tyna_01 tyna_01 komentáře u knih

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Super oddechové čtení :)

05.09.2019 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha byla velmi zajímavá. Občas jsem měla problém se zorientovat v době a v rolích, ale jinak se četla dobře.

24.09.2018 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Příjemná kniha, která se pěkně četla :)

04.10.2015 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Poté, co tato kniha spatřila světlo světa, byla mi neustále na očích. Světem instagramu solidně otřásla v základech, s přehledem převažovala samá pozitivní hodnocení.
Když nějakou takovou knihu uvidíte, co vám prolítne hlavou? Mne dvě věci - a to, že kniha musí být fakt naprostá pecka a nebo že půjde o knihu, ze které je většina lidí nadšená a já to nadšení budu postrádat, prostě nepochopím proč,.. A jak jinak to zjistit, než si knihu přečíst, žejo .

Celý příběh se odehrává ve dvou rovinách - v té světlé stránce a v té tmavé stránce života.
Světlá stránka života je nakladatelství a tou temnou je klub LocalX.

Setkáváme se s Harrym a Cassie, kteří se potkávají díky pracovní záležitosti, která má být velkou příležitostí pro Cassie. Jenže Harry, alias Habibi, jí nedá nic zadarmo a spolupráce těchto dvou zcela odlišných lidí se jeví jako nereálná. Harry je totiž redaktorem v nakladatelství a po nocích manažerem nočního klubu, což se viditelně odráží v jeho chování., které se Cassie z počátku nelíbí. A můžu říct, že mne taky ne . Hned prvotní přivítání Cassie pro mne bylo pochybením o jeho profesionalitě a funkci v nakladatelství. Postupem času a s přibývajícími stránkami se Cassie (i mne ) začal Habibi víc a víc zamlouvat. Jeho velké plus? Rozhodně tetování
V knížce se mi líbil vývoj jejich vztahu, i když jsem možná čekala, že na ,,to,, skočí dřív . Ale samozřejmě jsme se dozvěděli, proč tomu tak nebylo.
Ač se to může zdát nemožné, příběhem se prolínala i vedlejší dějová linka a ta mne moc bavila, na závěr dost šokovala .
A autorčina ochutnávka druhého dílu? Tak ta mne hodně navnadila .

07.11.2023 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Po přečtení této knihy mi dlouho trvalo utřídit si myšlenky a zhodnotit, jestli se mi vlastně líbila a nebo ne. Co to vlastně bylo? Rozhodně šlo o romantickou knihu, ve které se setkáváme s obyčejnou jižanskou dívkou a hvězdou Hollywoodu. Jak takové setkání asi může vypadat? Společnost, ve které žila Quincy není zvědavá na nějaké hvězdičky z Hollywoodu, které naruší jejich obvyklý sled života, ale zároveň je zajímá každé špitnutí a jsou rádi za každý drb. To je ten začátek, ta část, do které jsem se vůbec nemohla začíst a říkala jsem si, že knihu odložím. Nebylo tam žádné wow, které mne nutilo pokračovat, na mne málo akce, vzlety a pády, ať už romantické linky, tak děj okolo hlavních postav. Nakonec jsem se ovšem začetla a zajímal mne závěr knihy, kdy jsem si nebyla jistá, jestli to dopadne známým happyendem a nebo ne. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, ale rozhodně je to takový slabší průměr/podprůměr. Hodně mne pobavil Bennington a nesmím zapomenout na Kokkyho - takový dáreček, který Cole dostal od Quincy a krásně se o něj staral a snažil se mu zajistit veškerou péči, za to klobouk dolů .

19.10.2022 2 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Víte, co se mi dlouho nestalo? Aby mi v knize byly nesympatické obě dvě hlavní postavy. A tato kniha to splnila dokonale. Nevím, jestli jsem vůbec takovou knihu četla, že by mé antipatie byly tak veliké. A tady jsem je pociťovala jak k Cherry, tak i k Lauře. Obě dvě šly tzv. přes mrtvoly a nebyla jim proti srsti žádná lež, někdy to šlo až do velkých extrémů. Laura lhala hodně, vymyslela si takovou lež, kvůli které byla po většinu knihy odsuzována a Cherry se z toho snažila těžit. Ovšem ani ona nebyla svaťoušek a v celé knize se vlastně přebíjely jejich lži a vždy lež jedné vyprovokovala druhou, aby taky lhala. Takový začarovaný kruh. Nesympatické byly obě dvě. A mezi nimi Daniel. Který by se vlastně měl rozhodnout komu bude věřit. Své přítelkyni a nebo své mámě? No, dilema velké. Nechtěla bych tuto situaci zažít ani z jedné strany. Jinak kniha měla opravdu pomalejší rozjezd, mohla by být kratší. Ale po cca 130 stranách se to rozjelo a bylo to psáno dost čtivě. Závěr se celkem dával předpokládat. Takže hodnotím jako průměr.

14.10.2022

Poslední let Poslední let Julie Clark

Tato kniha tak dlouho čekala, než si ji přečtu Půjčená z knihovny a čím déle jsem ji tu měla, tím více se mi do ní nechtělo. Máte to taky tak? Už jsem si ji nabalila, že ji vrátím, ať mi neustále nechodí upomínky (ano, jsem ostuda), ovšem v tu chvíli holky z @knihuzbrbla vypsaly společné čtení na tuto knihu a já si řekla, že když nee teď, tak nikdy a knihu jsem z tašky vytáhla zpátky na poličku A dobře, že jsem to udělala
Kniha se mi četla téměř sama Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách a z pohledu obou hlavních podstav, což mi naprosto vyhovuje a mám to doslova ráda. Myslím si, že propracování obou postav bylo super, příběh Claire se zabýval vážným tématem domácího násilí, kterému se rozhodla postavit a ,,náhodou,, jí do cesty vstoupí Eva, která také řeší nepříznivou minulost a tudíž obě najdou společnou řeč a řešení ve výměně letenek. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá. Jedno letadlo se zřítí a není cesty zpět. A proto, že Claire získala identitu Evy, vrátí se do jejího života a vůbec neví, co ji tam čeká. A taky bude hodně překvapená, proč Eva potřebovala zmizet.

22.08.2022 5 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Kniha je rozdělena na více částí, kdy pro mne byla první část taková slabší. Přišlo mi, že se v ní neustále popisuje, jak si musela Madeleine vybrat jedno z dvojčat, co ta ztráta způsobila,.. A pořád dokola. Ovšem jakmile začala část druhá, knížka se pořádně rozjela. Myšlenky my motaly hlavu, měla jsem stejné myšlenkové pochody jako Madeleine a až už jsem si myslela, že vím, co se doopravdy stalo, kdo dal Madeleine tohle nehorázné ultimátum, tak jsem zjistila, že vlastně nevím

30.05.2022 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha se mi moc líbila, autorka nezklamala :) I když jsem ji nečetla jako první, tak to tolik ději nevadilo :)

08.03.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Z počátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale ve výsledku to byla dobrá oddechovka. :)

17.09.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Knížka se četla dobře, děj také chytlavý, bavilo mne to :)

05.09.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Stejně jako u předchozí knihy této autorky - zajímá vás, jak příběh dopadne, děj je napínavý a nenechá vás knihu odložit. :)

24.09.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Dobré oddechové čtení, které pobaví :)

11.02.2015 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tady u té knihy jsem to vzala trošku naoopak a přečetla jsem druhý díl, protože jsem si je zaměnila . Inu, což, dle mého to vůbec ničemu nevadilo. Samozřejmě v tomto díle bylo pár zmínek, které odkazovaly do dílu prvního, ale nebylo to nic, co by se nedalo pochopit.
Naopak můžu říct, že ač někdo chválí první díl více, než ten druhý, tak mne Profesor Sympaťák nalákal, byl opravdu sympatický a první díl si musím přečíst taky.
Příběh Ashy a našeho (z počátku) tajemného Profesora mne fakt bavil. Je to ten typ oddechového čtení, kdy se u knihy zasmějete nahlas, samozřejmě taky zaklejete nahlas a v neposlední řadě vás příbeh dojme.
Asha najde na sociálních sítích pana tajemného, jenž přidává příspěvky, které snad žádnou ženu, možná i muže, nenechá klidné a chladné. A v tomto najde potenciál, který by mohl zachránit jejich nakladatelství. A protože se pro tuhle myšlenku fakt nadchla, zahryzla se do toho a začala konat. Pana tajemného kontaktovala a navrhla mu svoji nabídku k vydání knihy.
Samozřejmě to nemohlo být úplně jednoduché a při jejich setkání dostane Asha hoodně ledovou sprchu. Chcete vědět proč? A jestli i přesto bude bojovat, nebo svoji vizi pustí ,,do kytek"?
Tak to si budete muset knihu přečíst, abych tady nešířila spoilery, ale chcete-li oddechové čtení, nebudete litovat ️.

08.01.2023

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha, která sklízí velké úspěchy a vysoká hodnocení,.. Já půjdu proti proudu a i přesto, že jsem neměla žádná přehnaná očekávání, tak pro mne kniha byla zklamáním.
Při čtení jsem si vybudovala dokonalou averzi na bratra hlavní hrdinky, chování rodičů mi bylo taky dost proti gustu, aneb to, když spoléhají, že jim se vším pomůže Bůh.
Z knihy jsem bohužel necítila to, co spousta čtenářů - obdiv, ale byla jsem spíš otřesena, že se něco takového může v této době dít.

05.01.2023 1 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

V příběhu se setkáváme s Charlotte, která po své tetě zdědí knihkupectví a celou budovu, ve které se knihkupectví nachází, a to i přesto, že se s tetou nikdy nesetkala. V příběhu se dozvídáme životní osudy tety a maminky Charlotte, která už také nežije a z tohoto důvodu se Charlotte musí pídit po minulosti své rodiny a nemůže se jen tak někoho zeptat. Původní přesvědčení, že knihkupectví prodá postupně opadá a Charlotte začíná přicházet na chuť knihám, jelikož doposud knihy nečetla. To byl i důvod, proč se z počátku moc nechytala knižním vtípkům pracovníků v knihkupectví, ke kterým si postupně také vybudovala moc hezký vztah. No a aby to byl příběh plný emocí, tak Charlotte ve svém mladém věku přišla o manžela, z jeho ztráty se neustále dávala dohromady a poté se v knihkupectví potkala s Willem. Proto už nebyla tak úplně přesvědčená o svém návratu do Švédska a hlavně knihy se jí začaly dostávat pod kůži. Jak to celé dopadlo? To si přečtěte v této fajn oddechové knize. Mne se příběh moc líbil a velkým plusem je prostředí knihkupectví ️.

04.12.2022 5 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Z této knihy jsem měla smíšené pocity, už během čtení jsem nechápala, čím si kniha získala označení bestseller roku. ‍️Abych nekřivdila, tak čtivá opravdu byla, ale absolutně jsem nechápala myšlenkové pochody Lies, která se ve svých 15ti letech vydala na vlastní pěst hledat vraha své matky. Její činy byly nelogické, přitažené za vlasy a totéž by se dalo říct i o jejich myšlenkách a rozhodnutích. Těžko o knize napsat něco více, abych neprozradila, co vás vlastně při čtení čeká. Každopádně u mne podprůměr, který bych odložila, kdyby to nebyla štafeta.

06.11.2022 2 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Pro mne, jako laika () bylo překvapením, že se vůbec knihy slovenských autorů překládají do češtiny. Upřímně, já mám slovenský jazyk moc ráda, líbí se mi, ale čtení jsem ve slovenštině nezkoušela a mám takovou obavu, jestli by to třeba nebylo pro mne pomalejší. Ale těžko říct. Je to jedna z věcí, co určitě do budoucna zkusím A teď ke knize: wow. Tohle byla jízda. Vendelín, solidní psychopat, do jehož hlavy a myšlenek máme možnost nahlédnout. Brrrr. Místy mne mrazilo, co byl schopný dívkám udělat a přišlo mu to v pořádku. Ale to je přesně to smyšlení nemocných lidí. Přijde jim to normální. Každopádně celý děj a prostředí příběhu se mi moc líbilo. Být někde ubytovaná a dojít k takovému zjištění na začátku pobytu, jako se podařilo účastníkům rekreace, tak bych asi vzala nohy na ramena a valila pryč . Kolikrát pro mne bylo jejich chování nepochopitelné, ve smyslu nezodpovědnosti.
Kniha se četla parádně, autorky styl psaní vás vtáhne do děje, krátké kapitoly a velké písmo udělají také svoje. Takže to je taková jednohubka. Autorce klobouk dolů, pokud vše byla fantazie a smyšlený příběh.
Jedinou nevýhodou pro mne bylo velké množství postav, kdy jsem se fakt občas ztrácela. Holky dokonce zaznamenaly i nějaké chyby v překladu. To já jsem asi mohl hltala a tohle absolutně nepostřehla.

14.10.2022 5 z 5

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

Námět knihy mne naprosto nadchl, protože chlapi, kteří čtou? Už to je sexy, co si budeme,... Dokonce mi to dlouho přišlo jako taková naše ,,Hartlovka". Doufám, že tímto přirovnáním neurazím některé čtenáře. Ale na mne to tak působilo. Skupina mužů, kteří díky knihám chtějí napravit své partnerské vztahy. Může to fungovat? To, že ,,obšlehnou" některé praktiky z románu Námluvy s hraběnkou? Musím říct, že moje očekávání bylo tak nějak větší. Nadšení z námětu a obálky trošku opadlo, když mne některé části nebavily, měla jsem nutkání je přeskakovat. Na druhou stranu jsem si hodně oblíbila Theu, když měla muže, který byl schopný se pustit do takové záchrany, i když mu muselo být jasné, že to nebude jednoduché. Taky příběh poukazuje na to, jak důležitá je komunikace ve vztahu a jak rychle se něco může zvrtnout. To, co my ženy chápeme odlišně, než muži. Ale nemluvíme o tom. Za mne hodnotím jako průměr. Nechyběly pasáže, které byly vtipné a smála jsem se, ale bohužel i pasáže, které pro mne byly nudnější.

05.10.2022 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Když jsem knihu začala číst, tak jsem si řekla, že to nejspíš bude pubertální čtení, které jsem od této knihy neočekávala. Postupem času se ovšem moje přesvědčení otočilo a z knihy se vyklubal poměrně vtipný příběh Caroline, která má vše, co k životu potřebuje, až na jednu věc,.. No, v knize popisovanou jako Óčko, ke kterému často promlouvá,.. To bych asi v knize zrovna nepotřebovala .Ale jinak vše ostatní bylo super. Caroline se ocitla v bytě, kde se setkala se sousedem, který měl pravidelné večerní návštěvy a hlavní hrdinka si je mohla užívat spolu se sousedem - a to proto, že do toho bušil tak, až Caroline padaly poličky . Co by to bylo za příběh, kdyby se Caroline s tímto hříšným sousedem nepotkala a nezačala mu tyto jeho večerní aktivity vytýkat. Sexy soused to ovšem zvládá se ženami a my si v knize můžeme počíst, jak se postavil k výtkám Caroline a jestli večerní aktivity utlumí a nebo naopak :D No, příběh poměrně předvídatelný, ale vtipný a fakt jsem se u některých pasáží pobavila. Jednu hvězdičku z mého hodnocení získává kocour Caroline, ten si ji opravdu zaslouží .

15.09.2022 3 z 5