terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Vášeň je pro mě druhým letošním zklamáním :(. Čekala jsem erotický příběh, ze kterého mi bude běhat mráz po zádech, ale nakonec se mi spíš zvedaly chlupy a protáčely oči. Autorka píše čtivě, ale celkový příběh pro mě trochu postrádal smysl. Proč královská rodina, když to vůbec nehrálo roli? Neměl snad žádné povinnosti nebo extra zvyky, mohl to být klasický bohatý týpek… A extrémně mi vadilo to, že když autorka už rozjela erotickou scénu a já se chytala.. tak pak použila slova jako číča, pleskání penisem po zadku, šourek, nebo neustále se opakující slovo š*kat. Jak jsem se moc těšila, tak jsem moc zklamaná a v sérii určitě dál pokračovat nebudu… :(

19.02.2022 1 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

(SPOILER) Na příběh Payton jsem se neskutečně těšila, takže když mi kniha dorazila, byla jsem nadšená. Nikki píše zase skvěle čtivě a kniha je celkem krátká, takže za dva dny máte přečteno. V podstatě mě hodně bavila první a třetí třetina. Prostředek knihy byl za mě takový nemastný neslaný, jak šlo o to, aby tam figuroval nějaký příběh (tentokrát s Dominikem a Japonskem). Našlo se i pár erotických slov, které mě teda pobavily, ale jinak jsem byla s knihou spokojená. Dostala jsem, co jsem očekávala. Eroticky laděný příběh s velkou dávkou sexu a dominancí.

19.02.2022 3 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Miluju povídky, takže tahle antologie pro mě byla nutnost. Přesto to pro mě však byla svým způsobem výzva, jelikož 20 autorů se rozhodlo napsat povídku na téma můj první polibek zcela po svém. V knize se tedy objevují povídky napříč různými žánry, takže dostaneme klasickou romantiku, ale taky dystopii, fantasy s trpaslíky, nebo povídku z válečného období! Moje favorité - Z deníčku smrtky, Polibek pod zámkem, Poslední poprvé, Královecké mosty. Moc se mi celková skladba vítězných povídek líbila a určitě si své místo v knize zasloužily.

30.01.2022 5 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Tak tohle byl přesně příběh, který jsem teď potřebovala číst. Pro milovníky Bridgertonů must have letošního roku :)!
Annabelle je úžasná, chytrá a cílevědomá hlavní postava, která je zároveň i sufražetkou studující na Oxfordu. K postavě vévody jsem si chviličku hledala cestu, ale jinak ostatní postavy jsou naprosto boží. Dějová linka hezky plyne díky výborné čtivosti a celkový námět i s příměsí politiky mi přišel výborný. Všechny city jsem v knize postavám věřila a velmi se těším na další díl! :)

20.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak tohle nebylo vůbec špatné! :)
Hned na začátku jsem si velmi zamilovala Fallon, jakožto hlavní postavu, která díky tragédii skončila popálená a kariéra herečky se s ní nemazlila. Benova stránka byla trochu tajemstvím, ale od jejich vtipného seznámení s Fallon jsem jim vše věřila. Velmi tomu napomáhalo to, že příběh je vyprávěn z obou pohledů, což naprosto miluji. Cítit emoce a vnímat myšlenky obou hlavních postav, kór u takového příběhu, je k nezaplacení. Scházeli se každý rok, na stejném místě, kde se potkali. Zní to, jako pohádka, ale to by nebyla CoHo, aby nám to trochu neosolila.
Naprosto nádherný příběh s neskutečně grandiózním koncem, který nám autorka tentokrát naservírovala, mě úplně dostal. Díky čtivosti jsem knížku sfoukla za pár dní.. :)

17.01.2022 4 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Sypu si popel na hlavu, ale tohle veledílo se mi dostalo do rukou k přečtení poprvé. Myslím, že zpočátku to byla chyba zvolit příběh ve formě grafického románu, jelikož jsem se vůbec nemohla zajet do textu. Ono to bylo daleko těžší soustředit se jak na zpracování, tak i na příběh. No ale potom? Když si všechno padlo do kolejí? Po pár kapitolách jsem začala chápat barevné zbarvení a musím říct, že Namai má u mě velký respekt.
Velmi dobře zpracované světové dílo. Pecka :)

15.12.2021 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Sadie Jones řadím na seznam svých top autorů. Dosud jsem měla přečtenou jen Nevlastní sestru, která se mi líbila moc, ale Matčina hra, to byla taky topka.
Skvělý čtivý psychologický thriller, kdy nám Jones nádherně rozebere mezilidské vztahy uvnitř rodiny. Dotýká se témat jako jsou například alkoholismus, týrání, rakovina. Upřímně jsem konec vůbec neodhadla, takže jsem koukala jak péro z gauče :D.
Co vše je schopna osoba udělat, aby vás odstranila ze svého života?
S Matčinou hrou rozhodně nesáhnete vedle!

24.11.2021 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Kinga mě svou eroromantikou z drsného prostředí mile překvapila. Není to vrcholová literatura, takže člověk nemá vysoká očekávání - snad jen, že si dobře při čtení odpočine. A to zase jo. Bylo to pěkně čtivé, odpočinkové a ta erotická stránka se mi moc líbila. Občas jsem měla trochu problém s Liamem, který svoje rozhodnutí střídal jako ponožky. Od poloviny to začalo být chvilkama takový až moc oblačný. Ale Jessica byla skvělá postava, stojící za svým a postupně přicházela na chod LA podsvětí :). Samotná zápletka se mi moc líbila, těším se na další díly. Super rozjezd série :)

18.10.2021 4 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Klimatická krize je tu a všichni to moc dobře víme. Už nějaký ten pátek to do nás všichni hučí, co je třeba změnit, abychom změně klimatu nepřidávali my sami. Pojďme si ale říct, že jsme jenom lidi a né superhrdinové, ale přesto každá malinká změna k lepšímu může pomoci.
Třináct rozhovorů s nadanými lidmi, kteří se podílí na zlepšování komunity a nebo třeba sbírání odpadků.
Popravdě hned první rozhovor mi úplně nesedl, jelikož pán měl tak trochu prořízlou pusu. Přesto forma rozhovorů byla příjemná ke čtení a kniha se četla dobře. Bylo velmi zajímavé se přiučit v některých věcech a popravdě jsem o spoustě neměla ani tušení. Tak trochu teď cítím, že bych měla dělat více. Ale pozor! Kniha nám není kuchařkou s tím, že teď to všechno musíte dělat. Je to takové příjemné informativní počteníčko.
Velký klobouk všem, kteří se na knize podíleli a také hlavně samotné autorce, jelikož skladba otázek byla super :).

29.09.2021 4 z 5

Krásné věci Krásné věci Janelle Brown

Tato kniha byla mým jedním z největších překvapení letošního roku. Knize jsem dlouho odolávala, ale její krásná obálka a anotace mě stejně lapila :). Dost mě zarazilo, že kniha má skoro 450 stran, ale neskutečně mě překvapilo, jak lehce se mi stránky otáčely a já nechtěla, aby příběh skončil. Velmi se mi líbil nápad v rámci přednesu influencerky Vanessy. Pro hodně lidí je v 21. století influencerství obživou a spousta lidí zároveň tajně doufá a závidí život slavným osobnostem. Často se však pod pozlátkem nachází špína a i zde Vanessa není tak šťastná, jak na svém účtu ukazuje. Na druhé straně stojí Nina, která od malička je vychovávána matkou, která dře bídu, ale snaží se jí podporovat. Jak kdyby podfukářství bylo dědičné, tak po matce i Nina se dává na tuto dráhu a snaží se dodržovat vždy určitá pravidla, aby byla sice zajištěná, ale v bezpečí. Osud svede obě hrdinky dohromady a bylo zajímavé sledovat z obou pohledů, jak se příběh vyvíjí a zároveň vyvíjel v minulosti. Došlo k několika zvratům, ale musím říct, že jsem si ani jednu postavu v příběhu nezamilovala. Zkrátka mi nepřirostla k srdci, abych s ní plně soucítila, ale asi to tak mělo být :). I přesto mohu knihu doporučit, bylo zajímavé nahlídnout do života těchto dvou žen :).

17.08.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Doslova provoněná kniha levandulí a spousty zákusků nám přináší velmi jednoduchý a jasně daný příběh, ve kterém nalezneme i tu romantickou stránku. Absolutní plusy jsou dobrá čtivost (objevují se zde i třeba textovky), krásná obálka a nádherné prostředí.
Našlo se však pár much, které mi při čtení vadily. Penelope nebyla úplně postavou, do které bych se dokázala vžít. Nevím čím to pořádně bylo, ale něco mi k tomu souznění chybělo. Navíc jsem měla pocit, že tohle je příběh, který vystihuje tak trochu film Dopisy pro Jůlii a knihy Julie Caplin. Takový mix těchto dvou :)

02.08.2021 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Na Chlapa snů jsem se neskutečně těšila. Při prvních stránkách jsem se však trošičku zděsila, protože ten drsný humor je fakt něco. Přesto mě zajímalo, jak se příběh bude vyvíjet dál. No, není to extra přelomové, Penelope bych několikrát za tu drzost nafackovala :D.. ale přesto mě to svým způsobem takhle v létě bavilo. Je to svižné, nějaký ten rozvíjející vztah tu máme, máme tu klasického tvrdohlavého boháče. Vedlejší postavu Cama jsem si oblíbila, takže se těším na další díl. Přijde mi, že poslední dobou miluju spíš vedlejší postavy :D...

02.08.2021 3 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

(SPOILER) Po dlouhé době jsem si ke knize sedla večer na gauč a slupla jí během necelých tří hodin :).
Příběh je moc hezky čtivý, relativně krátký, takže tu nemáme žádné vycpávkové části, ale hezky plyne. Moc se mi líbily všechny tři hlavní postavy a také to, že hlavní roli zde hráli děti a zároveň strašáci. Strašáci pro mě byli zajímavým zpestřením.
Během čtení jsem se občas bála a doslova zadrhávala s dechem, když například byly v domě matky dvou bratrů :O.
Knihu velmi doporučuji, ale raději trochu starším čtenářům, aspoň od 13 let :).

20.07.2021 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Paris dokáže velmi dobře pracovat s tématem mezilidských vztahů. Příběhy tak překombinuje a alespoň já do cca 3/4 si nebyla jistá, kdo tu byl vrah. Za mě Za zavřenými dveřmi o kousek lepší, ale pokud vás baví napínavý příběh, kdy si celou dobu klepete na čelo, tak tahle autorka je skvělá volba! :)

22.06.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Z pohledu na obálku je jasné, že se přeneseme do klidu a tepla. Když se seznámíme s hlavní postavou January, z jejíž pohledu je kniha psaná, zamilujete se. A pokud né hned, tak při seznámení s Augustem už začne srdíčko plesat. Obě postavy mají své neduhy a hlavně svou minulost, která jim zasahuje do přítomnosti a výrazně ji ovlivňuje. Charakteristika obou hlavních postav byla skvělá, vedlejší postavy byly sympatické, a to hlavně Pete.
Kniha byla čtivá a ráda jí budu doporučovat dále :).

04.06.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Já tuhle knižní dvojici - Luca a Sage, prostě miluju. Jasně, první díl byl lepší, tady se občas našla taková hluchá místa pro natáhnutí příběhu, ale když ty postavy milujete, tohle přehlédnete. Autorka si podle mě udělala slušný základ pro příběh o April a Gavinovi, tak snad se ho v budoucnu dočkáme. A jo, i když se v tomhle díle Luca choval trochu ztřeštěně chvilkama, pořád ho miluju.
Líbilo se mi přidání skupinové terapie a hlavně to, že ať to dopadlo, jak to dopadlo, Sage se svými problémy nadále musela pracovat (zázrakem se nevyléčila), což působilo více realisticky. Lauro, těším se na podzim na další tvou knihu, co má vyjít v překladu :)!

06.05.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Zpočátku jsem byla lehce skeptická, protože kniha je psaná formou rozhovoru se všemi členy kapely a pár vedlejšími postavami s autorkou. Ale musím říct, že tím ta kniha byla zajímavá a četla se velmi rychle. Autorka nás zavedla do světa rock’n’rolu, sexu, alkoholu a hodně drog.. Vážně hodně drog. Každá z postav měla svůj příběh a líbilo se mi, jak se postupně prolínal. Díky velké čtivosti jsem každou otočenou stránkou byla víc a víc zvědavá, co kapelu čeká dál. Jaký osobní život čeká postavy.
Mou nejoblíbenější postavou se nestala Daisy, ale Camila (manželka Billyho). Byla nehorázně odvážnou a milující ženou, to se mi na ní velmi líbilo. Kniha je mým největším překvapením loňského roku a já se přikládám ke všem kladným recenzím, které o ni kolují.

04.02.2021 5 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Povídky z pera herečky Geislerové byly celkem zajímavým překvapením. Jako herečka je mi velmi sympatická, jako autorka umí rozhodně psát čtivě a umí vytvořit celkem zajímavé povídky se všedními problémy, se kterými se lidi potkávají. Většinou to bylo tedy až moc na to, aby to bylo uvěřitelné, ale pro ten určitě wow efekt to fungovalo. Některé povídky mě bavily, jiné pro mě byly takové dost průměrné. Celkově milá knížka s hezkou obálkou :)…

09.05.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Violet je poslána svou matkou do akademie Basgiathu, aby se stala jezdkyní (ačkoliv celý život chce být písařkou). Jenže kromě otce jsou (či byli) všichni v rodině jezdci. Už od začátku mají jezdci plnit težké úkoly a rozhodně tu nikdo nikoho nechlácholí. Buď to zvládneš nebo zemřeš. Je to taková občas GOT, padají tam jako hrušky :D. Violet prochází skrz knihu skvělým vývojem a i když je drobná, postupně přichází na své způsoby, které jí pomáhají v setrvání v akademii. Nejlepší část ovšem začíná, když se na scéně objeví draci! Když se ke slovu dostanou draci, má to takový vtipný i ponurý nádech, což se mi strašně líbilo. Jejich popisy, jejich chování, ale i to, že ve svých jezdcích probouzí jejich signety (zvláštní síly). Xaden je zpočátku nevrlý a touží Violet zabít, protože je dcerou generálky.
Jako klasická fantasy, je tu spousta proměnných, spousta vedlejších postav (některé si zamilujete, jiné nenávidíte, ale i ti prochází zajímavým vývojem). Zároveň to ale není zmatečné, nikde jsem se neztrácela a i romantika zde není až tak ujetá a je dobře vystavěná. Co velmi oceňuji jsou určité detaily, které autorka měla dobře promyšlené (signety postav nebo třeba barva knihy ;)). Samozřejmě bych se nejraději pustila do dalšího dílu hnedka, ale pokud se nemýlím, tak do podzimu snad vydržím :).
Po dočtení jsem nad hodnocením přemýšlela, protože mi tam vadily lehce dvě věci - ach bohové (to je děsný překlad :D) a trochu jsem nepostřehla náhlou změnu Xadena. Nicméně na to myslím ještě další den, hledám fanarty, ukápla mi při čtení slza a bylo to nej fantasy, co se mi dostalo do ruky.

13.04.2024 5 z 5

Bílá nemoc (komiks) Bílá nemoc (komiks) Jan Štěpánek

Velmi dobře zpracovaný grafický román Čapkova díla, který je protkán kresby od Jana Štěpánka. Stejně jako příběh, tak i grafika je velmi ponurá a dobře tak navodil správnou atmosféru. Bílá nemoc je takové nadčasové dílo, které nám poukazuje na spoustu problematiky a navíc nám dodá jisté ponaučení. Sice takovou extrémní cestou, ale život není procházka růžovým sadem. Kdybych si měla dnes skládat seznam k maturitě, Čapkova díla by tam rozhodně nechyběla. Nebojte se klasicky a klidně bezhlavě se vrhněte na tohoto autora. Nebudete litovat :).

01.04.2024 4 z 5