tygřímáma tygřímáma komentáře u knih

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Stejně jako všechny předešlé knihy Michaely Klevisové, ani tato nezklamala. Sice to není klasická detektivka, ale velmi zajímavý pohled do života šumavských starousedlíků.

15.10.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Super detektivka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Typy na vraha jsem měla hned 2, ani jeden správný :-). Ale super zápletka, zajímavé rozuzlení. Miluju knihy, které člověka pohltí od prvních řádků. Za mě super.

21.08.2020 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Super oddechovka, u které jsem se zasmála. Doporučuju na dovolenou.

28.05.2023

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Na knížku jsem se velmi těšila a splnila moje očekávání. Vykouzlila mi úsměv na rtech i donutila k zamyšlení. I farář je jenom člověk a řeší úplně obyčejné starosti. Přečteno jedním dechem, moc doporučuji.

02.01.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

(SPOILER) 4 mrtvé ženy, které byly zavražděny téměř stejný rukopisem. Ve vsi má každý nějaké tajemství, ale také motiv k vraždě.
Ale inspektor Bergman se svým týmem rozplete mnohá tajemství a objasní vraždy.

12.06.2020 5 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Pohodová, milá kniha, co pohladí na duši. Život veterinářů na vesnici - za mě velké plus. Krásně se mi knížka četla.

01.01.2023

Les Bor Les Bor Pavel Kohout

Za mě super oddychovka. Líbilo se mi, že se děj odehrává v pro mě známých místech. Jen konec jsem čekala jiný, ale to je problém můj, ne spisovatele.

23.07.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Naprosto úžasná knížka, která mě absolutně pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozuzlení zajímavé a nečekané. Ale život se někdy může pěkně zamotat. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.

10.07.2020 5 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

(SPOILER) Kdo vyhrožuje smrtí mladé, nastávající mamince Věrce? Kdo se jí vloupá do sklepa a na půdu a kdo ji chce ve finále zastřelit?
Důvod by mohl mít každý, manžel, kamarádi. Alespoň to si myslí Věrka.

12.06.2020 3 z 5

Možná přijde i kominík Možná přijde i kominík Táňa Kubátová

(SPOILER) Denisa a Michal - 2 životem zklamaní lidé na sebe náhodou narazí v chatové osadě, kde oba tráví dovolenou a zotavují se ze životních zklamání. Ale je jejich setkání opravdu tak náhodné, jak se na první pohled zdá? Nebo v tom má prsty někdo, komu záleží na štěstí obou?

12.06.2020 4 z 5

Protože láska Protože láska Zuzana Miškufová

4 sestry, 2 matky a 1 otec - to vše je jeden velký propletenec lidských osudů. Potkají se sestry? Pomohou si, když to některá z nich bude potřebovat? Jak se s celou situací vypořádá jejich otec? O tom všem knížka je. Velmi zajímavý pohled do života několika lidí.

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Skvělá knížka s překvapivým rozuzlením. Někdy se život zamotá víc, než si sami přejeme. A přesně o tom kniha je. Bylo velmi zajímavé nahlédnout do nitra hlavních hrdinů a zamyslet se nad tím, jak by člověk sám danou situaci řešil, co je a není vlastně správné a jak často nás společnost kolem nás snadno osoudí, aniž by tušila pozadí některých věcí.
Knížku moc doporučiji.

Poslední milenka Poslední milenka Petra Nachtmanová

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla.

05.01.2021 5 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

(SPOILER) Tereze je 43 let, má dospívající dceru Damiánu a věčně zaneprádněného manžela Jana. V životě se cítí nespokojená a nedoceněná. Je proto čas na změnu. Její manželství funguje jen na oko a proto se rozhodně pro rozvod. To ovšem netuší, že Jan má už delší dobu milenku, která s ním chce založit rodinu a Damiána o tatínkově nevěře ví.
Podaří se Tereze změnit od základu svůj život? Bude zase spokojená?

12.06.2020 4 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Další skvělá knížka skvělé autorky. Super zápletka a krásný pohled do myšlení všech zúčastněných. A konec? Napadá mě známá věta o božích mlýnech. Ale nechyběla i romantika.

08.06.2020 5 z 5

Dúhový most Dúhový most Táňa Keleová-Vasilková

Každý se snažíme být šťastný a spokojený, ale Olze se to moc nedaří. Je stále nespokojená. Se svým manželem, synem, prací, postavou. Ale jeden narozeninový dárek Olgu posune někam dál. Dál na své cestě za štěstím. Ale člověk míní a život mění. A když se u Olgy objeví zdravotní komplikace, přehodnotí svůj názor na mnoho věcí v životě.

31.05.2020 4 z 5

Světlo a tma Světlo a tma Danka Šárková

Velmi zajímavý pohled do nitra psychicky nemocného člověka. Pro mnoho lidí jsou nejdůležitější peníze, majetek a určitá moc. Ale mnoho z těchto lidí si neuvědomuje, že zdraví se nedá koupit za žádné peníze na světě a na neočekávanou nemoc nejsme nikdy nikdo připraveni.

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Naprosto parádní knížka, která mě pohltila od samého začátku tak, že jsem ji přečetla jedním dechem. Autorka skvěle nakombinovala špetku romantiky s detektivní zápletkou. Asi od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah, ale přesto byl konec velmi překvapivý.
Knihu doporučuji.

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Za mě docela slušná česká detektivka. Od tohoto autora moje první knížka, ale určitě ne poslední.

26.12.2020 4 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Kniha, kterou mi doporučila moje náctiletá dcera, mě od počátku moc zaujala. Námět velmi zajímavý, rozuzlení překvapivé.

19.06.2020 5 z 5