Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemohu jinak, než souhlasit se Šánkou, že se tato kniha přežene jako vichřice, i když ze začátku to je jen jemný větřík, který sled událostí rozfouká tak, že nevíme, kolik škod ještě způsobí. Styl psaní je velmi působivý, protože nechává čtenáře pracovat s fantazií, a kdo už četl nějaké válečné romány o Židech, tak si dobře umí představit, čím Zuzana prošla, i když zde její bolest vnímáme jako celek v průběhu čtení. Těžká doba, nezáviděníhodná.

03.01.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tak opět stará dobrá a hlavně sebevědomější aristokratka zabodovala. Jsem ráda, že u Marie nastal významný posun vpřed a hlavně kniha zase dokázala pobavit příjemným humorem.

23.11.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tato knížka je lahůdka pro milovnice psychodramat. Rychlé čtení a napínavé do poslední stránky a ten konec... třešnička na dortu. Chvílema jsem měla pocit, že už je děj předvídatelný, ale nic není, tak jak vypadá. Četla jsem knihy s podobným námětem, ale tato byla jiná, detaily byly propracovanější, takže jsem jí povýšila na vyšší level v tomto žánru.

21.05.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Moc hezká myšlenka, vodník, rybník, mrtvola, penize, nevěra. S tím se dá dobře pracovat, ale tohle nemělo spad a napětí, bylo to vyprávění, co se stalo v naši vsi nehledě na to, jak morbidní to bylo. Za mě průměr, slabší.

17.07.2023 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

První polovina knihy byla spíše příběhová a vlekla se, jak se manželka sériového vraha vyrovnává se situací, ne nemá to vůbec lehké, musí chránit své děti i sebe před zlými a pomstychtivými lidmi. Obavy jsou až paranoické a je pravda, že jsou oprávněné. Druhá polovina knihy se změní na rychle plynoucí thriller, kdy akce střídá akci a nestíhá člověk nic, než číst a číst, až dojde na konec. Četlo by se mi lépe, kdyby napětí bylo rovnoměrnější.

03.03.2023 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Příběh dvou bratrů a jejich otce policisty prožívají mnoho traumatických zážitků, které dnes zažívá mnoho mladých lidi, vyrovnávají se s nimi po svém. A do toho vražda. A Adam se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Bylo to hodně napínavé. Těším se na další díl s Adamem a Martinem, který letos vyjde.

07.02.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Lottie opět boduje, i když její stálé praní a sušení prádla mi připomíná mě samotnou, i když nejsem vyšetřovatelka Byla jsem ráda, že tentokrát se případ netočil kolem Lottiných dětí. Myslím, ze to už stačilo. Zápletka byla jednodušší a co Lottie zjistila, jsem tušila mnohem dříve, to se mi většinou nestává./Ale i tak to bylo čtivé a napínavé čtení.

16.09.2022 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Co v mládí uděláš, ve stáří jako když najdeš... Ale co když Eve udělá rozhodnutí, které jí pronásleduje celý život? Kniha je napsaná tak, že s Eve i Cory člověk soucítí, i přes nelehký úděl se snaží žít dobrý život. Když se měla Eve rozhodnout, zda pravda je lepší než způsobená bolest, tak nevíte, jak jí poradit. Je to těžké téma, ale čte se s lehkostí, a to je na knihách paní Chamberlainové obdivuhodné, náročným tématem se lehce prokouše a ve čtenáři zanechá stopy.

14.04.2022 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Chtěla jsem si tuto knihu přečíst už delší dobu díky vašemu hodnocení a komentářům a jsem moc ráda. Je to kniha, která mě oslovila... Kniha o chudých rodinách na plantáži a jejich životě, z kterého je těžké se vymanit. Ale jde to, možná i v této knize povede předem prohraný boj o jiný život k lepším zítřkům... Smutné, ale pravdivé čtení, sterilizace je zkrátka i dnes kontroverzní téma a vzhledem k tomu, že je to na toto téma má první kniha, i první kniha této autorky, nezbývá mi, než hodnotit na plný počet. Knihy, které mají hluboké myšlenky se z hlavy hned neztrácejí... A takové mám nejraději.

15.10.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Chamtivost vyhnaná do extrémů, tato klasika je věčná, Molière ve své době s touto divadelní hrou příliš úspěšný nebyl, ale kolik je dnes takových Harpagonů, když se člověk podívá kolem sebe. Musela jsem doplnil své čtenářské znalosti.

30.09.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Detektivka a jsem ráda, staré téma v novodobém kabátu. Čte se dobře a ani já neodhadla, kdo je vrah. Takže doporučuji.

14.07.2021 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Ani chvilku jsem se s Davidem Rakerem nenudila, tak trochu superman, ale jinak příběh propracovaný do detailů, že mi bylo unesených žen velmi líto. A přála si, aby byly stále živé.

21.03.2021 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Krásný román na léto, který vás přenese do prosluněné Brazílie v 20 letech 19. století. Za mě první kniha od této autorky a i když začátek mi trval dlouho, pak už jsem se nemohla odtrhnout, čtení k létu, příjemné a odpočinkové. Ocenila jsem, že v románu jsou použita dobová fakta a jména skutečných postav, což dodalo knize na autenticitě. Těším se na příběhy dalších sester.

30.06.2020 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Opravdový thriller jak má být, ani minuta není navíc, i když začátek knihy vypadá velmi poklidně, pak se to rozjede. Možná je to víc psychothriller, hlavní vyšetřovatelé také nemají lehkou minulost a musí bojovat za svá práva, ale asi až v dalších dílech. Poslední strany byly opravdu emocionálně vypjaté.

07.02.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Úžasný díl přerovské poválečné doby, tato kniha je asi nejvíce detektivní a emocionálně stejně náročná. Postavy jako Albína nebo Vilemína byly oběti své doby a bylo mi jich moc líto. Konečné rozuzlení bylo překvapivé.

28.10.2023 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Moc se mi líbily vykreslené postavy, dozvěděli jsme se o každé dost na to, zda jsou sympatické či ne, zda jsou oběti nebo vrazi. Moc jsem si přála sympatizovat alespoň s jedním dvojčetem a to se mi nepovedlo. Naivita paní Donovanové byla hodně přes čáru, ale jinak se pořad něco dělo a nebyly to hezké věci. Vraha jsem na rozdíl od jiných neodhadla. Chyběla mi rekonstrukce,, co se přesně stalo u jezera a to si myslím, ze by si to čtenář zasloužil. Proto o jednu hvězdičku méně.

05.06.2022 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Moje první seznámení s touto autorkou a příjemné překvapení, ale je je to díky vám milé čtenářky a vašim recenzím, že jsem po ní sáhla a ráda sáhnu i po další. Pravda, ta milostná linka by nemusela být až tak...., ale příběh to nerušilo a fakt jsem nadšená, jak to dopadlo. Zajímala mě pointa asi víc, než celý příběh a dočkala jsem se překvapení, takže jsem spokojená.

03.05.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

U všech knížek s Kate je o čtivost postaráno, to že zde zemřely děti, mě dostalo. Možná jsem teď na to v této době citlivější, ale Kate to zase pěkné rozmotá a vyjde z toho jako superžena, ovšem na druhou stranu vidíme i její slabosti a stinná zákoutí její povahy. Jinak by byla příliš dokonalá.

25.03.2022 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

I když ze začátku to tak nevypadá, pachatel je známý, oběti jsou známé, tak vás Easton Frost vtáhne do děje svého vyšetřování. Je to kniha, která se těžko odkládá a žene vás pořád dál. To mám ráda, jednou mě něco přejede, když budu číst za chůze.

26.01.2022 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přečteno podruhé, abych si připomněla děj a mohla si tuto lahůdku vychutnat ve filmové podobě. Některé situace jsou vyhnány až do absurdna, ale všechno to do sebe zapadá, a je tím zachována komičnost a humor ryze mužského pojetí života.

02.09.2021 5 z 5