TheMelorry TheMelorry komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je prostě láska. Četla jsem ji už mnohokrát a stále jsem z ní nadšená a jednotlivé balady si užívám (Svatební košile a Vodník vedou). Zpracování s ilustracemi je ještě o třídu výš než běžná vydání.

10.12.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Další z knih, kterou jsem mnoho let obcházela a vlastně nevím proč. Teď po dočtení jsem velmi mile překvapená. Jedná o zvláštní příběh se zvláštními postavami a závěrem. Sledovat pomalou děsivou proměnu hlavní postavy a jeho pobláznění nacistickou ideologií je děsivě reálné. Stejně tak jeho názory, niterné myšlenky, chování vůči ostatním.
Jsem ráda, že jsem si knihu konečně přečetla a myslím, že o ní budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

21.04.2023 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha mě neskutečně bavila a to i jako nepříliš velkého příznivce hororu. Měla jsem obavy, že se u knihy budu moc bát a třeba ji ani nedočtu. Naštěstí nakonec byl příběh spíš napínavý, přesto v některých pasážích hrůzu nahánějící. Líbilo se mi střídá časových rovin a celková propracovanost příběhu. Vše je do nejmenšího detailu promyšleno. V závěru nechybí dávka překvapení. Jediné co by se knize dalo vytknout je podle mě příliš rychlé ukončení. Jinak ale skvělé dechberoucí čtení.

17.01.2018 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Pro mladší i starší čtenáře jsou řecké báje a pověsti skvělou volbou. Krásně se čtou a příběhy řeckých hrdinů a bohů jsou zajímavé a mají své kouzlo. Pro začátky (nejen) s řeckou mytologií je tato kniha naprosto dokonalá.

27.10.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další skvělý díl z této romantické série. Autorka prostě umí psát a každýmd dalším dílem to jen potvrzuje.
Hlavní postavy byli sympatické, jejich problémy a životy zajímavé a prostředí časopisu a pekárny také. Atmosféra New Yorku, sladkých dortíků a romantika všude ve vzduchu je přesně to pravé pro každou romantickou duši.

07.11.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásná romantická kniha, která v sobě spojuje lásku, hygge pohled na svět a poznávání Kodaně. Nejedná se o žádný hluboký nebo složitý příběh, ale ve svém žánru je opravdu velice povedený. Kniha je pro všechny kteří hledají odpočinkové, romantické čtení ideální volbou.

10.05.2020 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Jednoznačně úžasná kniha. Stejně jako u autorčina Klíče, i v tomhle případě jsem byla do děje vtažena od první strany a napjatě hltala osudy z obou časových rovin. Propojení všeho prostřednictvím nalezeného dopisu je výborný nápad, který je skvěle zpracovaný funguje.
Kniha má všechno, dvě časové roviny, postupné pátrání po dávném tajemství, vhled do historie, silné lidské osudy, které chytnou za srdce, nádech romantiky...

17.10.2021 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Už předchozí autorčina kniha Pařížská švadlena se mi hodně líbila, ale tohle bylo ještě mnohonásobně lepší.
Podle obálky to není příliš patrné, ale v knize se odvíjí silný příběh z období 2. světové války, střídající se s linií ze současnosti. Propojením dvou časových rovin, války, anglického letectva a módy docílila autorka něčeho úžasného. Příběh je akční, napínavý, romantický, místy ale také děsivě reálný, silný a hlavně dojemný. Nejde jinak, než si všechny postavy zamilovat a přát jim jen to nejlepší, ačkoliv je od začtáku patrné, že ne všem bude dopřán šťastný osud.
Jednoznačně se jedná o výjimečnou knihu přinášející silný, neopakovatelný zážitek. Knihu, o které budete po dočtení ještě dlouho přemýšlet.

28.03.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Měla jsem obavy z netypické formy, kterou je kniha napsána a můžu říct, že zbytečně. Překvapivě je vše velmi čtivě napsané a jednotlivé promluvy postav opravdu působí autenticky. Jejich vyprávění plyne naprosto přirozeně, skvělé jsou situace (nejedna), kdy si členové skupiny zcela zásadně protiřečí, každý si pamatuje svoji verzi, které nehodlá vzdát.
Z celé knihy je úžasně cítit atmosféra 70. let - sex, drogy, rokenrol, prostředí hudebního průmyslu. Člověku se nechce věřit, že žádná skupina neexistovala. Já bych rozhodně byla jejím fanoušek.

27.01.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Stejně jako předchozí díly série, i tenhle by naprosto úžasný, kouzelný a odpočinkový. Kromě lásky a romantiky na čtenáře přenáší také atmosféru léta a nádherného prostředí Chorvatska, které je opravdu výborně popsáno (ostrovy s krásnými plážemi, historická města a památky, noční život, ale i ten každodenní).
Autorka opět ukázala, že psát opravdu umí. Její knihy jsou čtivé, kouzlené a příjemné. I přesto, že není těžké uhodnout, jak příběh skončí, nebo možná právě proto, se výborně čte a zanechává úsměv na tváři.

27.07.2020 5 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

V pořadí je to pro mě třetí knížka, kterou od autorky čtu a zatím jde o nejlepší z nich. Romantika, která si svým způsobem dělá legraci z obvyklých klišé žánru, hlavní hrdinka, která je v příbězích ta zlá (i když tomu ve skutečnosti tak není), prostředí milovníků literatury... vtipné scény a hlášky, ale i několik dojemných.
Za mě ideální čtení na léto (nejen), u kterého si člověk odpočne, pobaví se nebo načerpá energii.

09.07.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Do knihy jsem se pouštěla s velkými očekáváními, která byla do puntíku splněna. Příběh je zajímavý, neskutečně čtivý, hlavní postavy (až na jednu) jsou skvělé a člověk si je zamiluje. Kromě romantiky, která je velmi příjemně zpracována, se kniha věnuje také tématu rugby a jednomu specifickému zdravotnímu problému, o kterém jsem do této chvíle nikde nečetla. Navíc je kniha nádherně graficky zpracovaná.
Jediné co mě maličko "zklamalo", byl opravdu hodně rychlý a dost otevřený konec. Nebránila bych se několik stranám navíc. Každopádně budu napjatě vyhlížet další díl.
(4,5)

02.10.2022 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Kniha působí jako další milá oddechová romantika a ano, je zde obsažena láska a Paříž, město zamilovaných. Postupně se ale mění, nabírá na intenzitě a síle a ke konci knihy už je to lavina emocí, nečekaných zvratů a událostí. Kniha vzbuzuje silné emoce a obsahuje i vážnější témata, jako je úmrtí v rodině, nebo psychické problémy...
Myslím, že liché ponožky v názvu i v příběhu samotném jsou metaforou, ve které se každý z nás uvidí.
Na mě kniha udělala velký dojem a ještě nějakou dobu po dočtení ve mě bude rezonovat.

09.11.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Na úvod musím říct, že jsem čekala něco trochu jiného. To ale rozhodně neznamená, že byla kniha špatná, právě naopak. Velice dobře se čte, je zajímavá a má skvěle vykreslené charaktery postav. Sledovat životní osudy obou hlavních postav je velmi zajímavé a nelze jinak, než jim oběma fandit a přát si pro ně to nejlepší. Celou dobu jede příběh na klidně jednotné vlně, ale posledních zhruba 50 stran je emočně opravdu náročných.
Myslím, že víc si knihu "užíjí" a procítí lidé, kteří si něčím, v knize popsaným, prošli. Pro ně to bude jistě ještě větší emocionální smršť.

15.05.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knize jsem se mnoho let vyhýbala a teď po dočtení nechápu proč. Jedná se o příběh, který i přes mnohokrát opakované téma, působí zajímavě a originálně. Autor dokázal napsat silný příběh lásky dvou mladých lidí, kteří si i přes nepřízeň osudu snaží udržet zdravý rozum a životní optimismus díky spoustě skvělých sarkastických poznámek. Je to velmi čtivá kniha, která myslím zasáhne každého.

13.04.2020 4 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Jsem z knihy nadšená. Ano romantika tam je, ale rozhodně bych neřadila do červené knihovy. Díky dvěma časovým liniím hledáne spolu s hlavními hrdinkami pravdu o jejich minulosti a rodině, na pozadí významných událostí během 2. světové války. Kniha je spojením romantiky, historie, trochy tajemna a hlavně spousty popisů krásných šatů a návrhářského prostředí.
Čtení jsem si moc užila, kniha se čte sama. Určitě ji všem doporučuji.

16.12.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Neskutečně silná kniha, která svým tématem čtenáře naprosto vyvede z míry. První část působí romanticky a příjemně, člověk se u ní i zasměje. Za to část druhá, to je něco...
Rozhodně doporučiji k přečtení pro každého, komu nestačí plytký příběh bez zápletky.

05.12.2019 5 z 5

O Tudorovcích a o Anně Boleynové zvlášť jsem četla už mnoho. Tahle kniha byla asi tím nejlepším. Autorka se držela přesných hisotrických faktů a vytvořila čtivý, zajímavý román. I přestože je všeobecně známo, jak Anna skončila, do poslední chvíle jsem jí držela palce a spolu s ní doufala o omilostnění...

14.08.2019 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Opravdu krásný příběh, který je jako pohlazení po duši. Hlavní hrdinové, ačkoliv se to na začátku nezdá, jsou naprosto úžasní a přirostou k srdci. Stejně tak čtyřnozí psí miláčci, kolem kterých se točí značná část příběhu.
Jedná se o odpočinkovou příjemnou romantiku, z prostředí malé anglické vsi, která ji plná zajímavých přátelských osob. Příběh jako takový je příjemný, trochu proplánový - přesto se v něm objevují i nečekané obraty a překážky, a pozitivní ve všech aspektech.
Autorku znám díky série Romantické útěky, která je skvělá. A tahle kniha se jí může rozhodně rovnat, či ji snad předčít?

17.11.2023 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Něco tak úžasného už jsem dlouho nečetla. Ano, knih s tematikou 2. světové války a dvou časových rovin je spousta, ale tahle se rozhodně řadí na jejich špičku.
Příběh tří statečných, silných žen, které jsou propojeny časem je dechberoucí, opravdu silný a dojemný. Zvlášť část související se Sophií mě dostala a několikrát jsem si u ní poplakala (ačkoliv to u knih nemám ve zvyku).
Kniha barvitě líčí strasti v okupované Paříži, hnutí odporu, špiony a různé druhy boje, které nikdy nejsou příliš malé...

14.06.2023 5 z 5