uminaa uminaa komentáře u knih

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Učiteľ dejepisu, citlivý, vtipný, sexy... a ešte k tomu by chápal moju závislosť na čokoláde??? Akože - O! Pane! Môj!
A potom mi to docvaklo. Veď on by mi tu čokoládu pojedol!!! Hneď mi prestalo vadiť, že je iba vymyslený :D
Ale kniha sa číta rýchlo, je vtipná, nenáročná. Aj keď mi posledné kapitoly prišli trošku divné, akoby nasilu napísané a možno trošku odbité.

16.11.2018 3 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Dosť sila, len neviem, či v dobrom alebo v zlom... Stále sa neviem, rozhodnúť, či ten príbeh milujem alebo nie, či sa mi páčil alebo nie, či si ho ešte niekedy prečítam alebo nie... Ale viem jedno, nemusím sa rozhodnúť hneď. Inak Kaceyne spomienky ma dosť dostali, musela som knihu načas odložiť, aby som to predýchala.

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Z tejto knihy mám veľmi zvláštne pocity. Neviem, či sa mi páčila alebo nie. Ale určite viem, že ak budem potrebovať psychiatra, tak jedine takého ako Dr. Stayner :) Kvôli nemu sa očividne oplatí zcvoknúť.

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Čo mi priniesol tento príbeh?! Už viem, čo v živote byť nechcem. Nechcem byť nevlastná dcéra drogového dílera. A striptérka z rôznych dôvodov zo mňa tiež nemôže byť :) Ale dalo sa to čítať.

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Nikto nevie, čo sa skrýva za Tvojím úsmevom! Bolesť, strach, hnev, šialenstvo, láska...
Za mňa... Najlepšia kniha série. Aj keď neviem, či by som Bena v niektorých momentoch nezabila :) Ale úplne najviac sympatií prechovávam k Reese (z pomedzi všetkých postáv série) :)

15.11.2018 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Ďalší skvelý príbeh o krásnej smutnej princeznej, rytierovi v zlatej zbroji, ktorý bol na správnom mieste v správny čas a zlom drakovi, ktorý si zaslúžil prísť o svoju "pýchu" v nohaviciach.
Nedá mi nezakričať: "DO TOHO, SESTRA! Som na Teba hrdá, princezná, že si toho zlého draka načala a rytier to len dokončil. Trošku sadistické, ale nehanbím sa za to. Tento príbeh prezentuje aj to, že princezné zlých drakov nikdy neprosia, aby tými zlými drakmi boli a nikdy nie je chyba princeznej, že zlý drak nevie pochopiť, že "NIE" jednoducho znamená "NIE" a bodka.
A ak by ste náhodou vedeli o ďalšej knihe od tejto autorky, ktorá je preložená do českého alebo slovenského jazyka, dajte mi, prosím, vedieť ;)

07.11.2018 5 z 5

Muž, ktorý sadil stromy Muž, ktorý sadil stromy Jean Giono

Na zamyslenie...

06.11.2018 5 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Zazvonil zvonec... a som na konci ďalšej série!

Podľa mňa najsmutnejší a najskľučujúcejší príbeh tejto série :(

Musím priznať, že miestami som bola na Roxy poriadne nahnevaná a považovala som ju za poriadne sebeckú a hlúpu. Rozumiem, že každý má svoj spôsob ako sa vyrovnať s tak ťažkou stratou, ale aj tak ma štvala. A hlavne tým ako ubližovala sebe a aj svojím rodičom, kamarátom a vlastne všetkým, čo ju mali radi. Na druhej strane mi kvôli nej pukalo srdce viac a viac pri každej jej spomienke na brata.

Kyle sa naozaj vyznamenal ako rytier v lesklej zbroji. Veľmi sa mi páčilo, ako sa zachoval voči Roxaniným rodičom. Bolo mi sympatické aj to, ako sa snažil Roxy vysvetliť, že je lepšie, ak bude svoju bolesť zo straty a spomienky na Cama zdieľať s inými, ako snažiť sa zabudnúť.

No, a musím podotknúť, že som sa totálne zamilovala do Iz, je skvelá :)

Dosť ma prekvapila výmena rolí. Väčšinou je to dobré dievča, ktoré ťahá skazeného chlapca z temnej strany na svetlo, ale tu to bolo naopak :) Veľmi príjemná zmena.

Takže teraz hopsa-hejsa na ďalšiu :)

06.11.2018 4 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Musím uznať, že toto bol zatiaľ najlepší diel zo série. Silný príbeh, ktorý stojí nielen za prečítanie, ale aj za zamyslenie. Abbi je v mojich očiach naozaj silná osobnosť, keď si dokázala priznať svoje chyby, hovoriť o svojich démonoch a nájsť si cestu, ako sa im postaviť.
Musím uznať, že ma celkom bralo aj to, že hlavný hrdina Blake nebol vykreslený ako sukničkár. Po veľmi dlhej dobe som sa v tomto žánri stretla s hlavnou chlapskou postavou, ktorá pred stretnutím, resp. zahľadení do hlavnej ženskej postavy, "nepretiahla všetko, čo má pulz". Svojim spôsobom to je osviežujúce.
Čo sa týka Pearca, tak musím uznať, že pri zmienke o ňom počas Abbinho rozprávania sa vo mne ozvalo moje najhoršie sadistické ja a keby bol nablízku, tak si ho pekne podám.
Uznávam, že každá ďalšia kniha v tejto sérii je prepracovanejšia a lepšia. Takže šup - šup na poslednú. Som zvedavá, čo prinesie.

05.11.2018 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

"Ospravedlňujem sa, že som pre Teba neznamenal dosť. Možno som bol až príliš. Nikdy sa to nedozviem. Len dúfam, že máš teraz pokoj." Tak toto mi zlomilo srdce :(

Čo sa však týka samotnej knihy, tak súhlasím s TerezaMondeková, nebolo tam to "WAU", ale kniha mi prišla lepšia než prvý diel. Čítala sa rýchlo a ľahko.

Určite však v sérii pokračujem, ale neviem, či sa k nej aj vrátim.

03.11.2018 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Som zvedavá na ďalšiu knihu v sérii :)

03.11.2018 5 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Musím uznať, že tento "chlapec vo vývine" mi bol sympatickejší než Blakey, ale asi to nebude moja obľúbená séria. Kniha bola síce vtipná, ale miestami som mala dojem, že tomu niečo chýba.

01.11.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Rozhodne musím súhlasiť, že na sériu "Off Campus" to nemá, ale kniha pobavila. Blakey mi prišiel občas ako prerastené decko, ale tak každý máme svoju chvíľku, no nie?

01.11.2018 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Dámy a páni, je koniec :( Cítim zvláštny smútok po prečítaní tejto série, určite mi bude chýbať.

Tak ako celá séria, aj táto kniha je vydarená. Striedajú sa tu humor (krátka spomienka na Winstona, Loganova a Garettova súťaž atď.), horúce (naozaj horúce) akcie, rôzne pohľady na "vec", resp. situácie, a celkom hodnoverné charaktery postáv (podľa mňa sú jednotlivé črty charakteru vyvážené, nie sú zbytočne hnané do extrému).
Ale čo sa týka Beaua, ku ktorému sa autorka vrátila aj v tejto knihe (neviem, prečo, ale bolo to pre mňa viac emotívne z Tuckerovho pohľadu než z Deanovho), tak s tým sa stále neviem stotožniť. Je ho podľa mňa škoda.
Som veľmi rada a vďačná, že som sa nakoniec odhodlala čítať túto sériu. Už sa teším na repete :) ale rozhodne idem aj na ďalšiu sériu tejto autorky.

29.10.2018 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Celkom ma to bavilo :)

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kniha sa vlastne čítala sama :)

Skóre Skóre Elle Kennedy

Táto kniha mi pripomenula, prečo nečítať na verejnosti :D Ľudia sa zvyknú otočiť za osobou, ktorá sa smeje až tak, že jej tečú slzy a nemôže sa upokojiť. A hlavne, keď sa rozosmejete z kúpeľňovej akcie Deana, Allie, Logana a samozrejme Winstona :D Čo na to povedať?! Zmenilo ma to :D Už nikdy sa nepozriem na ružový vibrátor rovnakými očami. Kniha je v pohode, tak ako vlastne celá séria a určite sa k nej (k celej sérii) vrátim.
Je tu však jedna vec, s ktorou nie som celkom stotožnená a týka sa to Beaua :( Tak trošku som dúfala, že bude mať svoju vlastnú knihu. A musím priznať, že ma to dostalo a vyhŕklo mi aj pár slzičiek. Kecám - plakala som asi polhodinu do vankúša :( bola to poriadna prietrž mračien.