twigxi twigxi komentáře u knih

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Chybí mi tam pokora. Chápu, je to deník a i farářka je jen člověk. Ale asi jsem zklamaná, že farářka může být tak povrchní a samolibá.
Nic duchovního z ní necítím. Spíš jen touhu se za každou cenu zviditelnit. Škoda papíru, tohle mohlo zůstat na blogu.

29.10.2023 odpad!

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Moje srdcovka! Horor a groteska je kombinace, kterou Ladislav Fuks umel zpracovat opravdu genialne. Dokaze ctenare dokonale mast a svadet na falesne stopy. K tomu ta ponura atmosfera, bizarni prostredi a charaktery, jejichz opakujici se vety pusobi hypnoticky, tisnive...
Komu se libil Spalovac mrtvol, urcite by mel sahnout i po tomto mene znamem, ale nemene uzasnem dile.

09.09.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Serie ma opravdu vzestupnou tendenci a je dil od dilu lepsi. Takhle si predstavuju kvalitni ceskou detektivku. Top strop!

03.02.2023 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Vzdycky se mi moc libil film a konecne jsem se dostala ke knizni predloze. Prestoze je s filmem totozna, kniha me moc bavila. Krasne napsano.

05.12.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Libi se mi Ladislavuv humor a ocenuju odvahu udelat si legraci sam ze sebe a psat i o choulostivych tematech. Tim u me ziskava plusove body. Jedine co mi v knize chybelo byla mapa trasy (tu jsem si vyhledavala na internetu) a nejake fotky mist, kterymi prochazel. Urcite si prectu dalsi pokracovani.

19.04.2022 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nektere informace byly zajimave, treba japonske lazne, pohreb, brigada v obchode, ale autorka bohuzel zajimavosti moc nema. Vubec jsem nepochopila tu kratinkou zaverecnou kapitolu o navratu do Japonska, kdyz tam omilala jen skolku. Naopak jsme se vubec nic nedozvedeli o tom mezidobi, kdy bydleli ve Francii, ze se ji narodilo dalsi dite popise v jedne jedine vete. O samotnem manzelovi pise poskrovnu a vcelku jen to, ze je to hulvat a je nepretrzite v praci. Z jeho zapisku, kterych bylo velice malo, jsem si na nej nazor nijak nevylepsila. Na zaver knihy bych cekala i od nej nejake vyjadreni nebo shrnuti, ale on proste najednou zmizi. Jsou vubec jeste manzele?
Tohle teda nebyl zadny zamilovany pribeh, jak by se dalo cekat z obalky nebo samotneho jmena knihy. Clovek by cekal, ze budou jako dve hrdlicky, kdyz se za nim odstehovala takovou dalku. Jako blog urcite zajimave, ale jako kniha je to nedotazene.

11.10.2021 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Skvele, stejne jako prvni dil. Mozna snad i o neco lepsi. Velice prijemne me prekvapil vyvoj nekterych postav. Pekne se to rozjizdi a jsem zvedava na pokracovani.

18.09.2021 5 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Velice prijemna oddechovka. Ivancin laskavy a inteligentni humor mam moc rada. Smala jsem se nahlas a urcite si Lazenskou kuru jeste nekdy zopakuju.

06.09.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

(SPOILER) SPOILERY!!!

Postava Einara a nasledne Lily me neuveritelne iritovala. Plachy, nevyrazny muz se pomalu meni v jeste plassi, nevyraznou zenu. Ktera je ale sobecka a tvrdohlava a jde si za svym snem (ktery rozhodne neodsuzuji jako takovy) rekla bych az pres mrtvoly. Nediva se nalevo ani napravo a nema nejmensi empatii s manzelkou, ktera by se pro nej na druhou stranu zase az pretrhla a je prehnane servilni.
Sceny, kde hlavni postavy o Lily mluvi ve treti osobe mi byly az neprijemne cist. Prislo mi to zajimave jen v prvni scene, ale kdyz se to porad opakovalo, nemohla jsem se ubranit pocitu, ze je to uz detinske a trochu trapne.
Me kniha proste nenadchla. Poslechla jsem ji jako audioknihu, byla nadherne nactena. Ale to je tak jediny duvod, co me u ni udrzelo az do konce.

07.05.2020 2 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

POZOR, SPOILERY!!!
Velice poutava a ctiva kniha, kde jsem se dozvedela spoustu zajimaveho o teto vzdalene zemi a jeji kulture. A casto jsem nestacila zirat!

Konec byl pro me prekvapenim. Vim, ze my zeny proste mame tendence udrzet vztah, rodinu (zvlast s ditetem) za kazdou cenu. Ale cekala jsem, ze Denisa po tom vsem co o svem dnes uz snad byvalem manzelovi napsala, konecne sebere odvahu a posle ho do patricnych mist. Ale ona i po tom, co ji rekl, ze ji nemiluje, po vsech tech milenkach, problemech a dlouholetem odcizeni, po tom, co ji doslova odkopne - ona presto porad skemra, aby zustali spolu.

Snad ma ted muze svych snu, ktereho si zaslouzi a celou dobu jsem ji ho prala a preju.

Souhlasim s komentarem DK197. Lepe bych to nenapsala.

A jeste bych chtela dodat. At uz je toho na pribehu pravdiveho vice nebo mene - je jednoduche nam cizi narod odsoudit. Ale je potreba si uvedomit, ze pro ostatni zase muzou nase zvyky a tradice pripadat divne a odsouzeni hodne. Je treba se na na to opravdu divat s nadhledem a ponechat si to sve, ale zaroven mit otevrenou mysl a nechat osatatni, aby zili podle sveho. Na Japonsko rozhodne nezanevru.

28.04.2020 4 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

Ze zvedavosti me to tahne ke kontroverznim kniham. Vetsinou se mi to vymsti.

Stejne jako u Nabarveneho ptacete pro me bylo cteni utrpenim. Nejen tim, ze se mi prici nasili, ale zkratka se v prubehu knihy opakovalo porad to same - samozrejme se stupnujici se tendenci - stejne jako u vyse jmenovane knihy.

Doslov u meho vydani: "ctenar ma pravo si vybrat: nekdo mozna zustane pohorsen a pobouren, bude volat po zakazu a prisnem cenzurovani vseho, co udajne kazi moralku. Jiny polozi dukaz na vzruseni a drazdivost eroticke literature vlastni. Nekdo si mozna najde cas i na Sadovy filosoficke uvahy, aby s nim souhlasil, pochyboval, nebo je vyvratil".

* hvezdicka za to, ze nejsem mozna schopna pochopit filosofiii tohoto dila. Ja tam moc moudra nenasla.

16.04.2020 1 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Cetbu teto knihy jsem si opravdu uzila.
Cirkusove prostredi, prestoze jinak cirkusy vubec nemam rada, me bavilo. Libilo se mi, jak byl dej prehledny. Vykresleni prostredi nadherne!
Ano, autorka tady trochu hraje na city, ale neni to az tak hrozne. Koneckoncu, je to roman pro zeny a ja jsem presne na tohle mela naladu. Konec me prekvapil a dojal. Takze jsem se rozhodla dat plny pocet hvezdicek.

Zajimavosti bylo, ze jsem se z autorciny poznamky dozvedela, ze nektere casti pribehu byly volne inspirovany skutecnymi udalostmi a kniha je poctou temto statecnym lidem.

Mam rada autory, kteri si k tematu, o kterem pisi, nastuduji co nejvice informaci. Na knizce je to vzdycky znat.

26.01.2020 5 z 5

Dřevěný nůž Dřevěný nůž Jiří Hájíček

Samostatne pribehy se poji v mozaice lidskych osudu do celistveho obrazu malebne vesnice.

Libi se mi ta poeticnost obycejnych veci, lehkost a urcita laskavost se kterou autor pise. Hned po docteni mam chut se zacist znova od zacatku.

15.12.2019 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Prijemna, jednoducha oddechovka u ktere se nemusite moc zamyslet, ale pekne si u ni odpocinete.

14.12.2019 3 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

I kdyz mam zviratka rada, nejsem tak uplne pejskar, takze Robinovy prihody mi po chvili prisly dost monotonni. Byla jsem rada, ze se v knize objevily ve druhe casti i jine nez jen psi prihody. Chvilemi jsem se velice bavila, libi se mi autorcin optimisticky, presto ironicky pohled na svet. Na me ale bylo toho pejskovani trochu moc. :)

12.12.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Spousta hodnoceni je spis na samotneho autora.
Ja autora nehodnotim, hodnotim pouze toto jeho literarni dilo a to se mu proste povedlo. Myslim, ze je to velice dustojne a s citem napsane pokracovani Saturnina.

28.06.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ach ty blogy přepsané na knihy. To se málokdy povede.
Tohle mě ne(po)bavilo. Poslouchala jsem i jako audioknihu a přiznávám, že se mi to ani jako audiokniha nepodařilo doposlechnout to do konce.

07.12.2018 1 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Neměla jsem velká očekávání, jen mě zaujalo téma katakomb. Jako kamaradka urban explorera, jsem podzemí několikrát navštívila a ledacos o něm i vím. Byla jsem tedy zvědavá, jak autor toto téma uchopí. Čekala jsem slátaninu plnou nesmyslů, ale ono se to nestalo. Teda, ne až tak moc, jak jsem se obávala.

Abych to vysvětlila... v poslední době se mi u thrillerů často stává, že nad chováním hlavních hrdinů jen nevěřícně kroutím hlavou - připadá mi nelogické a nevěrohodné. Tady se mi to nestalo! I když od půlky už byl děj trochu (ok, dost!) přitažený za vlasy, autor dokázal všechno tak nějak vysvětlit a já jsem stále dokázala ději uvěřit.

Za mě palec nahoru. Není to sice top kniha ke které bych se znovu vracela, ale jako takovou napínavou jednohubku na dva večery ji můžu doporučit.

21.08.2018 4 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Jsem nemocna, takze jsem pribeh poslouchala v ramci Cetby na pokracovani na CRo. Zajimavy pribeh, ale ta vedlejsi linka (Sabinka) me bavila vic, nez ta hlavni. Kazdopadne na dalsi dil z teto serie se moc tesim. Je videt, ze autor vi, o cem mluvi, takze pribeh i samotny vysetrovaci tym vyznivaji velmi verohodne. Za to rozhodne palec nahoru.

07.03.2024 3 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Precteno za jeden den, tak moc me to vtahlo! Dva pohledy na vztah s tim samym muzem. Za me bylo hlavne zajimave videt jak se ty dve zeny vidi navzajem. A jak asi kazdy z nas pusobi na okoli a ve skrytu duse se nakonec citime uplne jinak...

01.07.2023 4 z 5