alebo horšieho človeka! Práve pre TOTO sa cítil Caleb menejcenný,aj keď to starostlivo ukrýval. A všetci, čo sme čítali túto knihu vieme, že sa Caleb minimálne raz zachoval chrapúnsky! Aj keď bol miláčik a dalo sa to pochopiť, mohol sa zachovať inak...ale Zoe je super baba a všetko je,bolo a bude tak ako má.
A musím povedať, že poďakovania Teagan sú vždy super :D jej vzťah s Colleen Hoover musí byť perfektný takéto poďakovanie by som si na Hooverovej mieste dala zarámovať

Za mňa napriek tej slabšej zápletke dávam 5*(prevažujú kladné pocity)

petusska01
30.12.2021 5 z 5

Mám dojem, že tento diel sa mi páčil esze viac ako ten prvý s Deliou a Zachom. Zoe a Caleb od začiatku majú medzisebou veľmi vtipné výmeny, pači sa mi ako sa neberú veľmi vážne, ako sa o seba starajú a sú uvoľnení. Celý ten príbeh je taky pohodový, vtipný a napätie pramení iba z iskrenia medzi nimi. Samozrejme Caleb rieši svoje veci ale nie je na to upriamená hlavná linka a tak to len dotvára atmosféru. Celkovo sa tam nič vážne akoby nestalo a to je príjemná zmena, že hneď sa postavy nerozisli, nedramatizovali a neboli naliate v alkohole a smútku. Je to taka jednohubka a rýchlovka, to je pravda, ale dialógy to povýšili trosku vyššie. A samozrejme, tam kde je sebavedomá a nezakomplexovana žena, tak to kvitujem. Fajn pokračovanie série, čo bude ďalej?

nina3905
28.12.2021 4 z 5

Knižku som si prečítala najmä preto, že nerada nechávam nedočítané série. Môžem povedať, že neľutujem. Hlavné postavy majú medzi sebou vtipný slovný pinpong, ktorý vás prinúti si ich hašterenie si užívať.

láska erotika

Teagan Hunter
americká
2021  78%Láska cez správy
2021  75%Chce sa mi s tebou m(a)ilovať
2023  88%Pukom do srdca
2022  82%Nedám Ti (vedieť)
2022  83%Ešte! (mi daj šancu)