Tobihaj007 Tobihaj007 komentáře u knih

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Kniha Dva roky prázdnin patří mezi mé nejoblíbenější.

Má velice zajímavý, tajuplný a napínavý děj, pojednávající o dětech, které ztroskotaly na neobydleném ostrově a společně se snažily přežít, řešit vážné situace a dostat se zpět ke svým rodinám.

Tato kniha se lehce liší od většiny knih Julese Vernea, a to tím, že úplně nejde o science fiction, nýbrž o dobrodružství dětských hrdinů, ale i tak autor zužitkoval své vědecké a technické znalosti například v situaci, kdy mladí hrdinové z materiálů dostupných na ostrově vyrobí výbušninu.

Kniha byla velmi čtivá a určitě doporučuji všem, kteří ji ještě nečetli.

30.03.2022 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Kniha Egypťan Sinuhet pojednává o životě egyptského lékaře, který se (jak jinak) jmenuje Sinuhet.
Děj se odehrává ve velmi zajímavém dějinném období a to starověku, přesněji ve starověkém Egyptě a okolních státech, jako jsou třeba Sýrie či Babylon.
Sinuhet samozřejmě není reálná postava, ale smyšlený děj se částečně odehrává na pozadí skutečných historických událostí.
Svůj účel však kniha splňuje a to je vtáhnout čtenáře do děje, na čemž hraje významnou roli její výborný překlad.
Kniha je docela obsáhlá, což považuji spíše za plus než mínus vzhledem k její čtivosti a zábavnému a poutavému ději. Pravda, některé pasáže se zdají být zdlouhavé, ale to knížce moc rád odpouštím.

5/5

10.10.2021 5 z 5

Knihu jsem dostal od svého táty a neváhal se ji přečíst.
Má velice zajímavý, někdy tajuplný a hlavně poutavý děj.
Zároveň velice propracované frakce jako třeba elfy, lidi nebo trpaslíky, poté také postavy i místa dění příběhu.
Viděl jsem zároveň verzi filmovou, avšak ta nebyla tak poutavá jako podoba knižní a měla někdy i trochu odlišný děj.
Nyní se velice těším na to, až si přečtu další knihu od J. R. R. Tolkiena :)

29.04.2021 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Knihu jsem dostal před rokem k narozeninám ale přečíst ji jsem se odhodlal až teď.
Je to má již třetí kniha od Julese Vernea a je stejně chytlavá jako zbylé dvě.
Má tajuplný a zajímavý děj, propracované postavy a lehce Vás vtáhne do děje.
Je úžasné, jaký byl Jules Verne vizionář, a kolik věcí, které zmiňoval ve svých knihách, se vynalezlo až v novodobé historii.

28.02.2021 5 z 5