účetní účetní komentáře u knih

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Další krásný díl této série, opět jsem žasla, jak dokonale umí autorka stvořit hlavní postavy knihy tak, aby k sobě tak krásně pasovaly. Garret byla úžasná, už v předchozích dílech jsme ji poznali jako silnou, odvážnou, bystrou ale i soucitnou ženu. Celý svůj dosavadní život potlačovala svoji ženskou stránku a snažila se neprojevit žádnou lidskou slabost, aby dokázala, čím vším mohou ženy být v době, kdy postoj k ženám byl takový jaký byl. Ani si nestihla všimnout, že jí v životě něco chybí, dokud nepotkala tajemného Ethana, kterého upoutala hned při jejich prvním setkání. Bylo tak krásné, jak bezvýhradně Ethan Garret miloval a obdivoval i její tvrdší stránku a ona to věděla.
" Věděla, že přijímá její chyby stejně ochotně jako ona jeho, že jeden pro druhého dokážou udělat to, co nedokážou udělat sami pro sebe. A věděla, že ji miluje bez výhrad. "
Toto umí LK naprosto dokonale, vyjádřil lásku a touhu dvou lidí tak, že ji čtenář úplně sám vnímá.
No a pak tu máme opět Westa, jak ho Ethan popsal - pekelně neuctivý, spokojený sám se sebou i se světem a s nedostatkem iluzí. Sedím nad knihou a trnu strachem, že snad Ethan zemře a do toho přijde West s těmi svými hláškami a já se musela smát a smát. Asi si každá z nás v této sérii oblíbí některého z hlavních hrdinů, ale myslím, že Westa asi zbožňujeme všechny, takže doufám, že se máme hodně na co těšit, pátý díl bude asi trochu specifický tím, že od něj všechny díky Westovi hodně očekáváme, autorka si u něj nasadila laťku hodně vysoko.
Postava Garret by nám ženám také měla připomenout, že za právy, která máme dnes stály právě takové ženy jako ona, které se nebály postavit tehdejším muži nastaveným pravidlům a bojovaly za to, co dnes považujeme za samozřejmé.
A co se přebalu týká, moc pěkný, na tom originálním je Garret moc krásná, ale neměly by tam místo růží být fialky? ( A píšťalka )

22.01.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná kniha, překrásný příběh čisté a upřímné lásky, je to jako pohlazení po duši, úžasná něžná romantika, humor, skvělé vykreslení rozličných charakterů postav. Jsem moc ráda, že mě vůbec napadlo si přečíst tuto knihu, úplně mě okouzlila a vtáhla do děje, jsem plná dojmů a mám plnou hlavu pana Darcyho a Elizabeth, která je opravdu nejsympatičtější a velmi povedená ženská postava. A pan Darcy - kdo by ho nemiloval. Jsem ráda, že jsem dosud neviděla ani film a po dočtení jsem se na něj podívala. Taky se mi líbil, i když kniha je hezčí a samozřejmě obsáhlejší. Ve filmu se mi ale moc líbilo ztvárnění obou hlavních postav a hlavně pana Darcyho, zpočátku byla v jeho pohledu a postoji všechna pýcha a pohrdání a později, když se podíval na Elizabeth, měl ve tváři jen čistou lásku, něhu, touhu i nejistotu. A ta závěrečná scéna, kdy se potkají za úsvitu na louce plné rosy a jeho opětovné vyznání, to nemělo chybu - tedy až na chybějící polibek. Takže se také řadím k milovnicím této knihy a určitě se k ní vrátím. Vše podstatné je řečeno v mnoha krásných komentářích ostatních čtenářek, které vyjadřují jedinečnost této knihy.

29.06.2018 5 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Další nádherný díl, měla jsem trošku strach po prvních dvou, jestli to bude stejně krásné, ale bylo to dokonalé od začátku až do konce, nechybělo tomu vůbec nic až na jednu drobnost. Gabriel s Pandorou k sobě tak skvěle pasovali, oba byli úžasní a autorce se opravdu krásně podařil jejich vztah a moc hezky je k sobě sladila. Také milé setkání se Sebastianem a Evií a jejich sympatickou rodinou a jen kratičké ( škoda ) setkání s Markusem Westclifem. Malinko mi bylo líto, že autorka doslova odsekla od sebe Pandoru a Cassandru, vzhledem k tomu, jak blízká si dvojčata byla, ale na Cassandru si musíme hold počkat. Zato jsme se tu seznámili s Gabrielovou sestrou Phoebe, se kterou se ještě setkáme. Tento díl se autorce opět velmi povedl, byl opravdu nádherný a je mi moc líto, že už jsem dočetla. Opět pěkný přebal i když musím říct, že ty originál přebaly se mi také líbí, zvláště u tohoto dílu a co se hodnocení týče, tak samozřejmě alespoň sto hvězdiček a hodně velké těšení se na další díly, tentokrát si musíme počkat déle ( a pochvala recenzi " Ani potřetí neodoláte a ... " ) .

14.01.2018 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Krásná, skvělá knížka, pěkný příběh, mělo to spád, bylo to vtipné. Jiskření mezi Simonem a Annabelle. Simon byl skvělý, jeho charakter autorka moc hezky trefila - silný, energický, se zdravou dávkou arogance, inteligence, mužnosti i něhy. Pěkné zapojení ostatních postav ze série do děje. Vše už je napsáno v komentářích ostatních děvčat, tak ani není už co dodat. Další skvělá kniha Lisy Kleypas, chtělo by to více hvězdiček.

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že se LK vrátila k historickým romancím a moc jsem se těšila. Po přečtení prvních, docela rozdílných komentářů jsem se bála, že budu zklamaná, ale knize nechybělo vůbec nic. Je velmi povedená, čtivá, s krásným humorem, vtipnými konverzacemi, pěkně poskládaným dějem, napětím a erotikou a velmi sympatickými postavami. Pro mě byla tato kniha nádherná. Devon byl skvělý, čekala jsem nějakého nesnesitelného chlapa, měl to být nejničemnější a nemilosrdný ničema, no to ale tedy opravdu nebyl. Od začátku dokázal být vlídný, jednal s rozumem a svědomí mu také nechybělo a působil velmi mužně. Kathleen se mi celkově taky líbila, sice někdy posuzovala věci nesprávně, ale sama byla velmi osamělá, i když byla obklopena děvčaty, pro které by obětovala cokoli. Také West byl super, jeho hlášky byly skvělé, i když jeho přerod z ochmelky k nadšenému zemědělci ze dne na den byl trochu unáhlený, ale to vůbec nevadilo. K tomu dvojčata, ta se také povedla a na Helen a Winterborna ( dle Kathleen hňupa s olšovýma rukama, což si v daném okamžiku plně zasloužil ) už se moc těším. Kniha má krásný jednoduchý přebal a překlad byl také dobrý, čeština a její rozmanitost umocňují krásu knihy. Knihu dokonale vystihuje recenze ,, Z obyčejného scénáře neobyčejný romantický příběh ".

31.07.2017 5 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Nádherná kniha, když jsem ji dočetla, měla jsem z toho depku, že už je konec. Hlavní postavy velmi sympatické, stejně jako ostatní z celé série. Souhlasím s tím, že Marcus Westcliff je úžasný, zcela právem a zaslouženě byl pilířem celé série Čekanky, jeho osobnost se autorce dokonale povedla. Lisa Kleypas je naprostá špička tohoto žánru. U ní většinou 5 hvězdiček nestačí.

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Tak tu máme poslední díl série Ravenelovi. Od vydání prvního dílu u nás uběhly téměř čtyři roky, od originálu dokonce pět, je to děs, jak ten čas letí, asi si mnohé z nás vzpomenou na nadšení z toho, že se Lisa K. vrátila k psaní historických romancí a na netrpělivé čekání na každý nový díl, poslední tři vycházely vždy až po roce, a teď tu máme šest nádherných knih. Komentářů už je tu fůra, od nadšených po ty trochu nebo více zklamané. Já si ale myslím, že z knih od Lisy K. ani zklamané být nemůžeme, to prostě nejde, ona je v tomto žánru opravdu nejlepší a tato série to jasně ukázala. A i když musím sama říct, že se mi předchozí díly líbily více, i tak to bylo krásné a velmi milé, čtivé a vtipné a autorka opět dokázala, jak dokonale dokáže napasovat postavy, aby k sobě ladily. Takže i mezi Cassandrou a Tomem vznikl krásný a láskyplný vztah, a jelikož byl Tom zvláštní a výjimečný až dost, byla Cassandra naopak prostě normální milé děvče, pro mě nevýrazná nebyla. Série začala dílem o Devonovi a Kathleen a symbolicky poslední odstavce ( tedy mimo epilogu) patřily jim dvěma a milé bylo samozřejmě i setkání se všemi ostatními postavami předchozích dílů. Také se mi moc líbí obě připojené recenze, vystihují knihu dokonale.
Tak a co teď ? Že by nějaká krátká novela k této sérii, a potom ……..

30.01.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Opět krásný zážitek z knihy J.A. Ze začátku jsem se nemohla začíst a bála jsem se, že už to nebude tak pěkné jako Pýcha a předsudek. Ale jak se kniha trochu rozjela a udělala jsem si jasno v postavách, už to bylo velmi čtivé, místy jsem se opravdu nasmála, autorčin skvělý jemný humor a ironie, skvělé vykreslení postav, dialogy a popisy, to nemá chybu.

06.09.2020 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Krásné a opět velmi čtivé, pro mně byl West přesně takový, jaký měl být. V jeho díle už nešlo o to, ukázat nám jen Westovu vtipnou stránku, tu už známe z minulých dílů, ale nastal čas nahlédnout Westovi hlouběji do jeho duše a srdce, na bolestné vzpomínky na dětství bez prostředků a zájmu rodičů nebo blízkých. Na rozdíl od jeho vyrovnanějšího bratra Devona se West nedokázal poprat s démony z dětství a s tím, jaký život potom vedl a nevěřil tomu, že pár let slušného chování smaže jeho minulost. Přes strach z méněcennosti a z toho, aby se opět nestal tím, čím býval, sám neviděl, kolik dobrých vlastností měl. Naštěstí Phoebe velmi brzo poznala, co se sebou udělal a šla si za tím, po čem toužila, takže tu nebylo žádné omílání důvodů, proč by ho chtít neměla. Moc se mi u Westa líbilo, s jakým nasazením, zájmem a energií pracoval, jak přívětivý dokázal být k tehdy obyčejným lidem, v mnoha myšlenkách Phoebe nám autorka i připomíná, jak krásný exemplář mužského West byl, radost na něj pohledět, i když třeba jen seděl nad účetními knihami. V některých komentářích děvčata píší, že se jim Westovo sebemrskačství nelíbilo, v konstrastu s tím, jaký byl v minulých dílech, ale myslím, že autorka nám z Westa nechtěla udělat dokonalého superchlapa, ale normálního mužského, který měl i své slabosti, a tím byla jeho postava dokonalá. Děj byl možná trochu poklidnější, autorka ho nikterak nedramatizovala, nemusela nechat vybouchnout fabriku ani spadnout vlak do řeky a nakonec se ani nestřílelo, tento díl byl sám o sobě krásný právě tím, že byl Westův a jediná vada na kráse je pro mně ta, že konec nastal příliš brzo a už mám dočteno. No tak už nám zbývá jen Cassandra, o které jsme se něco naposledy dozvěděli ve druhém díle a od té doby nic, a k ní tedy muž se zvláštní povahou Severin, který o sobě říká, že už všechno má, tak uvidíme, zda mu ještě něco chybí, do podzimu si musíme opět počkat. ( A také chovám velkou naději, že ostatní čekanky mají také spoustu dětí, takže autorka má hodně potencionálních postav pro nějakou případnou novou sérii.)

02.01.2020 5 z 5

Rytíř ve zlaté zbroji Rytíř ve zlaté zbroji Jude Deveraux (p)

Moc hezká kniha, čtivá, krásně romantická a dojemná, krásný příběh o lásce Dougless a Nicholase navzdory vzdáleným časům. Také mnou cloumaly emoce, zvláště u Dougless, byla tak nesobecká, taková laskavá duše. Mám ráda knihy o cestování časem a i když mám k této autorce výhrady, tato kniha se jí povedla. U této knihy jsem byla ráda, že jsem věděla zhruba, co na konci očekávat, protože jinak bych to asi obrečela.

13.11.2017 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Tak jsem byla zvědavá, jak autorka ze Sebastiana udělá kladného hrdinu poté, co provedl v předchozím díle. Ale bylo to jednoduché, vždyť Sebastian byl spíše takový beránek v rouše vlčím. Jak bychom se na něj my čtenářky mohly asi tak zlobit, když byl tak neodolatelný a na Evii tak hodný a pozorný. Také konečně našel práci, která ho chytila a nutila ho postavit se čelem k zodpovědnosti a to bylo moc dobře. U Evie se mi moc líbilo, že se na konci nenechala Sebastianem poslat pryč a otevřela mu své srdce a jemu pomohla otevřít to své. No a Marcus Westcliff, to je formát, nedokázal odepřít pomoc příteli v nouzi. Stejně jako i jiným čtenářkám mi taky vadí ty přebaly, ďábelsky přitažlivý tmavovlasý Sebastian na přebalu je v knize blonďák, Marcus a Lillian z předchozího dílu jsou černovlasí a na přebale plavovlasí ( až na ten nesoulad jsou ale přebaly na Čekankách pěkné ). Asi je normální, že si ty naše hrdiny ztotožníme s obrázkem na přebalech a pak nám to nesedí. Jinak moc pěkný třetí díl Čekanek, Evii a Sebastianovi jsem moc přála, aby k sobě pasovali.

16.01.2017 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Moc krásná kniha. Chápala jsem Mirandu , že potřebovala od Turnera slyšet vyznání lásky. Byla mladinká, neměla už maminku a tatínek sotva kdy věděl, zda je vůbec dcera doma, nebylo proto divu, že se tak upnula k lásce k Turnerovi, byl pro ni vším. Ale hlavně si myslím, že ta slova potřeboval vyslovit hlavně Turner. Bylo to to poslední, co potřeboval, aby se odpoutal od nešťastné minulosti a skoncoval se svou zatrpklostí. Kniha byla i vtipná, byly tam dobré hlášky mezi Mirandou a Turnerem, oba byli velmi bystrého intelektu a moc se k sobě hodili. Líbila se mi celá Turnerova rodina, jeho máma byla praktická a rozumná žena, která dokázala mít Mirandu ráda jako vlastní děti. Moc pěkné bylo i přátelství s Olivií. Pochvala také za obálku.

30.08.2016 5 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Nádherná knížka, jedna z nejhezčích. Alex i Lily jsou velmi sympatické postavy, Alex se správnou dávkou arogance, ale se srdcem na pravém místě, uměl dát najevo své city. Skvělý příběh bez hluchých míst. Opět prostě skvělá Lisa Kleypas. 5 hvězdiček je málo.

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Moc pěkná vánoční pohodovka, bylo to moc milé a krásně se to četlo.

29.01.2024 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Krásný čtvrtý díl Čekanek. Autorka dokáže hlavnímu hrdinovi, jakým byl Matthew, muži bez šlechtického původu, přiřknout vlastnosti, které ho dělají opravdovým mužem - chytrou hlavu, píli, pracovitost a zarputilost, se kterými se sám dokáže vypracovat. A Daisy byla opravdu zlatíčko, takovou milou osůbku musí mít rád každý, oproti prvním dvěma dílům zde Daisy již také dospěla a dozrála v ženu, i když romantická povaha jí zůstala. Zápletka s Mattem mi přišla dobrá, taková reálná ukázka toho, jak sám chudý člověk neměl proti nadutým boháčům šanci. Taky jsem se moc těšila na ostatní, hlavně na Marka a Lillian. Ještě nemám přečtený poslední krátký díl, který po těžkém vnitřním boji odkládám na letošní předvánoční dobu, ale už teď mohu říci, že série Čekanek je to nejlepší, co v tomto žánru existuje. Pilířem série je zcela po právu Marcus Westcliff a i ostatní postavy, jejich charaktery, přátelství a loajalita jsou úžasné. Líbilo se mi i to, že děj se převážně odehrával v krásném prostředí Markova venkovského sídla. Taky tuto sérii budu mít dlouho v hlavě, i když bych si teď spíš přála ji vymazat, abych mohla začít znovu od začátku a všechny díly si užít znovu. Kdo ještě nečetl, také jako ostatní doporučuji číst přesně dle pořadí a začít dílem Tajná láska, který Čekankám předchází.

16.01.2017 5 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Nádherná kniha. Postava Patricka byla úžasná, krásný, drsný, tvrdě pracující, inteligentní, laskavý, milující chlap a otec, skvělý charakter. Amanda byla také skvělá. Nádherně vykreslená rodící se láska mezi Patrickem a Amandou, nádherný vztah otce a dětí. Krásné české slovo tatínek vyjadřovalo všechnu lásku a jistotu, kterou děti v tatínkovi měly. Kniha nebyla nikterak dramatická, děj plynul poklidně v krajině sužované suchem, krásně popisovaná příroda i pocity Patricka sledujícího umírat suchem svůj milovaný domov. Všem doporučuji přečíst, je to moje první kniha od této autorky, těším se na další. Škoda, že nabídka jejích knih s podobnou tématikou není větší. U této knihy je 5 hvězdiček málo, opět jedna z knih, po jejímž dočtení mám pocit, že něco krásného skončilo.

06.07.2016 5 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Už loňské Vánoce jsem přemýšlela, jestli si mám tuto knihu koupit, nakonec jsem se po roce rozhodla a jsem moc ráda. Moc se mi to líbilo, bylo to milé, pohodové čtení přesně na Vánoce a Evie se mi opravdu moc líbila.

24.01.2022 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Krásné zakončení Čekanek, krásná romantika ke čtení právě v tomto vánočním čase. Také jsem se těšila hlavně na Čekanky a jejich muže a příběh Rafa a Hannah mě už tolik nelákal, ale moc se mi zalíbili i oni dva a jejich vzájemná láska, moc jsem si knížku užila. Jen je mi líto, že kniha byla tak kraťoučká a docela to nechápu, proč taková autorka u zakončení tak oblíbené série napsala tak krátkou knihu, bylo by mi docela fuk čím by to natáhla, četla bych cokoli, jen když by to bylo o Čekankách. V letošním roce se spousta z nás s chutí pustila do nové krásné série od LK a určitě se všechny těšíme na další díly a doufáme, že nám toho autorka ještě hodně napíše, protože je naprosto skvělá. Ale pro mě a možná i další čtenářky zůstanou Čekanky vždy srdeční záležitostí, protože Čekanky jsou prostě Čekanky a v mnoha ohledech je nic nepřekoná.

26.12.2017 5 z 5

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Pěkná romantická kniha, Clara se mi celkově moc líbila, její láska a oddanost k opuštěným dětem byla výjimečná, Morgan byl také sympaťák s těžkými ranami na duši, s Clarou k sobě skvěle pasovali takže jak jinak krásná vzájemná láska na konci.

19.10.2017 4 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Nádherná kniha, nádherná vášeň a láska mezi Helen a Rhysem. Rhys byl úžasný, od mala tvrdě dřel, aby se vypracoval, jeho pevná vůle, ctižádost, pýcha, vášeň a spousta dalších jeho vlastnosti z něj dělaly mimořádného muže. To, jak reagoval v závěru knihy a jeho něžná a krásná vyznání - tím mě úplně dostal, také se mi moc líbil jeho přístup k pracujícím ženám, byl sice náročný, ale neváhal dát ženám šanci na pozicích tehdy určených výhradně mužům. Všechny postavy byly opět skvěle vykreslené, jsem ráda, že jsme se znovu setkali s ostatními, Devon byl opět skvělý a dvojčata byla také bezvadná. Je vidět, že už tak skvělá LK se zase posunula o kousek dál a vyšperkovala tyto knihy k dokonalosti, takže celkový zážitek z knihy ve všech směrech je úžasný. Doufám, že kvalita ostatních dílů bude stejná a moc se těším. Budu se opakovat, ale pět hvězdiček mi zde na zhodnocení nestačí, tato kniha se určitě zařadí ke špičce tohoto žánru a moc se mi líbí recenze " Milostný příběh s dávným tajemstvím " skvěle knihu vystihující.

10.09.2017 5 z 5