uminaa uminaa komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Čítanie tejto knihy som už dlhší čas odsúvala, ale stále ma čosi k nej ťahalo. Myslela som si, že pôjde o slaďáčik, no po prečítaní by som ju tak vôbec nenazvala. Kniha je veľmi dobrá - pútavá a naozaj veľmi rýchlo prečítaná (skutočne za pár hodín). Celkom by som pristala na to, keby fotografie v knihe boli do knihy aj vložené.
Na príbehu sa mi páčilo, ako autorka Erica ako "nedosiahnuteľnú" celebritu poľudštila, ako dokázala čitateľovi priblížiť jeho pocity - smútok, strach, nádej... Tessa podľa mňa tiež nebola tuctová hrdinka dievčenského románu. Celý čas som sa snažila odhadnúť, čo sa jej mohlo prihodiť.
Čo sa týka konca, tak až teraz som zistila, že sa jedná o sériu. Odľahlo mi, pretože ma záver dosť šokoval. Teraz už len vydržať, kým príde pokračovanie. Dúfam, že to nebude trvať celé veky.

03.01.2019 5 z 5

Osudová noc Osudová noc Susan Johnson

Trošku zbytočne zdĺhavá. Vôbec by mi nevadilo, keby mala o 100 strán menej. Záverečná tretina knihy bola celkom dobrá, takže som nakoniec rada, že som to v polovičke nevzdala ;)

02.01.2019 2 z 5

Pokušení Pokušení Susan Johnson

Ó môj pane!!! Podľa mňa bolo prvých dvadsať kapitol zbytočných. Od 21. kapitoly sa to dalo čítať. Ale poviem pravdu, som rada, že sa dajú knihy požičať a nie len kúpiť, pretože pri tejto knihe by ma kúpa mrzela :( . Ale teda erotiky tam bolo toľko, až sa divím, že sa kniha nevznietila :) Od tejto autorky som čítala rozhodne lepšie knihy. Ale tejto sa nabudúce vyhnem oblúkom. Neviem, či som to už pri nejakej knihe pocítila, ale bola som veľmi sklamaná :( Ale hviezdičku dávam za posledných pár kapitol.

01.01.2019 1 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

jiri9613 - tak rýchlo dokúpiť aj zvyšné ;)

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Na hodnotenie tejto knihy som si nechala trošku viac času, len aby som zistila, či sa mi páčila, alebo nie. Ani po dlhom čase neviem, čo si o nej myslím. Miestami mi bolo naozaj na zvracanie (nie že by štýl, akým bola napísaná bol na zvracanie - to si nemyslím, ale pri niektorých pasážach mi zle prišlo). Ale nakoniec som to ustála. Asi si ju budem musieť po čase prečítať znovu, aby som zistila moje skutočné pocity z príbehu.

31.12.2018 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jednoducho som od tejto autorky zatiaľ žiadnu zlú (alebo horšiu) knihu nečítala :)

31.12.2018 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Kniha sa dotýka dosť závažného problému. Silný príbeh, ale so šťastným koncom a to je dôležité :)

31.12.2018 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Kniha sa mi páčila, rýchlo sa čítala :)

King King T. M. Frazier

Akože FÚHA!!! Kniha prečítaná za pár hodín. Nemohla som sa odtrhnúť od deja. Pre ma to bol šokujúci záver. Rozhodne v sérii pokračujem - len sa k nej dopátrať.

Milovaný nevlastný brat Milovaný nevlastný brat Penelope Ward

Zaujímavá kniha - rýchlo sa čítala, dej bol s menšími zvratmi - dosť ma prekvapil rozdiel vo vzťahoch Eleca s otcom a Grety s nevlastným otcom. Myslím, že samotná postava Eleca knihu zachránila.

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Dalo sa to čítať, miestami to bolo aj vtipné, miestami som nevedela, čo si myslieť, ale asi som čakala niečo vtipnejšie. Možno som to mala čítať v inom psychickom rozpoložení.

31.12.2018 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Neviem, asi som podľa popisu čakala viac. Ale kniha sa čítala veľmi rýchlo a pobavila. Postavy boli tiež zaujímavé, a rozuzlenie (pravda o Benovi) bolo vážne sila :O

Bez rozlúčky Bez rozlúčky Samantha Young

Autorka ma znovu nesklamala :) Veľmi som sa na túto knižku tešila a nevedela som sa dočkať :) A mala som sa teda na čo tešiť :) Milujem túto autorku, milujem jej príbehy, postavy, dejové zvraty... No jednoducho sa teším na ďalšiu knihu - je dosť možné, že som si na Samanthe Youngovej vytvorila závislosť :)

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Nebolo to úplne super, ale nebolo to ani zlé. Rýchlo prečítané :)

31.12.2018 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Veľmi dobre napísaná kniha veľmi dobrou autorkou :) Príbeh sa rýchlo a ľahko čítal, postavy boli celkom sympatické, príbeh pútavý. Knihu si určite ešte prečítam.

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Autorka ma síce zas nesklamala, ale trošku mi vadilo, že to tak skoro skončilo :( Pekný príbeh, ale niečo mi tam predsa len chýbalo. Netuším však čo!!!

07.12.2018 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Kniha s Holderovho pohľadu bola rovnako pôsobivá ako prvý diel. Autorka poukazuje na to, ako naše rozhodnutia neovplyvňujú len nás, ale aj naše najbližšie okolie. Dúfam, že to nebude znieť morbidne alebo tak nejak, ale som rada, že som smela nahliadnuť trošku viac aj do Lesinho srdca, aby som jej rozhodnutie lepšie pochopila (nie, že by som ho schvaľovala).

05.12.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Neviem, či mám o tejto knihe povedať, že je krásna, vzhľadom na to, akej témy sa to dotýka. Musím priznať, že ma to dosť dostalo. Akosi nemôžem pochopiť, prečo sa také veci dejú. Prečo ľudia, čo iných majú milovať najviac na svete a chrániť v rovnakej miere, im dokážu tak ublížiť?! Je zaujímavé sledovať, ako sa Sky a Holder vyrovnávajú krok za krokom s krutou minulosťou. Celú knihu som im držala palce.

05.12.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Fíha! Otvorila som knihu, pustila som si piesne a nemohla som sa odtrhnúť od príbehu. Vôbec mi nevadilo, že som čítala do pol šiestej rána, aj keď som vedela, že môj spánok bude trvať maximálne tri hodiny.

Kombinácia knihy a piesní (musím priznať, že som sa zaľúbila do hlasu Griffina Petersona) prepožičiava príbehu Ridgea a Sydney vysokú mieru ozajstnosti. Kniha dala podľa mňa nový význam slovu IMTIMITA.

Ale musím povedať aj pár negatív. Som dosť emocionálna, ale trošku mi vadilo, že je Sydney taká urevaná. Ďalším paradoxom je, že mi dosť vadilo, aká je Maggie úžasná, rozumná, chápavá a vlastne dokonalá. Radšej mohla byť mrcha, aby mi nebolo tak ľúto, keď sa to všetko prevalilo.

Určite si prečítam aj ďalšie knižky od tejto autorky (táto bola moja prvá). Myslím, že po čase si rada prečítam znovu aj túto :)

28.11.2018 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Moje pocity z knihy?! Neviem, či mám dať 3* alebo 3,5*, tak nedávam nič.

Drewa som chcela párkrát nakopať a občas som mala dokonca radosť z toho, že trpí. Alexandra a Delores - bolo by vtipné zažiť ich v jednej miestnosti poriadne naštvané na rovnakého chlapa. Kate to zvládla so zdvihnutou hlavou, ale čudujem sa, že Drewovi nenakopala - doslova.

Celkovo bola kniha zaujímavo napísaná - z čisto chlapského pohľadu. Prirovnania a metafory boli vtipné, ale miestami som si vravela, či to vôbec dočítam. Bola som z toho trošku paranoidná. Otázkou je, či budem u autorky pokračovať ďalšou knihou alebo nie.

27.11.2018