tittanie Online tittanie komentáře u knih

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

(SPOILER) K této sérii jsem se dostala teprve letos. Začala jsem číst v lednu a skončila v srpnu a četla jsem podle toho, jak se odehrával děj, ne podle toho jak je autor vydával.
A musím říct, že jsem docela nadšená. Celá ta parta mi chyběla. Líbí se mi jak se autor umí vrátit k minulosti a zasadit příběh do celé série.
Musím říct, že prvních pár kapitol, kdy se vyřešila vražda prostitutky, bylo super. A další případ s postřelenou střelkyní byl zajímavý.

08.12.2022

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

... aneb jak se žlučovitý dědek ke korytu konečně dorval.
No, bylo to hodně těžké čtení a hodně smutné. Nedoporučuju číst před spaním, já jsem pak nemohla spát.
Ale děkuji autorovi, že takové knihy píše. Musím říct, že díky knize jsem pochopila spoustu věcí, třeba proč se Miloš mstil ČSSD.

16.11.2022 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Tak to byl jeden z nejvíce smutných dílů z této série. Myslela jsem, že jej přečtu za den, ale nějak jsem nemohla a posledních pár kapitol jsem si nechala na další den. A ještě další den po dočtení jsem z toho byla smutná.
No, případ byl masakr až neuvěřitelné. Ale četla jsem jedním dechem, a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat v dalším díle.

05.07.2022 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Další ze super dílů. Ze začátku jsem se bála, že to bude zase jenom o mafii nebo stb nebo politice, ale vlastně to bylo o tom, jak se jedna skupina a druhá skupina, snažila vydrbat se druhou.
Bylo to napínavé, dobrodružné, jenom je škoda, že celá mordýřská parta se vlastně sešla jenom v prvních pár kapitolách, sice to stálo za to, ale mohli být více zapojeni.

02.07.2022 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Tento díl byl úplně jiný než ostatní. Jedna část příběhu se odehrávala ve vězení. Některé části byly trochu nechutné. Ale musím říct, že se mi to moc líbilo. Mám ráda matiku, takže jsem moc dobře chápala profesora, když se ve vězení setkal po dlouhé době s matematikou.
Pokračuju dalším dílem.

24.04.2022 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Tak tohle byl hodně zajímavý díl. Zajímavé rozuzlení, takové nečekané, ale musím se pochválit, protože jsem si tipla správně, kdo je "vrah".
Už jsem se pustila do dalšího dílu, i když má půjčené knížky z knihovny, které bych potřebovala vrátit.

15.04.2022

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Jsem nadšená. Myslím, že to píšu ke každému dílu. Ale ono se nedá jinak. Tento díl byl plný akce a vtípků. Perfektní čtení. Jdu se bez jakékoliv pauzy pustit do dalšího dílu, i když jsem chtěla číst něco jiného, ale Dán mě prostě baví.

03.03.2022

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Tak tady byl vrah jasný od začátku, takže jsem nad tím nemusela bádat, ale i tak jsem knihu četla s nadšením a očekáváním jak to dopadne. Strašně se mi líbí jak se autorovi jednotlivé příběhy prolínají. Ze začátku mi to přišlo zvláštní, ale teď se mi to líbí.
Chci si dát pauzu od tohoto autora, ale nějak to nejde.

15.02.2022

Ve stínu Ve stínu Dominik Dán

Ze začátku jsem si říkala, že kniha bude o ponožkovém vrahovi z pohledu policie, ale autor mě zase překvapil. Super čtení. Stejně jako předchozí díl jsem četla jenom za světla. Už to teda nebylo tak hrozné, ale pocit z Bestie ve mě zůstal. Jako vždy si dám krátkou pauzu a pustím se do dalšího dílu.

06.02.2022

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první setkání s touto autorkou. Nejsem zklamaná. Kniha se četla dobře, ale myslím, si že z tohoto velice zajímavého tématu se dalo vytřískat daleko více. Začátek byl pomalejší a pak se autorka snažila dohnat, kde co.

23.01.2022

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Jsem z této série úplně nadšená. Už se těším na další díl. Série je čtivá a s dalšími díly neklesá mé nadšení. No škoda, že už bude jenom jeden. Přijde mi, že čím více mě kniha baví, tím méně o ní napíšu :(

18.06.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Knihu jsem původně číst asi ani nechtěla. Ale vyskočila na mě na databázi. A jsem ráda, že jsem si s ní zpříjemnila čas v práci. Krásné a velice milé čtení, plné myšlenek k zamyšlení a zasmání. I audiokniha byla velice sympatická, načtená autorem.

14.05.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Perfektní čtení k odreagování. Zvedlo mi náladu jako každá aristokratka. Nečekala jsem, že se dostanou až ke královně.

16.10.2020

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Od tohoto autora mám přečtené všechny knihy, tak jsem se pustila i do této. Prvních dvě stě stran jsem si říkala: To nedočtu. To je hrůza. To se nedá. Protože první část knihy mi přišla absolutně brutální. Ta strašná nespravedlnost mi dělala hodně špatně.
No, ale četla jsem dál a nelituji, kniha byla dá hodně drsná, ale už se začalo, stejně jako v ostatních Fulviových knihách osud obracet k hlavním hrdinům a dalších tři sta stran jsem přečetla během mžiku.

03.09.2020

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čtení této knihy byl opravdu zážitek. Vlastně nevím, co dalšího napsat. Je to úžasné drama, které stojí za to přečíst si jej.

28.07.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Takhle kniha mi ukázala kolik toho nevím o válce. Téma rodinného tábora v Osvětimi pro mě bylo nové a strašně silné. Celkově příběh byl velice silný. Člověku se až nechce věřit, že se to mohlo stát.

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Neuvěřitelný příběh. Krásné čtení. Děj knihy se mi vybaví i po roce čtení. Super. Velice dojemné. Kniha podle mě dobře vykreslila vztahy ve válce, jejich sílu a přerušení.

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Myslím, že jsem do čtenářské výzvy potřebovala cestopis, tak jsem sáhla po Obrázcích z Holandska, které se mi tak líbily, že jsem se rozhodla pustil i do Anglických listů. A co na to říct? No prostě Čapek. Paráda.

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Nejen knihy o nacistických koncentrácích, ale i o těch komunistických jsou důležité pro nás všechny. Hlavně abychom se poučili.

17.07.2020 5 z 5

On On Elle Kennedy

Tak říkala jsem si, že tuhle knížku, od autorky, od které mám přečtené všechno, asi přeskočím. Protože mi ta tématika není blízká. Pak jsem si ale říkala nebuď pokrytec a zkus si přečíst něco, co tě třeba nebude bavit, ale obohatí tě to o další poznatky. No odložit jsem to mohla vždycky. Kniha se mi líbila a téma mi nepřišlo vůbec nepřirozené. Dočetla jsem se zájmem až do konce. A ráda jsem si přečetla i druhý díl.

17.07.2020