terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Fíha, trochu se mi zatočila hlava z toho, jak Colleen obrátila svůj romantický styl o 180 stupňů. Colleen nás jako vždycky rovnou hodila do prudké řeky sledu událostí ať se máme proč učit plavat že jo. Poznáváme spisovatelku Lowen, která byla vybrána pro dokončení knižní série za známou spisovatelku Verity - Jerremyho manželku. Co čert nechtěl, Lowen se musela na nějakou dobu nastěhovat ke Crawfordovým, aby se zorientovala mezi výpisky Verity. Jenže, Verity nezemřela, je pouze jen připoutaná na lůžko... Tohle byla absolutní psychobomba! Já jsem jako asi každý, kdo zná tvorbu Colleen, byla ze začátku celkem skeptická, ale nakonec jsem si řekla, proč ne... A díky bohu za to, protože teď bych tuhle knihu doporučila všem. Tenhle psychothriller měl všechno. Napětí mě nutilo číst dál a dál. Pořád jsem si říkala, kde se taková zrůdná postava v podobě Verity vůbec v Colleen vzala?!
Každopádně pokud nejste těhotní, šup šup utíkejte si tohle koupit! Garantuju vám, že tohle je pecka.

04.02.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pomocnice byla super psychothriler, který je takovou kombinací Lapeny a Paris. Od Lapeny má styl psaní v rámci třeba krátkých kapitol a od Paris rozhodně určité napětí, které se táhne skrze celou knihu. Závěr byl teda hustý :D… Ale jena věc mi tam vadila, a to, že Millie si nechala až moc sr*t na hlavu od Niny, což mi k její povaze a minulosti vůbec nesedělo. Jinak to bylo dobře promyšlené a já se mrknu po dalším pokračování :).

29.04.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Neskutečně smutný příběh jedné rodiny, která se potýká s několika problémy. Petra Soukupová velmi dobře popisuje velké strasti dnešní doby, kdy minimálně s jednou se každý z nás někdy potká. Veronika je tou snaživou dcerou, která má dobrý vztah s dětmi, ale s rodiči to už není nejlepší. Jezdí tam hlavně proto, že jí jinak nadávají, že jí vůbec nevidí. Když tam však i se svou rodinou je, její rodiče jí vůbec nerespektují. Vegetariánce Maje (dcera Veroniky) nenápadně podstrkují masové jídlo, Veronice vždy vyčtou, že je tam málo ale její sestru velebí do nebes. Sestru, která žije v Londýně a na rodiče si ani nevzpomene. Den, kdy však zemře její maminka, ten všechno změní. Rázem nastává velký kolotoč ohledně pořádání pohřbu, který musí Veronika udělat celý sama. Následně nám autorka servíruje to, jak si rodina žije poté. Jak se Veronika pere se svým životem, s prací, s problémy svých dětí a ještě starostí o svého otce a psy její maminky. Příběh je občas protkán určitými paradoxy (rybaření), ale zároveň se dotýká několika důležitých témat (problémy ve škole, úmrtí, pracovní povinnosti či odporu promítaného skrze stravu).
Velmi se mi líbí, že i tady jsou pohledy dětí, který příběhu dávají velmi dobrý nádech a autorka nám popíše, co se náctiletým může honit v hlavě.
Rozhodně si nenechám ujít další knihy Petry Soukupové, tohle bylo velmi povedené. Navíc jsem knihu poslouchala jako audioknihu, jejíž přednes byl 5/5 hvězdiček :)!

24.03.2024 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Příběh jsem si pustila v podobě audioknihy a jsem ráda, že se vybral v našem audioklubu k poslechu, protože jinak bych se k tomu nedostala. Hlavní postavy Poe a Tilly jsou výborné detektivní duo, které se skvěle doplňuje a jejich taková symbióza se mi moc líbila. Řekla bych, že Tilly byla dobrým tahounem a osvěžením příběhu.
Párkrát mi ten detailní popis upálených mrtvol dal zabrat, ale naštěstí se autor více pak věnoval detektivní práci, než nechutným popisům.
Pravda je, že první půlku příběhu jsem byla nadšená, ale postupně byl příběh hodně natahovaný a ke konci lehce překombinovaný. Kdyby to bylo o 100 stran kratší, asi bych byla 100% spokojená a bylo by to svižnější.
Hodnotím 3,5/5 a pokud další díl vyjde v audiopodobě, pustím se do něj .

12.01.2024 4 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Tahle obří bichlička v sobě skrývá celkem fajnový příběh, který je neskutečně čtivý. Díky své čtivosti vám stránky utíkají jedna báseň a vy se přenášíte do teplých krajů :). Josephine na popud svých kamarádek vyráží jako aupair do Francie, kde se chystá starat o desetiletou dceru Dauphine milionáře Xaviera. Bylo celkem příjemnou změnou, že Dauphine není rozmazlená holčička, ale úžasná malá slečna. Po delší době jsem při čtení měla radost, že se mohu vcítit do postav a skrze stránky lítaly jiskry. Jako příjemnou třešničku na dortu bych ještě vyzdvihla celkem povedené vedlejší postavy, které příběh hezky doplňovaly. Za mě se rozhodně jedná o příjemné knižní doporučení do letních dnů!

05.12.2022 4 z 5

Když Tom Felton oznámil, že vyjde jeho kniha vzpomínek, nemohla mě minout. Tom je muž, z kterého vyzařuje naprosto klidná a příjemná aura, takže mě přirozeně zajímaly zákulisní vzpomínky/drby ..
Co jsem očekávala, jsem také i dostala. Kniha se věnuje Tomovu dospívání, filmovým zážitkům, ale také jeho stinné stránce života. Dozvídáme se, jaké to je vyrůstat se třemi bratry, jak ho ovlivnil dědeček, jak poprvé před filmovou kamerou stál při natáčení Pidilidí a jak si vedl se svou rodinou na premiérách. Velkou část knihy věnuje natáčení HP, s láskou vzpomíná na herce a s neskutečnou pokorou o všech krásně mluví. No a co mě lehce zarazilo byl fakt, že dnes stále lidé předpokládají, že jakou postavu herec hraje, tak takový skutečně je. Sám Tom s tím měl nemálo starostí…
Jedná se o milé čtení, které je příjemně čtivé a pro fanouška HP bych si dovolila říci i nutností. Pravdou je, že mě překvapilo, že taková ta dark strana jeho života nebyla v podstatě rozepsaná moc dlouze (oproti Perrymu), ale jedná se o Feltona, který je ještě mladý, takže si člověk spíš ulevil, že si své chyby uvědomil “tak brzy”.
Pokud máte chuť se vrhnout za oponu kouzelnického světa, zavzpomínat na Snapea, či Brumbála s Hagridem, udělejte si radost a ponořte se do Tomových vzpomínek :).

28.11.2022 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Pěšec nám představuje pana Gabriela, o kterém toho vlastně ani moc nevíme (ani věk, což mi osobně vadilo nejvíc :D) a Avery, která potřebuje peníze, a tak se ocitne na dražbě.. Kde ale draží sebe na 30 dní…
Bylo to neskutečně čtivé, takže jsem se bohužel nezastavila a během odpoledne knihu na jedno posezení přečetla. Je to jednoduché a přesto smyslné. Erotiky tu není až tolik, tak se není čeho bát. Velmi se mi líbilo spojení chtíče, života, šachů a mytologie - bomba!
Krátké kapitoly, příjemné postavy (až na strejdánka - fuj), odkrývání minulosti a příjemný chtíč. Tohle za sebe můžu doporučit! Nebýt zbrklého konce a stálého oslovení “malá panna”, tak bych hodnotila naplno, ale i tak se těším na další díl, očekávám pak i více :)

11.07.2022 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Já tuhle sérii absolutně miluju! Jedna z nejlepších erotických sérií vůbec a šem bych vám ji moc ráda doporučila.
Ani závěrečný díl nebyl jiný, byla to stejně lehce čtivá jednohubka, kterou jsem sfoukla během necelých 3 hodin a velmi jsem si to užila. Sice tu je více akce, než samotné erotiky, ale v rámci pohledu na kompletní sérii to bylo hezké zakončení a vyvrcholení. Navíc ty střípky z Lachlanovy minulosti byly skvělé a výborně dotvářely kompletní příběh. :)

11.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Uf. Teď budu v rámci hodnocení velmi vystupovat z řady, ale já jsem prostě zklamaná…
Jsem velkou fanynkou autorky, její první čtyři knihy byly za mě úplně skvělé, ale tahle kniha se mi teda vůbec nelíbila. Jak kdyby to psal někdo jiný.
Máme tu rozvrácenou rodinu, kdy má tím pádem každý nějaký motiv, aby byl vrahem. Ze začátku to bylo trochu zmatečné, protože těch postav je tam více, ale to si sedne. Máme tu kraťoučké kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Jenže za sebe nemůžu říct, že by kniha byla úplně lehoučce čtivá. Strávila jsem s ní asi šest hodin a párkrát jsem měla chuť jí odložit :(.
Zápletka mi nepřišla ničím extra originální, nedočkala jsem se nějakých dobrých zvratů a vraha jsem uhodla docela brzo, což mi na Shari vůbec nesedí. Považuji to spíš za psycho román, za mě to moc thrillerových prvků nemělo, ani žádný epický konec. Velmi mě to mrzí, ale tahle kniha se na špici u Shari nedostane. Za mě stále vévodí Nevítaný host a Manželé odvedle, ty mohu ze srdce moc doporučit :).

17.06.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Od přečtení první knihy Kavárna v Kodani ze série Romantické útěky už uplynul nějaký ten pátek. Její poslední kniha se mnou trávila několik dní a musím říct, že s tou první se to moc nedalo srovnat. Chata ve Švýcarsku nám dá krásné popisy okolí, romantickou linku… Ale doslova nám dala příběh sladký, jako čokoláda, co se nachází na knize. Popravdě Julii Caplin považuji za jednu z nejlepších autorek, která se věnuje staré dobré romantice, takže mi to přeslazení až tak nevadilo. Jediné co mě mrzelo bylo, že jsem to postavám až tolik nevěřila. Ze začátku mi oproti jiným dílů trochu trvalo, než jsem se začetla, ale když jsem se pořádně začetla, začalo to frčet jako po másle. Znovu jsem si více zalíbila vedlejší postavy, než hlavní u Miny mi totiž občas vadilo její smýšlení. Na druhou stranu počítejte s tím, že zase budete chtít mlsat :)!

03.01.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Líbilo se mi, že postupně se děly věci, které přestávaly dávat smysl. Všechno působí zcela idylicky - hodná a laskavá babička May, která vám každé ráno připraví k snídani hostinu a dědeček Peter, který tráví většinu svého času na zahradě. Děti jsou doslova hozeny do jámy lvové, protože o svých prarodičích nic nevěděli, ale zároveň nemají na vybranou, protože nikoho jiného nemají. Bylo zajímavé sledovat, jak jednou pochybuje Tara, pak zas Kyle a vždy se snažili najít nějaké logické vysvětlení. Jenže, co když neexistuje?
Po dlouhé době se mi překvapivě i líbil konec, kdy se vše vybarvilo a mělo to spád. Veškerá propletená minulost rodiny Folcroftových se mi líbila a klobouk dolů. Lehce napínavý příběh, který si rozhodně ještě někdy přečtu.

09.11.2021 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Tohle není příběh, který by měl na každé stránce obrovský zvrat. Není to ani příběh o pouhé romanci. Je to krásný a čistý příběh o životě, jeho strastech i radostech. O věrné lásce, která v nás vždy přežívá a o opravdovém přátelství. Všechny tři postavy budete milovat, pro všechny tři budete ronit slzy a budete pro ně dýchat. Tuhle knihu jsem si absolutně zamilovala a doporučuji vám příběh všemi deseti :)!

17.08.2021 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Je pravdou, že tentokrát mě prvně místo anotace nalákal sám autor, ale přečtení rozhodně nelituji.
Příběh bych doporučila spíše pro zkušenější čtenáře, kteří ocení multižánrový příběh, plný více postav a prolínající se v různých časových rovinách.
Stejně jako většině mi příběh zprvu dal opravdu zabrat, ale nesmírně oceňuji jazyk, jakým autor píše. Sama mám ráda klasické odpočinkové knihy, ale občas takový spletitý sci-fi příběh, to můžu :)
Kniha je navíc nádherně graficky zpracovaná a obsahuje i playlist! :)
Upřímně mě mrzí pár komentářů tady, ale jediné co na to můžu říci je - dejte knize šanci :)

17.06.2021 4 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Krásný a miloučký ženský román z prostředí knihkupectví. Hlavní postavy byly dobře charakterizovány, vytvořila jsem si s nimi hezký vztah a Sára jako majitelka knihkupectví byla skvělá. Příběh, kde je herec badboy a dostane po jednom incidentu na výběr, zda jít do vězení, nebo se vrátit zpět do míst, kde vyrůstal a někomu pomoci. Je to krásně čtivé, jediné co mě mrzelo bylo to, že vedlejší postavy nedostaly moc prostoru a zvrat ke konci mi přišel jako zbytečné natahování příběhu. Jinak můžu doporučit, moc se mi líbilo :)

06.05.2021 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kavárna, ve které se nachází kouzelné místo, ze kterého může kdokoliv cestovat do minulosti či budoucnosti. Má to však velmi přísná pravidla a pokud jsou porušena, následky jsou velmi vážné… V knížce máme čtyři různé příběhy, kdy se každý z jiného důvodu rozhodne pomocí kavárny podívat do minulosti/budoucnosti. Za mě byl nejtěžší asi ten poslední, kdy jsem měla na krajíčku, ale každý příběh měl své kouzlo. Jediné, co mě mrzelo bylo to, že se tam často spousta věcí opakovala. Přišlo mi to zbytečné, až rušivé. Jinak to bylo hezké čtení na dva večery a já se podívám i na další díly určitě :).

30.04.2024 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Strašně dlouho jsem se nemohla začíst a dost tomu pomáhal celkový tón obrovské deprese, který na mě při čtení lehal. Jedná se o celkem náročnější dílo v rámci komplikovanosti psychologie postav, jelikož rodina, které se příběh věnuje, je plná tajemství. Tajemství, která mají všichni a postupně za ta léta je rozežírá zevnitř. Na jednu stranu je zpracování postav výborné a vytříbení některých postav v průběhu příběhu je zajímavé.
První dvě třetiny knihy se celkem mimo zajímavé popisy postav hodně dlouze táhly. Poslední třetina tu knihu absolutně odbourala! Tsunami, která ovlivní život celé rodiny je zpracovaná perfektně a se spoustou děsivých detailů. Lehce jsem si vzpomněla na výborný film Nic nás nerozdělí. Na styl psaní jsem si tedy musela celkem zvykat, ale kdybych se na začátku tak dlouho nezačítala, bylo to vcelku povedené dílo.

18.10.2022 3 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Miluju, miluju, miluju! Absolutně ideální letní odpočinkové čtení, ve kterém najdeme ztřeštěnou hlavní hrdinku a pěknýho naštvanýho hrdinu. Celkově i to prostředí pro mě byla novinka a lovení krabů mi přišlo zajímavé :D. Je to psané tak krásně čtivě s krátkými kapitolami, že knihu nebudete chtít odložit! Za sebe můžu jedině doporučit a doufám, že bude ještě vidět :)!

01.08.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Domek v Irsku je zatím poslední vydanou knihou ze série Romantické útěky, která u nás vyšla. Další příběh nás zavede do Skotska a autorka se při nedávné návštěvě Prahy rozhodla, že jeden z příběhů zasadí i do ČR a splní tak spoustě čtenářů jejich přání.
Ani v tomto díle není výjimkou, že nám postava někam utíká. Hannah přijíždí do Irska jako právnička, která se přihlásila na kurz vaření u známé šéfkuchařky. Hned první den se celkem komicky seznamuje s Conorem a trochu opustí své přirozené já. Irsko je naprosto nádherné a spojení s výborným kurzem vaření jsem si velmi užívala. Nejen naše hlavní postavy, ale i vedlejší (například účastníci kurzu, nebo rodina) byly skvělé postavy a příběh byl tak hezky čtivý a nic mi nebránilo rychle otáčet stránky. Při čtení jsem měla velkou chuť si společně s členy kurzu připravovat kvásek, polévku, vejce… mňam! Byla tam i menší, lehce možná detektivní zápletka, která pomohla k ukončení děje a mně se ten konec moc líbil :). Knihy od Caplin jsou i pro mě vždy takovým krásným útěkem z reality, kdy se podívám do nádherných míst a ochutnávám výbornou kuchyni. Jsou to skvělé knihy na léto k vodě, či v zimě ke kafíčku a krbu ️.
Domek v Irsku společně s Kavárnou v Kodani jsou moje nejoblíbenější díly. Jsem zvědavá, jestli Skotsko také naskočí na špici :)..

13.06.2022 5 z 5

Karin Lednická je obrovské jméno v rámci české scény a já jsem ráda, že jsem se k její tvorbě konečně dostala. V rámci Velkého knižního čtvrtku vyšly Životice, pro které jsem hned utíkala. Kniha má neobyčejné zpracování, které mě zaujalo na první pohled. Nádherná červená ořízka a pevná vazba jsou krásné plus. Stejně, jako fotografická příloha, která pomáhá dokreslovat příběh. Velmi se mi líbily beletrizované části, které vždy pomáhaly čtenáři přizpůsobit tehdejší dění a byly velmi rychle čtivé, i když bolestné.
Nakonec jsem hodnotila 4,5 hvězdičky proto, že chvilku mi dělalo problém si zvyknout na tu informativní historickou část, jakým stylem byla do knihy řazená. Každopádně tohle je jedno z děl, které by si mohl přečíst naprosto každý. Narovinu přiznávám, že tato tragédie mě předtím zcela minula :(.

27.04.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Je mi trochu líto, že s druhým dílem půjdu proti proudu. Nové začátky byly neskutečně famózní, takže návrat do Green Valley jsem si hodně užívala. Miluju ty hory a celkové prostředí, kam je kniha zasažena. Přesto pro mě nastalo docela dost okamžiků, které mě na knize zklamaly. Asi největší problém jsem měla s celkovým pojetím trojúhelníku Izzy, Will a Cole. Izzy byla taková praštěná zamilovaná trochu paličatá holka. Cole byl slavný herec, který to podle mě mohl zkoušet daleko důrazněji, ale líbil by se mi k Izzy skoro celou daleko víc, než Will. Will mě upřímně dost zklamal, a to samé musím říct i o postavách z prvního dílu :(.
Takže jo, je to milá čtivá oddechovka, ale já jsem rozhodně větší fanoušek prvního dílu. Každopádně třetí je hodnocen daleko lépe, tak se těším :).

27.04.2022 3 z 5