Ulala Ulala komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jako bych četla dvě knihy. První půlka - román o životě v Beskydech, druhá půlka - detektivka. Nemám nic proti i když mi to připadá zvláštní. Zápletka dobrá, vyústění zajímavé, ale v tom románu se mi trochu pletla jména, postavy a dlouho mi trvalo, než jsem se zorientovala kdo, s kým a kde. V detektivce to už bylo lepší. Autorka však nezklamala a už mám nachystaný další díl k čtení.

12.01.2022 4 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

Pro tuto sérií mám prostě slabost. Zraje jako víno a čte se jako báseň. Vždy mně obohatí o další informace z historie a líbí se mi, že autor odhaluje co je pravda a co jeho fantazie. Autor naznačuje v doslovu další pokračování, na které se už těším.

28.11.2021 5 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Rovněž i já jsem se setkala s tímto autorem poprvé a také musím říct, že určitě ne naposledy. Humor a laskavost jsou podstatou celého příběhu a to je to, co člověk občas potřebuje.

16.09.2021 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Brilantně popsaný týden pohledem tří lidí, kteří jsou sobě blízcí. Vše na pozadí zmizení několika malých chlapců….. Abych řekla pravdu, tak nevím, jak vyjádřit obdiv nad pojetím příběhu. Na jedné straně válečný konflikt na Falklandských ostrovech, pak smrtelná nehoda dvou malých chlapců, ekologická katastrofa na pobřeží a již zmíněné zmizení malých chlapců, ke kterým docházelo v posledních tří letech. Osud všech zúčastněných je velmi úzce propojen a knihu bych asi pojala jako psychologický rozbor povah tří lidí, kteří mají svá tajemství a pocit viny za své chování v určitých obdobích svého života. Kromě toho relativně malá skupina usedlíků na ostrově se svými zvláštnostmi, zvyklostmi a přístupem k jednotlivým situacím. Zmatené ? asi ano, ale proto kniha stojí za přečtení a zjištění jak skvěle se autorce podařilo skloubit příběh.

01.05.2019 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Další příběh, který má v sobě poezii a tím nemyslím verše, které recituje vrchní inspektor, ale poezii života, lidských vztahů a vzpomínek. Ty mohou být natolik kruté a natolik živé, že vedou ke krutým činům. Avšak vražda, i když spáchána v krásné kanadské přírodě a idylických podmínkách starobylého hotýlku, zůstává vždy jen vraždou. Postupy vrchního inspektora Gamache a jeho týmu odhalují postupně minulost a propojují ji se současnosti, čímž krok za krokem odhalují čtenářům důvody a způsoby vraždy. Při tom se dozvídáme také mnohé o hlavních postavách knihy. Těší mně, že autorka nevypustila v příběhu Three Pines (pouze okrajově). Tuto lokalitu, i když "virtuální" jsem si docela zamilovala i s jejími obyvateli. Nezbývá, než počkat na další překlad.

24.07.2016 5 z 5

Ďáblové jsou tu Ďáblové jsou tu Louise Penny

Bylo to opět famózní. Autorka nás zavedla tentokrát do Paříže a tam rozvinula celou škálu podrobností ze života inspektora Gamasche a jeho rodiny. Řečeno jejími slovy: "tato kniha je o lásce, o sounáležitosti, o rodině a přátelství. Je o tom, jak naše životy formuje, jak věci vnímáme a jak si naše zážitky pamatujeme." Dle mého názoru je to jeden z nejlepších dílů této série, i když se nekonal u tří borovic.

06.03.2024 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

I série s detektivem Miko Syrovým má něco do sebe. Poklidný průběh vyšetřování je tak odlišný od severských krimi, kde se kupí mrtvoly a krev teče proudem, že to člověk bere jako poklidný příběh. Přesto poklidný není, ale odpovídá našim poměrům, což je příjemné, odehrává se ve známých místech a že je příběh napínavý, nemůže nikdo popřít. Přečetla jsem knihu za jeden den a určitě budu v této sérií pokračovat.

08.09.2023 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Úchvatná obálka a zajímavý děj, co víc si čtenář může přát. Mrtvol je v tomto díle "hafo", ale přesto mi při čtení myšlenky pořád odbíhaly k tomu, že jde více o psychologickou studií obětí zločinů a závažných případů. Oba hlavní představitelé mají své problémy a v průběhu se objeví ještě jeden, o kterém zatím nic moc nevíme. Možná nám to objasní další díl.

21.05.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Přečteno jedním dechem. Kate a Tristan mají dobře našlápnuto k dalším výzvám. Jak to bude pokračovat, uvidíme. Tento díl mi připadal o chlup lepší, než dvojka a nový díl je už na obzoru.

18.04.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Příběh Anny ze Zeleného domu, jsem dohledala ve své knihovně z důvodu zařazení do čtenářské výzvy. Vůbec toho nelituji a po "x" létech mám v úmyslu si znovu přečíst celou sérií. Je to vtipně napsaný příběh, který v mnoha momentech dojímá svou autentičností.

07.08.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tento díl se mi asi líbil nejvíc ze všech, které jsem četla. Sice po přečtení skoro celé série na jeden zátah, tzn. kromě jednoho dílu, mi připadalo, že psychicky narušených osob se sklony k sériovým vraždám je na severu až přespříliš, ale tak to v knihách chodí. Autorům se povedlo tentokrát lépe propojit život Joony Linny a ostatních zúčastněných a tím mně navnadili k tomu, že si další díl neopomenu přečíst.

12.06.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Každý další díl je o ždibec lepší. Po troškách autoři prozrazují střípky ze života Joony Linny a zároveň i jeho kolegyně Sagy. Občasné nadsázky v příběhu beru již jako samozřejmost a udržení čtenáře v napětí, jako mistrovské dílo autorů. Jako obvykle je konec příběhu otevřený a tak se těším na další pokračování.

07.05.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak trochu detektivka, trochu thriller, trochu psychologický román. V některých místech zdlouhavé, v některých zbrklé. Připadá mi to tak trochu „pel-mel“, ale má to zajímavou zápletku a dá se to číst. Určitě budu pokračovat v této sérií, když už jsem ji kompletní dostala darem.

28.04.2022 3 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Příběh popisuje hledání sama sebe a chtěla jsem napsat hledání pocitů druhých, ale i v případě Clary a ostatních zúčastněných jde více či méně o hledání sama sebe. Když jsem se začetla, upevnila jsem se v názoru že cesta za sebou samým a za svými pocity je velmi strastiplná a v některých případech spojená i s cestou do míst, o kterých se nám ani nezdálo. Většinou si však postupně uvědomujeme, že to nejdůležitější máme doma, v blízkých, v tom, co máme rádi a pak přijde klid. Bohužel v případě Petera smrt. Já osobně knihu považuji za skvělou. Jsou zde všechny charakteristické rysy, které se prolínají celou sérií. Docela z klidem bych vydržela až do důchodového věku Guye Beauvoira, pevně však doufám, že autorka nezačne využívat jako oběti obyvatele Three Pines.

09.11.2019 5 z 5

Strach za oponou Strach za oponou Vilém Křížek

Celá kulisa německého divadla v Praze nahrazuje absenci "pořádné"zápletky v detektivním příběhu. Nejdřív jsem se nemohla chytit, ale pak mně uchvátil popis života v divadle, divadla samotného, politického zákulisí a prostě doby samotné. Stálo to za přečtení.

21.04.2019 4 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Myslím, že budu pokračovat ve čtení této série. Čtivé, druhé pokračování napínavější než první. Sexuální scény jsem vypustila, nejsou podstatné a kromě toho jsou tak trochu mimo mísu, ale autor si to asi nemyslí. Téma zneužívání mladistvých je neustálé velmi aktuální a v tomto příběhu nabývá dalšího rozměru. Příběh si zaslouží 5 hvězdiček a těším se na další knihu.

11.07.2017 5 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Černá skříňka Michaela Conellyho je mou první knihou tohoto autora a musím uznat, že komentáře k této knížce ve většině případů jsou trefné. Zajímavý děj, ve kterém se autor zabývá řešením případu starého dvacet let, mi mimochodem poopravil názor na řešení těchto případů. Řešení nabírá "grády" každou stránkou a já osobně jsem příběh přímo "zhltla". Určitě si ráda přečtu nějaké jeho další knihy. A je z čeho vybírat.

19.06.2016 5 z 5

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Jsem ráda za každý další díl této série. Je to takové nekomplikované čtení a mně docela mezi ostatními knihami vyhovuje. Tento díl jsem si vychutnala a doufám, že pan Vondruška bude pokračovat.

28.03.2024 5 z 5

Potřebovala jsem si odpočinout od současnosti a proto jsem opět sáhla po této sérií. Za mně mohu říct, že nikdy nezklame. Jde o příjemné čtení o dobrých lidech, s trochou historie a zajímavými zápletkami.

06.12.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak jsem "Stvůru" konečně dočetla. Náměr docela fajn, hlavní postavy trochu zbrklé, policejní práce trochu od věci. Autorka má bezesporu talent, ale já jsem čtení tak trochu protrpěla. Dám tomu čas a ještě vyzkouším další díl a Uvidíme....

18.10.2023 3 z 5