terinkha Online terinkha komentáře u knih

Slepí Slepí Alex F. Brady

Já prostě ke knihám s narušenejma hlavníma hrdinama nějak neumím mít vztah...Renomovaná psycholožka, co chlastá a nechává se mlátit svým věčně sjetým partnerem, to je bizár, obzvlášť, když pak dojde najednou k prozření a všechno je schopná během chvíle úplně otočit...A konec je prostě...americkej no.
Dočteno a děkuji, znovu již nikoliv.

26.01.2019 3 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

16/2024
Měla jsem teď s fantasy trochu pauzu, takže jsem zkusila toto a přijemně mě to překvapilo. Fakt mě to bavilo, celá ta myšlenka, i když Mac byla chvílema na ránu. Zápletka byla podle mě dost dobrá a hodně netrpělivě jsem čekala, jak to skončí (i když ten konec s Wesem mě teda úplně neuspokojil, asi jsem čekala něco trochu jinýho)...
Dávám 4 hvězdy, 75 %, a ke čtení určitě doporučuju :-)

15.05.2024 4 z 5

Olivia: Čo vás o živote naučí iba dieťa Olivia: Čo vás o živote naučí iba dieťa Zuzana Mihálechová

Kéž bych ji četla už před porodem. Možná bych pak byla klidnější. Olivia mi vnesla do mateřství spoustu nadhledu, trpělivosti, důvěry ve svý vlastní dítě a já tak zjistila, že o sobě mnohem míň pochybuju. Děkuju Zuzaně, že tuhle knihu napsala, ve slovenštině se četla božsky, líbil se mi i styl psaní a humor.
Doporučuju všem mámám, fakt

26.04.2022 5 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

Ruku na srdce, na YA už jsem trochu stará, ale ono to možná není od věci zabrousit občas do vod, který už "nejsou pro mě".
Jasně, z nadhledu třicátnice bych Caru někdy s chutí propleskla. Chvílema jsem nechápala, proč se v tom plácá jak slimák v kaluži, proč je takovej sebemrskač a trestá se za to, co fakt nebyla její vina.
Ale pak se zamyslím, jak bych to asi snášela já jako sedmnáctiletá, bez alespoň nějakýho životního nadhledu, bez zkušeností se ztrátou (která většinou přichází s přibývajícími léty) a ejhle, dojde mi, že autorce se tu polámanou duši podařilo vykreslit víc než reálně.
Bavilo mě to, i když ta zlatá mládež, co má všechno, to je taky téma...
Dávám 4 hvězdy, jsou teda ušmudlaný, ale potenciál na to třeba někomu otevřít oči tu je. A za to si ty hvězdy zaslouží.

26.10.2021 4 z 5

Za humny je drak Za humny je drak Markéta Zinnerová

Četli jsme dcerce večer před spaním a zcela upřímně se přiznávám, že jsme se nejednou museli nahlas smát, protože některé pasáže jsou spíš pro rodiče než pro děti.
Mně se příběh o drakovi Mrakovi moc líbil a doufám, že se k němu budeme s dcerkou vracet :-)

21.04.2021 5 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Rozhodně je to kniha, kterou je dobré si před porodem přečíst třeba jen pro rozšíření obzorů. Každá z budoucích maminek si tam něco najde - ať už informace, nějakou pro ni dobrou vizualizaci nebo techniku uvolnění, některá maminka se najde v knize úplně. Mně se kniha moc hezky četla, spousta informací byla zajímavá, některé techniky uvolnění jsou podle mě použitelné i v běžném životě :-D Nakonec jsem toho u samotného porodu moc nepoužila, ale zažít něco takového musí být rozhodně zajímavý zážitek.

18.04.2021 3 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

Jičín je jen kousek od místa, kde jsem vyrůstala a večerníček jsem vždycky milovala.
Líbí se mi krátké kapitoly (takže se to zvládne podle mě i s prtětem), úplně jsem viděla některé scény z večerníčku a bylo to opravdu milý večerní čtení.
A až si knížku přečteme i s prckem, tak pak pojedeme na výlet, aby mělo tucha, kde se to všechno odehrává! ♥

04.01.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Ansone, ty seš teda hlavička..Samovi z toho málem praskla cévka!
Poslední díl trilogie se mi taky líbil. Baví mě, že to odsejpá, pořád je tam nějaký zvrat, spousta cože momentů, prostě je to dobře vymyšlený.
Závěrečný rozuzlení je hustý, možná trochu nepochopitelný a nadsazený, ale přiznejme si, komu se někdy nestalo něco, co by fakt nikdo nevymyslel a ejhle, už je to tady?
Díky za tuhle tečku za příběhem, chytlo mě to a bavilo celou dobu. Ale uznávám, že nejlepší je přečíst všechny díly na jeden zátah, někdy už jsem se v tom, co se stalo v prvním díle, ztrácela.
Dávám tak 85 %, ale jízda to byla fakt neskutečná :-)

04.01.2021 4 z 5

Inovovati budeš: Jak izraelská vynalézavost pomáhá k nápravě světa Inovovati budeš: Jak izraelská vynalézavost pomáhá k nápravě světa Avi Joreš (p)

Po přečtení předchozích komentářů s nimi nemůžu nesouhlasit, ale moje hodnocení bude o trochu lepší.
S ohledem na to, jakým balastem si Izrael po dlouhé roky prochází, je fakt neuvěřitelné, co všechno z téhle malé země dokáže vzejít.
A myslím si, že je fajn udělat si představu o tom, kde všude se můžeme potkat s nějakým izraelským life hackem ;-)
Navíc, tohle je mnohem příjemnější čtení než katastrofickej idnes :-D

18.12.2020 4 z 5

Nikdy jsme nebyly Nikdy jsme nebyly Lara Prescott

Dávám 4 hvězdy, abych trochu pozvedla hodnocení, protože zas tak špatná mi kniha nepřišla. A tady jsou důvody proč:
1. Autorka na základě skutečných událostí a podkladů (třeba i od CIA) vytvořila román, kde si určitá místa doplnila svou vlastní linkou a představivostí. A zas a znovu oceňuju, že otevírá pro mnohé neznámé téma.
2. Zase mě autor donutil, abych se pídila po tom, co se skutečně dělo. Dokážete si představit, jaký to muselo pro Pasternaka být, když ho vyloučili ze svazu spisovatelů a všichni jeho přátelé se ho zřekli (ačkoliv mohli Živaga tajně obdivovat a velebit)? Když se musel na nátlak SSSR zřeknout Nobelovy ceny, protože jinak by ho vyhostili na Sibiř?
3. Další z malých střípků, proč jsou mezi Amerikou a Ruskem tak strašně zvláštní politické vztahy.
4. Ke komentáři přede mnou - mně přišlo vyprávění Olgy uvěřitelné a emotivní dost. Věřím, že milenka spisovatele nemohla být něžná duše (a z některých popisů bylo jasně vidět, že Pasternak byl umělec tělem i duší a že velmi často byli jeho blízcí a rodina až "na chvostě") a že jejich vztah nebyl nikdy jednoduchý. Navíc sama Olga byla umělkyně a i ona občas upřednostnila vlastní zájmy třeba i před dětmi.
5. Západní linka super, ta mě bavila, i když Irina byla zvláštní brouk :-)
Takže jo, parádní četba na víkend, dozvíte se něco nového a já si přidávám Doktora Živago do knih, co si chci jednou přečíst. Ale možná, možná na něj musím ještě trochu dozrát.

17.08.2020 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Myslela jsem, že dám víc, ale tak nějak mi přijde, že si to tahle kniha nezaslouží.
Zápletka rozhodně zajímavá, ale hlavní hrdinka mě chvílema fakt rozčilovala (chlast a diazepam vyřeší všechno) a celkově to pro mě asi nemělo ten "wow" efekt, kdy bych ležela přibitá v posteli a nemohla odtrhnout oči od knihy.
A takový to klišé, jak od fešáka přesedlá k šeredovi, co má ale citlivou duši...To bylo taky trochu off topic.
Moc sympatickej mi byl pan detektiv, zato madam pinda Laura závistivá Bestová, ta byla na facku.
Pro mě vcelku odpočinkový víkendový čtení. Neurazí, nenadchne. Lepší tři hvězdy.

22.06.2020 3 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Tohle bylo tak milý! Atmosféra kniha pro mě byla téměř hmatatelná, všechny emoce, popisy míst a scenérií.
Zjišťuju, že mám ráda knihy o náboženství, ačkoliv věřící nejsem a tahle mě opravdu chytla za srdce.
Rabínka Kleinová vytvořila nádherný příběh.
Poctivý 4 hvězdy, děkuju za tenhle výlet do Izraele ♥

12.05.2020 4 z 5

Vyprávění Rose bylo tak krásný, tak moc! Hltala jsem jednu stránku za druhou, protože mi to přišlo fakt zajímavý a čtivý, chvílema jsem se musela smát a chvílema se mi chtělo při popisu chutí jídla až brečet, jak moc jsem si to dokázala představit.
Jen ten bratrův příběh mě tam trochu rušil a přišel mi navíc.
Dávám tři hvězdy, 70 %, mně se to líbilo.

15.04.2020 3 z 5

Exil Exil James Swallow

Asi se mi to líbilo víc než Nomád, ale na Poutníka to nemá. Africkej pirát byl jako záporák fakt dobrej. Jediný, co mi přijde opravdu úsměvný, je to, jak Marc vždy bojuje proti všem, nikdo mu nevěří, protože agentury jsou úplně zabedněné...Ačkoliv je kniha vcelku dlouhá, tak to celkem utíkalo, teď už jen čekám, jestli Marc konečně vlítne na Lucy nebo ne :-D
Lepší 3 hvězdy, takovejch 70 % ;-)

15.04.2020 3 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Marně přemýšlím, která ze sester byla větší potvora - jestli Amber nebo Claire. Když se díky třem časovým rovinám začalo vyjasňovat, kdo/co/kdy/kde/proč, byla jsem docela překvapená, ale nemůžu říct, že bych takové rozuzlení nečekala.
Kniha plná vyšinutých manipulativních psychopatů (a to je něco na mě, však kdo mě zná, už ví).
Trochu v tom vidím Marokánku, trochu Někdo cizí v domě.
Tři ušmudlaný hvězdy, příběh je jinak celkem hezky napsaný, i když ty čárky tam teda pěkně haprovaly (korektury!!) :-/

05.02.2020 3 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Jestli má tahle kniha pomoct tomu, aby se děcka víc zajímala o technologie a zdokonalovaly se v jakémkoliv oboru, tak říkám téhle knize ano. Nejsem původní cílová skupina, ale kniha se mi i tak líbila, provázání naprosto odlišných světů třech hlavních hrdinů, jejich nasazení a inteligence.
85 %, ráda si přečtu i další díl ;-)

02.01.2020 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

A připadá vám ta kniha jako tak velký scifi? Mně totiž ani ne. Technologie se vyvíjejí a kdo ví, kam to povede.
Začátek trochu těžkopádný, ale pak to získalo drive a já četla jako o život. A děsí mě, jestli jsou mezi námi fakt tací, kteří slepě poslouchají (jakéhokoliv) našeptávače.
Jen se nějak neztotožňuju s tím názvem - zrcátko, zrsíť, zrklips...Je to na můj vkus trochu infantilní.
S odřenýma ušima 4 hvězdy ;-)

13.08.2019 4 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Sláva a třikrát se radujte! Z mojí novodobé čtenářské historie je tohle první kniha, kterou jsem dokázala odložit a s klidem v duši vrátit do knihovny. Přečetla jsem první dvě povídky, těžkopádný jazyk, špatně se mi orientovalo, co tím Barbara chtěla říct...Vracím se k detektivkám a jiným českým autorům ;-)

27.05.2019

Playground Playground Lars Kepler

Fantasy mi dlouhou dobu nic neříkalo, ale pak jsem se začetla do trilogie od Siri Petersen a zjistila, že je to vlastně úžasný ponořit se do jinýho světa. Tady se mě celou dobu držel hodně zvláštní pocit kolem žaludku, pojďme si přiznat, že by nebylo úplně od věci dozvědět se, co bude, až zhasnem, jestli by nebylo dobrý mít na očích dvě mince, protože co když nás převozník nevezme, kde pak zůstaneme, koho nebo co tam potkáme, co když "život" po smrti nebude k žití?
Líbilo se mi to, jedinej problém byl s tím, že jsem nebyla plně schopná představit si přístav, ale ty vade, vymysleli to parádně, kam na to ty lidi choděj?

01.04.2019 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Nejsem asi jediná, kdo miluje severskou krimi, ale zároveň už je jí trochu přejedenej. Zkusila jsem první knihu ze série s Van Vetterenem a byla jsem vlastně mile překvapená. Líbí se mi, že on je fakt bručoun, líbilo se mi, jak kniha plynula a i když jsem si vraha tipla hned na začátku (a trefila se), i tak mě výsledné rozuzlení bavilo.
Za mě 3,5 hvězdy a další díl si ráda přečtu ;-)

26.02.2019 4 z 5