tulip131 tulip131 komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndza prostě umí. Opět v akci Erika a její tým, tentokrát i nova postava Igor a samozřejmě George, který ještě určitě dostane příležitost.
Dvě vraždy a skutky z minulosti, které se dostávají na povrch. Zápletka jak se patří, vrah nebyl na začátku tak jasný.

29.11.2022 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Vyžádání si Kim k tomuto případu je trochu záhadou, ale jen na chvíli. Není to její "partie", ale nakonec vede vyšetřování únosu dvou holčiček. A spackané vyšetřování únosu před několika měsíci, které možná souvisí. Tým doplněn o vyjednavače a profilistku, obě postavy skvěle zapadly. Závěr opepřen o odhalením třetího "únosce". Detektivka se vším, co k tomu patří.

14.08.2018 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Tak tohle byla jízda, zvrat střídal zvrat, nebylo místo na nějaké pasáže kolem,aby se zaplnil počet stran. Sayer a její improvizovaný tým, rozrůstající se rodina, tajný a nechtěný pomocník. Snad se v dalším díle dozvím co se stalo s její nadřízenou a kdo je onen záhadný.

09.06.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle byla jízda, jedna čtvrť a tolik odhalených tajemství, lži a podvodů. A samotné odhalení vraha bylo překvapivé. Říkám si co ten načatý konec, bude pokračování nebo volnost pro fantazií čtenáře.

05.08.2020 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Děje se to jen ve filmu nebo je to realita? Je možné, aby se herci nechali takto podmanit, má režisér takovou moc? Co jsou bludy a co se skutečně děje. Martin a jeho vyšetřování, několik linek, které je potřeba spojit, aby se čtenář dozvěděl to má co čeká. A jak jinak, stále nevíme jak to dopadne s Martinem a jeho soukromí.

20.01.2024 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Příběh byl napsaný tak věrohodně, že mě to úplně vcuclo, úžasný Jack, důvěřiva Grace a Millie, která vnímá víc, než si okolí myslí. Manipátorství, intriky, lži, nekonečné plánování a přípravy.

30.03.2022 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Carl, Asad, Rose a Yrsa, tým za všechny prachy a další rozlousknutý případ. Oddělení Q začíná zářit. A tentokrát bylo vyšetřování okořeněno množstvím masařek, které skoro měly druhou vedlejší roli. Za zmínku stojí Asadovo tajemství s bydlením, rodinou, hned se vrhnu na další díl.

20.07.2021 3 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Opět jízda, Carlos, Robert a kapitána vedli vyšetřování, které mělo základ v minulosti a vyplavalo na hladinu, pak se začaly dít věci. Hon na vraha nebyl tak jasný, několikrát došlo k "záměně". Jestlipak přeživším do pak došlo?

26.02.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Jak to nejlépe popsat, kniha byla jeden velký zvrat. Bývalá ředitelka FBI pobývá na své lodi, Sayer byla zachráněna, ale jen na chvili. Ti co by měli být mrtví, jsou živí. Osobní útoky na Sayer a její rodinu, případ sám o sobě slušně zapletený. A překvapení, které babička Sayer připraví na úplný závěr knihy, už abych si mohla přečíst, jak to vlastně bylo.

21.06.2021 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak tohle byla jízda. Jeden neposlušný vyšetřovat za svůj prohřešek mimo službu, rázem vše zapomenuto a ihned zapeklitý příklad. K sobě si vybral jednu zvláštní duši Tilly a náramně jim to spolu klapalo. Hříchy minulosti, kamarád, policajt, oběť a pachatel v jedné osobě. Napsáno poutavě.

16.10.2020 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Měla jsem obavy, jak se mi bude orientovat ve dvou liniích příběhu, které dělí 20let, ale žádný problém, psáno přehledně a trochu pozorný čtenář nemá problém se orientovat. Podvody s obsahy bezpečnostních schránek, zvídavé sekretářky a jejich pohnuté osudy, inženýrka, která začne strkat nos kam by neměla a celá síť propletených vztahu z minulosti přetrvávající do součastnosti včetně křivd.

28.11.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Po prvních dvou kapitolách jsem měla dojem, že to bude jen dlouhé vyprávění, ale spletla jsem se. Od třetí kapitoly měla kniha spád, neustále se něco dělo a konec byl co věta to nové fakta. Oceňuji, že tam nebyly zdlouhavé popisy míst. Moc se mi kniha líbila a určitě si přečtu i druhou knihu tohoto autora Noční lov.

22.03.2017 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Příběh, který vás strhne do děje a musíte číst.

16.01.2023 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Psáno tak, aby to bylo uvěřitelné na poměry Prahy, běžná Česká krimi. Julie, její život a lidé kolem ní.

26.04.2022 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Josie a její život, jak pracovní, tak soukromý, které se v knize tentokrát sloučí v jeden příběh. Moc postav, sice každá svým dílem přispěla do řešení případu, ale klidně bych uvítala méně.

05.05.2021 3 z 5

Detektiv Jules a jeho svět. Jeho ráznost jej dostala z doslova teplého pracovního místa k převelení na jiné místo, stěhuje se s celou rodinou. A tady nastává zlom, nejen zimní podnebí, ale především praktiky nových kolegů, to co považoval za standardy tady vůbec neplatí. Svět se mu otočí na ruby, neoblíbenost, podvody, násilí, korupce a nový parťák. Celou knihu provází mrtví holubi, teorie proč tak masivně hýbou byla nastíněna, ale skutečný důvod nebyl dořešen. Skvělé byly krátké kapitoly, nekomplikovanost.

11.04.2021 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak v tomto díle se řešilo a vyřešilo snad všechno. Dvě časově linky. A souhra všech i televizní reportérky pro to, aby vše dopadlo. Napínavé.

02.09.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Hltala jsem každé slovo, napsáno opět skvěle. Lucien, mistr převleku, Tracy, žal a zlost. A konec otevřený přesně tak, jak se sluší na další pokračování.

27.09.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečetla jsem to za 3 dny. Napětí od první do poslední kapitoly. Jak několik lži a dobře načasovaných podvůdků dokáže člověka zničit. Skvěle napsané, víc není třeba dodávat.

14.09.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co opět napsat, kniha je skvělá, prostředí ve kterém se to odehrává je dokonalé. A samotné odhalení na závěr taktéž nechybělo.

28.08.2018 5 z 5