Tesák Tesák komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvěle napsaný špionážní román. Svižný, napínavý, srovnatelný s peckami od Forsytha nebo Puza. Báječné čtení. Škoda, že autor napsal jen tuto knihu. Opravdu parádní.

17.01.2021 5 z 5

Vztahové NEchutnosti Vztahové NEchutnosti Iva Pondělíková

Moc pěkná knížka, pravdivá, k zamyšlení. Na kolika stránkách vidí člověk sám sebe nebo své okolí? Krátké příběhy jsou nahrávkou na jejich shrnutí v kapitolkách „Pod čarou“ a „Chci si zapamatovat, že …“ na jejich konci. Vskutku hororové, ale každý den je nová šance. Knížka, ke které se dá stále vracet.

11.01.2021 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Skvělý román. Ze Scarlet se vyklubalo pěkné kvítko, kniha si nehraje na romantiku a i příběh autorky je zajímavý. http://www.jihprotiseveru.cz/

14.10.2020 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Pulitzerova cena se nadava jen tak. Skvely roman. Kazda valka prinasi uplne stejne utrpeni v jakekoliv dobe.

02.10.2020 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvělé!

07.09.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Tato kniha patří k těm, které ve mě zůstanou.

05.10.2019 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Strhující!

09.11.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuveritelne. Jak to mohl takhle napsat? Vzdyt to psal v roce 1943. .... na netu jsem se docetl, ze kniha vysla v Ceskoslovensku v roce 1946 a pak az v devadesatych letech. Soudruzi se pry v knize prilis nachazeli.

24.09.2018 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Fiktivní esesák Dr. Aue mezi skutečnými esesáky. Popisuje počátky války, to jak se nacisti učili vraždit Židy na Ukrajině, peklo Stalingradu, Osvětim a také hrůzy v Berlíně a východním Německu na konci války.

19.08.2018 5 z 5

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Poetické vyprávění o jednom malem francouzském městečku a velkém skandálu způsobeném sporem o záchodek. Košatě a šťavnatě popisovaná krása žen a lidských radostí. Paráda.

06.08.2018 5 z 5

Bachařka - Pěkně do naha, madam Bachařka - Pěkně do naha, madam Zuzana Halasová

Nejvíc frustrující byl začátek druhé části, kdy sama nastoupila do vězení. Jinak kniha nevyniká nějakým příběhem, ale přesto si určitý obrázek člověk dokáže udělat.

28.07.2018 3 z 5

Božská královna prokletých adamitů Božská královna prokletých adamitů Luboš Y. Koláček

Dočetl jsem se sebezapřením. Ta kniha nemá spád ani děj , nikam člověka neposune, nepobaví. Není každý den posvícení.

29.05.2018 1 z 5

Barvy dychtivosti Barvy dychtivosti Vina Jackson