tlllk tlllk komentáře u knih

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

v tejto oblasti vymyslieť niečo nové si podľa mňa zaslúži 5 hviezd, škoda že ďalšie časti nie sú ešte v audio podobe, čakať na druhý diel nevydržím, takže hurá do knižnice.

10.06.2015 5 z 5

Hlúpi bieli muži Hlúpi bieli muži Michael Moore

Doteraz som vnímal Moora ako seriózneho režiséra dokumentaristu, po tomto diele viac ako šaša americkej politickej scény, ktorý sa síce nebojí šiť do všetkého, ale nie vždy mu to vyjde ( kapitola ZABITE BIELU TVAR v kontexte s Obamom ako prezidentom .....) na druhú stranu mocný tohto sveta po stáročia počúvali svojich šašov.

07.06.2015 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Ploché postavy ?? No narozdiel od JRR Tolkiena či GRR Martina, má Vondruška iba jedno meno a celkom presné noty , tiež by som bol radšej keby u nás vládol lord Stark..... myslím že cieľovú skupinu si tento typ románu určite nájde , už len tým že už je dostupný aj vo formáte Audioknihy.

07.06.2015 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Nie je odo mňa fér hodnotiť túto knihu, lebo rovnako ako pri TELETABIS nie som cieľová skupina, ale raz som si zaplatil za audioverziu .....prišlo mi to ako B-čková vykrádača , twilight a 50 odtieňov šedej v dosť plochej a predvídateľnej forme. Nazvať toto románom pre ženy, je ako nazývať Josefínu Mutzenbacher prírodopisným dokumentom.

19.05.2015 odpad!

Další zápisky starého prasáka Další zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Bukowskí píše čo chce, ja čo chcem prečítam . Zistil som že som moc starý aby som čítal každý jeho zhluk myšlienok, takže ak preskočím polovicu tých sebestredných alkoholických debilin, je to celkom fajn kniha,

11.05.2015 3 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

úžasné ako vás autor na pol strane vtiahne do deja, všetka ta pasívna odovzdanosť k životu hlavných postáv, ma priviedla k prehodnocovaniu vlastného života, čo by asi dobrá kniha mala robiť. Môj obľúbený citát :

"Jak to, že člověk o Bohu zapochybovat nesmí, přestože Bůh o člověku pochybuje a sesílá na něj zkoušky?"

01.05.2015 5 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

hlavná dejová línia bola výborná,napínavá a originálna (dal by som 5 hviezd) ale tie vedľajšie ma iritovali, tuctový ľahko predpovedateľný dej na úrovni B-čkového amerického thrilleru (nájomný vrah, narkoman, ...) akoby to písali dvaja autori či schizofrenik.

26.04.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Mainstream-ová detektívka, taká prepracovaná až je umelá , drsňácky detektív, jeho veselá asistentka a ten rozruch so pseudonymom, tvoria silný marketingový magnet ... ale ten záver mi prišiel úplne nezmyselný, nabudúce dúfam bude vrah sám Cormoran, ešte že pre nás lenivých vyšla aj audiokniha,

12.04.2015 3 z 5

Paměti starého chlapáka Paměti starého chlapáka Charles Bukowski

literárny úlet, bez ladu a skladu , geronto-sex, chľast, ďalši skoro sex, dostihy, .... po cca 60 str. sa mi to objedlo, po dlhom čase kniha ktorú som nedočítal

10.04.2015

Invaze z galaxie Invaze z galaxie Robin Cook

Prišlo mi to ako oprášiť starú 8 bitovú hru, nebolo to zlé ale je na tom cítiť závan dvoch desaťročí.

07.04.2015 3 z 5

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

hodnotím audioknihu od W&V... nosná myšlienka nebola zlá, ale chýbala tomu ľahkosť prvej časti alebo zbožštenej predlohy *ulhánka, taký fejk, spomenul som si na moje prvé značkové tenisky značky PLIMA.

01.04.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

taký McGyver skrýženy s madam Sklodowskou, chvíľami som sa strácal v tej chémii, ale zatiaľ najrealistickejšie sci-fi aké som čítal.

29.03.2015 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

taký nesúrodý, nemastný guláš, autor sa berie moc vážne aby z toho bola "jazda v Kulhánkovskom štýle" ale tie úvahy mi prídu nečitateľné. To už si radšej prečítam komix o Spidermenovi s parkinsonom...

20.03.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

kniha ako horská dráha, chvíľami som sa výborne bavil ,ale z niektorých častí mi bolo "blivno" , hlavne v prvej tretine, keď sa autorka úmyselne snažila zviesť stopu, z toho stereotypného klamania a vykreslenia charakteru mužského hrdinu. Ale potom to nabralo obrátky, myslím že aj ten záver ma niečo do seba.

26.02.2015 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

autor doviedol fígeľ " *** " do dokonalosti, žiadne nudné Intermezzo, iba akcia "***" bum iná akcia *** až do konca knihy. Počet naraz prečítaných strán stúpal exponenciálne s každým ďalším otvorením knihy.

20.02.2015 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Detektívna jednohubka.

19.02.2015 3 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Sprosťárny ala Bukowski, niektoré poviedky ma bavili viac iné menej. Viac ako pointu som si užíval dialógy.

18.02.2015 3 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Záplatka mala logiku ale hlavným postavám chýba charizma, jediný Aslak tam má gule

13.02.2015 3 z 5

Dar orla Dar orla Carlos Castaneda

Toto je zápletka, pointa je vo Vnitřním ohni.

09.02.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od Stoletého staříka ... ma takto kniha neoslovila, tento príbeh mi prišiel ešte ľudskejší a úprimnejší. V knihe je všetko, smiech, slzy a hlavne posolstvo prečo to nezabaliť aj keď ti zrovna nejde v živote karta .

06.02.2015 5 z 5