tomexx tomexx komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Teraz neviem či to mala byť alegória na fungovanie Sovietskeho zväzu alebo Európskej únie... A to ma celkom desí.

07.10.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pre mňa osobne to bola červená pilulka a prudká facka, po ktorej som okamžite dospel a začal bojovať za slobodu.

27.09.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Určite by som túto knihu zaradil do zoznamu kníh, ktoré by si mal každý prečítať. Zmení vám to pohľad na svet...

02.02.2020 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Neviem si pomôcť, ale v absurdnom príbehu sa zhmotňuje absurdita dnešnej doby. Zdá sa, že som musel okúsiť diskrimináciu a náznaky totality na vlastnej koži, aby som silu tohto diela dokázal naplno pochopiť a oceniť. Skvostné, nadčasové a desivé zároveň.

16.02.2022 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Skvelé, napínavé a plné zvratov až do konca!

03.02.2020 5 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

(SPOILER) ... „Ekologičtí aktivisti by měli radost, příroda byla zachráněna“, poznamenal jsem k nafouklé mrtvole tlustého chlapa na lavičce a vytáhl z kabely dalekohled. ...

15.10.2023 4 z 5

Zóna Zóna Daniel Majling

Bavilo ma objavovať detaily v na pohľad úspornej kresbe. Nekorektný a prísny humor bol skvelý. Ale najviac sa mi páčila existencializmom naplnená atmosféra. Fakt dosť dobré, aj keď trpké rozprávanie...

25.04.2021 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Vstrebával som ten text s otvorenou pusou... Niektoré konštatovania sú už určite prekonané, ale vzhľadom na rok vydania originálu stále stojí dosť veľa knižného materiálu za hlbšiu analýzu.

23.09.2020 4 z 5

Ekonomické bajky pro studované i laiky Ekonomické bajky pro studované i laiky Peter D. Schiff

Skvelá a "po lopate" napísaná knižka o ekonomike štátu. Doporučil by som ju prečítať hlavne socialisticky zmýšľajúcim ľuďom. Prečítal som to v anglickom originále, možno tomu časom dám ešte druhé kolo v češtine.

07.08.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Za mňa top brownovka. Ak zvažujete čo si od Browna prečítať ako nefanúšik, tak určite túto bombu!

02.02.2020 5 z 5

Záhady kvantového světa Záhady kvantového světa Thibault Damour

Veľmi pekná krátka komiksová epizóda. Autor sa snaží na príkladoch čitateľa oboznámiť s doteraz známymi princípmi kvantovej mechaniky. Nie som si ale istý či viem po prečítaní viac ako predtým, pričom doposiaľ som získal znalosti kvantovej mechaniky len prostredníctvom YouTube videí...

26.01.2020 4 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Dostal som knihu od bývalých kolegov ako humorný darček na rozlúčku. Predpokladám, že i sám autor to celé zamýšľal ako vtip. Bohužiaľ, obsah je skôr na plač.

23.11.2019 odpad!

Anarchokapitalismus Anarchokapitalismus Urza (p)

Pekný úvod do problematiky anarchokapitalizmu, libertariánstva, slobody jednotlivca.

27.09.2019 5 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Úvodná poviedka Nemám ústa & musím křičet bola zaujímavá nanajvýš námetom. Samotný dej a vykreslenie postáv nie je na nejakej vysokej úrovni a poviedka je celkom krátka.

Čo ma ale totálne dostalo bolo asi najzaujímavejšie úvodné slovo (Predmluva) aké som kedy v knihe čítal. A tiež doslov k spomenutej poviedke (Spomienka) je textom, vďaka ktorému som si autora zamiloval. Toľko hĺbky, vtipu a námetov na ďalšie čítanie sa len tak nevidí.

04.03.2023 4 z 5

Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci Robert Kotzian

Je to jedna z tých kníh, ktorú keby si všetci prečítali, tak zajtra je revolúcia. Bonusové body za zdroje. Snáď každá druhá veta v knihe je odzdrojovaná, takže napadnúť autora knihy z dezinformovania je nemožné.

22.08.2022 4 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Knihu by som pomenoval "Co nechcete vědet!". Ak je čo i len 5% obsahu pravda, tak sme dosť v p... Naštastie je tu riešenie - Bitcoin.

08.01.2022 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

- "Myslím to dobře."
- "To většina lidí, ale v důsledku to bývá jedno."

18.11.2021 3 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Keby to bolo v mojich silách, kópie tejto knižky by som venoval všetkým tým zapáleným teenagerom bojujúcim za lepšie, zelenšie, férovejšie zajtrajšky, ktorí s iskrou v oku poučujú staršiu generáciu o tom ako zlyhala a najradšej by vybudovali nový socializmus, tentokrát už správne. Nie, nie je to možne a ako ukazuje história, vždy to skĺzne k totalite.
Každý príbeh je nakreslený iným štýlom. Každý príbeh sa dotýka človeka na "iných vlnách". Každý príbeh je založený na skutočných udalostiach.

14.11.2021 5 z 5

Rudo Rudo Daniel Majling

"Bůh má rád paradoxy. Vezmi si například takovou cibuli. Už Ovidius o ní píše, že je to afrodiziakum. Bůh tedy stvořil něco, co v tobě zvětšuje touhu po ženě, ale zároveň od tebe ženu odpuzuje."

Brilantné. Drsné. Vtipné. Černočierne. Nekorektné. Bezútešné. Ľudské.

14.11.2021 5 z 5

2004: Český horor 2004: Český horor Antonín K. K. Kudláč

Knihu mám z antiku. Veľa som nečakal, no je tam pár príjemných pokusov o navodenie Lovecraftovskej atmosféry v rámci nášho každodenného životného priestoru. Niektoré poviedky mali dosť veľký potenciál ale vygradovali buď príliš rýchlo alebo príliš pomaly...

08.11.2020 3 z 5