Thromulus Thromulus komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Úžasná kniha, jednoduchý a přitom kouzelný příběh, který má hloubku a hodně co sdělit. Myslím, že stojí za přečtení bez ohledu na věk čtenáře.

09.11.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha mi byla doporučená jako skvělá, ale když jsem se k ní dostal, už od prvních stránek se mi nelíbila. Ke čtení jsem se musel přemáhat a těšil se až skončí.
Kniha je totální odpad, je to pouhá směska blbostí.

19.05.2018 1 z 5

Silo Silo Hugh Howey

První polovina knihy byla tak trošku trápení, vše se táhlo a příliš rozepisovalo. Nicméně to člověku pomohlo si udělat pořádný obrázek o celkovém funkci sila a pak se to konečně mohlo rozjet.
Čím dál jsem se v knize dostával, tím více mě příběh vtahoval do svého světa a nutil mě si pokládat nejrůznější myšlenky. Nakonec jsem rád, že jsem se k této knize dostal a jsem zvědav co dalšího poodhalí navazující knihy.

10.02.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha nebyla nejhorší a první polovina byla fajn, ale za půlkou už se vše opakovalo stále dokola a do čtení jsem se spíše nutil. Nějaké pocity ve mě zvládlo vyvolat pouze pár prvních stran, kdy jsme byli uváděni do děje, ale pak to nějak opadlo....škoda..čekal jsem od té knihy něco víc, když má takové ohlasy

27.04.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha byla parádní, srozumitelně napsaná a poutavá. Problém byl jen ze začátku z důvodu skákání mezi velkým množstvím měst, ale na to si člověk po nějaké době zvykne. Takže knihu rozhodně doporučuji. Nebojte se začátku, děj vás po chvíli vtáhne.

10.02.2018 5 z 5

Ze začátku jsem se u knihy i nasmál, ale později jsem se do dalšího čtení musel spíše nutit, abych knihu dočetl. Brzy mě tento styl humoru přestal bavit a kniha o 2 retardech mě nějak nenadchla.

28.12.2017 3 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Moc povedená kniha a doporučil bych ji k přečtení každému mužskému. Je v ní sepsáno mnoho pravdy, nad kterou se člověk často nezamyslí. Ač se obsah mnohdy docela opakuje, tak mi to vůbec nevadilo, alespoň to na chvíli mé myšlenky svázalo v určitém bodu a pomohlo se pozastavit.

26.10.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Děj se tak nějak dal předvídat, ale ani to neubíralo na síle příběhu. Docela by mě zajímalo, jestli by to tak probíhalo i ve skutečnosti, ale věřím, že by to tak být mohlo. Z příběhu mě mrazilo a člověka to dovede k úvahám, co se opravdu ukrývá v dětech a čeho jsou schopné.

29.09.2018 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Popisy v knize jsou pěkné, ale jinak byla kniha o ničem...jediných posledních pár stran za něco stálo.

15.12.2017 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Ze začátku jsem z knihy nebyl příliš nadšený, především kvůli stylu psaní. Ale příběh se pěkně probral, nabral otáčky a na konci čekalo překvapení.
Je to první kniha od Nesba, co jsem četl a jsem s ní ve výsledku spokojený.

07.12.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Věděl jsem do čeho jdu, takže mě kniha zas tak nepřekvapila a byla docela v pohodě :D

23.05.2017 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Nesnažil jsem se hledat žádný podtext a zkrátka si užil knihu, tak, jak je napsaná. Příběh byl strhující a připomínal mi mnohé dnešní knihy/filmy o apokalypse. Moc parádní kniha, jen mě trošku mrzelo zakončení, které na můj vkus mohlo být propracovanější.

Čtyři tankisté a pes 1. Čtyři tankisté a pes 1. Janusz Przymanowski

Jako malý jsem seriál podle této knihy miloval a teď když jsem se dostal k přečtení samotné knihy, úplně se mi vraceli vzpomínky na jednotlivé díly seriálu. Rozhodně stojí za přečtení!

15.05.2017 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Slabší než předchozí díly, ale čtivé to bylo.

24.06.2019 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Ke knize jsem se dostal přes knižní sérii Metro a autor mě ani tentokrát nezklamal. Tedy první 3/4 se mi dost líbily, jen ten závěr se mi moc nelíbil + se mi v této knize nelíbí autorovo odbíhání od děje.
Celkově je však text psaný na úrovni a čte se moc dobře, takže se těším na další knihu od toho autora.

02.06.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Po Andělovi jsem se na tuto knihu těšil, ale malinko mě zklamala. Sice se četla dobře, ale štvalo mě, jak se některé věci na každé druhé stránce opakují. Navíc v tomto díle chybělo neustálé napětí a navazující pokroky v řešení případu.

04.04.2018 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Sice mi lezla na nervy místy náboženská tématika, ale jinak je to velmi podařená kniha a hned jdu číst pokračování.

15.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Ze začátku jsem od knihy neměl naprosto žádné očekávání, ale knihou jsem byl velice mile překvapen. Kapitoly nejsou zbytečně dlouhé, obsah se dobře čte a a na každé stránce narazíme na něco vtipného.

21.12.2017 5 z 5

Pád Pád Robert Muchamore

Tento díl je hned po Vězení druhý nejlepší z celé série! Rozhodně stojí za přečtení.

03.07.2017 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Skvělá kniha popisující psychologické postupy mysli mužů a žen. Nejlepší na této knize je, že vám toho spoustu řekne a přitom je psaná vtipně a ne nijak odborně jako jiné knihy o psychologii.