TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Ellison Cooper - V kleci

Počet strán: 420
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller #detektivka

Výborná detektívka, výborný Thriller!

Tak skvelo prepracovaný dej, ktorý vymyslela táto autorka, to bolo niečo neskutočne!

Máyska, Egyptská či Grécka kultúra, študovanie mozgov sériových vrahov a hlavne prvotná vražda, to všetko vás zavedie do dychberúceho príbehu!

Sayer, úžasná neuropsychologička s nie ľahkým osudom sa vrhne na prípad sériového vraha, pátranie, ktoré nebolo vôbec jednoduché, stopy, ktoré nevedú nikam, strach o život, ktorý vás donúti pátrať so Sayer a odhaliť toho dokonale inteligentného vraha, ktorý sa zdá byť vždy o krok na pred!

A môj detektivny odhad opäť zlyhal ale bola som veľmi blízko

ďakujem za túto štafetu @knihy_s_marcelom a teším sa na ďalšie prípady Sayer!

Štafeta č. 110

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #ellisoncooperauthor #vkleci

#výskum #unesenéženy #sériovívrahovia #únosy #smrť

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.

Přichází anonymní zpráva o další dívce na pokraji smrti. Sayer závodí s časem, aby zachránila druhou oběť, ale brzy si uvědomí, že chytá vraha s nebezpečnou posedlostí.

A zabiják je blíž, než si myslela

17.12.2023 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Karin Novotná - Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Počet strán: 98
Žáner: #horor #fantasy

Opäť sa mi dostali pod ruku Zrnka temnoty

Pri Zrnkach máte istotu, že na málo stranách ste buď znechutený alebo vystrašený na smrť .

V pripade tejto knizôčky som mala pocit, že som sa dostala do sveta mimo realitu, kde sa bojim búrky, pretože neviem čo by v nej mohlo byť skryté.

Nevinne a smutne začínajúci dej malej hrdinky Beky sa pomaly prevrátil do hororového boja o život s tajomnými tvormi z búrkových mračien.

Čo myslite, podari sa Beky zvíťaziť?

Viac prezrádzať nemôžem lebo malý formát ale určite tuto knižku odporúčam, máte sa na čo tešiť

Ďakujem @karin.knihomolka, že si nám knihu poskytla do štafety a ďakujem za príjemnú dávku strachu

Štafeta č. 104

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #ctuhoror #zrnkatemnoty #recenzieTerka #milujemeknihy2

Antonacia:

Víte, jak to chodí. Základka je jako zlý sen, obzvlášť když jste knihomolka na prahu puberty a vypadáte trochu jinak než ostatní. Snažíte se zapadnout, anebo těch pár let alespoň přežít. Rebeka věří, že už ji nic nepřekvapí. Pak se ale ukáže, že tu největší bitvu má teprve před sebou.

Stačí jedno podivné setkání a už nikdy se nebude dívat na oblohu jako dřív. V bouřkových mračnech se totiž ukrývá něco daleko temnějšího než déšť, hromy a blesky. Proti čemu vlastně bojuje? A existuje způsob, jak to zastavit?

Možná si nakonec bude přát, aby ta bouře nikdy neskončila

28.11.2023 5 z 5

Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky Slovenský nářez: Antologie nejlepších autorů slovenské fantastiky * antologie

Úžasná fantasy kniha plná skvelých poviedok od slovenských autorov.

Milujem tieto poviedkové knihy, kde sa nesústredíte len na jeden dej ale na x ďalších.

Najviac ma zaujali poviedky od Michal Hvorecky, Leona Štiblarikova, Katarina Soyka a Janko Iša.

Určite však treba vyzdvihnúť i ostatných autorov, ktory dali kus zo seba a zapojili sa do tejto skvelej Antológie.

Ja to hovorím stále, že naši autori sú častokrát nedocenený a nie len naši samozrejme i tý český.

Preto ďakujem @nakladatelstviepocha
, že ste takto krásne spravili ten najlepší výber slovenských autorov a snáď sa dočkáme i českého nářezu.

Teraz trosku spoileru a mojho komentu k poviedkam ktoré sa mi páčili najviac

Michal Hvorecky - Neviňátko - síce moc neľúbim tieto postapo vecičky ale tato poviedka si ma získala

Leona Štiblarikova - Krvava grilovačka - vyborna poviedka s RPG tematikou, toto je druhy krat čo som sa dostala k takejto "teme" a veľmi sa mi páči

Katarina Soyka - Smrt je jen začátek - na túto poviedku som sa tešila najviac - upíri, čarodejnici - juch Katka brnkla na moju najviac oblubenu fantasy strunu a tuto poviedku som si uzila do sytosti (p.s. tesim sa na Lokaja)

Janko Iša - Žoldnier - veľmi mi to pripomínalo Zaklínača a musím povedať, že tento Žoldnier bol poprdeli dobrý a keby existovali kéris i u nás, som potetovaná od hlavy až po päty, takto mi musia stačiť len moje "obyčajné kerky"

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Čo by ste povedali na detektiva, ktorý meria dva metre ms na sebe hordy svalov takže pohľad naňho naháňa strach, má zrejme veľký nedostatok emócií až by som povedala, že nuly a k tomu všetkému je to novodobý Sherlock Holmes?

Áno , áno taký je detektív tejto úžasnej knihy Hank Giorgio, hneď v úvode ma dostal a jeho "emóciami nabitá" povaha ma dokonale zabila.

Musím povedať, že po prvotnom šoku, že by táto kniha mohla byť azda poviedkova ma našťastie následné strany ubezpečili, že to tak nebude a mňa dostal dej!

Vražda za vraždou, vyšetrovanie za vyšetrovaním, nejasné súvislosti, ktoré však Hank zmakol s prstom v nose!

Jeho "suchý humor" nad ktorým som sa vážne zasmiala a jeho parťáčka a nadriadená Larisa, ktorá bola jednoducho číslo, dotvárali nad celou knihou úžasný celok, ktorý troška nadľahčoval nad celou morbidnosťou knihy.

A otázka, tý, čo ste čítali.. Napadlo vás, že je Hank taký charakter? či už na začiatku alebo na konci knihy?

Predsa len nemôže byť úplne "ekočná vyschlina"

Sešívance: Druhý steh Sešívance: Druhý steh Honza Vojtíšek

Ďalšia nálož od goldendogu v podobe hororových poviedok, niektoré boli lepšie niekto slabšie a niekto, že wau!

Přijela pouť, tati skvele popletenie mysle

Když je připravená výborne spracovanie duchariny a bdsm

ghtrdh

Brandon kruté a brutalne

Neotáčej čo dokáže strach?

Jezero Vassor veľký potenciál

M-ma čakala som kustik iný zaver

Fulciho dech zombie apokalypsa

Otloukej se, bábovičko... fu, toto bolo že fu, zimomriavky

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Ja som spokojná, za mňa dobrá detektívka s výbornou zápletkou.

Časti čo sa až tak veľmi týkali Tobiasa by som vypustila aj keď samozrejme byť tam mali a myslí, čom mi cvaklo až keď som knihu zavrela ale určite by som ich osekala.

Ako píše čast kde bolo myslenie vraha a riešenie prípadov som hltala lebo sa mi to veľmi páčilo (nie niesom zvrhla a ani nadšenec bdsm) ale bolo to skvelé, hlavne tým že autor sa doslova nesral s tým odľahčiť text alebo byť miernejší či v podobe vraha či v podobe vyšetrovania.

Koniec a rozuzlenie bolo pre mňa, že čo? Zisťujem, že by som nemohla byť detektív lebo vždy tipujem niekoho iného

ďakujem za knihu v štafete

07.11.2023 4 z 5

Písně pouličního metaře Písně pouličního metaře Dustin LaValley

Horor? Thriller? Či obludna surovost a nechutnost.

Autor nas privádza v knihe k trom poviedkami kde je jedna hororovejsia než tá druhá.

Ale horor nie v zmysle duchariny ale v zmysle detailných popisov masakrov, blbych náhod a občasneho dvihania žalúdka.

Spinner
Že uff, toto bolo fuj. Jeden vezen na úteku , partia u taborku a jeden veľmi ale že veľmi nechutný človek. No dvíha sa mi žalúdok ale výborne napísaná poviedka

Jako vzít ditěti bonbóny
Aká je pravdepodobnosť, že pri lúpeži v dome natrafíte na psychpata? No v tomto príbehu veľmi veľká

O(d)zbrojení
Kam je až človek schopný zajst kôli výhre? Hry o život v masakri

Zůstanou jen skvrny Zůstanou jen skvrny Ross Jeffery

Ross Jeffery - Zůstanou jen skrvny

Děsivý příběh dvou bratrů, Judea a Kylea, jejichž životy jsou zničeny ve chvíli, kdy umírá jejich matka. Nemají ani čas truchlit, protože za dveřmi už čekají strýcové, kteří s nimi mají vlastní plány. Dětská nevinnost má být navždy ztracena.

-----

Musím povedať, že zo začiatku som si myslela, že kniha bude o niečom inom ale teda toto mi bohato stačilo!

Opäť sa pýtam, akých zverstiev sú ľudia schopný ? Čo to dáva ich chorej myslí? Vnímajú vôbec ako veľmi tým ubližujú?

Veľmi smutný príbeh a za všetko čo Jude urobil som mu držala palce a v myslí som ho nabádala : Len poď, to zvládneš! Musíš to urobiť aby si uľahčil svojej duši a pomstil sa za všetky hriechy svojich bližných!

Veľmi silná kniha!!

Určite však neodporúčam slabým povahám!

Ďakujem za knihu v štafete

----

-Ještě ne, dokud nebude moje povinnost splněná a náprava sjednána, ale doufam, že brzy budu moct z tohto místa odletět, jako fénix povstanu z popela svého života.

----

-Svět je temné misto bez kormidla.

----

-Jsem fénix zrozený z popela svého dřívějšího života. Jsem soud. Jsem posel smrti.

Zpovědi Zpovědi Kanae Minato

Kanae Minato - Zpovědi

Počet strán: 206
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicevendeta
Žáner: #thriller

Veľmi zaujímavá kniha, myslím, že asi aj moja prva od autora s tejto krajiny.

Samozrejme Japonských hororov mam napozeraných dost, ale kniha bola moja prvá.

Musím povedať, že docielenie psychologického nátlaku tu bolo dokonalé.

Zničiť život niekomu ako pomstu za to, že zničil zivot dieťaťu bolo výborné a hoci sa hlavna postava, mama zavraždenej ubrala touto cestou, krásne sa dalo vidieť ako velmi pracuje psychika a ako jedna veta, dokáže zničiť toľko životov.

Trošku ma však zarazilo ako sa všetky detské postavy chovali tak dospelo, nehovorim, že 13-rocne deti sú úplne tupela, ale neverim tomu, že dokážu takto uvažovať ako dospelí, pri všetkých ich myšlienkach som mala pocit, že čítam o 20 ročných

Ale kniha sa čítala veľmi dobre, bola veľmi zaujimavo písaná, keďže sme sa vracali do minulosti, bolo veľmi zaujímavé čítať o tom ako jedna jediná vec dokáže zmenit budúcnosť toľkých ľudí

Za #spolocnecitanie a #tymthriller v #dobrachallenge24 ďakujem
Eliška Staňová Michal Nožička Jitka Dudychová Jana Šamšová Domča Zugarová Lucie Benešová Lucie Reková Vlčková

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

„Manami zemřela. Ale nebyla to nehoda. Manami byla zavražděna. A její vrahové jsou mezi vámi.“Poté, co Júko Moriguči, třídní učitelka 7.B základní školy S, zrušila své zasnoubení, se jejím jediným štěstím stala její čtyřletá dcera Manami.Ta ale tragicky zemřela na školním pozemku, a tak se Júko rozhodla ze školy odejít. Nejdříve si její žáci ale musí vyslechnout její zpověď. Vypráví příběh, který vyvrací vše, co si mysleli, a uvádí do pohybu svou ďábelskou pomstu.Tou ale román Zpovědi teprve začíná. Matka oběti, rodina vraha, spolužačka či vrah osobně, ti všichni vyprávějí o událostech několika měsíců a postupně odkrývají šokující okolnosti jedné tragédie a jejích následků. Spravedlnost, trest, zoufalství, mateřská láska a konfrontace jedné učitelky s jejími žáky, která navždy změní jejich životy a ohrozí bezpečí celé školy

18.05.2024 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Katee Robert - Neonoví bohové

Počet strán: 330
Žáner: #erotika #romantika
Vydavateľstvo: @knihydobrovsky #edicered

Ak by ste v tejto knihe hľadali prvky fantasy, tak ju nájdete jedine v menách hlavných či vedľajších postáv a v meste, ktorom žijú ( len pre prípad, keďže, niekde ukazuje žáner fantasy)

A poďme na recenziu.

Na to aky je to žáner ma kniha neskutočne bavila!

Ak by ste čakali Olymp ako taký a bohov, tu ich nenájdete, za to tu nájdete bájnú 13 v podobe ľudí, 12 z nich v čele s Diom, ktorý ovládajú vrchnému mesto a Hádes, ktorý vládne dolnemu mestu.

A potom tu máme Persefonu, ktorá sa vzoprie rozkazom a zdrhne do spodného mesta a tu uz sa odvíja linka plná sexu a plánovania pomsty a útoku.

Dej bol ultra rýchly a veľmi ma bavil, vtipne prestrelky medzi Persefonou a Hadesom boli zábavné, zisťovanie kto je s kým bolo výborné a posledné kapitoly boli plné akcie, čo ma bavilo úplne najviac!

Veľmi sa teším na druhú časť, pretože prvá skončila šťastným koncom, takže rozmýšľam, čo sa tam mohlo po...

Za štafetu ďakujem @andelske_knihy

Štafeta č. 173
Kniha č. 108/2024

#recenzieTerka
#kniznastafeta #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #kateerobert #neonovibohove #kniznizavislaci

Obsah:

Miláček společnosti, Persefona Dimitriouová, chce uprchnout z ultramoderního města Olymp a začít znovu daleko od zrádné politiky Třinácti domů. Ale celý sen se vypaří v okamžiku, kdy ji matka bez varování nechá zasnoubit s Diem, nebezpečným vládcem temného města s nablýskanou fasádou.

Persefoně nezbývá nic jiného, než prchnout do zakázaného dolního města a uzavřít ďáblovu dohodu s mužem, kterého považovala za legendu… s mužem, který ji dovede do světa, o jehož existenci neměla ani zdání.

Hádés strávil celý svůj život ve stínech a vůbec netouží vystoupit na světlo. Když však zjistí, že mu Persefona může nabídnout střípek pomsty, po níž celá léta prahne, pomůže jí – za jistou cenu. Ale každá bezdechá noc, kterou stráví propletený s Persefonou, v něm probouzí tak silnou touhu, že je ochotný rozpoutat válku s celým Olympem, jen aby si ji udržel…

04.05.2024 5 z 5

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Veronika Fiedlerová - Pomiluj smrt

Počet strán: 128
Vydavateľstvo: Nakladatelství Golden Dog
Žáner: #fantasy #horor #erotika

Veľmi zaujímavá knižka s drsným, brutalnym a bizarným príbehom.

Luisa, ktorá si ide privyrobiť do mesta k sesternici, sa hneď v úvode stretne zo sériovým vrahom... ale ..

Aký je jej príbeh?

Veľmi sa mi páčilo jej vyrozpravanie sa, čo bolo pred a čo bolo popri.

A oboje bolo brutálne.

Určite by som jej odporučila nejaky psychoterapiu, fakt, dievča, to, že ťa niekto odmietne neznamená, že máš po ňom skočiť

Kniha sa čítala veľmi dobre, Luisine myšlienkové pochody ma veľmi bavili a boli naozaj vtipne.

Dielo ako celok bol tiez dobrý, až na ten koniec ten by som očakávala iný ale proti gustu ..

A som rada, že táto štafeta išla ako #autorskastafeta , preto ďalujem všetkým stafetarom, ktorý knihu prečítali a ďakujem autorje Veronika Fiedlerová , že nám knihu poskytla

Kniha č. 102/2024
Štafeta č. 170

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #ctuhoror #zrnkatemnoty #goldendog #veronikafiedlerova #pomilujsmrt #skbookstagram #podporujemeceskeautory

#vraždeniežien #brutálnavražda

Rakousko-Uhersko, počátek dvacátého století.
Ve městě Mährischfurt řádí psychopatický vrah, porcující lehké děvy. Právě sem přijíždí hledat službu Aloisie Margetzin, obyčejné děvče z horské vísky.
Místo nadějných vyhlídek ji však hned první noc čekají potíže. Smrt se jí lepí na patu protézy a doprovází na každém kroku. Možná proto, že to není Luisa, kdo by se měl bát. Má totiž tajemství, s nímž se nikomu nesvěřila, a neví, jestli ji samotnou nezničí dřív, než to udělá Řezník.

24.04.2024 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

C. J. Tudor - Upálené dievčatá

Veľmi zaujímavá kniha, troška nadprirodzena, sem tam nejaka ta mrtvola a veľká záhada pri ktorej mi padli usta ked sa dostala napovrch.

Reverendka, ktorá dostane dočasne miesto na fare v malom mestečku, obyvatelia, ktory su zomknuty , farar ktory si to pred ňou hodil, dve dievčatá, ktoré sa objavuju v kostole.

Zahada, ktorá sa pomaly odhaľuje.

Kniha sa mi páčila dej rýchlo plynul ale chybalo mi tam trošku viac možno toho nadprirodzena a mozno tej detektívnej časti

Za štafetu ďakujem Marcel Purma

Kniha č. 91/2024
Štafeta: 166

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #cjtudor #upalenedievcata

#minulosť #zmiznutie #upálenie #smrť #samovraždy #tajomstvo

Vitajte v dedinke Chapel Croft. Pred päťsto rokmi tu na hranici upálili osem protestantských mučeníkov. Pred tridsiatimi rokmi bez stopy zmizli dve miestne tínedžerky. A pred dvomi mesiacmi vikár miestnej farnosti spáchal samovraždu.

Reverendka Jack Brooksová je slobodná matka, ktorá vychováva štrnásťročnú dcéru a bojuje s výčitkami svedomia. Do Chapel Croft prichádza s túžbou nájsť pokoj a začať nový život. Namiesto toho však nájde miesto zahalené tajomstvom a čudný darček na uvítanie: starú súpravu na vyháňanie diabla a lístok s tajuplným citátom: „Nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, nič nie je utajené, čo by sa neprezvedelo.“

Čím lepšie Jack a jej dcéra Flo spoznávajú dedinu a jej čudných obyvateľov, tým hlbšie ich miestni vťahujú do svojich roztržiek, tajomstiev a podozrení. A keď sa Flo v starej kaplnke stane svedkyňou znepokojujúcich výjavov, napokon pochopí, že sú duchovia, ktorí sa nemienia odobrať na večný odpočinok.
V dedine, kde všetci majú čo chrániť, je každý nejako spojený s krvavou minulosťou, a pravda nemusí priniesť nič dobré.

16.04.2024 4 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Monica O'Rourke - Utrpení těla

Pocet strán: 148
Žáner: #horor #erotika

Milé dámy, milý páni a všetci , ktorých ešte bavia moje recenzie.

Uvažovala som či ohodnotím túto knihu hviezdami alebo radšej nie, pretože táto kniha je nielem, že 18+ ale dala by som ju mozno aj 100+ pretože tym násť ročným by mohla obohatiť život o par kuskov hnusu (sorry, ešte nemate rozum realne a normálne uvažovať)

Táto kniha je hnus hnusov , sexualneho nasilia do takej mieri, ze som mala chuť zvracat každú jednu stranku , každé jedno slovo a každé jedno písmeno!

Takže naozaj pre silné žalúdky.

Trištvrte "poviedky" si hovorite nie, bože, prečo, bež, zomri radšej a štvrť knihy si hovorite poď dievča! To dáš! Ty na to máš!

Takže nakoniec po tej poslednej štvrtine knihy som si povedala, že toto ai zaslúži plný počet, pretože to je všetko co očakávam od zvráteného hororu!

P.S. na zvyšné dve poviedky aj keby mali byť o ružových poníkoch som uz fakt žalúdok nemala.

Kniha č. 88/2024
Štafeta č. 164

Za štafetu ďakujem @keboska

#recenzieTerka
#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #ctuhoror #milujemeknihy2 #skbookstagram #monicaorourke #utrpenitela #goldendog

#chudnutie #mučenice #strach

Zoey se svou postavou nebyla nikdy spokojená. Nic si nenalhávala, byla tlustá. Chtěla si jen koupit knihu o hubnutí. Třeba by to tentokrát vyšlo. Třeba… Jenže stačilo jedno setkání a pak tma. Když se probudila, ocitla se na odtučňovací kúře, kterou si nedokázala představit ani v nejtemnějších snech. Strach. Znásilnění. Mučení. Bestialita. Nevěděla, co ta slova znamenají. Teď to poznává z první ruky. A bude toho ještě víc… V knize najdete nejen román Utrpení těla, ale také povídky Jasmín a česnek a Experiment s podstatou lidství. Která z povídek vámi otřese víc? Přinášíme vám na český trh americkou autorku, jejíž jméno si budete pamatovat. Jen málokdo je tak brutální jako Monica J. ORourke.

14.04.2024 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Eva Brykner - Beze stopy

Počet strán: 181
Vydavateľstvo: @booklabsk
Žáner: #triler

Táto tenká knižôčka vás pripraví o kľudný spánok.

Čo je najhoršie pre rodinu?
Strata otca
Čo je následne najhorsie pre matku?
Stráta dieťaťa.

Hneď v úvode vhupneme do deja - Nora príde o manžela o rok neskôr jej niekto unesie dieťa.

Ale KTO?

Dieťa samo neodíde - má pol roka - môže to byť sused? Suseda? Syn? - tieto otázky si musí klásť vyšetrovateľ, ktorému je pripad zverený.

Podarí sa mu to však? Alebo vyjdú na povrch nečakaná udalosti, ktoré nás dostávajú hlbšie a hlbšie až sme tak podozrievavý, že si myslíme, že samotné dieťa je výplod fantázie alebo, ze za to môžu všetci!

Za mňa dokonalý psychologicky triller s tak nečakaným koncom, ze mi klesla sánka a povedala som si , ČO TI JE*E?!

Ďakujem dievčatá za #spolocnecitanie
Neni nad to mať tolko spoluvyšetrovateľov

Evženie Pavelová

#kniznarecenzia
#kniznizavislaci
#skbookstagram #milujemeknihy2 #evabrykner #bezestopy #podporujemeceskeautory

Obsah:

I když nikoho nevidíte, nikdy nemůžete s jistotou vědět, že jste sami.
Malé město obklopené ze dvou stran lesem. Jedna zlomená žena a nejedno ukryté tajemství.

Noře se hroutí svět. Nejprve přišla o manžela a nyní ztratila to nejcennější, co jí po něm zbylo. Najednou bez pozvání přichází dny, kdy neví, komu věřit. Někdy si není jistá ani sama sebou. V této chvíli není zřejmé, kdo je na její straně a kdo jí potají podkopává pevnou půdu pod nohama. A největší otázkou zůstává, kolik obětí už polapil Černý les. Objevují se stará tajemství, která měla zůstat navždy pohřbena.

24.03.2024 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Madla Pospíšilová Karasová - V pekle jsme všichni HEBERT

Počet strán: 110
Žáner: #horor

Čo si predstavujete pod najhorším peklom?

Ja osud hlavnej postavy tejto útlej knižky zo znakom #zrnkatemnoty

S krásneho detstva doslova peklo na zemi.

Hébert, ktorý bol prevezený do sirotcinca, niekde kde mu mali pomôcť a aj pomohly! Ale nie k zdárnemu dospievaniu a života plného naplnenia.

Teda naplnený rozhodne bol ale nie láskou a nehou!

O to je to horšie, že v tých dobách ako píše autorka v závere tieto zverstvá existovali a nik! NIK! sa nezastal malých ubolených duší, ktoré si zaslúžili viac ako len bitky a zlobu, vybijanie si niečoho, čo asi nikdy nepochopím.

Velmi smutná a silná kniha a je verim a dúfam, ze v tejto dobe slúžia sirotčince na nieco lepšie a kde sa deti maju dobre :(

Za štafetu ďakujem @terr_books

Kniha č. 64/2024
Štafeta 152/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeceskeautory #ctuhoror #madlapospisilova #hebert #skbookstagram #milujemeknihy2

#matkaadieťa #sirotinec #minulosť

Pro dítě chce přece každý to nejlepší. A tak když už se matka o své ratolesti starat nedokáže, bude pro ně tím správným řešením ústavní péče, bez ohledu na to, že otec stále žije.

Vše je posvěceno vírou, takže je to v pořádku. Nebo by mělo být
Jak to vypadalo v kanadských křesťanských sirotčincích v ne až tak vzdálené minulosti? Ne, nejedná se o lehké čtení. Někdo jim uloupil dětství a vlastně i zbytek života.

17.03.2024 5 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Dominika Dán - Nežná Fatamorgána

Počet strán: 287
Vydavateľstvo: @slovart_vyd
Žáner: #detektivka

Tu hneď na úvod sa priznávam, že zo mňa nikdy v živote kriminalista nebude.

Nielen, že moje teorie v uvode išli do kýbla ale nikdy by ma nenapadlo tak ako Krauza, že zrovna ten človek bude vrahom. Ani by som si to neodvodila s jeho zistenia

Tentokrát sa vraciame späť do doby keď Krauz ešte nebol v tíme - tu bol moj prvý omyl. Tajne som dúfala, že im pomôže hneď s tymto prípadom ako "tajný milenec" veď jeho prehrešky - ani by som sa nečudoval.

Potom skončíme do roku, kde už Krauz bol a pomôže až teraz.

V pozadí mame začiatky nežnej revolucie, ktora sa tiahne a vyvíja až dôjde k zdarnemu koncu na konci knihy (hold dejiny neprepiseme)

Tento prípad bol veľmi zamotaný, nádejných stôp bolo veľa ale aspoň tam som vedela, že to išlo veľmi ľahko na to aby to bola pravda po toľkých vraždách.

Chronologicky tretí diel z osemdesiatych rokov. Teším sa na 4 knihu s nazvom List zo zahrobia a na roky deväťdesiate.

Kniha č. 62/2024

Za #spolocnecitanie ďakujem Martin Petráš Katarína Jantoláková Júlia Júlia Zuzana Žužu Dobiasova Anna Slobodnikova Anastázia Gorčošová

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #skbookstagram #milujemeknihy2 #milujemeknihyslovenskychautorov

#sériovývrah #slovenskékrimi #sexuálnezločiny #detektívka

Tretí príbeh z obdobia novembra 1989, z obdobia detektívnych začiatkov Richarda Krauza.

Richard Krauz pracuje na oddelení vrážd už rok a pol, no ešte stále je v očiach starších kolegov iba kriminalistické ucho. Jeho učiteľ, detektív Eduard Burger, má na stole tri staré nevyriešené vraždy mladých dievčat, ktoré vrah znásilnil a zahrdúsil na lavičke mestského parku. Modus operandi všetkých troch vrážd jednoznačne nasvedčuje, že ide o toho istého páchateľa. Vyšetrovanie si vyžaduje špecializovaný tím, no socialistické vedenie polície tento fakt ignoruje. Nechce medzi obyvateľmi vyvolať zbytočnú paniku. Štvrtá vražda sa stane mesiac pred revolúciou a Burgerove varovanie, že vrah neprestane, sa potvrdí. Už nikto nepochybuje, no už je neskoro.

17.03.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Augustina Bazterrica - Znamenitá mrtvola

Počet strán: 245
Vydavateľstvo: #fobos
Žáner: #thriller #horor #scifi

No...

Veľmi špecifická kniha na nechutnosti a zvrátenosť.

ALE

Keď sa raz dostaneme do tohto štádia nášho bytia ani by som da nečudovala, že presne takto bude vyzerať naša budúcnosť.

Marcos - hlavna postava, "šéf" mraziareň nám rozpovie svôj príbeh o tom, čo sa stane, keď si vláda zmyslí, že všetky zvieratá sú nakazené a tým pádom sa ich treba zbaviť.

Ale..

Čo mäso? Vegetariani jasajú, ale čo tý, čo potrebujú mäso?

Nuž asi vás možno napadá odkiaľ to mäso zrazu majú?

Áno, áno z ľudí, tu uz ideme do deja, do mraziarni, na bitúnok, na chovné kusy, ktoré sa pestujú pre ľudskú spotrebu.

Detailne opísaný každý jeden krok, na zvracanie mi je ešte teraz

Potom nastane zlom, keď Marcos dostane darom chovnú samicu.. Ale co s ňou? Zmení sa Marcos?

Celú knihu som si hovorila, že toto je ten bod, kedy precitne, uvedomí si, skončí s prácou...

Nuž koniec ma dorazil.

Túto knihu som mala pôvodne v štafete a veru rada by som si ju prečítala s poznámkami ale myslim, že raz mi stacilo v spolocnom čítaní. Ďakujem Šárka Smetanová Lucie Svobodová
Nika Strumienská Júlia Júlia Anna Slobodnikova Zuzka Bányi Čapčíková

Kniha č. 61/2024

#kniznizavislaci
#kniznarecenzia
#spolocnecitanie
#skbookstagram #milujemeknihy2 #augustinabazterricaauthor #znamenitamrtvola

#smrtiacevírusy #zvrátenosť #vírus

Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata: od divoce žijících po domácí mazlíčky, všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády čelí situaci drastickým způsobem: uzákoní chov, porážku a konzumaci lidí. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality a společnost je rozdělena na dvě skupiny: na ty, kteří maso jedí, a ty, jejichž maso je konzumováno.

Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni?
Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?

17.03.2024 3 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Leylah Attar - Papírová labuť

Počet strán: 383
Vydavateľstvo: @mobaknihy
Žáner: #thriller #erotika #roman

Veľmi silný príbeh o pomste a láske, istote a neistote, vášni a nenávisti.

Príbeh nás okamžite vtiahne do deja únosom hlavnej postavy.

Musim povedať, že aj napriek tomu, že Damien bol neustúpný, krutý a zlý štokholsky syndróm by som si neho okamžite dokázala urobiť aj ja

Skye som obdivovala bola to veľmi silná žena, ktorá vydržala to najhoršie

Príbeh, ktorý sa postupom času vypovie bol krásny, smutný, silný a mne miestami trhalo srdce, čo všetko si Esteban musel prežiť, zažiť a ako sa s malého chlapca dokázal vypracovať na silného jedinca, hoci ho poháňala pomsta a ja sa mu vôbec nečudujem a veru držala som mu palce nech ju nakoniec vykoná.

Skye mi postupom času kapku liezla na nervy pretože sa to schyľovalo k typickemu ero-romantickému klišé v posledných kapitolách a mala som chuť knihu zavrieť, takze jedna hviezda fuč.

Prvý krat som čítala thriller spojený s erotikou a velmi sa mi to páčilo a určite knihu odporúčam ďalej.

Za štafetu ďakujem @adela.hol

Kniha č. 59/2024
Štafeta č. 150

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #leylahattar #papirovalabut #kniznarecenzia

Obsah:

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje.
Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.

15.03.2024 4 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Pavel Fritz - Přístav u řeky Styx

Počet strán: 452
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #scifi #horor

Výborné sci-fi dielo s nádychom hororu.

Trošku mi to pripomínalo Evolúciu či dokonca aj Labyrint ale nie veľmi .

Dej ma rychlo chytil, uz len kôli tomu skúmaniu ineho života, ktorý postupom času začal naberať na riadnych obrátkach.

Posádka ma trošku miestami hnevala, pretože nie vždy v tom najhoršom držala pri sebe, hoci niektoré hlášky a vtipy No isla som do kolien a vôbec mi to nevadilo nakoľko kniha bola vážna a taketo mile vtipné obohatenie bolo výborné.

Ku koncu sa mi to kapku nepáčilo kôli tej téme, ale veď neodsudzujem tak to autor chcel, tak to napísal.

Knohu odporúčam všetkým sci-fi blaznom. Bude to pre vás to pravé orechové

Za knihu poskytnutu v ramci #spoluprace ďakujem @nakladatelstviepocha

Kniha č. 58/2024

#recenzieTerka #recenznivytisk #kniznizavislaci #kniznarecenzia #skbookstagram #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #pavelfritz #pristavurekystyx

#vesmír #záhady #utópia

Pod ledovým krunýřem Jupiterova měsíce Europy se rozprostírá tajuplný oceán. Skupina vědců s nadšením zahajuje jeho průzkum, aniž tuší, čemu stane v blízké budoucnosti tváří v tvář. Temné vody ukrývají zahnívající tajemství a vyslance lidstva očekává poznání, že nejen život, ale i smrt mohou nabývat ve vesmíru netušených podob. Království plynného obra není místem pro slabé...

12.03.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Juan Goméz-Jurado - Pacient

Počet strán: 404
Vydavateľstvo: #vendeta
Žáner: #thriller

Kniha, ktorá neurazi ale ani nenadchne.

Začiatok výborný, koniec výborný!

Stred ma však trošku iritoval, hlavne kôli zbytočným pasážam, ktoré tam byť nemuseli a dej by bol o to napätejší.

Ale David bol vyborny neurochirurg a skvelý otec, Kate najlepšia teta na svete!

A pam White? najväčší magor, manipulátor a psychopat.

Celá kniha sa odohráva počas pár dní, kedy David prežíva najväčšie muky svojho života, hneď v úvode vieme, že sa niečo v jeho živote tak pokašle, že sedí v cele smrti.
Dej je z jeho pohľadu a pomaly nás vťahuje a rozpráva svôj príbeh.

Čo by ste vy urobili pre záchranu svojho dieťaťa? Dokázali by ste vziať život inému?

Ja rozhodne áno!

Ďakujem za štafetu Adéla Ňorková
A ďakujem dievčatám za #spolocnecitanie Nika Strumienská Lucie Svobodová Kattykitty De Peyrac Júlia Júlia Evženie Pavelová Lucia Tomková Nika Vachová Lucie Reková Vlčková Zuzka Bányi Čapčíková

Kniha č. 51/2024
Štafeta č. 147

#únosdieťaťa #USA #neurochirurg #operácia #prezidenti

Renomovaný neurochirurg David Evans má před sebou strašlivé rozhodnutí. Pokud jeho příští pacient odejde z operačního sálu živý, jeho malá dcerka Julia zemře rukou nebezpečného psychopata, který ji unesl a drží ji na neznámém místě.

Zoufalé odpočítávání začíná pro doktora Evanse v okamžiku, kdy zjistí, že oním pacientem, jenž musí zemřít, aby jeho dcera přežila, není nikdo jiný než prezident Spojených států amerických. V rozhodování navíc nemůže počítat ani s vnějším zásahem policie či FBI, neboť únosce ho má neustále pod dohledem. Spolehnout se může na jedinou osobu ve svém okolí. Může jí však plně důvěřovat? Co všechno lze pro záchranu nejmilovanější bytosti udělat během pouhých 63 hodin?

03.03.2024 3 z 5