TessieB TessieB komentáře u knih

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

(SPOILER) Na začátku jsem si říkala, že to bude určitě super, i když nejsem zrovna člověk, který čte romantické příběhy. Knihomolka, ve stejném věku jako jsem já, se odstěhuje do Skotska, no co víc si přát. První cca třetina knihy byla docela fajn, ale pak už jsem při čtení občas i kroutila očima. Nina se chovala spíš jako osmnáctiletá naivka, která zrovna vylétla z tepla rodičovského hnízda a PŘEKVAPIVĚ jí všechno, až na lásku ofc, vycházelo. Čekala jsem, že se zvládnu do postavy vcítit, s ohledem na jisté podobnosti, ale spíš jsem měla většinu času chuť jí proplesknout, aby se probrala a začala se chovat jako normální ženská a ne jako puberťačka, které se zapalují lýtka. Milostné linky nebyly uvěřitelné, lince č. 1 se nechávalo zbytečně moc prostoru a linka č. 2 se velmi nemotorně snažila hrát na velkou lásku "a žili šťastně až do smrti", což s ohledem na to, že postavy spolu zhruba 80 % knihy skoro ani nepromluvili, bylo hodně málo uvěřitelné. Závěrečná hysterická scéna s p. Lennoxovou byla hodně zbytečná. Kdyby knížka měla víc stránek, asi ji ani nedočtu. Jedna hvězdička za Skotsko, druhá za příběh s pojízdným knihkupectvím. Jinak za mě tedy ne-e.

26.01.2024 2 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

4. díl byl za mě zatím nejslabší ze série, ale i tak byl velmi dobrý. Věřím, že každá drobnost bude mít v dalším ději velmi důležitou roli. Moc se mi líbí vývoj postav a jsem zvědavá, co bude dál.

21.11.2023

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Ve své době určitě kniha musela být revoluční a šokující. Z pohledu dnešního (otrlého) čtenáře hororů může být kniha však docela nezáživná až nudná. Do čtení jsem se často musela nutit a přestože je rozdělena do krátkých kapitol a sama o sobě není nijak dlouhá, trvalo mi docela dlouho ji přelouskat.

28.09.2023 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Vtipná milá jednohubka na pár chvil. Pelíšky mám moc ráda a tak jsem považovala skoro za povinnost si předlohu přečíst a rozhodně nelituji :)

19.09.2023 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Třetí a první díl zatím bezkonkurenční, jsem naprosto nadšená. Těch téměř 1 200 stran uteklo jako voda a Martin mě nepřestane překvapovat, co všechno si pro své postavy a čtenáře ještě vymyslí. Tolik zvratů a děje jsem v jedné knize dlouho nečetla! Sérií jsem naprosto uchvácena a začínám se modlit, aby ji už Martin konečně dopsal!

04.09.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Za mě zatím nejslabší díl v sérii, doufám, že ten poslední to aspoň trošku vrátí k těm předchozím. Jsem ale zvědavá, jak to všechno dopadne.

11.08.2023 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

(SPOILER) Knihu bych rozdělila na tři části:

1. Jazz mi byla docela sympatická, ale děj byl nic moc;
2. Jazz mi lezla na nervy a děj začal být zajímavý;
3. Jazz mi lezla na nervy a děj mi přišel jako přehnaná slátanina.

Na Jazz mi vadilo asi hlavně to, jak se za každou cenu snažila být "nad věcí" a strašně "vtipná, sarkastická, badass girl" i v momentech, kdy se to vůbec nehodilo a hlavně to ani nebylo potřeba. Zhruba 3/4 knihy jsem byla asi schopná "uvěřit", že to je promyšlené a v rámci příběhu možné, ale v poslední čtvrtině to za mě už bylo páté přes deváté a šmrncnuto nesmrtelností Semira Gerkhana z Kobry 11... Marťana jsem četla a myslím, že se mi docela dařilo tato dvě díla neporovnávat, ale kdyby mi někdo dal tuto knížku bez zmíněného autora, neřekla bych, že to je od stejné osoby. 2,5* za to, že to mělo několik světlejších částí a taky za to, že to nebylo extra dlouhé.

09.08.2023 2 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Řadím se k malému počtu ne úplně spokojených komentářů. Knížka měla super nápad, začátek byl slibný, ale pak to všechno uvadlo a vyznělo docela naprázdno. Od poloviny knihy to bylo takové nijaké, konec byl sešitý dost horkou jehlou. S ohledem na nadšené komentáře a působivou anotaci jsem zřejmě čekala něco docela jiného a moje očekávání bylo vysoké, nicméně nenaplněné. Za mě takový solidní průměr, ale nic světoborného, co bych doporučila ostatním.

01.04.2023 3 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Četla jsem v angličtině a byla jsem nadšená. Třetí díl se dotahuje na kvalitu toho prvního. Od poloviny knihy bylo cítit zoufalství, ať už to bylo z Alexe nebo i ze samotného Správce, který na konci už sahal k hodně nouzovým řešením. Jsem ráda, že to Zee zvládnul, po smrti Donovana je to jedna z mých oblíbených postav. Není divu, že na něj nektar nefunguje :) těším se na další díly a jsem zvědavá, jak pobyt na svobodě bude dlouhý a co všechno si na Alexe a Simona vymyslí sám Alfred Furnace.

11.02.2023 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Vcelku povedená sbírka povídek, některé jsou slabší, některé bych si klidně přečetla i jako románové dílo. Nejvíc mě bavily povídky Duna, Morálka, Nekrology, Ur a Zlý chlapeček. Celkové hodnocení bych směřovala na 3,5* :)

06.01.2023 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Škoda všech možných odboček a vysvětlivek, které příběh rušily a zabránily tak nějaké gradaci napětí. Do čtení jsem se musela nutit a chvílema to vypadalo, že knihu i odložím, ale dala jsem to... vůbec mi to nesedlo, bohužel.

20.08.2022 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Příběh, který ve vás zanechá pachuť. Podle mě stále šokující kniha i v dnešní době. Během čtení se ve mě mísily pocity znechucení, odporu a soucitu, ale převažovalo to znechucení. Takže očividně kniha splnila svůj účel.

14.04.2022 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jednohubka na dva večery. Četlo se to dobře, jazyk krásný, jen to ve mně nechalo lehkou depku, že vlastně ten (za mě) nejhorší z toho vyjde nejlépe. Smutné, ale pravdivé, na knize je to, že peníze opravdu nejsou všechno. Za mě slušný průměr knih, které jsem v poslední době četla. Neurazilo mě to, ale ani nijak extra nenadchlo.

24.01.2022

Ústav Ústav Stephen King

Zhruba tak poslední čtvrtina knihy mi zkazila dojem z celku. Samozřejmě u Kinga nemůžete čekat extrémní happyend, ale i tak mě ten konec docela zklamal. Přišlo mi, že celý děj skvěle vygradoval, nemohla jsem se odtrhnout a najednou prostě... nic.

26.10.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se četla dobře, děj byl plynulý, ale nějak mi tam chybělo více napětí. Jako "vykradačku" Kinga bych to nenazvala, autorka je jeho fanynka, takže se asi určitě inspirovala jeho tvorbou, ale zas tak srovnatelné to podle mě není. Každopádně na prvotinu to bylo docela povedené, neurazilo to a myslím, že si přečtu i další díla. Docela mě zajímá, kam se spisovatelka posune, základ má docela dobrý :)

07.08.2021 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těžko uvěřitelný děj, moc náhod a pro mě hodně přitažené za vlasy. Ne tedy námět, ale asi tak všechny situace okolo hlavní postavy... Dočetla jsem vlastně jen díky krátkým kapitolám, které se četly rychle. Možná jsem taky trochu doufala, že se to třeba ke konci lepší, ale bohužel nikoliv. Tři hvězdy za fajn námět a neotřelou obálku. Jestli si přečtu další knihy v sérii se ještě uvidí, možná tomu dám šanci s odstupem času.

19.02.2021 2 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knížka určitě zaujme krásnou obálkou, stejně jako Hygge. Kupovala jsem si jí před cestou do Dánska a dočítala ji po návratu zpět do ČR. Kdo nebyl v Dánsku, asi si bude myslet, že některé věci v knize zmíněné jsou trošku přehnané. Opak je ale pravdou. V Dánsku jsou všichni neuvěřitelně milí, v Kodani potkáte kol mnohem více než aut a nikdo nikam nespěchá. Moc ráda se k ní ještě někdy vrátím, abych zavzpomínala, jaké to tam bylo, a že opravdu v životě není kam spěchat. Barevné zpracování knihy se hodí do deštivého počasí, kdy vás zahřeje (společně s hrnkem něčeho teplého k pití). Kdo chce, v knize si nějaké moudro určitě najde :)

08.09.2019 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Z počátku jsem byla velmi skeptická, jelikož počáteční chování hlavní hrdinky až nápadně napovídal další průběh knihy. Opak byl ale pravdou, jemná náznakovost, byla na konci knihy odhalená a zapadlo to všechno do sebe. Příjemné překvapení.

11.07.2017 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Oproti prvnímu dílu mi tenhle přišel o maličko slabší, proto jedna hvězda dolů. Ale jinak mohu doporučit :)

21.02.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tahle knížka ve mě zanechala spíš jakousi depresi (a možná i úlevu, že už je konec), než nějaký jiný dojem. Už se mi docela stýská po takovém tom mrazení v zádech, když jsem ho četla dřív, asi je na čase sáhnout zase po něčem ostřejším :) Kinga mám ráda, ale tohle nebyl nějak můj šálek kávy..

03.09.2015 2 z 5