Terkishead Terkishead komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Toto není můj šálek kávy. Kniha má možná až trochu moc schematický děj, ale dejme tomu, že má navodit atmosféru lidových vyprávění. Neustálé omílání velkých a krásných mouder ale nakonec trochu nudí i ty přemýšlivé.

07.03.2021 2 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Určitě velmi dobře napsaná kniha. Pod pojmem severská krimi si představím většinou neuvěřitelně brutální důmyslnou vraždu v ponurém prostředí zasněžených končin, v tomto příběhu naštěstí takováto neuvěřitelná konstrukce chyběla. Co nechybělo, byla ponurost. Ponurost postav, ponurost vztahů i celého místa. Děj nebyl sice strhující, zato ale uvěřitený a i když jsem netrnula napětím, rozuzlení mě překvapilo.

17.12.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Mívala jsem ráda detektivky, ale tuhle jsem dočetla jen kvůli výzvě. Vlastně nebyla ničím vyloženě špatná, ale taky jsem neobjevila nic úžasně napínavého, vzrušujícího nebo překvapivého. Nemyslím, že bych znovu vědomě vyhledala stejného autora.

09.12.2019 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný, emotivní příběh. Vypravěčsky fenomenální, jen mě trochu mrzela předvídatelnost děje.

26.10.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Navzdory četným komentářům, tenhle díl byl definitivně nejlepší. Celou trilogii jsem dala, jak se řáká, jedním dechem a ačkoliv jsem si na Bočkův humor už zvykla a proto jsem se například u druhého dílu tolik nesmála, u třetího jsem se bavila fenomenálně.
Lehké a svěží - ideální chuťovka na léto!

25.07.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Narozdíl od mnoha jiných komentářů, tento díl se mi líbil více. Jednak měl trochu jasnější dějovou strukturu a také mi přišel vtipnější. Je jasné, že je to lehká oddechovka, ale přesto mi stále chybí nějaký začátek, děj a závěr. Čte se to jako nekonečný seriál. Manželovi jsem občas četla úryvky a vůbec mu nepřekáželo, že nezná všechny souvislosti. Počítám, že stejným tempem se bude ubírat i další díl a tak už se na něj těším. Je to výborná potrava na dovolenou.

10.07.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi lehké a milé čtení, sympatický sloh. Knihu jsem četla na doporučení, ale nakonec jsem smíchy neřvala, i když vtipná určitě je. Jen jsem v ní marně hledala nějakou dějovou linii a trochu mě překvapilo, že náhle, jen tak mimochodem, skončila.

01.07.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Četla jsem na doporučení a v originále a v podstatě souhlasím s tím, že je kniha napínavá a do poslední chvíle mě udržovala v napětí. To že se spoustu konfliktů ( kterými byla kniha přímo napěchovaná) nevyřešilo, mi připadá vcelku přirozené, v životě se taky všechno nevyřeší. Takže nakonec ubírám hvězdu jen za ten učebnicově patetický konec. Zároveň si nejsem tak úplně jistá, jestli bych se od autorky pustila do něčeho dalšího.

13.04.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Čist se to dalo, ale žádný velký zázrak. Vlastně nakonec spíše nuda. Vhodné jako naprosto nenáročná četba do vlaku - takový fast food mezi detektivkami.

09.03.2018 3 z 5

Misterioso Misterioso Arne Dahl (p)

Jestli tohle byla jednička, tak dvojku už rozhodně číst nebudu. Vlastně se divím, že jsem dočetla tuhle. Kdyby to stálo za to, dlouze bych mohla vyčíslit, co na tom bylo špatně. Ale je to "jen" detektivka a od té se asi mnoho nečeká. I když i detektivka se dá napsat dobře.

19.01.2024 1 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Byla jsem velmi trpělivá a knihu dočetla. Kvůli výzvě. A kvůli hodnocením. Stále jsem čekala na nějaký děj, ale ten se autorovi vždy v zárodku podařilo zabít. Ale každá trpělivost přináší plody a tak za posledních deset stránek knihy dávám jednu hvězdu.

20.04.2023 1 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Do prosluněných letních dní se moc nehodila, ale díky výzvě přečtena. Příběh mi dobře korespondoval s pocity, které na mě návštěva Třebíče před mnoha lety udělala. Nejsem úplně nadšená z vypravěčského stylu autora, ale rozhodně to byla jedna z lepších knih tohoto léta.

11.08.2020 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Přečteno jen kvůli výzvě. Neuvěřitelně dlouhý, šroubovaný a nepravděpodobný příběh. Jak to celé dopadne hravě odhadnete z prvníá kapitoly...

02.06.2020 1 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Vážně jsem se dlouho nudila.. a četla jen v autobusu..a to jen kvůli výzvě. Jenže autor překvapil a přichystal čtenářům překvapení, které jsem vážně ocenila a knihu jsem alespoň na posledních stránkách vzala na milost a dobře se bavila.

23.07.2019 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Severská detektivka, která nezklame, ale neohromí. Pro ty, kteří se chtějí pobavit nad spoustou krve a psychopatů, je to tak akorát. Četla jsem déle než obvykle, protože mě to prostě neuchvátilo. Vynikající byly jen krátké kapitoly, které mi dovolily jít vždycky brzo spát.

09.12.2018 3 z 5

Zase jsem si jednou přečetla, to co čtou moje děti a dobře jsem se bavila. Čtivá fantasy s velmi pěknou grafickou stránkou knihy.

27.10.2018 4 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Jedna z knih na kterou vážně ráda vzpomínám- určitě mnohem lepší než film.

21.12.2017

Kdo lže, vyhraje Kdo lže, vyhraje Andy Robin

Pro pobavení, i když se tam asi každý chvílemi najde.

18.10.2022 3 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Kvalitní detektivka, žádný velký krvák a celkem uvěřitelný děj. Na druhou stranu jsem netrnula napětím a odtrhávala se celkem snadno.

06.09.2020 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ne příliš přesvědčivý příběh. Milé čtení před spaním, ale napětí jiných Nesbových příběhů mi chybělo.

26.02.2019 3 z 5