Tomislav Tomislav komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Od řezníka jsem čekal, že to bude maso a přesně to mi naservíroval. Zhltnul jsem to během chvíle a hned skočil po dalším dílu. Začátek byl drsnější než zbytek knihy, ale byl to dobrý tah - upoutat čtenáře a pak ho nenechat knihu odložit. Vážně jsem se pobavil a některé hlášky jsou vážně nezapomenutelné :-)
Škoda jen těch chyb, ten kdo dělal korektury, toho dost přehlédl - nicméně, kvalitě to nic neubírá!

22.10.2013 4 z 5

Nirvana: Come As You Are Nirvana: Come As You Are Michael Azerrad

Čteno několikrát v letech, kdy jsem chodil na střední a z reproduktorů na internátu se linula především Nirvana :-)

30.11.2013 5 z 5

Útok ze tmy Útok ze tmy Joe Dever

Když Vám odejde počítač, tak se určitě zabavíte a ještě procvičíte fantazii ;-) Fajn gamebook.

Led Led Pavel Korněv

Zatím jsem asi v půlce, ale neskutečně mne štve překlad! Když čtu výrazy jako odtama, tudyma, hokna, valili elektřinu nebo chodili po venku, mám husí kůži. To v překladu nemá co dělat, nechápu jak to mohlo projít korekturou. Silně mi to kazí pocit z četby...

24.09.2016 3 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Skvělá kniha a jsem rád, že splnila mé očekávání po přečtení spousty kladných recenzí. Na knize mi vadila spousta pravopisných chyb (hlavně problém "s" vs. "z" - spadl s koně, vylezl s lesa apod.), ale když toto přehlédnu, musím říct, že příběh byl výborný. Jsem rád, že jsem se této knize nevyhnul!!!

26.06.2016 5 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Jedna z nejlepších knih Mirka Žambocha. Až mi bylo líto, že nebyla ještě delší, ale to už bychom knihu mohli použít jako zbraň :-)

20.01.2015 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

První sci-fi od Martina, kterou jsem četl. Skvělá oddychovka, Tuf mě vážně pobavil.

15.02.2015 4 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

Vynikajicí román o templářském řádu. Dalo mi velkou práci tuto knihu sehnat, nakonec jsem ji našel v jednom antikvariátu. Po přečtení jsem musel uznat, že to hledání za to stálo.

03.11.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má první kniha od Kinga :-) Výborný příběh, rozhodně lepší než film.

03.11.2013 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Určitě méně hlášek oproti předchozímu dílu, přesto jsem to přečetl během pár dnů a už se těším na závěrečnou knihu ;-)

28.10.2013 4 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Rozhodně lepší než film. Skvělá atmosféra - pokud se ji chystáte číst v noci, tak rozsviťte všechna světla, určitě budete klidnější ;-)

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Po dlouhé době jsem odskočil od sci-fi a fantasy a byl jsem příjemně překvapen. Skvělý příběh z dob, kdy čest něco znamenala. Další díl si určitě pořídím.

31.03.2015 4 z 5

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Další z Žambochových knih, která prekvapila, samozřejmě opet pozitivně. VÝBORNÝ příběh spojující military a fantasy.

03.04.2014 5 z 5

Mrtví muži netančí Mrtví muži netančí Míla Linc (p)

Příběhy z Černého hvozdu a okolí mne chytly. Skvělá atmosféra, zajímavé charaktery postav a děj, který Vás nutí přečíst vždy ještě o pár stránek víc, než jste měli původně v plánu. Škoda jen, že v této knize často přechází styl psaní z minulého času do přítomného a to mnohdy i na místech, kde se to nehodí. Chápu, že to mělo udělat děj akčnějším, ale mne osobně to dost rušilo. Doufám, že v následující knize se to již objevovat nebude... Celkově jsem, ale s knihou spokejen a těším se na následující, která vyjde v letošním roce (Až se pohne les).

02.02.2014 4 z 5

Oheň na vodě Oheň na vodě Joe Dever

Vypněte počítač, vemte papír, tužku a ponořte se do dalšího dobrodružství s Lonem Wolfem ve skvělém gamebooku.

Dracula Dracula Bram Stoker

Trvalo dlouhou dobu než se mi ji podařilo sehnat a po přečtení jsem rád, že se to povedlo. Klasika

27.10.2013 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Dobrá víkendovka, tohle prostředí a doba mi vážně sedla. Snad na to naváže něčím o více stranách ;-)

24.01.2016 5 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Série Hlídek mě baví a tenhle díl nebyl výjimkou. Pravda, zas několik zbytečných stránek filosofování, ale to je u Lukjaněnka normální. Jen škoda těch chyb a překlepů v překladu.

05.12.2015 4 z 5

Bláznivý úplněk Bláznivý úplněk Jim Butcher

Děj se mi líbil víc než v první knize, ale dost mne při čtení rušilo velké množství chyb a překlepů.

11.03.2014 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Závěrečný díl Bratrstva krve mne rozhodně nezklamal. Mně osobně se asi líbil ještě více než druhý díl. Už se těším na Perunovu krev ;-)

08.11.2013 5 z 5