Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

nostalgie, prožívat zase příběh HP....někdo čekal něco jiného, ale divadelní hra je hra, bylo jasné,že to nebude jako díly předtím...všechno má strašně rychlý spád, časové linie se neustále přeměňují, ale není to nic složitého hezky se v tom orientuje, nebo alespoň já jsem to tak měla....za mě 5*, škoda,že se to tak rychle četlo..za jedno dopoledne celý příběh přečtený...nezbývá než čekat na další

06.10.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Naprosto super! Mnohem lepší jak film, doporučuji přečíst vážně bomba.

05.06.2016 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

(SPOILER) Podle komentářů jsem asi jediný člověk, kterému se víc líbila první část knížky.
Knížka popisuje životní osudy několika rodin v období komunismu. Takovým hlavním zlomem je tragická událost, která Teodorovy změní celý život. A nejen jeho, ale i jeho sousedů. Zničí vztah s jeho synem, kterého 20 let nevídá, manželku, přátelé, sousedy. Po odpykání tresu se vrací zpět a snaží se žít svůj dosavadní život, ikdyž se hodně změnilo. Druhá část knížky je hodně věnovaná jemu a autistickému chlapci Mirkovi, který to v té době neměl vůbec jednoduché. Navíc kvůli těžbě uhlí se vesnice pomalu srovnává se zemí a lidé musejí odejít a změnit svůj dosavadní život.

24.03.2024 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Tahle knížka byla milé překvapení. Moc se mi líbila, krásná pomalá romantická linka.
Střídání dvou časových rovin dodalo knížce dynamičnost Hlavní hrdinové Persy a Sam prožívají své nové životy, které se jim zase střetnou. Oba pak společně rozplétají stíny minulosti a řeší budoucnost. Neřešíme osudy jen dvou hrdinů, ale i jejich rodin, kamarádů, jejich úspěchy i pády.

Druhý díl o Charliem by byl fajn a určitě bych si ho mile ráda přečetla.

10.11.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Spoiler
Knížka se mi četla krásně, mělo to spád, udržovala v napětí jen mi tam chyběl Adam, dvě třetiny knížky jsem na něj čekala a jak rychle přišel, tak rychle i zmizel.
Bože! Co mi to autorka udělala, nejsuprovější postavu... achjo, no každopádně vraha jsem neodhalila, ani jsem nemohla přeci.. pěkné vyšetřovací směry - jak u manžela tak u manželky, zápletky mě bavily, moc!
Chudák Laura, ta teda dostává od života pořádný kopance.

31.10.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

No panebože, kde je další díl?!! To přece nemůže takhle skončit ...

Mona je taková sázka na jistotu, že to zase bude sper romanťárna. Silné emoce, krásně vykreslené charaktery hlavních postav, okouzlující příběh, jako bych tam s postavami byla taky...

Rosie byla hrozne moc empatická
Adam, musel něco hrozně těžkého prožít..

Nejvíce mě bavily ty jejich rozhovory, bylo vidět, jak je důležité mít nějakou osobu, která naslouchá a bude tu pro vás..

A málem bych zapomněla - ten playlist to je bomba!

07.06.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krásná romanťárna, kde přesně víte, jak to dopadne... ale je to tak krásně napsaný, že to prostě budete milovat. Ivana jsem milovala už od začátku, kdy se choval jako debil :D ale doufala jsem, že to bude miláček a nepletla jsem se - charismatickej, milej, pozornej kluk. I Jasmin byla autorkou krásně popsána, její vlastnosti, chyby, její dosavadní život.

Krásná dějová linka, která není jen o sexu. Nenávist, přátelství, láska, krásně popsané, ne nijak zdlouhavé i když má knížka skoro pět set stran, pořád se něco děje.

Jen to jejich společné focení mi přišlo trošku divný :D že na to oba tak jednoznačně kývli :D já bych to teda nedala :D .. ale jak ji vyznal lásku, kdy ji poprvé řekl, že ji miuje... no moje romantická dušička byla hodně spokojená

10.05.2023 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Příběh herečky Lucie, jo nečekala jsem nic extra, takže jsem nebyla ani moc zklamaná, hlavní hrdinka mě teda moc nebavila. Příběh místy vtipný, že jsem se fakt od srdce zasmála, jindy zase trapný, že jsem si říkala, jak tohle mohl někdo vymyslet. Trochu humoru, romantiky, erotiky, napětí.. ale asi bych to zhodnotila neurazí nenadchne, ale hodně mi vadily ty vulgarismy, bylo jich na mě až moc. Jo a málem bych zapomněla na Karla, ten byl taky blb :D bohužel hlavní hrdinové mi vůbec nesedli :D jediné co příběh fakt okořenilo bylo zakomponování Lucčiny bývalé lásky.

Jako po přečtení téhe knížky, jsem snad alergická na slovo "lulina" jako to mi teda vadilo.. a bohužel to v knížce bylo asi nejčastější slovo :D

10.05.2023 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

No tak tohle na mě bylo hodně pomalé čtení. Autorův osobitý styl psaní byl pro mě hodně náročný, některé stránky jsem musela číst několikrát abych se zorientovala, kde vůbec jsem a aby mi všechno dávalo smysl. A střídání dějových linek mi to moc neulehčilo. Chce to opravdu pozorné čtení.

Autor vychází ze skutečných událostí lidí z jedné vesničky ve válečném období. Většina zmiňovaných postav mi nesedla, takže možná i proto se mi to tak těžko četlo. Co si ale budu určitě pamatovat bude postava Jaruny, tak moc jsem jí přála lepší život...navíc zmínka o narození děťátka, to jsem měla slzy na krajíčku..noo hodně děsivý.

Nicméně krásná obálka a krásné ilustrace uvnitř, ale bohužel tohle nebyl můj šálek kávy.

11.04.2023 3 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Super příběh, bavila mě každá stránka, propojení lidí pomocí malého deníčku. Nikdy jsem nic s tímto námětem nečetla, takže mě hodně zaujalo.

08.06.2022 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

pohodová oddechovka :)

02.01.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

no já teda nevím, ale zase tak moc jsem se nenasmála, jako všichni ostatní (když čtu ty všechny pozitivní komentáře).. ale něco úsměvného fakt bylo, ale nic moc závratnýho pro mě.

08.12.2020 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) super čtivé, dokonale propracované postavy, četlo se to jedním dechem samo :) bylo to skvělé, jen jednu hvězdičku strhávám za závěr...chybělo mi, že s Janem to nebylo "dořešené", že to nemělo nějaké ukončení, jak Zuzana naloží s tím, že žije novým životem, případně co bude dál dělat

24.10.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak tohle mi moc nesedlo, teda spíš nesedla mi hlavní hrdinka, takže jsem se skoro celou knížku trápila. První polovinu se mi nešlo vůbec začíst, stránky mi utíkaly, až ve druhé polovině, ale děj mě bohužel nijak neoslovil, našly se dobré pasáže, ale taky místa, kde jsem přeskakovala odstavce, bohužel... Průměr.

03.07.2020 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

No tak, co k tomu napsat.. anotace,ktera vlastne na stranku shrne dej cele knihy.. zadny zvrat/prevrat ani nic podobneho, co by knizce dodalo stavu a spad. A navic mne ani nesedla hlavni hrdinka.. takze za me spis nic nez moc.. bohuzel

13.01.2020 1 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

no pro člověka, který neholduje poezii to bylo hodně průměrné. Pasáže, které byly spojeny s úryvky z knihy, pro mě bylo peklo, vůbec jsem nepochopila, co tím "básník" chtěl říci a tedy jsem pořádně nepochopila, jak se to prolíná s příběhem v knížce, tyto pasáže mě vůbec nebavily ,ale to je asi jenom můj subjektivní názor. Nicméně konec mi přišel nedotažený a odfláklý , pár stránek rozuzlení a konec. A co si budeme povídat, ani jedna z hlavních postav mi nepřirostla k srdci a ani mě nijak nezaujala. Průměr

16.05.2019 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

jak je uz psano nekolilrat, ten konec by si zasloizil vice rozepsat, tehotenstci, deri, svatba..konec na pae strankach me celkem zamrzel.....a ano samozrejme hlavni hrdinove spolu no co, je to roman, jsme to snad vedeli vsichni uz od prvniho dilu, ze to takhle dopadne ne?;)
i ten zivot v New Yorku mohl byt lepe popsany, jejich shledavani atd...no co, cetlo se to samo, ten styl psani me bavi. takova dobra romanticka oddechovka

09.05.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

trapeni od zacatku do konce..nevadilo mi nareci, ani vesnicka tematika, ale dej? no hrozny..tohle se nepovedlo, podle komentaru a recenzi jsem cekala mnohem vic...rozhodne znovu neprectu.

12.02.2019 1 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

boze tak tohle byla pecka. moc jsem od knihy necekala, myslela jsem, ze to budou rady typu - mejte se radi takova jaka jste, delejte si veci podle sebe a takove ty typicke fraze, co cloveka vazne nebavi cost...ale Anie to napsala krasne (a tyhle holce, ze je teprve neco malo pres dvacet?), moudra prokladana pribehy ze sveho zivota v mnoha faktech jsem sebe i manzela dost poznavala

13.10.2018 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

za me velmi povedena knizka, uzasne se cetlo, stranky ubihaji a strhnou vas do deje, postavy jsem si velmi oblibila, konec dopad, ja jsem doufala. :) knizka zaslouzi plny pocet hvezdicek

14.09.2018 5 z 5