tomas9591 tomas9591 komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

TŘI ŽENY. TŘI OSUDY. TŘI PANDOŘINY SKŘÍŇKY.

Knížka není lehká na čtení. Pokud se sžijete s postavami, tak je knížka velmi emotivní. Scény kdy se osudy všech protnou a scény plné zápletek jsou velmi propracované. Knížka byla úžasná!

Knížka, která je plná života, ztráty, a uvědomění si své vlastní smrtelnosti.

TOHLE JE CECILIA, TESS A RACHEL.

04.03.2021 4 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Měl jsem chuť si přečíst něco temnějšího s nádechem tajemna a to se splnilo!❤ Knížka nejspíš nemá nejčtivější děj. Podle mě si ji prostě musíte chtít přečíst a určitě nesedne každému. Mě do příběhu vtáhla a moc dobře se četla. Stránky jsou rozměrově menší, takže to rychle mizí. Námět je to velmi zajímavý a úžasně zpracovaný. Také postavy byly super a z Bestie mi vždy běhal mráz po zádech!

04.03.2021 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Úžasný a stabilní svět, plný úžasných momentů a originálních popostav. Knížka má úžasný příběh, ke kterému jsem rychle přimkul. Bylo zajímavé sledovat vývoj emocí u hlavní hrdinky.

04.03.2021 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Úžasný a stabilní svět, plný úžasných momentů a originálních postav. Knížka má úžasný příběh, ke kterému jsem rychle přimknul. Bylo zajímavé sledovat vývoj emocí u hlavní hrdinky.

04.03.2021 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Knížka je to dobrá a rychle se čte. Možná Vás zaskočí délka, ale určitě se začtete a má velké písmena. Ze začátku bylo v novém světě spousta věcí k objevování a vše mělo svůj vlastní název, ale spousta názvu se opakovala v průběhu příběhu a dalo se to zapamatovat.

Dvanáct nocí Dvanáct nocí Andrew Zurcher

Ehm. Bohužel toto je jedna z těch knížek, které mají jednu z nejhezčích obálek v mé knihovně, ale obsahově jsou jedny z nejhorších v mé knihovně. Anotace je slabší, ale já si řekl, že to zkusím. No, bohužel. Knížka má sice zajímavý svět, ale má spoustu špatných vlastností. Špatné je, že mezi ně se počítá i hlavní zápletka. Děj mi přišel hodně přeplácaný a to, čeho se postavy, které na štěstí celkem ušly, snažily dosáhnout, bylo naprosto k ničemu a to, jak to skončilo je pro mě nepochopitelné a na to, jak nedosažitelně výhra nad zlem vypadala, tak to bylo až mooooc jednoduché.

03.03.2021 odpad!

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

3.5*
Od knížky jsem určitě čekal více akce a
napětí. Ano, místy se tam objeví, ale jen zřídka kdy. Je to spíše na psychiku a knížka mě nutila na ni po dočtení ještě nějakou tu dobu myslet. Také se kniha zabývá důležitým tématem jako je rodina, vztahy a znásilnění.

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

3- 3,5★
„I believe in woods, mountains, highways, cobblestones, roller coasters, dancing, concerts, cherry Pop Tarts, books, and magic.“ - říká o sobě autorka
A přesně taková kniha byla. Například ale ty horské dráhy vynechme. :D

Knihu jsem dostal v humbook tašce na Festivalu a určitě to není můj úplný šálek čaje. Ale! Jsem příjemně překvapený, myslel jsem si, upřímně, že mě kniha unudí k smrti, ale nestalo se to. Ještě k tomu mě docela bavila. Hlavní hrdinka mi nevadila, docela jsem se s ní sžil.
Ale svět, ve kterém se příběh odehrával byl takový...potrhlý, za mě. Vadily fantasy prvky, které byly zasazené do klasického světa. Buď aby tam byly, a pořádně, nebo vůbec. Takhle člověk nevěděl, jak moc je to fantasy svět, jak moc reálný svět, jaká pravidla mohou asi tak pravděpodobně platit z našeho světa, a jaká autorka dotvořila. Například použití severské mytologie. Říkal jsem si zprvu, jestli je to nějaký vtip, velice špatná shoda názvů, nebo (a že se tak stalo) přesný úmysl autorky, ze kterého pak následně tvořila dál. Byly to pak hodně Thór a Avenger pocity. Např. město Asgard, dále narážku na Bifrost, na Thórovo kladivo a tak dále.
Mně to ale neskutečně potěšilo jedním. Hrdinka má na ostrově svou lásku - Petera. Vždy si myslela, že on je ten jediný, s kým by mohla být šťastná, s kým je schopná se milovat. Následně se vydává na výpravu do světa, kde se samozřejmě střetává s jinými muži. Autorka, ať už plně uvědoměle, či ne, ukazuje jeden z velice důležitých faktů týkajících se i reálného života skoro každého z nás, ne-li všech. Jednou nevydařenou láskou láska neumírá. I když je někdy sakra těžké se přes to všechno přenést, vždy to odejde. Nějakým způsobem, za nějakou dobu, ano. Nemusí to vyjít ani na první pokus, ani na třicátý pátý. Tohle se, od toho, co normálně čtu, lišilo hodně. Žádná hate love, žádné milostné trojúhelníky, kdy sice máte víc...možných partnerů, ne jen jediného, ale to stejně není to, co bylo tady. Tahle kniha ve mně zanechala, co se tohoto tématu týče, hodně. Autorce neskutečně děkuju za to, že příběh pojala takhle. U mě si svým příběhem vysloužila speciální místo.

Divoké kočky Divoké kočky Erin Hunter

Miluju.❤

12.08.2020 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Takže. Na knížku mě dovedli moji přátelé a tvrdili, že si to PROSTĚ MUSÍM PŘEČÍST. Mně se moc nestává, že by se mi všemi opěvovaná kniha líbila taky tak moc. Bylo to ale celkem dobré. :) Je to delší a možná celkem zbytečně. Zato je styl autorky moc dobrý a rychle se to čte. Dále vykreslení postav bylo dokonalé. Samozřejmě i samotné postavy. Co mě ale nejvíce překvapilo byla vtipná stránka knížky, která byla úžasná! Ty vtipy a momenty! Je to opravdu něco! Takže celkově knihu doporučuji.

22.02.2019 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

3.8☆ - bohužel tady to pro mě na 4☆ nedosáhlo úplně

Neúmyslně se mi pod ruku dostávají knihy, které mají v sobě mytologii, tato není výjimkou. Já sám pro to mám slabost, takže se mi to moc moc líbilo. Opravdu moc. Prolíná se to celým příběhem a mě to těšilo při každé zmínce.

Hlavní postavy nejsou, dle mého, jako většina postav. Nejsou mega zabijáčtí hrdinové s nepřebernou mocí, a ani se k ničemu takovému postupně nepropracovávájí, jak děj knihy plyne. Obě postavy mají co dělat, aby zůstaly živé, mají to sakra těžké a autorka to vykreslila moc dobře. Se Sivou a jejím charakterem jsem se v určitých místech ztotožňoval.

Atmosféra byla strašně ledová, jako zmrzlé zábradlí, kterého se nechcete chytit, tak na mě působila na omak každá stránka, když jsem ji musel otočit.

Od autorky rád vyzkouším další tvorbu, jsem spokojený, dostal jsem, co jsem chtěl.

01.04.2021 3 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Do příběhu jsem se dostal již před více jak dvěma až třemi lety, kdy jsem začínal číst. Mám tak velkou radost, že jsem knihu odložil na sté straně, jelikož to na mě v tu dobu bylo zdlouhavé a na knihu nebyl správný čas. A z dětských knih do něčeho pro starší by tohle rozhodně nebyla vhodná knížka. Čas se znova ponořit do tohohle příběhu, přišel, podle mě, v ten správný čas. Mám víc načteno a už si dokážu líp poskládat obrázek o knize.
Prvních sto stran byl pro mě poměrně nostalgický návrat do časů, kdy jsem začínal číst a znova oprašoval informace. Jakmile jsem se dostal za hranici sto stran, netušil jsem, ani nyní, jak by se mohl příběh vyvíjet, vůbec. Jeho průběh se mi líbil a místy překvapoval přesně po stranu 132.

„Stýskalo se mi po onom mladém muži. Chtěla jsem, aby se vrátil. Působil skutečně, ne jako Der Erlkonig, samý přelud a stíny.“- STR 132 - NO SPOILER

Tohle byl ten moment, kdy to pro mě, šlo do kopru. Už to nebyl ten Král duchů, Král podsvětí, Král stínů - král snad všeho, na co si vzpomenete. Jak ho Liesel popisovala, působil spíše jako pohádková postavička, například oči. Bože. Pořád dokola omýlané. Už samy od sebe byly přitažené za vlasy. Dvojbarevné oči, s jinou barvou v podobě teček v jednom oko, následně v druhém barevný/é kroužek/ky. Ve scénách, kdy se byl vidět nějaký proud emocí, bylo vždy poukazováno na oči. Jednou temné jako no, podruhé šedší, světlejší, pak v nich viděla toho „chlapce“, kterým kdysi býval, ale vždyť pořád je, při dalším pohledu nich nebylo nic, byly nečitelné, pak v nich byl chlad, pak to byl jasný Král duchů.
Z toho, jaký byl Král na začátku, pro mě tak jedovatý a chladný, se pak u mě nemohlo přehoupnout v tu romantiku, lásku. Mělo se to přehoupnout z jednoho protipólu k druhému, což u mě nevyšlo. S hate love zkušenosti v knihách mám, jestli je tohle hate love, netuším, ale nelíbilo se mi to. U mě Král zůstal pořád tak jedovatý i přes pocity, které následně překvapivě projevoval. Opět ze začátku bezcitný, následně tak procítěný. Přijde mi, že tak Liesel si v těch několika set stranách vyzkoušela všechny pocity světa.
Nemůžu si pomoct, a nevím, jak se to stalo, ale já s romantikou tady v té knize vůbec nepočítal. Samozřejmě pak, logicky, přišla. Dalších těch skoro tři sta stran se to tak nějak běželo na stejné vlně. Styl autorky působil tak jistě, že mě uklidňovalo to číst, jako z pera zkušené autorky. To přetrvávalo až do sexuálních scén (opět díky Bohu za to, že jsem knihu nečetl, když jsem byl mladší), které působily tak strašně smyslu zbavené, do jejichž extáze upadla sama autorka.
Děj se pro mě v těch třech stovkách stran pořád točil dokola. Hudba, sex, bloumání nad životem a smrtí, nad rodinou, sem tam nějaký sen, vír emocí, plno rozhovorů, ale vlastně nic nového.
Romantika v knize mě zabíjela, ubíjela.
Co se ale nedá zapřít, je hudba, další důvod, proč jsem rád, že jsem se do knihy pustil až nyní. Jako menší bych si neužil tolik tu hudbu, tu propracovanost, která v tom byla. Název Píseň zimy si to zaslouží určitě. Bylo to velice propracované, je tu poměrně dost pojmů, které se v hudbě používají. Vše, co se týkalo hudby, se mi v knize líbilo.
Každá strana knihy byla plná ledu, neskutečné ho ledu, celkově ponuré nálady, až se člověku nechce chytit do ruky tu další stranu, aby otočil, jelikož jsou stránky jako led. To se taky musí nechat.
Mám zatrhnutých tolik citátů, jako v málo knihách, je jich opravdu hodně.
Prostředí knihy bylo moc hezké a pohádkové, to samé bytosti v něm.
Ve výsledku? Na mě poměrně táhlé, líbila se mi hudba, citáty, a to, jak autorka dokázala vykreslit zimu a led, které knihu obalují.

01.04.2021 1 z 5

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

3,5★
Knížku jsem viděl v zahraničí, zaujala mě hlavně obálkou, jednou jsem namátkově přišel do knihkupectví a byla tam! Prakticky jsem ani nevěděl, o čem přesně bude, ale šel jsem do toho. Stále si říkám, kdy mi ten dětštější humor bude víc vadit, to se tu trošku stalo, nicméně jsem s tím počítal, když už jdu do dětské knihy.
Jak se píše na začátku, je to, podle mě, velké přiblížení hinduistické mytologie. Mytologie není nikdy dost a já na ni v knihách které čtu narážím víc a víc, i když to vůbec nečekám a mám z toho radost, jelikož to v té knize ne každý uvidí. Hinduistická mytologie je neskutečně rozmanitá stát od státu, myslím si, že je v knížce moc hezky zpracovaná, mně se vyjasnily některé názvy a pojmy, které jsem někde zaslechl a byly mi přiblíženy, na dětskou knihu možná až moc. Aby to bylo dětem lépe přiblíženo, bylo něco pozměněno za vtipnější, aby se děti zasmály.
Nicméně se v knize setkáváme například s šikanou, ztrátou rodičů. O vážné témata není nouze, je to samozřejmě podáno mírněji.
Mám i pár citátů, které se mi moc líbily. Ač je kniha, na dětskou knihu, poměrně tlustá, četla se díky větším písmenkům dobře a lehce, takový odpočinek.
Opět si mě kniha získala něčím svým, jednou konkrétní věcí. Je poukázáno na to, že
SELHAT NENÍ SELHÁNÍ
Tohle se mi moc líbilo, zvlášť v dětské knize. I to, že člověk vše neudělá tak jak chce, tak jak chtějí ostatní, že to tak nakonec nedopadne a jsme smutní, není konec. Nakonec je to totiž možná ta nejlepší cesta.

01.04.2021 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Pokud knížku budete chtít číst buďte připraveni na smutný konec. Spoustu povídek je zajímavých a temných, což se mi svým způsobem libilo, protože jsem chtěl zkusit jak vypadá takový příběh s ne úplně nejlepším koncem.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Takže. Za mě ne. Musím říct, že v prvním díle jsem počítal s tím, že to nebude úplně nejlepší a nakonec to nebylo tak hrozné a líbilo se mi to. Od tohoto jsem čekal mnohem víc. Maasová se ale polepšila. Už se totiž nic nedělo ne 288 stran, ale asi kolem nějakých 160. Což mi docela dost vadilo. Abych tady nemluvil pouze o negativních věcech, tak bych určitě rád vychválil ten úžasný svět. Tak promyšlený a úžasně vystavěný svět. I postavy neměli chybu. A samozřejmě ty dokonale napsané scény. Maasová to opravdu umí, ale je škoda, že toho nenaplnila celou knížku.

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Knížka se mi svým způsobem líbila. Tento díl byl docela slabší, než ten předchozí, ale přesto to mělo něco do sebe. Byl plný zvratů a dobrodružství, které bylo sice v jiné formě, než minule. To, je dle mého ten důvod, proč se většině nelíbí. Je to cestování a poznávání nových koutů světa, a to se mi upřímně líbilo, takže tuto knížku hodnotím spíše dobře.

04.03.2021 2 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Ehm. Ehm. Tohle... Upřímně nevím, co autorka dělala. Meira se snažila ovládnout svou moc. OK. To, že ji celé 2 díly není schopná ovládnout a potom se ji naučí ovládat za několik dní bych možná přežil. Nevím jestli chtěla být autorka originální a udělat to tak, že Meira začne svou moc plně využívat až Bůh ví kdy. Když se tam ta magie začala používat, tak se mi to moc líbilo. Podle mě nebyl využit potenciál tohoto světa. Způsob magie, který byl originální už sám o sobě. Autorka to nemusela tak protahovat. Jinak postavy byly super. I střídání kapitol nevadilo. Na ten originální svět nezapomenu❄. Akorát mi přišlo, že ten dramatický moment ke konci byl docela klišé.
~Takže podprůměr až průměr~

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Jedná se o thriller od bestsellerové autorky. Opravdu napínavá knížka, která Vás napíná, až do samého konce! Knížku protínají také příběhy osob, které plní na pohled neškodné úkoly, které pak nesou katastrofální následky. Knížka Vás zaručeně dostane!⭐

Warcross Warcross Marie Lu

Musím říct, že jsem čekal víc. Autorka měla na vybranou. Mohla buď vytvořit úplně nový svět videoher, a nebo část vzít z té naší. A ona bohužel vzala část té naší. Já svět videoher celkem znám, takže proto mě to nenadchlo. Jinak postavy byly super! Ty neměly chybu. I děj byl celkem dobrý.

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Má skoro první přečtená kniha, taková nostalgie. :D