Tiama Tiama komentáře u knih

Než přijde kat Než přijde kat Jan Bauer

Ráda bych napsala, že Lukáš něco vypátral, ale on vlastně hlavně nasával nebo myslel na ženské. Ten zbytek času se buď bil nebo utíkal a jestli něco zjistil, tak to byla spíš náhoda.

01.08.2023 2 z 5

Divoký princ Divoký princ Cynthia Harrod-Eagles

(SPOILER) Divoký princ? Že by John? Možná. A možná divoký princem mohla být i jeho žena Mary, při troše dobré vůle. Taky William, který utekl k hercům. Kdo ví, komu tuto roli autorka vlastně předurčila... Výčet sňatků a pohřbů by za tento díl byl opravdu obsáhlý, život velké rodiny je ovšem plný zvratů a překvapení.

20.04.2023 5 z 5

Nevhodná slečna Nevhodná slečna Gail Whitiker

Přemýšlím, co by se o příběhu dalo napsat, ale pravda je, že mě příliš nezaujal. Upřímně, ne že by člověk už na začátku neočekával, jaký konec to vezme. O to koneckonců jde.. Škoda, že to nebylo aspoň vtipné, nebo vůbec nějaké.

12.10.2022 2 z 5

Něžné okovy Něžné okovy Catherine Archer

No, nemůžu říct, že by mi někdo z hlavních hrdinů byl sympatický, bohužel. Ani děj mě nezaujal, pořád omílané jedno a to samé téma do omrzení. Dočetla jsem to spíš jen ze zvyku.

06.10.2022 2 z 5

Kvašená zelenina na 1008 způsobů Kvašená zelenina na 1008 způsobů Jan Kysela

Přehledné, plné informací a inspirace pro každého, kdo chce obohatit svůj jídelníček kvašenou zeleninou vlastní výroby.

08.06.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Jsem opravdu ráda, že jsem tuhle knížku potkala a mohla si ji přečíst. Co všechno člověku může přinést, když se mu splní jeho přání?

18.02.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Člověk nikdy není tak starý, aby si nemohl přečíst pohádku. A vánoční čas je pro ty správné konce jako stvořený.

13.02.2022 4 z 5

Vůně Kalahari Vůně Kalahari Alexander McCall Smith

Detektivkou bych to asi nenazvala. Ale jako román o majitelce první ženské detektivní kanceláře to vůbec nebylo špatné.

12.02.2022 4 z 5

Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Hrátky s těstem : Drožďové pečivo snadno, rychle a dokonale Iva Trhoňová

Kuchařky obvykle nečtu jako knížky, ale prostě v nich jen listuji a hledám inspiraci nebo už jdu najisto a podle konkrétního receptu se pustím přímo do přípravy, vaření, pečení.. Tato kuchařka je pro mne jiná a stejně jako předchozí dílo Upečeno s láskou jsem ji opravdu přečetla jako klasickou knihu od předmluvy po doslov. Kromě vymazlených receptů tam najdete plno užitečných postřehů a rad. Z doprovodných textů k jednotlivým kapitolám i receptům na člověka dýchá pohoda a povzbudí chuť pustit se do díla. Tak ať se všem daří...

26.01.2022 5 z 5

Paní temnot Paní temnot Peter Tremayne (p)

Pro mne tam bylo toho fanatismu a nesmiřitelnosti až příliš. Složitá doba to byla a dá se říct, že ještě složitější na ně čekala.

23.10.2021 3 z 5

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Trvalo mi neobvykle dlouho, než jsem knížku dočetla. Proložila jsem ji několika dalšími, občas to vypadalo, že se k dočtení ani nevrátím. Přestože se obvykle s rozvláčnými popisnými pasážemi pročtu v pohodě, tady to vázlo. Část té vaty jakoby neměla vazbu ani k ději, ani už nepřispívala k popisu místa, jen tam prostě byla.
No ale dočetla jsem, jen nevím, jestli se někdy pustím i do dalšího dílu.

11.09.2021 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Po přečtení mám v sobě asi směs rozporuplných pocitů. Nijak mě nerušilo, že linka příběhu byla předem daná, překvapivé bylo spojení dvou pohádek dohromady. Bohužel byl velký nepoměr mezi popisem života na hradě, kdy Jeva zjišťovala, o co vlastně jde a zbytkem knížky, kdy se vše vyřešilo. Ani by mi nevadil všechen ten sníh, který měl dokreslit to zakletí, kdyby se pak autorka víc věnovala rozuzlení. Překotný a uspěchaný konec knížce spíš ublížil, než prospěl.

30.08.2021 3 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Opravdu povedený příběh, má od všech přísad právě tak akorát. Dobrodružství, humoru, laskavosti, ale hlavně fantazie.

04.05.2021 5 z 5

Čarodějky malostranské Čarodějky malostranské Petra Kubašková

Roztomilý příběh, dobře se četl a bavil mě, i když už dávno nemám patnáct...

01.05.2021 5 z 5

Pašerák a dáma Pašerák a dáma Julia Justiss

Za mne jen taková výplňová knížka, aby série byla kompletní. Přišla mi vcelku o ničem a nijak zvlášť mě nebavila, i když přečíst se dala. Ale to je tak asi všechno.

23.04.2021 2 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Jak jsem si všimla už při čtení prvního dílu, rozjezd byl pro mne pomalejší, jako brodit se v hustém sirupu. Není to nepříjemné, ale nejde to rychle. A pak najednou koukám, že je to pryč a já chvátám ke konci knihy, abych už taky věděla, jak to dopadne. Charaktery postav často až bizarní, ale zapadaly mi tam tak, jak je autorka vytvořila.

08.03.2021 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Příběh o Poirotovi a přece téměř bez Poirota. I tak nakonec odhalí, jak to všechno vlastně bylo. Jsem spokojená.

03.03.2021 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Četla jsem Dekameron snad někdy před dvaceti lety, i tehdy se mi některé povídky líbily víc a některé míň. Ale tenkrát byl celkový dojem lepší, než jaký mám z knížky teď. Proto jsem přidala hvězdičku navíc. Asi je to vše způsobené tlakem momentální situace. Měla jsem si vybrat jinou knížku, ale když už jsem ji rozečetla....

28.02.2021 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Přiznám se, že mi hrdinky obou dějových linek byly povahově hrozně vzdálené, v podstatě mimo moje chápání. Oba příběhy na mne působily divně. Ne že by byly špatně napsané, ale nebyly pro mne, k téhle knížce se určitě nevrátím.

24.02.2021 3 z 5

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Knížku jsem už kdysi v minulém století četla a líbila se mi moc tehdy i teď. Bylo milé se k ní vrátit.

06.01.2021 5 z 5