TessBlackCat TessBlackCat komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

(SPOILER) Knížka se mi do ruky dostala celkem náhodou, ale nemůžu se ubránit pocitu, že to měla skvěle naplánované.
Příběh jako takový je opravdu silný a celkem dost mě donutil se zamyslet, že doba korony, kterou prožívám já, je oproti minulosti hodně slabej odvárek. A upřímně, i přes svou smutnost, mi tato knížka psychicky i celkem pomohla.
Musím uznat, že i když takováto témata zrovna v lásce nemám, tak autorka je velice šikovná a knížku jsem měla za dva dny přečtenou. Styl vyprávění mě doslova chytl a nepustil, až do úplného konce.
I když je příběh dost smutný, doporučuji přečíst.

26.03.2021 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Upřímně jsem si původně myslela, že půjde o nějakou klasickou dospívající romanťárnu, jelikož jsem si děj ani moc nezjišťovala. Musím ale uznat, že mě tahle knížka dost příjemně překvapila z hlediska psychologického. Né že bych byla nějakej odborník, ale psychologie mě dost zajímá a tenhle příběh docela pěkně popisuje, co se tak asi děje některejm dopsívajícím lidem v hlavě, když tak nějak hledají sebe sama.
Jelikož jsem dost velkej sluníčkář, tak miluju veselé a šťastné konce, ale u téhle knížky by mi tam upřímně ani moc neseděl. Zas nechci říct, že by konec byl vyloženě tragický, ale happy end to taky zrovna v mojí perspektivě není.
Taky styl psaní byl pro mě dost oddechový, což se mi na jednu stranu hodně líbí, protože to přesně pasuje na rozpravy studentů čtvrtého ročníku.
Je tu i hrozně pěkně poukázáno na sílu přátelství a okamžiků s lidmi, na kterých vám záleží. Plus pro mě jakožto rozebírače lidské povahy se mi hodně zamlouvalo použití poetické literatury a myšlenky, že já nejsem ty a ty nemůžeš být já. Jelikož v dnešní době si to spousta lidí myslí a očekává od ostatních věci, které ti druzí ani nemůžou tušit. Což se mi tady hodně líbí, jsem totiž toho názoru, že autor by tímto mohl i pozitivně ovlivnit okruh svých čtenářů, co se psychické otázky chování k ostatním lidem týče.
Takže za mě fakt super počtení.

09.07.2020 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

(SPOILER) Na tuhle knížku jsem upřímně byla dost zvědavá, vzhledem k velkému nadšení na sociálních sítích.
Dějově je příběh taková příjemná oddechová romanťárna, kterou jsem si opravdu dost užila, v mnoha situacích jsem se upřímně dost posmála.
Jediné co bych vytknula by bylo, koho upřímně seriózně napadne do erotické scény zařadit slovo ,,číča,, , to pardon, ale skoro mě to sundalo ze židle, když jsem se k tomu dostala. Opravdu se mi ještě nestalo, abych u podobné scény chytila takový záchvat smíchu.
Jinak je to ale velice příjemné počtení, hlavní i vedlejší postavy jsou sympatické a i děj je fajn. Kromě některých použitých slov v určitých ,,lechtivých,, scénách vcelku nemám knize co vytknout. Jako letní romantika ideální.

21.08.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

(SPOILER) Druhý díl byl opět výživný, podle mého názoru by ale kniha mohla být o něco kratší. Celková zápletka se mi dost líbí a vzhledem k závěrečnému zvratu jsem opravdu zvědavá, jak bude příběh pokračovat. Co na mě ale bylo moc a dávám kvůli tomu i jen čtyři hvězdičky, byly extrémně vulgární sexuální scény, nehledě na to, že jich v tomto díle je fakt až moc, jako by chtěla autorka vynahradil, že v prvním díle nebyla ani jedna. A jak už tu bylo několikrát zmíněno i četnost chyb v textu je docela velká. Každopádně i tak jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat.

06.01.2024 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Knihu jsem přečetla během jednoho dopoledne, snad ještě nikdy mě žádná takhle nepohltila. Osobně mám hrozně ráda příběhy gayů a jak koukám na popularitu téhle knihy, tak je fajn, že už je většina světa bere normálně. Prostě a jednoduše, příběh byl úžasný a plný napětí, v určitých úsecích jsem si musela přinést brambůrky (oreo mi bohužel došlo během prvních kapitol), abych si neokousala všechny nehty. A Simon byl prostě k sežrání, hnedka bych do něj šla, no bohužel nejsem kluk :D Jen jsem čekala, že i Lea bude mít nějakou tu love story, když už to nevyšlo s Nickem, ale jak tak tady čtu, tak se můžu těšit na další díl, který by měl být o ní. Takže na závěr...byla to fakt super knížka a všem vřele doporučuji ❤️

09.09.2018 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Na tuto knížku jsem byla celkem dost zvědavá, primárně mě zaujal hlavně obal, který je opravdu pěkný. Příběh jako takový je dosti jednoduchý a v podstatě i předvídatelný, i tak mě ale bavil. Je to taková oddechová četba, která má sice lehce vážné pasáže ale většinou se u toho člověk zasměje, super bylo i uvedení trapných momentů, které v ostatních knihách moc nevídám. A konečný happy end mi taky vykouzlil úsměv na tváři. Za mě tedy fajnové počteníčko.

13.05.2023 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Abych řekla pravdu, tak děj je poněkud zdlouhavý, určitě bych ocenila méně váhání nad ,,nevyznám se ve vlastních pocitech, tak si budu hrát na nedostupnou a uraženou”, na druhou stranu je tu celkem hezky uvedené, jak člověk později může litovat toho, že si něco neuvědomil dřív a netopil se ve vlastní sebestřednosti, viz. skoro konec knihy.
Musím bohužel uznat, že první díl mě bavil víc, ale tento taky nebyl k zahození .
Každopádně jsem zvědavá na pokračování.

29.12.2022

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Taková fajnová oddechovka, občas jsem ale měla pocit, že hlavní hrdince je spíš šestnáct, podle chování.

09.11.2021 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Musím uznat, že autor píše příjemným stylem. Akorát jsem už v půlce byla trošku otrávená, ty vnitřní boje byly až moc dlouhé a ve finále byla hlavní postava stále na stejném místě.

30.11.2021 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

(SPOILER) Musím uznat, že knížka mě ze dost zaujala, nápad se mi líbí a děj je vcelku fajn. Děj se na začátku hezky rozjel, ale měla jsem pocit, že za první půlkou knížky se příběh dost zbytečně protahoval.
Jedna z věcí, co bych tomu vytkla je časté opakování jmen, konkrétně příjmení v několika větách, hned za sebou, což jsem potom prostě přeskakovala a předělávala jsem si větu automaticky na ,,on". Na druhou stranu ale chápu, že je těžké psát knihu ve starém stylu, kde se každý oslovoval příjmením, tak aby se to furt neopakovalo.
Malé mínus u mě měla i počáteční scéna na plese, kde Sebastian furt jen někam utíkal, u čehož jsem chtě nechtě musela občas protočit oči, jelikož po nějakém tom čtvrtém útěku už opravdu vypadal jako pořádná "drama queen".
Děj se mi ale dost líbil, sarkasmus je mi vlastní, takže i Evelyn mi se svou drzou mluvou celkem sedla.
Dost jsem se těšila na nějaký ten závěrečný, pořádně romanťácký happy end, což při zjištění, že žádný není, pro mě bylo celkem zklamání. Podle ostatních recenzí usuzuji, že v českém překladu další díly nejsou, což mě dost mrzí, jelikož bych nějaké to pokračování příběhu i uvítala.

11.10.2021 4 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

(SPOILER) Upřímně, mě knížka trošičku zklamala, abych řekla pravdu, tak je to ale trochu i moje vina, jelikož jsem se primárně zaměřila na hezkou obálku a stručný popis zezadu jsem až tak moc nezkoumala.
Každopádně, knížku bych asi doporučila mladší věkové kategorii, i když koncept se mi celkem líbil a i ta vážnost. Jedna z věcí, u který jsem ale fakt nemohla, byla ta scéna s hádkou u večeře, kdy Kenzie Jadena vysloveně poslala do hajzlu, i když měl pravdu a následný den, kdy po absolutním ignoru, vypráví ve škole spolužačce, že spolu choděj, když se ještě ten den ani nepotkali, aby proběhl rozhovor, o tom, co bude následovat po večerní drama show.
Celkově nápad příběhu a průběh byl fajn, akorát já nevím, prostě mi některý pasáže přišly jako hrozný drama, který se pak ale v obrovském kontrastu hrozně jednoduše vyřešily, teda až na úplný konec, který mě dost odpálil.
Ještě bych možná dodala, že z některým slaďáren jsem skoro zvracela duhu.
Beru to ale s nadhledem a příběh jako takový nebyl špatný.

12.06.2021 3 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Jedna z mých opravdu oblíbených knih, ke kterým se hrozně ráda vracím. Upřímně, čtu jí asi po desáté a stále mě baví. Poprvé jsem jí četla asi dva roky zpátky, ale nedalo mi to a musím se k tomu tady vyjádřit, protože je příběh přesně podle mého gusta.
Je to asi první kniha, která je na motivy andělů v postavení záporáků, takže pro mě něco nového. Za to má u mně autorka jeden z mnoha bodů. Dalším je dobré vykreslení charakterů postav, i to jak nad sebou Penryn přemýšlí a nad svou změnou, což je super, protože to nebylo jenom takový ,,hah, teď jsem badass bez emocí." Bylo tam ale taky poukázané, jak okolnosti člověka mění, ale i tak se nad tím zamýšlela a porovnávala, jak by to vypadalo za normálních okolností a že by s těma lidma soucítila.
Upřímně mě potěšilo i to, že autorka neobsadila na hlavní pozice nějakou supr čupr rádoby modelku, ale obyčejnou holku s bojovnou duší. Sama mám 160 cenťáků, takže mi byla Penryn velice sympatická.
Je super, že tam nechyběla ani špetka toho humoru, když se s Rafem škorpili a taky nějaká ta romanťárna, který jsem při čtení celou dobu fandila. Jeeejda, to bylo něco na mě.
Abych to shrnula, u téhle knížky jsem se smála, skoro brečela, byla nas**** na všechny ty bastardy a rozplývala se nad každým náznakem náklonnosti mezi těma dvěma. Prostě všechny emoce najednou. A taky trocha toho hororu, který sice nemusím, ale tady mi vůbec nevadil.
Druhý díl už jsem četla a teď se jen dopracovat k tomu třetímu, který bohužel není v plánu přeložit do češtiny v brzké. Takže se na to budu muset vrhnout v angličtině a doufat, že moje schopnosti na to budou stačit. Abych řekla pravdu, tak jsem dosti zklamaná, že není v plánu překlad, je to podle mě velká škoda, protože tohle je super příběh a hodně lidí určitě čeká, jak to skončí. A vzhledem k tomu, že dneska u nás vyjde kdejaká krávovina, tak je tohle opravdu zklamání na entou. Doufám, že to toho někdo přece jen po čase ujme a příběh dojde i do regálů knihkupectví tady u nás, moc ráda bych ho totiž měla vedle předchozích dvou dílů, které mají stejně úžasný obal, jako ten poslední.
Mám takový pocit, že jsem tuhle knížku už jednou komentovala, jenže po každém přečtený nacházím další a další dojmy, takže předpokládám, že tenhle koment nebyl první ani poslední :D
Ke konci musím říct, že vřele doporučuju ❤️❤️

04.01.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Knížka mě velice potěšila, je to oddechovka s jednoduchým a přitom hlubokým dějem. Miluju jógu a celkově mám zálibu v zkoumání různých náboženství, takže se mi knížka opravdu líbila, je to jednoduché vysvětlení základních zásad buddhismu a zároveň obsahuje i vtipnou část kočičího života. Mohu doporučit na dlouhé zimní večery :)

25.10.2018 5 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Knížku jsem si vyhrabala v knihovně původně jenom kvůli obálce, která mě zaujala a můžu říct, že jsem jí četla jedním dechem. Hodně se mi líbí to propojení s instagramem apod. Postavy byly sympatické, trhlé a občas měly den na tři věci, jak všichni dobře víme z vlastní zkušenosti. Ani mi moc nevadilo, že tam není žádná romantická zápletka a knížka mi dala celkem dobrou inspiraci na tohle léto. Čte se fakt dobře a doporučuju.

02.08.2018 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Celkový nápad se mi dost líbí a většinu zvratů jsem opravdu nečekala, což je milá změna oproti některým jiným knižním sériím. Jediné, co bych mohla vytknout byla celková délka pasáže ve věznici, což byla celá kniha, jelikož v některých momentech už to začínalo být až moc dlouhé. Každopádně poslední stránka mě absolutně odrovnala a autorka tak úspěšně docílila toho, že mám teď neodvratné nutkání si přečíst další díly.

02.05.2024 5 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Ochjoj, tenhle díl mě teda slušně potrápil. Po tom předchozím, který mě opravdu příjemně překvapil, se tento propadl svým natahováním a v postatě ne až tak zajímavým dějem. Rose všechno hrozně trvalo, chápu, že se autorka snažila popsat rozpolcenost hlavní hrdinky, která neví, jak se rozhodnout, ale na to, že byla Rose údajně pryč jenom 5 týdnů, tak mě to při čtení připadalo jako dva roky. Abych nebyla úplně negativní, tak se mi opět líbil styl psaní a i Lissa se konečně dostává do nějakýho charakterovýho vývoje, což je fajn. Jinak bych ale řekla, že zatím asi neslabší díl celé série bohužel.

16.11.2023 3 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Knížka mě primárně okouzlila krásnou obálkou, s obsahem už to bohužel tak skvělé nebylo. Příběh jako takový je fajn, dost mě překvapil závěrečný zvrat, to jsem opravdu ani nečekala, což je plus, jelikož děj není lehce předvídatelný. Jinak mi ale připadalo, že úplně nepatřím do cílové věkové kategorie.

26.10.2023 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

(SPOILER) Knížka byla v celku fajnová, ze začátku se to trochu táhlo a z některých pasáží jsem chvílema chytala cukrovku, jak byly přeslazený. Ke konci to bylo už trošku lepší, ale co si budem, fandila jsem víc Finnovi a trošku mě mrzelo, že tam žádná pořádná romantika neproběhla, ale občasný sarkasmus a pošťuhování se, mi to celkem vynahrali. Jediný, co mě opravdu štvalo, bylo neustálé sebeobviňování se u hlavní hrdinky, čím se vyloženě jen zaplňoval prostor. Celkově to bylo celkem fajn počtení, musím bohužel říct, že znám i lepší knihy tohoto typu.

02.11.2021 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Musím říct, že po dlouhé době tohle byla fantasy, která mě opravdu zaujala. Líbí se mi celkový nápad a prostředí a doufám, že druhý díl bude stejně chytlavý.

10.10.2021 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Musím uznat, že Krásku a Zvíře miluju už od dětství, takže mě knížka dost zaujala. Docela příjemně mi sedla i lehká změna děje a příběh mě chytl, takže jsem knížku stihla přečíst za den. Příběh samozřejmě nemusí padnout do oka každému, ale za mě určitě super.

23.05.2020 5 z 5