timelady timelady komentáře u knih

Živé obrazy Živé obrazy Paul Perret

No nebudu kecat, trochu jsem se červenala. Richard de la Brulay byl vskutku vášnivý milovník. Jen jedna věc, co se mi honila (hahaha) hlavou při četbě; to fakt tohle všechno zvládnul bez jedný pohlavní nemoci?

27.03.2020 4 z 5

Fyzika smutku Fyzika smutku Georgi Gospodinov

Bavil mě začátek, bavil mě konec. To mezitím se nějak stalo. Možná jen zatím nejsem s to pochopit bulharskou melancholii. Možná je to tím, že se celá kniha měla prostě jenom stát. Tak nebo tak doufám, že se ke knize za pár let opět vrátím.

06.10.2019 4 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Přečetla jsem na doporučení přítelovi babičky a měla jsem pocit, že knihu většina lidí z mojí generace nedokáže pochopit a máj t v ní oné kouzlo opravdové lásky (včetně mě).
Dej hodnotím jako průměrný, nejsem moc příznivec románů, ve kterých se vše odehrává během pár měsíců (potkají se, zamilují se do sebe, vezmou se/pořídí si dítě a nakonec zjistí,že to nefunguje. Well, pár důvodů, proč nakonec došlo k rozpadu vztahu, mne napadá, ale budiž)

Dávám tři hvězdičky, jelikož dvěmi začínám hodnotit brakovou literaturu - tato kniha hodnotu má, jen ji nedokáži ocenit.

28.07.2019 3 z 5

Kloktat dehet Kloktat dehet Jáchym Topol

Kniha mne bavila, jen je zde něco, co mi u autorovi prózy dělá problém užít si knihu na plno. Z poezie Jáchyma Topola jsem nadšená, k próze si budu muset v průběhu let jeďte najít bližší cestu.

04.05.2019 3 z 5

Hory jsou daleko ale my jsme tady Hory jsou daleko ale my jsme tady Dominik Zezula

Upřímně, čekala jsem víc. Knihu jsem si koupila na základě (pro mne) velice upřímných a krásných textů Zezulkovy kapely Děti mezi reprákama. Nicméně pevně věřím tomu, že se autor potřebuje v básnické sféře pouze otrkat. Tak snad za pár let s novou sbírkou!

20.06.2018 2 z 5

Slova Slova Jacques Prévert

A potom jsem šel na trh s otrokyněmi
a hledal jsem tě tam
ale nenašel jsem tě
má lásko.

23.04.2018 5 z 5

Ozvěna tenká jako vlas Ozvěna tenká jako vlas František Novotný

Za mě celkem zklamání. Některé básně měly dobré pouze dva tři verše, zbytek mě ničím nezaujal.
Osobně mám radši verše volné, nicméně proti nápaditým střídavým rýmům nic nemám, naopak si velmi ráda přečtu něco originálního a nápaditého, ale autorovy rýmu vám/drahokam či arkády/zahrady k tomu mají daleko.

18.02.2018 2 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Příběh je sám o sobě poutavý, ale autorův styl je natolik...osobitý, že mi místy utíkaly myšlenky pryč a dělalo mi potíže udržet pozornost. Z toho důvodu mě některé pasáže nebavily.

02.12.2017 3 z 5

Bába Bába Daniil Charms (p)

Ruskou literaturu vybírám velmi opatrně, neboť se ve mně díky Anně Karenině zakotvila hořká a silná averze. Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do ruky - absurdní scény jsou zde opravdu místy až k popukání.

28.10.2017 4 z 5

Nejlepší české básně 2016 Nejlepší české básně 2016 Vít Slíva

Šiktanc a Krchovský. Zbytek považuji za nezajímavý. Myslím, že světlo světa za rok 2016 poprvé spatřilo podstatně více lepších básní, než se nachází v tomto výběru.

28.10.2017 3 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Lehoučké - a to doslova. Místy jsem měla pocit, že se samotný děj knihy ocitá mimo tento svět.

28.10.2017 4 z 5

Dej mi svůj prstýnek Dej mi svůj prstýnek Konstantin Biebl

Až umřem, staneme se květinami.

Ve dne budem lidem pro radost
a v noci budem sami.

23.09.2017 4 z 5

Chyba Chyba Václav Havel

Havlovy hry mám v celku ráda, ale že by Chyba ve mně zanechala nějakou stopu, byť sebemenší, se říct opravdu nedá.

22.08.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vtipné, oddechové, poutavé. Jako odlehčující čtení naprosto ideální :)

22.08.2017 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Ale tak...dejme tomu. Nebylo to špatné, knihu jsem přečetla během chvíle. Ale autorova Jsou světla, která nevidíme nasadila laťku příliš vysoko. Tak trochu jsem doufala, že se Zeď vzpomínek bude pohybovat na stejné (nebo podobné) úrovni.

22.04.2017 3 z 5

Něžná (4 novely) Něžná (4 novely) Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ufffff..... Chvíli mi trvalo, než jsem se v samotné Něžné zorientovala, ale musím říct, že tato povídka je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Co se povídek ostatních týče, některé mi přišly místy poněkud nezáživné, ovšem Bíla noc mne nadchla. A nemohu se zbavit pocitu (snad ani nechci), že milovaná Nastěnka je bohapustá labilní "attention whore."

22.04.2017 4 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Nedočetla jsem. Mrzí mě, že to říkám, ale Bohumil Hrabal a já kamarády asi nikdy nebudeme.

16.03.2017

Křehké nepřenášet Křehké nepřenášet Přemysl Krejčík

Pro mne velmi milé překvapení. Silné, trefné, působivé. Velmi se mi líbí uspořádání celé sbírky a postupná gradace. Perfektní.

16.03.2017 5 z 5

Velké trojhvězdí Velké trojhvězdí Guillaume Apollinaire

Francouzkou poezii snad nejde nemilovat. :)

16.03.2017 5 z 5

Poezie umělého světa Poezie umělého světa Jiří Materna

Musím říct, že básně jsou vskutku impozantní, zaujaly mne. Jen je děsivé, do jaké míry je člověk nahraditelný.

17.02.2017 4 z 5