tessiesulcova tessiesulcova komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mne nadchnul více než Selekce, jakož to 1. díl této triologie. Nemám slov, knihu doporučuji všem milovníkum Young adult a romantiky :)

09.02.2021 5 z 5

Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest svatého Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Nemám ráda lyriku a proto mě kniha opravdu neuchvátila. Četla jsem Křest svatého Vladimíra a Krále Lávru k maturitě, jelikož musíme mít poezii... Přes to mě děj Krále Lávry bavil a přišlo mi to pro děti, takže jsem byla spokojená :D, ale Křest sv. Vladimíra... Už si to nikdy v životě nepřečtu. Poezie není pro mne, ale musím říct, že obě básničky k maturitě jsou dobrou volbou. Dobré je, že jsou opravdu krátké...(díky Bohu)

09.02.2021 odpad!

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Kniha mě zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh byl neskutečně zajímavý a byla jsem zvědavá, jak kniha dopadne a dopadla dobře. Konec mne překvapil, ale zase nějak zvlášť neuchvátil.
Přesto knihu doporučuji.

09.02.2021 2 z 5

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Zatím jsem všechny přečetla až na Bouřkovou sezónu, ke které se nemůžu dokopat. Svět Zaklínače je mojí lásku a patří mezi mé nejoblíbenější. Postava Geralta je prostě top! Nic bych této postavě nikdy nevytkla, je vtipný, zábavný, sexy (ano tak si ho představuji), odvážný atd. Další mojí oblíbenou postavou je Yennefer, má nejoblíbenější čarodějka!
Skvělá postava je i Ciri, která si projde peklem. Ze začátku je to princezna, která má bezstarostný život, pak přijde Nilfard a je to .... Její postava se vyvíjí k dokonalosti a proto je to moje hrdinka.

Knihy se mi četli dobře, až na první dva díly, které byly ve formě povídek a dělalo mi problém se k tomu vůbec dokopat, ale zbytek jde jak po másle. I přes to, že jako Sapkowskiho osobu nemusím, jsem mu vděčná za tento příběh Zaklínače a klaním se.
Poslední díl příběhu tedy: Paní jezera byl skvělý díl. S koncem jsem spokojená nebyla a kdyby nebyly hry, tak bych byla naštvaná, jak to skončilo. Takže ufff.

Knihy doporučuji všema deseti pro milovníky Fantasy! Svět Zaklínače mě bude provázet celým životem a přemýšlím i nad tetováním!

09.02.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi líbila a těším se na další díly. Podle hodnocení čtenářů se Skleněný trůn jako 1. díl celé série nikdy není u nikoho na prvním místě. Proto tedy čekám a těším ostatní díly.
Jinak se mi kniha četla dobře, i s malým zásekem. Přesto jsem knihu dočetla a už čtu 2. díl, který už vůbec není oblíbený :D , tak jsem zvědavá, jak se vše vyvine.
Za boha si nemůžu zapamatovat na jméno hlavní postavy. Celaena je pro mě strašně složité jméno, ale i přes to je to skvělá hlavní postava. :)

08.02.2021 4 z 5